Το ξέρατε ότι kimeru σημαίνει αποφασίζω;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Καλα manga αλλα ψιλοαγνωστα
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 1:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
Sorry αρχικα αλλα δεν βρηκα καποιο παρομοιο thread.Δεν λεω καλα τα berserk/one piece/hellsing ktl αλλα περαν αυτων εχετε καποιο υποψη?Μην μου αρχισετε elfen lied ktl ,κατι πιο <δυσκολο> και πιο αγνωστο
Εγω θα προτεινα ανεπιφυλακτα το Parasite(aka Kiseijuu )
Ares(mangha)
Historie
Angel Densetsu
Το angel densetsu ειναι απο τον δημιουργο του claymore .Αρχικα εχει ομως αρκετα ασχημο σχεδιο κατι το οποιο μετα διορθωνεται.
Detroit Metal City τα λογια περιττα για αυτο.Εαν εχετε πηξει με τα συνιθησμενα μανγκα αυτο ειναι μια καλη λυση
Chunchu
Aντε και το Mx0 me to Zetman(oxi to palio) το οποιο ειναι πιο γνωστο
Τελος θα πω και για το Τista το οποιο τωρα ξεκινησα να διαβαζω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 1:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Eνδιαφέρον thread άνοιξες, φίλτατε. Wink

Ένα manga τ' οποίο έχω δει να διαφημίζεται αρκετά συχνά στο Newtype USA και φαίνεται ενδιαφέρον (αν και δεν έχω δει άτομα να μιλάνε για το manga αυτό) είναι το Anne Freak ( http://en.wikipedia.org/wiki/Anne_Freaks ). Kάποια στιγμή θέλω να το τσεκάρω οπωσδήποτε.

Πριν κάνω άλλες πρότασεις να σε ρωτήσω το εξής: κρίνοντας από το post σου να υποθέσω ότι ενδιαφέρεσαι πιο πολύ για seinen manga (manga που απευθύνονται σε αγόρια από 18 και πάνω όπως το Blade of the Immortal);
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 1:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
γενικα ασχολουμε με καλα manga περαν του τυπου shojo/shounen ai.
Δλδ το Pretty face ειχε καποιες στιγμες που το λατρεψα,το love hina(αλλα αυτο ειναι γνωστο),το bastard το οποιο ακομα το διαβαζω ανελλιπως αν και εχει καταντησει berserk μεχρι να βγει καινουριο vol. κτλ
Επισης να προσθεσω ως καλα manga to hour of the mice,gyo(2 vol),uzumaki(3 vol.) kai to King of wolves.
Το gyo/uzumaki και συγκεκριμενα το 2ο το οποιο κατι ειχε βραβευθει ειναι τρομου.Οσο για το King of wolves ειναι oneshot απο Buronson/Miura.
Oσο για το anne freaks το ειχα ξεχασει τελειως.Ειχα διαβασει καποτε 2-3 vol. και το ειχα παρατησει.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2008 1:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
To King of Wolves είναι αρκετά γνωστό στους φανατικούς του Berserk. Ας είναι καλά η Dark Horse Manga που το εισήγαγε στις ΗΠΑ. Ευκαιρία είναι να το τσεκάρω στην επομένη manga παραγγελιά μου μιας και τ' ανέφερες. Cool

Kurozuka έγραψε:
Oσο για το anne freaks το ειχα ξεχασει τελειως.Ειχα διαβασει καποτε 2-3 vol. και το ειχα παρατησει.

Tόσο αδιάφορο είναι; Ή απλά έτυχε;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2008 1:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
εαν σου πω οτι δεν θυμαμαι γιατι το παρατησα?Θυμαμαι οτι ηταν καλο αλλα γενικα δεν μου εκατσε.Πρεπει τοτε να διαβαζα το kiseijuu(parasite) και το tenjo tenge.Απο Miura/Buronson εχω και το Japan αλλα προτιμω μακραν το king of wolves.
Η πλακα ειναι οτι καπου διαβασα οτι για το hunter x hunter θα ξαναξεκινησει αρχες Μαρτιου(2-3) .Η πλακα ειναι περαν τα <προσωπικα> προβληματα που εχει το ζωαδι (μην αναφερθει καλυτερα γιατι τον βριζω) πρεπει να ειναι και καμμενος με τα mmorpg.To τελευταιο ειναι φημες.Αντε επιτελους να ξαναξεκινησει και εχει αφησει πολλες υποσχεσεις μετα το πολυ μετριο manga πριν την 1η διακοπη του...

ΥΣ Δοκιμασε και το vinland saga και το kurozuka.Το τελευταιο ειναι λιγακι παραξενο εξου και το avatar μου (το οποιο θα γινει και σε 1 εβδομαδα λογικα και τατοο)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2008 9:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Το Drifting Classroom το έχει κοιτάξει ποτέ κανείς?
Μια συνηθισμένη μέρα γίνεται ένας περίεργος σεισμός στο κέντρο της πόλης και εξαφανίζεται το δημοτικό σχολείο, αφήνοντας μόνο ένα κενό στη θέση του από τα θεμέλια του!
Οι μαθητές και δάσκαλοι όταν μετά τον σεισμό συνέρχονται, ανοίγουν τα παράθυρα και βλέπουν πως δεν είναι πια στην πόλη, αλλά σε ένα περίεργο μέρος με πολύ άμμο τριγύρω που θυμίζει μια έρημο..


Είχα αγοράσει μόνο το πρώτο volume του αλλά το σταμάτησα.Το σενάριο του, η αγωνία, το συναίσθημα, ο αγώνας για επιβίωση και το μυστήριο ήταν σε υψηλά επίπεδα.
Αυτό όμως που με χάλασε τόσο πολύ ώστε να μην το συνεχίσω είναι το σχέδιο του.
Είναι του 1980 βέβαια κάπως.. χοντροκομένο και χωρίς κίνηση. Ίσως να φταίει πως είμαι καλομαθημένος σε αυτά της γενιάς πάνω από '95.


Λοιπόν έχει ασχοληθεί κανείς μαζί του?
Το σενάριο μέχρι στιγμής το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης