Το ξέρατε ότι umi σημαίνει θάλασσα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Problem with PSP!
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 7:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Αξιοτιμα μελη του animeplanet,εχω αγανακτισει σε σημειο να σπασωτο psp.Προσφατα πηρα το Castlevania:The Dracula X Chronicles και μου παρουσιαζεται το εξης προβλημα

http://www.youtube.com/watch?v=FooCmu9x3jY

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 8:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Συγγνώμη αλλά εγώ δεν κατάλαβα Χριστό με αυτό το βίντεο...δεν μπορώ να διακρίνω τι γίνεται εκεί...μπορείς να το πεις σε κείμενο τι έγινε εκεί ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 8:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
pspgr.uni.cc

Αποσο ξερω ειναι η μοναδικη ενεργη psp community. Ισως αυτοι εχουν τη λυση

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
eni
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 8:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: Fullmetal alchemist
An kanei to idio kai me alla paixnidia tote prepei na exei problima to psp.Diaforetika einai ellatomatiko to paixnidi!Min spaseis omws to PSP!!!Krima einai!!! Very Happy

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 9:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Μήπως έχει πρόβλημα το δισκάκι? Καλύτερα θα είναι να απευθυνθείς σε τεχνική υποστήριξη βέβαια.

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 9:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Θα σας πω τι γινεται για οσους δεν διεκριναν τι γινοταν:
Οταν εβαλα το Castlevania μεσα στο psp μου εμφανισε λιγο αργοτερα "Τhis game could not be started".Λεω μετα πως δεν θα εχω κανει update.Και παλι οταν το εβαλα να κανει update μου εμφανισε παλι "This game could not be started".Δε ξερω τι να κανω.
Υ.Σ:Αυτο γινεται μονο στο Castlevania και το Final Fantasy Tactics.Τα 1ο το πηρα απο το Game Center και το 2ο απο τα Media Markt.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 10:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Monkey D Luffy έγραψε:
Αξιοτιμα μελη του animeplanet,εχω αγανακτισει σε σημειο να σπασωτο psp.Προσφατα πηρα το Castlevania:The Dracula X Chronicles και μου παρουσιαζεται το εξης προβλημα

http://www.youtube.com/watch?v=FooCmu9x3jY
Εχεις custom firmware?
Κι εγω ειχα το ιδιο πρωβλιμα, μα κατεβασα ενα fix και επεξε! Και να φανταστεις οτι το ειχα σε ISO (δεν το βρηκα πουθενα στην θεσ/νικη). Ειχα 3.72 ΟΕ-Α και εβαλα 3.72 OE-C αν θημαμαι καλα...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 26, 2007 12:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Εγώ θα σε ρωτήσω αν έχεις σπάσει το λογισμικό για να παίζει παιχνίδια που κατεβάζεις μόνος σου..Αν το έχεις κάνει,ρώτα κάποιον πιο ιδικό (όπως αυτόν που το έφτιαξες) για το αν φταίει η έκδοση του λογισμικού.Δηλ. αν το λογισμικό σου είναι ver 3.15 κ το παιχνίδι θέλει παραπάνω δεν παιζει..Τώρα ίσως η αναβαθμιση να μην γινεται για τον ίδιο λόγο..(λόγο σπασμένου λογισμικού)..Αλλά κ πάλι καλύτερα να ρωτήσεις έναν πιο ιδικό.Απλά ιδέα έριξα.Πάντως το UMD δεν πιστεύω να έχει προβλημα..

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vasgoku
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2008 3:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 276 Τόπος: Cyprus Τώρα Βλέπω: onepiece, naruto, dragonballz, fullmetal alchemist,claymore,Great teacher onizuka
Afto apefthinete ston mnkey d luffy gia to psp tu pu xalase file

Kane afta kai 8a mporeis na pe3eis ta paixnidia sto psp su elpizw na dulepsei Cool

1. Go to Recovery Menu (turn off then hold R and turn on)
2. Configuration -> Use NO-UMD (Disable it)
3. Go all the way back to main menu
4. Advanced -> Advanced Configuration -> (Disable all of them)

_________________

i want to see what the number one hyper active knucklhead ninja has GOT!!!!!!Ahhhhhhhhhh!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2008 3:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Σε ευχαριστω πολλη για την απαντηση αλλα.....θα μπορουσες να απαντησεις στο θεμα που εχω ηδη φτιαξει στο animeplanet Shocked
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?p=98456#98456

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vasgoku
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2008 3:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 276 Τόπος: Cyprus Τώρα Βλέπω: onepiece, naruto, dragonballz, fullmetal alchemist,claymore,Great teacher onizuka
sygnomi den to prose3a Confused

_________________

i want to see what the number one hyper active knucklhead ninja has GOT!!!!!!Ahhhhhhhhhh!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dark-Master
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2008 8:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 675 Τόπος: Alexandroupoli
lipon den ksero ama elises to provlima alla apoti katalava to castlevania pou exis einai amerikaniko to umd pou dixnis exi ena sima pano san auto opou auta einai sta amerikanika games kai to europaeiko vgike prin liges meres kai tha exi auto

_________________

Suikoden V
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Razorhound-cy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 2:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 305 Τόπος: Lemesos Τώρα Βλέπω: Athkiaseros!---Naruto....
Gia sas paidia , kairo eixa na postarw , opote vrika tin efkairia.

Apo oti ypopsiazomai prepei na hackares to psp kai na xrisimopoias custom firmware.

Autos mporei einai o logos pou den leitourgei to paixnidi.


Ean xrisimopoias to official firmware tis sony omws , kai to paixnidi einai UMD kai den leitourgei , opote , i to paixnidi einai elatwmatiko , i to logismiko tis consolas sou.


Akomi mia erwtisi. to UMD , einai PAL i NTSC?

Ta paixnidia me tin simansi , PAL einai mono gia europaikes konsoles , kai ta paixnidia me tin simansi NTSC einai mono gia amerikanikes konsoles.

_________________
www.urbsamurai.tk
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 7:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
ΠΑΙΔΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ.Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΤΟ CASTLEVANIA Very Happy
Μετα τις εξετασεις ομως Sad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 8:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Τοσο κερο εκανες?... Surprised

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης