Το ξέρατε ότι kaban σημαίνει τσάντα / σάκος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Επόμενη
Σελίδα 6 από 15
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Trading Card Game Yu-Gi-Oh! pos sas fenetai???
Hanayama
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 28, 2008 10:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 54 Τόπος: Aθήνα
Να το αγαπημένο μου deck στο YU-GI-OH που παίζω στο PLAYSTATION !!! εκεί είναι legal !!!

2* Barrel Dragon
2* Blowback Dragon
3* Cyber Dragon
1* Cyber Jar
1* Roulet Barrel
1* Reflect Bounder
1* Proto Cyber Dragon
1* Morphing Jar
2* Heavy Mech Support Platform
1* Cyber Raider
1* Cyber Phoenix
1* Sangal
3* The Light Hex-Sealed Fusion

1* Dark hole
2* De-Fusion
2* Different Dimension Capsule
2* Power Bond
1* Polymerization
1* Mystical Space Typhoon
1* Megamorph
2* Future Fusion
1* Premature Burial
1* Swords Of Reveling Light

1* Call Of The Haunted
1* Dust Tornado
1* Michizure
1* Widespread
1* Solemn Judgement
1* Torrential Tribute

1* Cyber End Dragon
3* Cyber Twin Dragon
3* Gatling Dragon
1* Sanwitch

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 28, 2008 10:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Αυτη ειναι η λιστα... κατα τη γνωμη μου το monster reborn δεν ειναι ισοροπημενο και δεν επρεπε να το βαλουνε.. Ειναι λες και αυτος που εβγαλε τη λιστα εχει βαλει ολες τις καρτες σε εναν τοιχο και πεταει βελακια στην τυχη για το ποια θα βαλει ξανα μεσα...οτι ναναι! Twisted Evil

Σχετικα με αυτο που ειπες izo, απλα δεν εχω ιντερνετ σπιτι και γιαυτο δεν κοιταω απο εκει.. Αν πας σε καποιο επισημο τουρνουα θα καταλαβεις ποιος ειναι ο λογος που δεν κοιταω απο το ιντερνετ... οι περισσοτεροι στην Ελλαδα κοιτανε τα Αμερικανικα deck απο τα προταθληματα και τα αντιγραφουνε... αυτο προσωπικα το θεωρω ελεος και δειχνει μεγαλη ελλειψη προτοτυπιας..

Αν δε δουλεψεις μονος σου την τραπουλα σου τοτε δεν ειναι πραγματικα δικια σου.. Εχω δει απειρες φορες παιδια να παιζουν με μια τραπουλα που ειναι ιδια με τους Αμερικανους και να μην ξερουν που πανε τα τεσσερα... Δεν εχει νοημα να εχεις οτι πιο καλο υπαρχει, πρεπει να ξερεις και να παιζεις καλα...

Οπως λενε δεν εχει σημασια το οχημα οσο ο οδηγος...
Θα ποσταρω το ντεκ μου μια απο αυτες τις μερες να δειτε..

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Elder
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 28, 2008 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 67 Τώρα Βλέπω: One Piece, Hunter X Hunter, Jigoku Shoujo
Zaraki Kenpachi έγραψε:
Αυτη ειναι η λιστα...


Shocked Ποια;
Υποτίθεται postαρα 2 λίστες για να μου πεις ποια από τις 2 είναι η ισχύουσα. Η μία είναι Effective September 1st και η άλλη Effective March 1st.

Όσο για το άλλο που είπες, ναι, είναι τρισάθλιο να «κλέβεις» decks. ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ στους n00b YGO players. Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 29, 2008 9:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
Asxoloumai 2 xronia me to paixnidi kai odos exei polli megali porwsi omws to internet distixws to katestrepse dioti pleon oloi adigrafoun ena deck t'opoio bgainei 1o sto shonen jump kai to paizoun idimones kiolas.Vare8ika 2 xronia na vlepw monarxes kai twra pia 8a paizete mia nea kartoula se ola ta deck pou onomazetai dark armed dragon pou kostizei 200$ kai ousiastika nikaei apo moni tis!!!olo to 8ema einai to deck buliding pou einai ka8ara prwsopiko stoixeio alla exei xa8ei teleiws kai gi'auto ftaiei ka8ara i upper deck giati einai evraioi kai to momo pou tous noiazei einai pos na vgazei fraga afou ola ta koroida agorazoun sa treloi!!!Pados ka8ara san card game einai paaara poli kalo kai to deck pou exw kataliksei egw kai m'aresei einai to six-samurai to opoio einai ka8ari kafrila!!!!!!!!!

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 29, 2008 11:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Αυτη που ισχυει απο Μαρτιο παιζει... Οσο για αυτα που ειπε ο itachi_se, ισχυουν.. ο Dark Armed Dragon η αλλιως dad οπως τον λεω Razz ειναι πολυ δυνατη καρτα. Τα 10 απο τα 15 ντεκ στον τελικο στην Αμερικη ηταν βασισμενα σε αυτη την κατρα.
Το six samurai που παιζεις itachi_se μου αρεσει πολυ επιδη εχει απιστευτο swarming και ειναι πολυ γρηγορο! Πιζεις και με reasoning φανταζομαι ε??? Πολυ απροβλεπτη καρτα.. Razz
Εγω παιζω με ενα spellcaster.. Hanayama ωραιο το ντεκακι σου αν και με τα δικα μας δεδομενα ειναι λιγο ban!!! Laughing Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Zaraki Kenpachi στις Τρι Απρ 01, 2008 2:59 pm, 1 φορά

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 30, 2008 1:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
Zaraki arxika eisai wraios pou paizeis diko sou deck(spellcaster opws eipes) t'opoio kai auto einai gemato se gomaria opws i lilly Razz kai fisika o 8eos dmoc!!!To samurai to etrexa paliotera me reasoning ka8ws exei polla diaforetikou level terata.Twra prospa8isa na to kanw pio balanced bazodas 3ada six samurai united me 2 merchant,2 enishi kai kai 3ada warrior returning alive etsi wste na gemizw graveyard me warrior na exw gia remove alla kai gia na ta pernw kai sto xeri analoga me ti periptwsi.Prepei na to dokimasw vevaia arketa na dw kata poso travaei.Oso gia to dad ti na pw eixame prin ligo kairo to lad kai twra exoume to dad...8eloun ena kenpachi na kanei bankai kai na tous parei o diaolos olous stin upper deck Mad

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Elder
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 30, 2008 2:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 67 Τώρα Βλέπω: One Piece, Hunter X Hunter, Jigoku Shoujo
Καλά, διαβάζω τα ποστς σας και νιώθω τελείως out.
Ήμουν πάρα πολύ καμμένος παλιά αλλά τώρα δεν γνωρίζω πολλές από τις κάρτες που λέτε, όπως τον DAD, DROC, LAD και άλλα.
Σε 2 χρόνια που θα 'μαι πιο ελεύθερος από άποψη χρόνου, ίσως ξανασχοληθώ.
For the record, εγώ στην αρχή έκανα n00bικα decks, αλλά όταν έμαθα κάτι παραπάνω από strategies κ.λπ. έκανα ένα Machine Deck και ένα Fiend Deck. Το θέμα είναι ότι όταν έκανα εγώ το Machine Deck είχαν βγει boosters μέχρι το The Lost Millenium. ΜΕΤΑ άρχισαν να βγαίνουν όλα τα machine boosters ξαφνικά αμέσως αφού αποφάσισα να φτιάξω machine deck. Όμως τότε ήταν που σταμάτησα να ασχολούμαι.
Και πού και πού έβλεπα τι παίζει γενικώς με το TCG στο internet και είδα ότι γέμισε ο τόπος machine boosters. Α ρε λάθος εποχή που βρήκα να κάνω machine deck. Sad
Anyway, όταν έμαθα ότι βγήκε και machine structure, παρ' όλο που δεν ασχολούμουν πλέον καθόλου, πήγα και το πήρα έτσι για την ιστορία μιας και ήμουν machine fan. Τώρα δεν μπορώ να keepάρω up με τις εξελίξεις και νομίζω το έχουν παρατραβήξει το πράγμα. Έχω ξοδέψει τα κέρατά μου για τις κάρτες που έχω και βγάζουν συνέχεια τέτοιες καινούριες ώστε να ΠΡΕΠΕΙ να τις πάρεις για να έχεις δυνατό deck. Sad

Πάντως, αυτό που λέτε ότι όλοι κλέβουν decks από το internet δεν ήξερα ότι γίνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό. Δηλ. εντάξει, ήξερα ότι το κάνουν πολλοί αλλά όχι και ΤΟΣΟ πολλοί. Κρίμα. Εγώ τα παιδιά που ήξερα (αυτά που ασχολούνταν με TCG) δεν έκαναν τέτοιες βλακείες. Έφτιαχναν δικά τους decks.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 30, 2008 2:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
To machine Elder einai apo ta kalitera deck giati me ta gadget pou exoun vgei exeis sinexeia mia karta + kai me cyber phoenix(apo tis agapimenes mou kartes) einai akoma pio dinato ka8ws auti i karta akirwnei oti kanei target machine opws brain control,sakuretsu kai loipa kai an ginei destroy apo battle travas kai kartoula!!!esi logika palia bebaia 8a epaizes kai me 3ada limiter removal pou to ekane teleiws zwo to deck kai eixe kai tous cyber stein na fernoun ton ultimate blue eyes(pa ta spaei).Oso gia tis adigrafes asta exw paiksei se polles kaisses me atoma pou exoun ta megalitera ratings stin ellada kai katevaza dika mou deck opws samurai,archfiend,hino-kagu kai oute pou ikseran ti ekanan oi kartes!!!!Sou leei egw adigrafi 8a kanw na bgainw 1os kai ti me noiazei gia alla deck.I ali8eia bebaia einai oti ta deck pou exoun ftiax8ei auto to kairo kai paizodai se ameriki-iapwnia kai ta adigrafoun einai apisteuta kai autoi pou ta skeftikan einai polli psagmenoi,gia na ktlbeis se 1 ws 3 girous paizei na exeis xasei!!!!!!!!!!

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Elder
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 30, 2008 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 67 Τώρα Βλέπω: One Piece, Hunter X Hunter, Jigoku Shoujo
itachi_se έγραψε:
To machine Elder einai apo ta kalitera deck giati me ta gadget pou exoun vgei exeis sinexeia mia karta + kai me cyber phoenix(apo tis agapimenes mou kartes) einai akoma pio dinato ka8ws auti i karta akirwnei oti kanei target machine opws brain control,sakuretsu kai loipa kai an ginei destroy apo battle travas kai kartoula!!!esi logika palia bebaia 8a epaizes kai me 3ada limiter removal pou to ekane teleiws zwo to deck kai eixe kai tous cyber stein na fernoun ton ultimate blue eyes(pa ta spaei).Oso gia tis adigrafes asta exw paiksei se polles kaisses me atoma pou exoun ta megalitera ratings stin ellada kai katevaza dika mou deck opws samurai,archfiend,hino-kagu kai oute pou ikseran ti ekanan oi kartes!!!!Sou leei egw adigrafi 8a kanw na bgainw 1os kai ti me noiazei gia alla deck.I ali8eia bebaia einai oti ta deck pou exoun ftiax8ei auto to kairo kai paizodai se ameriki-iapwnia kai ta adigrafoun einai apisteuta kai autoi pou ta skeftikan einai polli psagmenoi,gia na ktlbeis se 1 ws 3 girous paizei na exeis xasei!!!!!!!!!!


Πω πω, έλεος με τα premade decks. ¬_¬
Το ήμισυ της χαράς του tcg είναι το deck construction, ρε. Smile Δεν το πιστεύω τι πάνε και κάνουνε.
Anyway, όπως έιπες εγώ έπαιζα με Limiter Removal, αλλά δεν πρέπει να είχα και 3, μάλλον 2 είχα. Βασικά, ήμουν αρκετά πωρωμένος, αλλά είχα και προβλήματα με τα λεφτά, οπότε δεν μπορούσα να έχω εύκολα 3άδες.
Τώρα, άλλες κάρτες που είχα απ' ό,τι θυμάμαι ήταν Fusilier Dragon, Perfect Machine King κ.ά.
Αλλά όταν πήρα το structure, δεν έκανα καμιά αλλαγή, επειδή είχα πάψει πλέον να ασχολούμαι, οπότε εκείνο το deck με τις κάρτες που μάζευα από τα boosters μόνο θεωρείται ατελές.
Αν το ξεθάψω ποτέ, θα σας το γράψω εδώ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Dark Angelic
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 30, 2008 3:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: hellas
archfiends gia apoliti kafrila


_________________

For a blackened heart can only find beauty in darkness
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Elder
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 30, 2008 6:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 67 Τώρα Βλέπω: One Piece, Hunter X Hunter, Jigoku Shoujo
Dark Angelic έγραψε:
archfiends gia apoliti kafrila



LOL, το Fiend Deck που αναφέρω παραπάνω ότι είχα ήταν Archfiend Deck. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 3:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
itachi_se έγραψε:
8eloun ena kenpachi na kanei bankai kai na tous parei o diaolos olous stin upper deck Mad


Συμφωνω!!!!! Razz Laughing Laughing Laughing
Ασχετο, εχω σταματησει να πηγαινω σε Καισσα πια, πηγαινω μοναχα σε ενα μαγαζι στην Πανορμου που λεγεται Game Explorers... μπας και σε γνωριζω ρε συ???? Shocked Παλια πηγαινα Καισσα Χαλανδρι και μετα Καισσα Παγκρατι..

Η αληθεια ειναι οτι πλεον θελει αρκετο χρημα για να μπει καποιος στο παιχνιδι, παρα το γεγονος οτι εχουν βγει πολλες καρτες σε structure deck. Το machine παιζει πολυ καλα, κατεβαινει ο chimerateck και τα κανει ολα λιμπα!!!! Razz Razz
Υπαρχουν καρτες στην τραπουλα μου που με σωζουνε σχεδον παντα απο ασχημες καταστασεις.

βγαζει εκτος παιχνιδιου τα τρατα και δε μπορει ο αλλος να παιξει premature, to treeborn fog Arrow go to hell, no chimerateck! Razz

Δε μπορει να στοχευτει απο μοναρχες, snipe hunter, newdoria(για οσους παιζουν)

τελος, ειναι πολυ ευκολο να κατεβασεις ενα μεγαλο επιπεδου τερας με αυτην την καρτα. Οσοι απο εσας σκεφτονται οτι σε παει στο μειον επειδη θυσιαζεις και ενα απο το πεδιο, σκεφτειτε οτι ειναι quick play και τηη παιζεις οποτε θες.. στο γυρο του αντιπαλου σαν chain η στον δικο σου γυρο για ακομα παραπανω damage.. α και αν θες, αν θες λεω τωρα Razz Very Happy καταστρεφεις και εν τερας!!!!

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
zefiros
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 3:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 2 Τόπος: kriti Τώρα Βλέπω: yugioh
ego asxoloume me to yugioh kai mou aresei epeza me moufes kartes otan protovgike stin tileorasi. Paizo akoma yugioh me dragon deck kai eimai euxaristimenos apo to paixnidi
Very Happy

_________________
yugioh player
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 3:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Toν Chaos command magician το πουλισα γιατι δεν τον πετιχενα ΠΟΤΕ οταν τον χριαζομουνα. Την θεορισα γκαντεμόκαρτα.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 6:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
Zaraki egw an kai menw koda sti a8ina spoudazw patra kai paizw kirws sti kaissa edw!Exw paiksei kapoies fores sto card explorers(stin anna) pou itan stous abelokipous.Twra kserw pos to ekleise kai exei paei mazi me ton andra tis sto game explorers san eniaio magazi.Kaissa xalandri exw paiksei arketes fores persi.Logika kapou 8a se exw petixei,padws 8a katevw kapoia stigmi sto game explorers na parw kana game gia to wii pou 8elw Razz Razz

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 15
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης