Το ξέρατε ότι yakuzai σημαίνει φάρμακο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Transformers Armada τη γνωμη σας?
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 26, 2008 5:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
Βρισκόμαστε στο μέλλον, σε μια μακρινή εποχή όπου η τύχη της Γης κρέμεται από μια κλωστή…Τα Ότομποτς, μια ομάδα μηχανικών πλασμάτων, κρατούν στα χέρια τους, την τύχη όλου του πλανήτη. Η αποστολή τους είναι δύσκολη, ειδικά όταν έχουν να αντιμετωπίζουν τους κακούς Ντισέπτικονς που θέλουν να γίνουν οι κυρίαρχοι του σύμπαντος.

_________________

---------------------------------------
linkin park ..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Larva
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 10:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: Bleach.Dgray-man,speed grapher,vandread,xtv και starocean x
Απίστευτη σειρά μου θύμισες τα νιάτα μου
Όπως και το Macross και αυτή είναι μια σειρά που θα ήθελα να κάνουν remaster

_________________
The sanity assasin

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
roronoa zoro!
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 10:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 656
egw auth th seira dn thn exw dei,basika oute thn h3era...........
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Elder
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 4:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 67 Τώρα Βλέπω: One Piece, Hunter X Hunter, Jigoku Shoujo
Το Armada το 'βλεπα για μια περίοδο στο Alter.
Μετά κάτι έγινε νομίζω και το κόψανε, αλλά όταν βάλανε καινούρια επεισόδια, σταμάτησα να βλέπω.

Ενδιαφέροντα ρομπότ, η ιστορία όμως λίγο με χαλάει.
Μόνο για τις μάχες, δηλαδή, το 'βλεπα. Wink

Red Alert, Cyclonus, Sideways = imba. Surprised
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 9:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
Είναι ένας τίτλος με βάση τον οποίο έχουν βγεί ένα καρο remakes όλα αυτά τα χρόνια (οπως και το Macross) το Armada Δεν το έχω παρακολουθήσει ποτέ όμως μου άρεσε μία transformers σείρα που βγήκε το 2004 περίπου (δεν ήταν 3Δ)

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 11:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Την εχω δει και να σου πω την αληθεια μου φανηκε υπερβολικα φουτουριστικη... Οσοι ειδανε το τελευταιο επεισοδιο θα καταλαβουνε!!!!
Spoiler:
Πολυ νιντζα τον εχουν κανει τον Οπτιμους!!!!

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 28, 2008 11:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
isos ena kalo remake !! ama hmoun kamia 12 xronia mikroteros 8a mou arese sigoura alla twra XD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 29, 2008 5:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
αίσχος η σειρά, τρομερή αποτυχία...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 30, 2008 2:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
Ποια απ ολες? καντε και κανα Quote ρεεεε!

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Robin-MALE
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 02, 2008 11:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 82 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,elfen lied
Emena mou aresan ta klassika transformers pou ginontousan zoa k maxitika robot.Meta oti tranformers vgike mou fenete epeiikos paratravigmeno.DOkimasa na do armada sto alter k diapistosa poso polu den mou arese to kainourio transformers...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Blade
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 02, 2008 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Το Transformers :Armada (Transformers Micron στα Ιαπωνέζικα) είναι μέλος της τρλογίας Armada,Energon,Cybertron.Το Alter έπαιξε και τις 3 σειρές,αλλά δε μπορω να πω ότι με ξετρέλανε καμία.Αλλά και 12 χρονών αν είμουν δε νομίζω να μου άρεζε όσο μου είχε αρέσει το παλιό.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikolakis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 02, 2008 6:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 104 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Anime
Σγνωμη αλλα δεν ειμαι fan απο mecha οποτε δεν μου αρεσουν πολυ.Αν και μικρος θυμαμαι στον ant1 μου ειχανε τραβιξει λιγο το ενδιαφερον...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 03, 2008 12:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
Robin-MALE έγραψε:
Emena mou aresan ta klassika transformers pou ginontousan zoa k maxitika robot.Meta oti tranformers vgike mou fenete epeiikos paratravigmeno.DOkimasa na do armada sto alter k diapistosa poso polu den mou arese to kainourio transformers...
Φίλε μου δεν ξέρω την ηλικία σου πάντως αν δεν το ήξερες τα κλασσικά transformers (η πρώτη σειρά δηλ..) δεν ήταν με ζώα-robot ηταν με αυτοκίνητα-αεροπλάνα κτλ και δεν ήταν CGI Embarassed Embarassed Embarassed Razz Crying or Very sad Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Elder
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 03, 2008 10:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 67 Τώρα Βλέπω: One Piece, Hunter X Hunter, Jigoku Shoujo
MantzZzoola Man έγραψε:
Robin-MALE έγραψε:
Emena mou aresan ta klassika transformers pou ginontousan zoa k maxitika robot.Meta oti tranformers vgike mou fenete epeiikos paratravigmeno.DOkimasa na do armada sto alter k diapistosa poso polu den mou arese to kainourio transformers...
Φίλε μου δεν ξέρω την ηλικία σου πάντως αν δεν το ήξερες τα κλασσικά transformers (η πρώτη σειρά δηλ..) δεν ήταν με ζώα-robot ηταν με αυτοκίνητα-αεροπλάνα κτλ και δεν ήταν CGI Embarassed Embarassed Embarassed Razz Crying or Very sad Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Τα G1 ήταν τα καλύτερα και είναι αυτά που περιγράφεις, MantzZzoola Man.
Μετά ήρθαν τα καταπληκτικά Beast Wars που είναι αυτά που λέει ο Robin-MALE. Έπειτα τα μέτρια Beast Machines. Μετά το παρατράβηξαν το πράγμα. Mad

(έγινε και anime Evil or Very Mad )
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Abel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 17, 2008 4:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: volos/ athina Τώρα Βλέπω: Druaga no To, Soul Eater, Nabari no Ou, Toshokan Sensou
Βασικά η βαλίτσα παει μακρια με τα transformers. Ξεκίνησαν με τα G1(First Generation) (τα οποια θα ήθελα να μάθω αν ήταν όντως anime η αμερικάνικο) όπως εχει αναφερθεί, μετά ακολοθούν καθαρά ιαπονικές παραγωγές, Headmasters, Victory, Masterforce, Beast Wars 1-2, Armada, Super Link, Galaxy Force και σιγουρα καποια που δεν τα έχω υπόψη. Ουσιαστική συνέχεια στη πλοκή υπάρχει απο τα G1 μέχρι τα Victory, απο κει και πέρα χασανε τη μπάλα... Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης