Το ξέρατε ότι gurai σημαίνει περίπου,σχεδόν;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    Προτινομενα προγραμματα δημιουργιας AMV.
Trance D. Daylight
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 28, 2008 10:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 50 Τώρα Βλέπω: One Piece, Bleach, To Love-Ru
sony vegas pro ine to kalitero pou iparhei, ama xes kai na to hirizese sto full kaneis thaymata emena mono to cookies cutter me pedeyei, episis poli kalo ine to pinacle studio, kovei tis skines ton video apo mono tou kai sou tis dinei etimes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 16, 2008 6:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
ok λοιπον... θα θελα να πω πως το sony vegas αρχισε να μου δημιουργει προβληματα με το masking....τι εννοω.

παω να κανω masking μια σκηνη, και αφου καλυψω μια κινηση τελεια, στο preview πανω δεξια μου δειχνει την κινηση του καρε, χωρις ομως (ταχα) να εχω εφαρμοσει το masking, αλλα δειχνοντας την mask του προηγουμενου frame....μονο και μονο για να το δειξει στην επομενη σκηνη. Ε, λεω θα ναι λαθος του preview, αποθηκευω οτι εχω κανει και το αποτελεσμα ηταν τραγικο. Φαινοταν σαν να προχορουσε η δραση και το masking να το ειχα κανει τουλαχιστον 4 frames πιο μετα.

Ε λεω τι στο διαολο, θα το κανω συμφωνα με το preview. Με πηρε λιγη ωρα, και στο preview φαινοταν οκ. Παω να το κανω render, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ @@@@@ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Μα καθε frame να ειναι καλυμμενο σωστα, το preview να δειχνει οτι εκανα ολοσωστα την δουλεια μου που μου πηρε ωρες, και να μην ανταμοιφθω επειδη αυτουνου ετσι του καπνισε?

Παρακαλω λοιπον οποιος εχει την στοιχιωδη ιδεα για το τι να κανω, ευπροσδεκτος...

Ειπα και γω να καταφυγω στο premier, αλλα ο θεος δεν το θελε..... οτι και να κανα δεν γραφοταν, και εχω λυγισει τον υπολογιστη μου με ολα αυτα.... μεχρι και στο after effects πηγα να κανω masking οπως παλια που εκανα σε εικονες, αλλα..... σκατα. Οταν κανεις masking εκει, μαυριζει ολη η υπολοιπη οθονη, δεν σκουριαζει απλα και διακριτικα σαν το vegas..... και παλι, δεν μπορουσα να κανω τιποτα.....

μα να μην με θελει με τιποτα ρε....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SummonerYuna578
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 17, 2009 2:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 30 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 282 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: One Piece,Bleach, FMA : Brotherhood, Bakemonogatari
Gosulis έγραψε:

Sony Vegas se sindiasmo me liges photoshopies! Laughing

Agreed.

@Animated : Exo AKRIVOS to idio provlima me akrivos tin idia istoria(ektos apo to part me to premier)..Ala eftixos to patheno spania..den exo vri lisi akoma omos :\

_________________
今日まで こんな どうしようもねェおれを
鬼の血をひくこのおれを・・・!!
愛してくれて・・・ありがとう!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης