Το ξέρατε ότι yoake σημαίνει αυγή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Καταστήματα Αγοράς CD/CD Single κλπ
AnimeHotel
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 15, 2008 5:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Ellada xD Athens :P Τώρα Βλέπω: Hajime No Ippo,Seirei No Moribito,Darker Than Black...
Hi.Tha ithela na rwtisw toys athineoys epidi eimai apo island ena katastima to opoio na exei bolika cd+cd signles moysikis.Opoios kseri kanena kalo katastima as grapsi ena thl.Sanks Giou.Den kserw an eimai se lathos enoeitita...An nai as to metaferoyn oi agapiti moderatoroi! Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 12:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Ίσως θα μπορούσε να είναι και στις Γενικές Συζητήσεις αλλά μιας και αφορά τη μουσική νομίζω πως έχει θέση σε αυτό το section. Αν χρειαστεί να το μετακινήσω, θα σε ενημερώσω.

Στο θέμα μας. Τα καταστήματα πάνε και λίγο με το τι ακριβώς μουσική θέλεις να αγοράσεις. Αν μιλάμε για Αθήνα βέβαια, η πιο κλασσική επιλογή είναι το Metropolis που έχει μεγάλη ποικιλία μουσικής όλων των ειδών και μπορείς να βρεις πράγματα σε πολύ καλές ως εξαιρετικές τιμές. Συγκεκριμένα νομίζω πως υπάρχουν και προσφορές στην εξευτελιστική θα έλεγα τιμή των 3,99. Αν θέλεις κάτι σε Hard Rock ή Metal, υπάρχουν στην Πανεπιστημίου ή εκεί κοντά νομίζω ορισμένα καταστήματα. Ένα παράδειγμα είναι το Rock City στην Πανεπιστημίου που έχει πάρα πολλά πράγματα από metal kai hard rock μουσική πάλι σε λογικές τιμές, τουλάχιστον αρκετά χρόνια πριν που πήγα εγώ για τελευταία φορά. Τα τηλέφωνα των καταστημάτων αυτών θα τα βρεις εύκολα με ένα απλό google search.

Όλα αυτά αν εννοείς καταστήματα στο χώρο των Αθηνών που αγοράζεις τα CD εκεί, καθώς δε γνωρίζω τι πολιτική έχουν σε σχέση με αποστολή στο χώρο της Ελλάδας γενικότερα. Δεν είμαι από την Αθήνα, οπότε πιθανότατα άλλοι να μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο στο θέμα αυτό. Αν πάντως εννοείς καταστήματα που μπορούν να στείλουν τα προϊόντα σε κάποιο άλλο σημείο της Ελλάδας, τότε θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να μην αναζητήσεις καν στην ελληνική αγορά, καθώς υπάρχουν μεγάλα πολυκαταστήματα μουσικής στο internet που μπορείς σχετικά εύκολα να αγοράσεις από μια μεγάλη ποικιλία CD και να στα στέλνουν στο σπίτι σου, η στη χειρότερη στο κοντινότερο ταχυδρομείο.

Αν θέλεις μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για να σε βοηθήσουμε και περισσότερο. Επίσης θα ήθελα να σε παρακαλέσω να κάνεις τα post σου στα ελληνικά, σύμφωνα με τις υποδείξεις τόσο στα υπομνήματα του συγκεκριμένου section αλλά και με τους γενικότερους κανόνες λειτουργίας του forum. Σε ευχαριστώ.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AnimeHotel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 8:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Ellada xD Athens :P Τώρα Βλέπω: Hajime No Ippo,Seirei No Moribito,Darker Than Black...
Ok.Sorry για τα Greeklish Smile .Ψάχνω σε ελληνικά μαγαζιά διότι είμαι 16 χρόνον και δεν έχω πιστωτική κάρτα... Sad Και ούτε κάποιος γνωστός μου έχει να του δώσω τα χρήματα να μου τα παραγγείλει Sad .Χωρίς υπερβολή είδη έχω πάρει σε όλα τα μεγάλα καταστήματα τις Αθηνας όπως metropolis,virgin,pmw,public(και τις θεσσαλονίκης έχω πάρει xD).Βρήκα ολίγα στο Fnac στο Mall στην γλυφάδα.Όσα είχε τα είχα παραγγείλει(cd-singles για την ακρίβεια ψάχνω) και τα έχω.Μου λείπουν όμως ακόμα καμια 6 αργιά singles και ένα album το οποιο έχει βγει μονο στην U.S.A xD.Δεν ξέρω αν ξέρετε κανένα καλο μαγαζάκι που να κάνει παραγγελιες από εξωτερικό cd+cd-single θα βόλευε. Very Happy

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 12:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Υπάρχει πάντα η λύση του να αγοράζεις από ebay, ώστε να αποφύγεις τις πιστωτικές κάρτες, αλλά θα μπλέξεις λίγο για να βγάλεις άκρη, να στέλνεις λεφτά μέσα σε φακέλους κτλ. Αν μπορέσεις να βρεις κάποια πρόσβαση σε κάρτα αγορών(όλες οι τράπεζες πλέον προσφέρουν δυνατότητα χρεωστικών καρτών - debit cards electron visa κλπ) τότε μπορείς να κοιτάξεις στο www.play.com. Έχει αρκετά πράγματα και free delivery οπουδήποτε και για οποιαδήποτε παραγελλία.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaker-Lee
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 5:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 38
η μπορεις πολυ απλα να κανεις ενα λογαριασμο στο paypal και μετα να πας να κανεις απο μια τραπεζα καταθεση στο λογαριασμο του paypal σου.Απλο,ευκολο,ασφαλες,ουτε πιστωτικες ουτε τιποτα.Σε 3 μερες θα ναι στο λογαριασμο του paypal σου και θα εισαι set για αγορες απο οποιο μερος του κοσμου θελεις!

_________________
The world is light again! Very Happy
Just call me Drageloth Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 9:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Αρκεί το κατάστημα από το οποίο αγοράζεις να υποστηρίζει αγορές μέσω paypal. Το play.com ας πούμε δεν έχει αυτή τη δυνατότητα, σε αντίθετα με άλλους παροχείς υπηρεσιών γενικότερα, όπως το Rapidshare ή πολλά καταστήματα στο ebay.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaker-Lee
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 18, 2008 6:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 38
εχεις παραγγειλει απο το play.com? Γιατι βλεπω οτι Ελλαδα δεν μπορουν να στειλουν παραγγελιες πανω απο 30pounds. Shocked

_________________
The world is light again! Very Happy
Just call me Drageloth Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 18, 2008 7:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Έχω παραγείλλει πολλές φορές και δεν είμαι απολύτως σίγουρος αλλά νομίζω ότι έχω πάρει και πράγματα αξίας πάνω από 30 pounds. Που το είδες αυτό που λές; Πάντως ότι και αν πήρα ήρθε το πολύ σε μια βδομάδα μέσα και στο σπίτι, με εξαίρεση ένα βιβλίο και μια μπλούζα που ήρθανε σε κάποιο κοντινό ταχυδρομείο.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 18, 2008 7:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Αν θέλεις για Αθήνα, δοκίμασε το 7+7 στο Μοναστηράκι στην Αγορά με τα ρούχα μέσα και στην ίδια περιοχή κάπου εκεί μέσα υπάρχει κι ένα μαγαζί με πολλά βινύλια, όπου κι εκεί μπορείς να βρεις τα cd's που θέλεις. Αν θέλεις για dance μουσική πάνε Χαρίλαου Τρικούπη στο Discobole στην Ομόνοια κοντά(έχει και τον Πάτση εκεί) και στο Updates Records στα Πανεπιστήμια στην πλατεία με το Άγαλμα...

Αν ήσουν λίγο συγκεκριμένος για το είδος μουσικής που θέλεις θα σου λέγαμε και ΠΟΥ ακριβώς να πας.

Όσο για εδώ Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω που πήγες, αλλά...

Αν ψάχνεις για metal μουσική, τράβα στα 2 δισκάδικα στην Ναυαρίνου με Τσιμισκή και ένα άλλο στο στενό στην Ιπποδρόμιου πλατεία. Αν ψάχνεις για dance μουσική υπάρχουν μόνο τα Metropolis, Patsis, Cosmos, Noize + DJ Records Store και ένα άλλο δισκάδικο στην Πολίχνη όπου το εχουν ιδιοκτήτες οι MZMGroup. Αν θέλεις χαλαρή dance(disco, rnb, latin κι άλλα) είναι ένα δισκάδικο στην πλατεία ναυαρίνου με τσιμισκή στο στενό πιο πάνω και δίπλα από ένα καφε-μπαρ.

Εναλλακτικές λύσεις είναι τα ebay, play, εξωτερικά δισκάδικα...μπες και εδώ www.discogs.com(είναι η μεγαλύτερη αλυσίδα δισκάδικων και σου ψάχνει και σου βρίσκει και μουσικά κιομμάτια από αυτά που ψάχνεις).

Ελπίζω να βοήθησα...

Singles θα βρεις ΠΑΝΤΟΥ σε όλα τα δισκάδικα !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaker-Lee
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 19, 2008 7:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 38
http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Help.html?page=del


εκει που εχει τη λιστα με τις χωρες για δωρεαν μεταφορα,εχει εναν αστερισκο στην Ελλαδα και απο κατω στα σχολια λεει οτι ειναι για αγορες μεχρι 30£ αλλιως δε στελνουν Ελλαδα.Και η μ...α ειναι οτι το χει ΜΟΝΟ στην Ελλαδα.Ελεος! Razz


Τεσπα επειδη ειμαστε offtopic αν θες το συζηταμε με πμ μην καταστρεψουμε και το τοπικ του παιδιου Wink

_________________
The world is light again! Very Happy
Just call me Drageloth Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 19, 2008 9:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Κατ'αρχήν δεν είμαστε off topic. Από τη στιγμή που ο φίλος μας παίρνει απάντηση στο ερώτημά του και από τη στιγμή που το topic λέγεται καταστήματα, δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι off topic στην κουβέντα για ηλεκτρονικά καταστήματα μουσικής.

Όσο για το play.com έχεις δίκιο. Το ακριβότερο αντικείμενο που έχω παραγείλει έκανε 35 ευρώ, δηλαδή κάτι λιγότερο από 28 pounds. Τώρα γιατί μπορούν να στείλουν 28 pounds items και δε μπορούν 30, ποιος ξέρει. Πάντως προφανώς εννοείται πως μιλάμε για μεμονωμένα αντικείμενα αυτής της τιμής, καθώς διαφορετικά μπορείς κάλλιστα να παραγείλεις διαφορετικά αντικέιμενα, σε χωριστές παραγγελίες(αφού και τα μεταφορικά είναι δωρεάν) και το συνολικό κόστος να ξεπερνά κατά πολύ τα 30 pounds.

Στο ερώτημα του φίλου μας πάντως, να επισημάνω και εγώ το εξής.

DjDragon έγραψε:
Αν ήσουν λίγο συγκεκριμένος για το είδος μουσικής που θέλεις θα σου λέγαμε και ΠΟΥ ακριβώς να πας.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης