Το ξέρατε ότι sou desu ka σημαίνει καταλαβαίνω (έτσι είναι;);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    Avisynth scripts
Animated
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 11, 2008 10:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενω απο πολλους να απαντησουν, αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.

Θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σας στην αναζητηση ενος καλου script για το avisynth... Μου φαινεται μετριο το render του sony vegas ακομα και σε .avi των 700 mb.

Βασικα (και δοξα το Θεο δηλαδη) ο Vegita Sempai μου ειχε στειλει καποτε ενα καλο script, το οποιο ειχε μεσα:
Spoiler:

ConvertToYv12()
Telecide(order=1,guide=1)
Decimate(cycle=5, mode=2)
fluxsmoothST()
removegrain(mode=1)
sangnom()
Crop(8,0,-8,0)
LanczosResize(720,480)
deen()
mftoon(Strength=128)


(το mftoon για ενα παραξενο λογο δεν το πιανει, και φαινεται καλο.... φτου)

Εχετε μηπως να μου προτεινετε καμια ακομα καλη εντολη να προσθεσω? Ευχαριστω... Smile That's all.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vegita Sempai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 12, 2008 3:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 06 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 83 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τίποτα - Μετά θα δω...
Δεν σου είχα στείλει εγώ αυτό το script, τουλάχιστον όχι ολόκληρο.Oι μισές προσθήκες είναι δικές σου.Και σου είχα πει επίσης σε ένα script πιάνει από τα filters αυτά μόνο ότι έχεις στο φάκελο του Avisynth filters.Εσύ θέλεις να πιάσει ένα filter που δεν το έχεις??? Very Happy Very Happy

Και επειδή βλέπω ότι βαριέσαι να ψάξεις λίγο παραπάνω με τα scripts στο Internet,δες από αυτό το site τι θα ήθελες να χρησιμοποιήσεις http://avisynth.org/FiltersByCategory και μετά πήγαινε εδώ
http://avisynth.org/warpenterprises/ και κατέβασε το.

Και άρχισε λίγο να συμβιβάζεσαι με την ποιότητα του rendering.Δεν χρησιμοποιείς uncompressed αρχεία (τύπου huffyuv ή lagarith) που είναι lossless αλλά ξέρεις να παραπονιέσαι για το τελικό αποτέλεσμα. Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Animated
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 12, 2008 5:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Vegita Sempai έγραψε:
Δεν σου είχα στείλει εγώ αυτό το script, τουλάχιστον όχι ολόκληρο.Oι μισές προσθήκες είναι δικές σου.


Θα ορκιζομουν οτι το στειλες εσυ! Εγω δεν ξερω τιποτα για να προσθεσω κατι!

Anyway, πρωτα απ'ολα να πω ενα thx, μεγαλο φυσικα,για τα λινκ και την βοηθεια γενικοτερα (ε τι στο διαβολα, sempai εισαι)

και....

ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ! Embarassed

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Trance D. Daylight
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 13, 2008 1:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 50 Τώρα Βλέπω: One Piece, Bleach, To Love-Ru
ok sovara tora niwthw ashetos afou dn eho idea giati pragma milate kai ti genika ine ta scripts....
profanos gia na postaro thelo na matho Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 13, 2008 4:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Καλό το Sony Vegas αλλά δοκίμασες μηπως πιάσει στο Adobe Premiere Pro (το οποίο έχει ολοίδιο περιβάλλον με το Sony Vegas) ?

Trance D.Daylight το Avisynth είναι ένα add-on που χρησιμοποιείται σχεδόν σε όλα τα προγράμματα υποτίτλισης και επεξεργασίας βιντέου(Σε αυτήν την δουλειά είναι όλα τα fansub groups σαν typewriters + encoders + timers)...Σε αυτό το θέμα μιλάνε για τα filters, στα οποία θα πρόσεξες κάποια AMV's που αλλάζουν τις εικόνες...Αυτό εννοούν...Θέλουν κι άλλα πάνω...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 13, 2008 12:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Mε δυο λογακια οταν επεξεργαζεσαι ενα βιντεο στο Virtual Dub προσθετοντας μερικα scripts, βελτιωνεις την ποιοτητα και γενικοτερα αλλαζεις παραμετρους και ρυθμισεις οπως εσυ θες.

Απλο? Οχι.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 01, 2008 2:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Σορι για το double post, επιτηδες το εκανα.
Λοιπον, εχω ενα script με το οποιο οταν κανω render, το βιντεο μου ειτε φαινεται με καποιες γραμμες οταν δειχνει κινηση, ειτε οταν εχω παρα πολλα και πολυ γρηγορα fade ins fade outs, δεν τα δειχνει ξεχωριστα, αλλα τα ανακατεβει, με αποτελεσμα να φαινεται σκοτεινοτερη η σκηνη που εβαλα... Τι μπορω να κανω? Εχετε (εχεις vegita sempai Razz) κατι να μου προτεινετε? Πειραματιζομαι ολη την ωρα με τα telecide και decimate, αλλα παντα αγανακτω....

Help παρακαλω και γρηγορα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης