Το ξέρατε ότι dewa arimasen σημαίνει δεν είμαι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Translated(or fan projects) Anime Games
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 10:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
Γεια σας παιδία,

Λόγω της καταστάσης της οικονομίας πάω σε σαμπατικάλ μέχρι το τέλους του 2008 και μετά βλέπουμε. Θα πάω να μείνω με κάτι παιδιά στο πουκέτ(Ταυλανδή). Επειδή δεν είμα σούπερ οπαδός για υποθαλάσσια σπορ και βουτίες θα πρέπει να βρω να ασχοληθώ με κάποια χόμπυς.

Ετσί αποφάσισα να αρχίσω ξανά το γκέημινγκ. Δεν θέλω να παίξω ΧΒΟΧ ή ΠΣ3 παιχνίδια, αλλά απλώς ωραία παιχνίδια! Επειδή εσείς είστε πιο ενημερωμένοι από εμένα, πείτε μου παρακαλώ ποιά παιχνίδια ιαπωνικά ξέρεται από Άνιμε να έχουν μεταφραστεί στα αγγλικά? όπως το Melty blood(fan based translation) και άλλα.

τελευταία ερώτηση... υπάρχει εξομοιωτής για Πσ2 ή για χμπόξ?¨"

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
1) Blue Dragon( XBOX )
2) Devil May Cry( PS2 + PC )
3) Star Ocean
4) Xenosaga( PS2 )
5) Soul Eater( όλες οι κονσόλες )

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 12:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
zanatos έγραψε:

τελευταία ερώτηση... υπάρχει εξομοιωτής για Πσ2 ή για χμπόξ?¨"


Ο εξομοιωτής για το PS 2 παίζει αρκετά παιχνίδια σε ικανοποιητικό βαθμό αλλά δεν είναι τόσο βολικός (κάποια πάνε αργά , άλλα πιο γρήγορα και κάποια προβλήματα στα γραφικά... Παρ'όλ'αυτά το Disgaea το έπαιζε σχεδόν κανονικά) Πάντως δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις.... Για το Xbox δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκεται αλλά πρέπει να υπάρχουν σχετικά καλοί

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 1:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
για αυτό που είπε ο Djd το Blue Dragon στο XBOX 360
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 5:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
XxWhiteDragonxX έγραψε:
για αυτό που είπε ο Djd το Blue Dragon στο XBOX 360


Δεν θα χρειαστεί , γλύκο μου, καθώς όλοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει άλλο μοντέλο ΧΒΟΧ που να έχει άλλου αριθμού εκτός του 360... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 5:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
DjDragon έγραψε:
XxWhiteDragonxX έγραψε:
για αυτό που είπε ο Djd το Blue Dragon στο XBOX 360


Δεν θα χρειαστεί , γλύκο μου, καθώς όλοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει άλλο μοντέλο ΧΒΟΧ που να έχει άλλου αριθμού εκτός του 360... Wink

Nαι, αλλά ξεχνόντας να προσθέσεις το 360 είναι σαν να εννοούσες ότι κυκλοφορεί για το απλό XBOX (ξέρεις, το μαύρο, το γομάρι), oπότε το σχόλιό σου ήταν τελείως άστοχο. Rolling Eyes Nα προσθέσω δε ότι ο zanatos ρωτά για παιχνίδια που είναι βασισμένα σε anime κι απ' αυτά που ανέφερες μονάχα το Soul Eater είναι anime. Τ' ότι τα υπόλοιπα που ανέφερες έγιναν και anime στην συνέχεια (και μάλιστα όχι και τόσο καλά) αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 5:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vetus έγραψε:
DjDragon έγραψε:
XxWhiteDragonxX έγραψε:
για αυτό που είπε ο Djd το Blue Dragon στο XBOX 360


Δεν θα χρειαστεί , γλύκο μου, καθώς όλοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει άλλο μοντέλο ΧΒΟΧ που να έχει άλλου αριθμού εκτός του 360... Wink

Nαι, αλλά ξεχνόντας να προσθέσεις το 360 είναι σαν να εννοούσες ότι κυκλοφορεί για το απλό XBOX (ξέρεις, το μαύρο, το γομάρι), oπότε το σχόλιό σου ήταν τελείως άστοχο. Rolling Eyes Nα προσθέσω δε ότι ο zanatos ρωτά για παιχνίδια που είναι βασισμένα σε anime κι απ' αυτά που ανέφερες μονάχα το Soul Eater είναι anime. Τ' ότι τα υπόλοιπα που ανέφερες έγιναν και anime στην συνέχεια (και μάλιστα όχι και τόσο καλά) αυτό είναι μια άλλη ιστορία.


Εν συνέχεια ο ζανάτος μας μπέρδεψε λίγο...Γενικά Αυτός ζήτησε για παιχνίδια τα οποία υπάρχουν και anime...Έτσι εγώ του έδωσα την ολόκληρη λίστα που ήθελε. Άλλα παιχνίδια δεν μπορώ να πω(όχι επειδή τα γνωρίζω), επειδή τα γραφικά τους είναι μάπα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 14, 2008 1:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Pros8ese sthn lista sou an sou aresei to Dragon Ball kai to Dragon Ball Z Tenkaichi 3 & Dragon Ball Z Infinite World. An sou aresei to Naruto to mono pou a3izei apo ta games tou(estw kai ligo) einai to Naruto Ultimate Ninja 3. Twra poly wraio shoot em up einai to Gungrave pou yparxei gia PS2. Epishs an sou aresei to One Piece to mono tou paixnidi pou me ikanopoihse einai to One Piece gia to Wii. Epishs sou synhstw anepifylakta na dokimaseis se kapoio site me Roms gia to GBAemu(protimhse opoio site deis me apaira ROMs apo to google)na psa3eis gia diafora anime pou sou aresoun games, yparxoun apaeira anime games ekei pou den yparxoun gia alles konsoles kai einai kai arketa efxarista giati einai san vlepeis anime ta grafika tous polles fores.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης