Το ξέρατε ότι okami σημαίνει λύκος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Hitokiri II: Road to Destiny trailer
Fujita
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 8:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 25 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: ton xristo samurai me 3 katanes...
To sequel του Hitokiri σύντομα κοντά σας!
Για όσους δεν γνωρίζουν, το Hitokiri ήταν η πρώτη live-action ταινια στην ελλάδα, ταινία tribute στα αγαπημένα μας anime/manga η οποία πλέον διατίθεται και για κατέβασμα απο torrent(πληροφορίες στο www.underworldfilms.blogspot.com)

Kαι πλέον τα γυρίσματα του sequel κοντεύουν να τελειώσουν και ιδού το τελικό trailer της 2ης ταινιας!


Enjoy


http://www.youtube.com/watch?v=dcFgdGQmBaQ

watch in high quality
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 2:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δυστυχώς η πρώτη ταινία δεν μ' άρεσε καθόλου. Με το ζόρι το 'χα δει μέχρι την μέση με την παρέα μου. Κι ο λόγος που δεν μας άρεσε; Το να κάνεις μια ελληνική ταινία σοβαρού ύφους με φεουδαρχική Ιαπωνία είναι σαν να βάζεις κινέζους να γυρίζουν ταινία γουέστερν. Αν είχε τουλάχιστον καφριλο-χιούμορ τότε μάλιστα. Συμβουλή μου: στην επόμενη ταινία που θα φτιάξετε τοποθετήστε την στην σημερινή επόχη. Και προς Θεού, να μην είναι τοποθετημένο στην Ιαπωνία ενώ βλέπουμε σκηνικά από Ελλάδα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Fujita
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 11:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 25 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: ton xristo samurai me 3 katanes...
Λυπάμαι που δεν την είδες μέχρι τέλους, είμαι σίγουρος ότι η άποψη σου ίσως ήταν λίγο διαφορετική αν και εφόσον μου λές σου αρέσει περισσότερο το καφριλο-χιούμορ ίσως και όχι.
Βέβαια όπως έλεγε και το note στη αρχή της ταινίας, εκτυλίσσεται σε φανταστική ιαπωνία, δεν είναι ανάγκη να βλέπουμε τα πάτντα ρεαλιστικά ο κινηματογράφος είναι εκεί για να μς πηγαίνει σε άλλους κόσμους!

Όπως και να χει σ ευχαριστούμε για τα σχόλια σου! Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Εγώ δεν θα την δω γιατί είδα ότι αυτοί εκεί είναι Μεξικανοί και Αμερικάνοι που την γυρίζουν την ταινία τους στην Ιαπωνία. ΑΝ δεν είναι ΚΑΘΑΡΑ Ιαπωνική, τότε είναι αποτυχία*.

*Εdit by Vetus: Nα είμαστε πιο κόσμιοι όταν σχολιάζουμε δημιουργίες άλλων μελών.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pikatsou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 5:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 35 Τόπος: Θεσσαλονίκη
DjDragon έγραψε:
Εγώ δεν θα την δω γιατί είδα ότι αυτοί εκεί είναι Μεξικανοί και Αμερικάνοι που την γυρίζουν την ταινία τους στην Ιαπωνία. ΑΝ δεν είναι ΚΑΘΑΡΑ Ιαπωνική, τότε τον π**** παίρνει η ταινία. Στην περίπτωση της αυτή την έφαγε !


Έχω την εντύπωση πως κάτι μπέρδεψες.... Αν πρόσεχες λίο καλύτερα το blog που αναφέρει ο Fujita, θα έβλεπες πως η ταινία έχει Έλληνες ηθοποιούς, είναι γυρισμένη στην Ελλάδα και αποτελεί φόρο τιμής (tribute) στα anime/manga.

Προσωπικά την κατεβάζω τώρα (λίγο αργά βέβαια, μόλις την κατεβάσω μάλλον θα την αφήσω για seeding μόνιμα για να βοηθήσω την κατάσταση), μόλις την δω θα σας πω την άποψη μου....


Υ.Γ. έχω δει τόσες και τόσες αποτυχημένες παραγωγές με τεράστια budgets, που νομίζω πως τουλάχιστον μία ευκαιρία σε ελληνική ταινία (ειδικά αν είναι από otaku για otaku) αξίζει να δώσω.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 6:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
pikatsou έγραψε:
Υ.Γ. έχω δει τόσες και τόσες αποτυχημένες παραγωγές με τεράστια budgets, που νομίζω πως τουλάχιστον μία ευκαιρία σε ελληνική ταινία (ειδικά αν είναι από otaku για otaku) αξίζει να δώσω.

Μ' αυτό το κρίτιριο έκατσα κι εγώ να δω την πρώτη ταινία Wink (οκ, όσο είδα τέλως πάντων Razz ). Εξάλλου, για το κέφι τους την έφτιαξαν την ταινία, όχι για να κυγήσουν τα βραβεία και τις διακρίσεις (που εδώ που τα λέμε τα βραβεία πολλές φορές είναι αμφισβιτίσιμα). Όσοι δεν γουστάρουν να την δουν, ας μην την δουν, δεν τους υποχρέωσε κανείς.

Random trivia:
Spoiler:
To ξέρατε ότι η Gainax είχε ξεκινήσει ως ένα μικρό group από otaku που έφτιαχνε ερασιτεχνικές live action ταινιούλες που έκαναν παρωδία sentai shows;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 11:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vetus έγραψε:
Random trivia:
Spoiler:
To ξέρατε ότι η Gainax είχε ξεκινήσει ως ένα μικρό group από otaku που έφτιαχνε ερασιτεχνικές live action ταινιούλες που έκαναν παρωδία sentai shows;


Spoiler:
Το είδα να το λένε στο Otaku no bideo(Τα βίντεο των σπασίκλων)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης