Το ξέρατε ότι henji σημαίνει απάντηση (ανταπόκριση);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Soul eater manga discussion
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 04, 2008 11:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Soul eater, ενα απο τα αγαπημενα μου ανιμε.Τι γνωμη εχετε για το αντοιστοιχο manga?
Εγω προσωπικα αρχισα να το διαβαζω
Spoiler:
σε εκεινο το επισοδιο (το 7ο η το 8ο, δεν θυμαμαι ακριβως) που η Chrona πετσοκοψε τον Soul...
βλεπετε, ειχα λιγη περιεργεια να δω τι θα γινει, και πηγα να τσεκαρω το τευχος που θα εδειχνε την πιθανη συνεχεια, αλλα μετα πορωθηκα και τωρα εχω στησει καραουλι στο onemanga!Καθε νεο chapter που βγαινει το διαβαζω κατευθειαν Laughing
Καλα, και εκεινο το chapter 53 με τον Kid ηταν ολα τα λεφτα!
Οσοι απο εδω το διαβαζουν, τι πιστευουν γι αυτο?

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NarutoxShion 4ever
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 04, 2008 1:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 46 Τώρα Βλέπω: apola
ego prosopika ime poromenos me to anime, p exei ginei foverh douleia...
apo manga diavazw mono afto tou naruto, giati otan eftasa sto telefteo epeisodio p eixe vgei, eida oti de mporousa na perimenw k eprepe na mathw th sinexeia.
pantws Soul Eater rockssss!


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 04, 2008 1:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Χμμ...
Medusa & Stein as couple = pwnage. Razz
Blackstar απλα τα εσπασε με την μαχη Mifune και με τα Shadow Star techs, αλλα το κορυφαιο ηταν τα 'Lines of Sanzu' του Kid. Επιτελους, καιρος ειναι να δουμε τον Kid οπως πραγματικα ειναι, αφου πιστευεται πως ειναι ο 2ος δυνατοτερος technician μετα τον Shinigami. Αν και οι διαφορες τους ως gods of death απο τους αλλους technicians δεν εχουν διατυπωθει ακομα.

Αναμενουμε. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 04, 2008 8:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
[Aoshi] έγραψε:

Blackstar απλα τα εσπασε με την μαχη Mifune και με τα Shadow Star techs, αλλα το κορυφαιο ηταν τα 'Lines of Sanzu' του Kid. Επιτελους, καιρος ειναι να δουμε τον Kid οπως πραγματικα ειναι, αφου πιστευεται πως ειναι ο 2ος δυνατοτερος technician μετα τον Shinigami. Αν και οι διαφορες τους ως gods of death απο τους αλλους technicians δεν εχουν διατυπωθει ακομα.

Αναμενουμε. Smile


Λοιπον, σε αυτο με τον kid συμφωνω απολυτα!Και να σκεφτεις οτι δεν με τρελενε και τοσο σαν χαρακτηρας σε συγκριση με τους αλλους δυο, αλλα απ' οτι φενεται μαλλον αυτος μου ειναι πιο συμπαθης αναμεσα στα 3 αγορια....
Spoiler:
Πραγματικα τον λυπηθηκα στο σημειο που κοπηκε το χερι του αλλα μετα που ενωθηκε η μια απο τις τρεις γραμμες zansu στο μαλλι του, τι να πω....θεος θεος(του θανατου).
Μου αρεσε που η Patty και η Liz στην μορφη οπλου απεκτησαν και μαρκα:"DEATH INDUSTRIES" η κατι τετοιο....

Λοιπον, και ο Kid και ο Βlack Star εκαναν μερικα βηματα μπροστα.Τωρα η μονη που εχει μεινει χωρις προοδο ειναι η Maka, την οποια προφανως θα δουμε να κλεβει την παρασταση κανοντας κανενα ωραιο κολπακι με το δρεπανι Very Happy

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 04, 2008 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Απο οτι καταλαβα, τα Soulwidths που ριχνουν Liz και Patty αυξηθηκαν κατα 4 βαθμους οποτε περιμενουμε χτυπηματα με μεγαλυτερες συνεπειες.

Λογικο βρισκω στη Maka να μπορεσει να κανει κατι με Soul Eater... δεν παει αλλο, θα το ξεφτιλισουν πολυ αμα αφησουν την Maka να μεινει πισω, οπως εγινε με το Naruto, τον Ichigo και τα σχετικα.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 3:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
NarutoxShion 4ever έγραψε:
ego prosopika ime poromenos me to anime, p exei ginei foverh douleia...
apo manga diavazw mono afto tou naruto, giati otan eftasa sto telefteo epeisodio p eixe vgei, eida oti de mporousa na perimenw k eprepe na mathw th sinexeia.
pantws Soul Eater rockssss!


Καλά ότι να ναί... την καλή δουλεία πού την είδες εσύ στο anime του Soul Eater? Κοίτα δεν διαβάζω πολλά manga μα μπορώ να σου πώ πως το anime του Soul Eater είναι η επιτομή της προχειροδουλειάς!!!

Tο 3D max κάνει κρα από χιλιόμετρα οι χαρακτήρες δεν έχουν παρά ελάχιστες λεπτομέριες στα χαρ/κα τους..
Το μόνο που το σώζει είναι οι μάχες.. γενικώς απ' ότι έχω καταλάβει οι animators βαριούνται..

Το manga από την άλλη πραγματικά αξίζει.. (από θέμα δουλειάς..) έχει τρομερή αίσθηση προοπτικής.. και φοβερή δουλειά στο μελάνομα και στη σκίαση.. πραγματικά πολύ καλο.. τέλος πάντων..

Τελικά είναι Ο ή Η Chrona/Krona ? στα λοιπά blogs υπάρχει τρομερή διαφωνία ενώ το επίσημο site λέει:
Gender: Unknown!!??!!??! Evil or Very Mad Razz Rolling Eyes Surprised

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 12:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Συμφωνω απολυτα με τον Aoshi, ελπιζω να μην μεινει η Maka πισω...


MantzZzoola Man έγραψε:


Καλά ότι να ναί... την καλή δουλεία πού την είδες εσύ στο anime του Soul Eater? Κοίτα δεν διαβάζω πολλά manga μα μπορώ να σου πώ πως το anime του Soul Eater είναι η επιτομή της προχειροδουλειάς!!!

Tο 3D max κάνει κρα από χιλιόμετρα οι χαρακτήρες δεν έχουν παρά ελάχιστες λεπτομέριες στα χαρ/κα τους..
Το μόνο που το σώζει είναι οι μάχες.. γενικώς απ' ότι έχω καταλάβει οι animators βαριούνται..

Το manga από την άλλη πραγματικά αξίζει.. (από θέμα δουλειάς..) έχει τρομερή αίσθηση προοπτικής.. και φοβερή δουλειά στο μελάνομα και στη σκίαση.. πραγματικά πολύ καλο.. τέλος πάντων..

Τελικά είναι Ο ή Η Chrona/Krona ? στα λοιπά blogs υπάρχει τρομερή διαφωνία ενώ το επίσημο site λέει:
Gender: Unknown!!??!!??! Evil or Very Mad Razz Rolling Eyes Surprised


Προφανως ειναι η Chrona....
Την γνωμη που εχεις για το ανιμε να πας να την πεις στο forum του ανιμε, οχι του manga!
Μην καθεσε και ψαχνεις, οριστε εδω ειναι http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7552
Υ.Γ.:Ελπιζω να μην βαθμολογησεις το Soul Eater με τον ιδιο τροπο που βαθμολογισες και τον Kabamaru Sad

OK guys, και το manga και το ανιμε ειναι θεικα, αν και πιστευω οτι το manga εχει λιγο παραπανω ecchi και καποιοι απο τους πρωταγωνιστες εχουν λιγακι περιεργο χαρακτηρα...πχ ο Soul φερεται λιγο διαφορετικα σε μερικα σημεια XD
Spoiler:
Παντως πολυ κριμα που εκοψαν εκεινη την αστεια σκηνη με το παρτυ στο shibusen οπου η Liz εκανε καμακι σε ενα γκομενο και πηγαν ο Black Star και η Patty και της εκαναν χαλαστρα, εννοω ΤΗΝ χαλαστρα!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 1:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
@ Vagelio...

Ξέρεις δεν είναι απαραίτητο να δωθεί μεγάλη συνέχεια σε αυτό που λέω.. τότε θα ήταν off topic.. άλλωστε αν είμαι έγω άκυρος το ίδιο είναι και ο NarutoxShion 4ever.. (δεν σημαίνει οτι πρέπει να τον κάψουμε... ούτε εμένα.. συζήτηση κάνουμε χαλάρωσε.. Razz )

Για τον kabamaru απλά τον βαθμολόγησα σαν cult.. ναι δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο κατ' εμέ... αν δεν είχε την ελλεϊνή μεταγλώτιση δεν θα ήταν καν αστείο... απο school κωμωδίες υπάρχουν ένα κάρο πιο ωραίες... απλά ρώτα τον Vetus Razz
(..τώρα αυτό ειναι μην το συνεχίσετε....)

Τώρα το ecchi είναι μέρος του fun service οπότε δικαιολογείται...

ΥΓ. Επειδή οι μεταφραστές του manga επέλεξαν το "Η" Chrona δεν το σιγουρεύει.. αν δεν δείς ένα manga raw δεν μπορείς να ξέρεις έπειτα οι δυτικοί μεταφραστές και δει οι Αμερικάνοι "λογοκρίνουν" η καλλήτερα "δυτικοποιούν" τα manga (αυτή η αμερικάνικη προφωρά που έχουν οι χαρακτήρες)... έπειτα...

Spoiler:
Στην πρώτη συνάντησή του/της με την Maka.. ο/η Chrona λέει πως δέν ξέρει πως να φερθεί σε κορίτσια..?...? είναι λίγο παράδοξο δεν νομίζετε? και επισημαίνω πως στο site τον/την περιγράφει ως Unknown gender.. μάλλον παραγωγοί παίζουν με τους fans

αυτά...

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mimina
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 2:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 2 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: Soul eater,Gintama
MantzZzoola Man έγραψε:
@ Vagelio...


ΥΓ. Επειδή οι μεταφραστές του manga επέλεξαν το "Η" Chrona δεν το σιγουρεύει.. αν δεν δείς ένα manga raw δεν μπορείς να ξέρεις έπειτα οι δυτικοί μεταφραστές και δει οι Αμερικάνοι "λογοκρίνουν" η καλλήτερα "δυτικοποιούν" τα manga (αυτή η αμερικάνικη προφωρά που έχουν οι χαρακτήρες)... έπειτα...

Spoiler:
Στην πρώτη συνάντησή του/της με την Maka.. ο/η Chrona λέει πως δέν ξέρει πως να φερθεί σε κορίτσια..?...? είναι λίγο παράδοξο δεν νομίζετε? και επισημαίνω πως στο site τον/την περιγράφει ως Unknown gender.. μάλλον παραγωγοί παίζουν με τους fans

αυτά...


Βασικά η Vagelio είπε "προφανώς είναι η" ...κανείς μας δεν είναι σίγουρος.
Εεε...βασικά κι εγώ αναρωτιώμουν τι ακριβώς είναι η Chrona, αλλά με τον ηλίθιο που είναι κυριολέκτικα κολλήμένος πάνω της γίνεται πιο δύσκολο να καταλάβει κανείς...
Νομίζω ότι είναι κορίτσι........................................................................... Confused

Και τώρα για το manga: Μου αρέσει πολύ το σχέδιο και το στόρυ είναι εξαιρετικό αλλά πιστεύω ότι αυτή η εισβολή στο φρούριο της μάγισσας αράχνης έχει κρατήσει πολλά chapter (όχι ότι με χαλάει, αλλά ελπίζω να τελείωσει κάποια στιγμή)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 4:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Πιστευεται πως ειναι κοριτσι. Μπορει να ειπε πως δεν ξερει πως να φερθει σε κοριτσια, ομως οταν ο Ragnarok σηκωσε τη φουστα εκεινη ελεγε pervert.
Επισης Mantzolas, φαινεται απο αυτο ποσο απειρος εισαι σε μια κριτικη. Αν ειχα την ορεξη να ασχοληθω με το θεμα που εθεσες για το Soul Eater θα μπορουσα να σου φερω καμια 100αρια διαφορες και χαρακτηριστικα των χαρακτηρων, ολα με τρελη λεπτομερεια.
Επειδη εσυ δεν το βλεπεις, δεν σημαινει πως ειναι αθλιο, εξαλλου προκειται για ενα anniversary project.

Μπορουμε να μην spamαρουμε αλλο το θεμα του manga για το anime? Και Mantzolas & Shion, να ξερετε οτι ΝΑΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ που ενα θεμα του anime το μεταφερετε εδω ενω μπορειτε καλλιστα να το θεσετε καπου αλλου.

Ελπιζω να σας καλυψα και να το κοψουμε εδω και να ασχοληθουμε μονο με το manga. Ναι, κανουμε συζητηση για το anime αλλα σε λαθος θεμα.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 22, 2008 6:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Βγηκε και το 54ο chapter!!!Μπολικο γελιο και δραση,
Spoiler:
ειδικα εκεινος ο πολεμιστης που ειχε πορωση με το sumo ηταν ολα τα λεφτα XDDD.Και το κουκλακι που επαιζε με την fire και την thunder ηταν αξιολατρευτο (κριμα που το χαλασε ο συνεργατης του Ox...)

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 22, 2008 7:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Εγω αναρωτιεμαι τη επαθε ο Shinigami εξαιτιας του Kid. Μηπως οταν ενωνονται οι γραμμες να πεθαινει ο Shinigami και να παιρνει αλλος τη θεση του --> στην περιπτωση ο γιος?

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 23, 2008 1:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
[Aoshi] έγραψε:
Εγω αναρωτιεμαι τη επαθε ο Shinigami εξαιτιας του Kid. Μηπως οταν ενωνονται οι γραμμες να πεθαινει ο Shinigami και να παιρνει αλλος τη θεση του --> στην περιπτωση ο γιος?


Λες να γινεται ετσι?Αυτο θα με ψιλοχαλουσε λιγο...ο Shinigami εχει φαση, ελπιζω να μην γινει οπως λες (αν και ειναι πιθανον)

New:Διαβασα το 55ο τευχος, ηταν πολυ καλο.Επιτελους εδειξε κατι απο το παρελθον του Soul, οσο για την Maka ενα πραγμα εχω να πω: ΜΑΑΑΑΚΑ...CHOOOOP!!!Χαχα, αυτη η κινηση περα απο το οτι βαζει ολα τα ανοητα αρσενικα στην θεση τους ειναι τελικα και πολη δυνατη επιθεση!!!Τι τον χρειαζεται τον Soul...ας τον δωσει σε εμενα και να κρατησει αυτη εκεινο το χοντρο βιβλιο με το οποιο βαραει τους αλλους XDDDD.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 15, 2008 1:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
OK, sorry για το διπλο ποστ, αλλα απ' οτι βλεπω δεν ποσταρει και κανενας....
Βγηκε το 56ο τευχος!!!!Επιδη γι' αυτο εδω δεν σηκωνει να πω και πολλα, καλυτερα να χρησιμοποιησω μια απο τις καλυτερες εικονες του:
Spoiler:


Black Star, εισαι θεος!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης