Το ξέρατε ότι hi σημαίνει φωτιά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    The Last Remnant
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 1:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Οπότε άντε να πει κάποιος στην Square Enix να κάνει ένα fix στα γραφικά...Πολύ πιθανόν είναι να το αρχίσουν κυρίως στο PC...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 8:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Ta grafika den exoun to provlhma.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 8:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ground_zero έγραψε:
Ta grafika den exoun to provlhma.


Μπορώ να μάθω παρακαλώ από που προέρχεται το framerate πρόβλημα ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 8:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Epeidh den mporei to xbox na anteksei to megaleio Cool

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 9:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Sigourh agora gia to ps3. Ante na vgei!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
pit-bull έγραψε:
Sigourh agora gia to ps3. Ante na vgei!!!


Δεν αμφιβάλλω πόσοι θα το πάρουν για PS3...Πολλοί σίγουρα θα το πάρουν σε PC καθώς έχει την δυνατότητα να δέχεται πιο συχνά τα fixes...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
spahar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 11:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 129
Ground_zero έγραψε:
O spahar leei alhtheia, alla an lavoume ypopshn oti phre 5 apo to Edge tote einai kalo Razz


Και το IGN τίμησε με 5άρι (5,3), αν και δε μπορώ να πω ότι έχω γενικά σε εκτίμηση τις βαθμολογίες του. Το ζουμί κατά τη γνώμη μου είναι ότι το παιχνίδι έχει σοβαρά τεχνικά προβλήματα, όσοι μπόρεσαν να τα παραβλέψουν το βρήκαν πολύ καλό, σε όσους τους ενόχλησαν το θάψανε, όχι άδικα.

DjDragon έγραψε:
Δεν αμφιβάλλω πόσοι θα το πάρουν για PS3...Πολλοί σίγουρα θα το πάρουν σε PC καθώς έχει την δυνατότητα να δέχεται πιο συχνά τα fixes...


Πλέον σε αυτό το θέμα κονσόλες και PC είναι το ίδιο, patches βγαίνουν στις κονσόλες με το τσουβάλι. Το θέμα είναι να κάτσουνε και να κάνουν τρελό optimization για το PS3 και να βγει διαφορετικό στην ουσία παιχνίδι (σαν το Alone in the Dark ένα πράγμα).

DjDragon έγραψε:
Μπορώ να μάθω παρακαλώ από που προέρχεται το framerate πρόβλημα ?


Το πρόβλημα είναι της μηχανή γραφικών, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα γραφικά δεν είναι όμορφα (αντιθέτως αν ήταν χειρότερα το πρόβλημα μπορεί να μην υπήρχε). Απλά η μηχανή έχει πρόβλημα να παράγει τα απαραίτητα frames ανά δευτερόλεπτο και έτσι δεν βλέπεις ομαλή κίνηση. Το πρόβλημα είναι καθαρά προγραμματιστικό, πχ η ίδια μηχανή γραφικών μπορεί και σηκώνει τόσους εχθρούς στο Gears of War 2 αλλά στο Last Remnant δε προγραμματίστηκε σωστά ώστε να τα καταφέρει. Φυσικά μιλάμε για διαφορετικά παιχνίδια (αν και πιστεύω ότι στο GoW είναι πιο δύσκολη δουλειά) αλλά στη τελική όλα πολύγωνα είναι.

Ας ελπίσουμε σε κανένα patch, αν και δε το βλέπω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 19, 2008 12:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Εχω πολα παιχνιδια να παρω για PS3. Μεσα σε αυτα ειναι και το alone in the dark, που εφαγε τρελο fixαρισμα στην PS3 εκδοση, και ειναι πια κενουριο παιχνιδι.
Μετα παει Valkyria Chronikles που πηρε εξερετικες κρητικες.
Μετα Dead Space.
Μετα Eternal Sonata μιας και θελω ενα rpg.
Μετα Rezistamce 2
Το Last Remnant ερχετε μολις στην εκτη θεση, κι αυτο αν δεν εχει βγει τπτ καλιτερο μεχρι τοτε. Ελπιζω μεχρι να το παρω να εχει βγαλει ολα τα απαρετιτα fix...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 19, 2008 12:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Kite έγραψε:
Εχω πολα παιχνιδια να παρω για PS3. Μεσα σε αυτα ειναι και το alone in the dark, που εφαγε τρελο fixαρισμα στην PS3 εκδοση, και ειναι πια κενουριο παιχνιδι.
Μετα παει Valkyria Chronikles που πηρε εξερετικες κρητικες.
Μετα Dead Space.
Μετα Eternal Sonata μιας και θελω ενα rpg.
Μετα Rezistamce 2
Το Last Remnant ερχετε μολις στην εκτη θεση, κι αυτο αν δεν εχει βγει τπτ καλιτερο μεχρι τοτε. Ελπιζω μεχρι να το παρω να εχει βγαλει ολα τα απαρετιτα fix...


Καλά θα κάνεις να το πάρεις...Το κατέβασα εδώ για PC και έχω πάθει εγκεφαλικό ! Τρελά γραφικά και τρελό σενάριο ! Το έχω τερματίσει και ευελπιστώ να κάνουν και Dead Space 2 !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 19, 2008 12:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Symvoulh vale to valkyria chronicles panw panw. To paixnidi ta spaei apistefta!!! Skeftomoun na kanw kai ena thema sto forum alla logo xronou kai varemaras den ekana Mexri stigmhs to game me exei afhsei efxaristimeno se olous tous tomeis. Monadiko gameplay, wraio story, tromera grafika kai hxo.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 19, 2008 3:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
To Valkyria Chronikles δεν εφτασε ακομα Ελλαδα, και περα απ'αυτο εχει δυο σημαντικα αρνιτικα για μενα... Δεν εχει καθολου multyplayer, ενω κανονικα θα επρεπε να μπορει να το κανει με ενα μονο χηριστιριο. Δεν εχει Trophys.

Μην ανισιχητε. Γνωριζω την ποιοτιτα των παιχνιδιων. Ο μονος λογος που εβαλα το Alone επανο ειναι επιδη το βρηκα καπου μεταχηρισμενο και βιαζομαι να το παρω πρην το παρει κανενας αλλος.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 19, 2008 9:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Exei ftasei. To exw dei se katastimata. Egw vevea to peira apo eksoteriko edw kai kati vdomades. Gia to multi tha symfwnisw, an kai tha xanei th magia mias kai tha vlepeis tis kiniseis tou allou. Online tha htan polu kalitero. Trophys sto single exei. Gia thn akriveia metalia.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 1:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
pit-bull έγραψε:
Exei ftasei. To exw dei se katastimata. Egw vevea to peira apo eksoteriko edw kai kati vdomades. Gia to multi tha symfwnisw, an kai tha xanei th magia mias kai tha vlepeis tis kiniseis tou allou. Online tha htan polu kalitero. Trophys sto single exei. Gia thn akriveia metalia.
Τα μεταλια δεν εχουν αξια στο PSN. Ο ξαδερφος μου που πειγε lvl 7 μαζεβοντας trophys τον καναν Beta Tester στο Killzone2, και η sony ανακινοσε οτι οι πραγματικες αμιβες θα εμφανιστουνε τωρα στο Home. Να τα βρασω τα μεταλια!...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Getta Robo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 7:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: L.MoDeRaToR ::
:: CoDe V ::
:: L.MoDeRaToR ::<br>:: CoDe V ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 279 Τόπος: Hellas - Athens - El Paso - Kallithea City Τώρα Βλέπω: Baki the grappler [S03]
Παρακαλω να συνεχιστη η συζητηση πανω στο παιχνιδι οπου δημιουργηθηκε το θεμα. Αν θελετε να μιλησετε για καποιο αλλο, συνεχιστε την συζητηση σε ενα νεο θεμα, αν φυσικα δεν υπαρχει ηδη.

_________________

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
A man wields his sword in order to depart life with a smile.
In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Getta Robo έγραψε:
Παρακαλω να συνεχιστη η συζητηση πανω στο παιχνιδι οπου δημιουργηθηκε το θεμα. Αν θελετε να μιλησετε για καποιο αλλο, συνεχιστε την συζητηση σε ενα νεο θεμα, αν φυσικα δεν υπαρχει ηδη.
Δεν ειναι δα και τοσο ασχετο. Αν το Last Remnant για PS3 δεν εχει Trophys, θα το σκευτω πολυ πιο σοβαρα αν θα το παρω. Εξαλλου αυτο που κανουμε ειναι σηζιτιση. Στις σηζιτισεις επιτρεπετε που και που να παει και πουθενα αλλου το θεμα.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης