Το ξέρατε ότι gohan σημαίνει γεύμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    OST/J-Pop/J-Music    Τι σας λένε οι φίλοι σας για την jpop-jrock;
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 15, 2008 4:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δυο σχόλια που μου την σπάνε πολύ είναι:

1) "Mα καλά, καταλαβαίνεις καθόλου τι λένε"
Aπάντησή μου: "Γιατί, στα ιταλικά και γαλλικά τραγούδια που ακους καταλαβαίνεις τι λένε;"
Που θέλω να καταλήψω: "Τα τραγούδια τ' ακους τις περισσότερες φορές για την μελωδία τους κι όχι για τους στίχους τους." (Τουλάχιστον, όσο αφορά ξενόγλωσσα τραγούδια, κυρίως μη-αγγλικά)

2) "Όλα τους τα ίδια και τα ίδια είναι."
Απάντησή μου: "Tότε να βάλουμε και στο ίδιο τσουβάλι την Άννα Βίσση και τον Παπακωσταντίνου επειδή και τα δύο είναι ελληνική μουσική."
Που θέλω να καταλήξω: "Ότι κι η ιαπωνική μουσική έχει διάφορα είδη όπως και σε όλες άλλες τις χώρες του κόσμου: Από dance μέχρι και metal. Δεν είναι μονάχα κάτι γλυκανάλατα τσιν-τσον-τσαν όπως νομίζεις ότι είναι."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 18, 2008 11:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
1) Λες και δε υπάρχουν sites ή communities με στίχους για να καταλάβεις τι στο καλό κάθεται και λέει ο Kyo ή οι Momusu ή οποιοσδήποτε άλλος...
Όσο για το θέμα του τι σε τραβάει σ' ένα κομμάτι, μάλλον δεν είναι και τόσο σχετικό με την παρούσα συζήτηση, αν και συμφωνώ ότι η μουσική παίζει κυρίαρχο ρόλο.

2) Εντελώς! Ο Kyo είναι ολόιδιος με την Ayumi η οποία είναι παντελώς ίδια με τον Atsushi Sakurai o οποίος αντιγράφει ασύστολα τη Mika Nakashima η οποία στην πραγματικότητα είναι η μετενσάρκωση του hide... καλά, γι' αυτή την κλασική ατάκα θα μπορούσα να γράψω αρκετές ακόμα αηδίες, αλλά θ' αρκεστώ στο να πω ότι, όσο απιστευτικά απίστευτο κι αν φαίνεται, η ιαπωνική μουσική σκηνή έχει ποικιλία, αρκεί να ψάξεις. (Άμα πια, στο πηγάδι κατούρησε για να μην έχει; )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2008 2:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
2 περιπτωσεις:
Στην πρωτη:ειτε θα με παρουν με τις πετρες ( XD ) :
FRIEND:Τι ειναι αυτες οι μλκιες?
ME :Σκασε, δεν εχεις αποψη!
FRIEND:όι όι, εχεις κουζουλαθει τελειως?Τι ειναι αυτα τα κινεζικα που ακους?
ME :BAKA!!!Δεν ειναι κινεζικα, ειναι ιαπωνεζικα!
Και συνεχιζεται.....

Δευτερη περιπτωση:
Λενε οτι ειναι καλουτσικα, και μερικες φορες μου τα ζητανε να τους τα στειλω,οριστε, αυτοι ειναι φιλοι!

Γενικως, εξερταται απο το ατομο.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sakura-chan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 11:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Bleach
Ti mou lene?Asto kalytera!Prota ap ola mou tin dinei pou einai ratsistes kai mono epeidi einai giaponezoi klp oi tragoudistes den tous pane!Me to pou akoun tn mousiki,dn koitane ligo na doun to rythmo i na rotisoun ti lene ta logia,alla afou den katalabainoun ti leei tous fainetai mia blakeia kai misi!Grrr!!!Ego omos den to bazo kato!J-pop/rock tha akouo kai an tous aresei!!! Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 22, 2008 12:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Otan m rwtane gt to akouw afou dn katalavainw ti leei tous apadaw me polly aplothta oti to exw dei se video me ypotitlous kai vgazoun ton skasmo synh8ws Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 22, 2008 12:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Εμένα δεν με έχουν ρωτήσει κάτι τέτοιο, αλλά παιδιά της παρέας μου αναρωτιούνται που βρήκα τόσο πράμα από j-music Laughing Τους λέω ότι τα κατέβασα όλα ! Για το αν με ρωτήσουν αν καταλαβαίνω τι λένε, εμένα δεν με πολυνοιάζει... Όσο υπάρχει καλή και μελώδατη μουσική με φωνητικά τόσο με χαλαρώνουν ! Αν με ρωτήσουν τι λένε, θα κάνω τον Ιάπωνα(Την ίδια φράση που λένε "Κάνω τον Κινέζο") Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bibo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 16, 2009 10:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 30 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Fokida Τώρα Βλέπω: Shugo Chara IKUTOXAMU
me exun stin ape3w den me exun 8apsi akoma opws egine me ton Alex alla opws paei tin idia katali3i me auton 8a exw........

_________________
http://www.galaxiasfm.gr/
2-3 KA8E MERA KANW EKPOMBES SIDONISTITE!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cuppycake_alex
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 28, 2009 3:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 26 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 10
με λενε εμο Very Happy

Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 28, 2009 4:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Who cares o kathenas akouei oti goustarei egw akouw sxedon ola ta idi kai apo oles tis glwses den exw kanenan provlima oloi oi ipolipoi einai kompleksikoi apla.

I mousiki einai mousiki se allous aresei se allous den aresei oloi omws akoune kati kai an de mporoun na tin akousoun mporoun na ti diavasoun kai na ti niwsoun.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 28, 2009 7:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Εμενα ευτυχως δεν μου λενε και τιποτα το κακο. Απλως ξιαφνιαζονται. Σε αλλους φιλους μου παλι που βλεπουν και αυτοι anime τους αρεσουν και θελουν να τα κατεβασουν και αυτοι και κατι αλλα j-τραγουδια

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 28, 2009 7:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Jorg έγραψε:
Εμενα ευτυχως δεν μου λενε και τιποτα το κακο. Απλως ξιαφνιαζονται. Σε αλλους φιλους μου παλι που βλεπουν και αυτοι anime τους αρεσουν και θελουν να τα κατεβασουν και αυτοι και κατι αλλα j-τραγουδια


είσαι και τυχερός !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης