Το ξέρατε ότι yukata σημαίνει βαμβακερό κιμονό (καλοκαιρινό);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Kenshiro Vs Son Goku




Ποίος πιστεύετε θα νικήσει τον άλλον και γιατί ?

Kenshiro
41%
 41%  [ 17 ]
Son Goku
58%
 58%  [ 24 ]

Σύνολο Ψήφων : 41


izo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 6:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Z.E.D έγραψε:

Ρε την παλευεις??

Μπορω και εγω σε ενα video game να το βαλω για διπλο παιχνιδι, να παρω εγω τον goku και να βαλω στον δευτερο τον kenshiro που δεν θα τον ελενχει κανενας, και μετα να βγαλω φοτωγραφιες τον goku να ριχνει ξυλο...

Σοβαρεψου ρε φιλε σε ενα video game ειναι καθαρα θεμα αυτου που παιζει το ποιος θα νικησει!!!




Χιούμορ έκανε το παλικάρι ο D Luffy, χαλαρά!! Embarassed
Μην φτάσουμε να εξηγούμε και τα αυτονόητα

Αλλώστε μόνο στο practise μπορεί να παλέψει ο Goku τον Kenshiro, επειδή εκεί το αντιπάλο dummy μένει ακίνητο και ίσως τον πετύχει Laughing Laughing

Πόσα έχω να ακούσω τώρα για αυτή την διαπίστωση Razz

Επίσης μην ξεχνάτε το Muso Tensei, αυτή είναι τεχνική και μάλιστα χωρίς να είναι στάλα επιθετική, είναι η καλυτερη του Hokuto, μόνο γνωστη σε Ken και Raoh.

Ο τελευταίος βεβαiα, ο Raoh είναι γνωστόν πως έχει όλους τους sayan, τους νιντζα του Ναρουτο, τις Claymore, τον Casshern, το Mewtwo, τον Doraemon, και τον Alucard με ένα Hokuto Goshou Ha για την πλάκα-α, ναι Applerist-και τον Ichigo μαζι και μάλιστα χωρίς να τον βρει ο L, ο Νear ή ο Detective Conan ύστερα...
Mad Razz

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 7:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
izo έγραψε:
Z.E.D έγραψε:

Ρε την παλευεις??

Μπορω και εγω σε ενα video game να το βαλω για διπλο παιχνιδι, να παρω εγω τον goku και να βαλω στον δευτερο τον kenshiro που δεν θα τον ελενχει κανενας, και μετα να βγαλω φοτωγραφιες τον goku να ριχνει ξυλο...

Σοβαρεψου ρε φιλε σε ενα video game ειναι καθαρα θεμα αυτου που παιζει το ποιος θα νικησει!!!



Χιούμορ έκανε το παλικάρι ο D Luffy, χαλαρά!! Embarassed
Μην φτάσουμε να εξηγούμε και τα αυτονόητα
P
Με προλαβες σε αυτο izo,βρε Z.E.D,λιγη ηρεμια ορε.Δεν θα σου φαμε τον Goku...
Παράθεση:

Ο τελευταίος βεβαiα, ο Raoh είναι γνωστόν πως έχει τον Casshern και τον Alucard με ένα Hokuto Goshou Ha για την πλάκα-α
Mad :
Οi,δεν θα το ελεγα ακριβως για αυτους τους 2...

Υ.Σ:Που κολλαγε το δεινοσαυρακι των Goodys που εβαλες Z.E.D Shocked Shocked ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 7:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Z.E.D, το thread δεν εχει ως θεμα "ποσταρετε τις πιο γαματες φωτογραφιες του Dragonball και του Hokuto no Ken". Imageboard το καταντησαμε εδω περα. Ασε δε που ποσταρεις και τελειως ασχετες φωτογραφιες (οπως με το Hello Kitty και το λουτρινο δεινοσαυρακι). Γι' αυτο και διεγραψα ολες σου τις εικονες. Και θα σε παρακαλουσα να συμμετειχες στην συζυτηση χωρις εντασεις, χλευασμους και παμπαιδισμους λες και ποσταρεις στο 4chan ( http://en.wikipedia.org/wiki/4chan ). Oχι τιποτε αλλο, αλλα για να μην γκρινιαζεις μετα που δεν παιρνουν στα σοβαρα τα post σου. Φιλικη συμβουλη ως fan προς fan και για μην χρειαστει να κλειδωθει το thread (η να σβηστουν posts) καθως ελαβα παραπονα απο ορισμενα μελη. Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 8:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Παράθεση:
Υ.Σ:Που κολλαγε το δεινοσαυρακι των Goodys που εβαλες Z.E.D Shocked Shocked


Βασικά νομίζω είναι ένα Digimon...

Πίσω στο θέμα, ο καθένας μπορεί να πει την γνώμη του! Έχουμε δημοκρατία(...) κι εγώ πιστεύω ότι ο Goku θα "έδερνε" τον Kenshiro αλλά πιστεύω περισσότερο ότι ο Vetus και ο κάθε Vetus μπορεί να θεωρεί τον Κenshiro καλύτερο από τον Goku. Aν θέλεις να αποδείξεις σε κάποιον ότι κάνει λάθος τόσο πόλυ, προσπάθησε με επειχηρήματα και ωραίο τρόπο, όχι με τον Χαραλαμπάκο!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dimitrisss86
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 19 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: karditsa Τώρα Βλέπω: naruto shipuuden ,death note kai alla
εσένα το πρόβλημα σου είναι αν εγώ κάνω παραγράφους ή αν βάζω σημεία στίξης χρειαζεται
συνεχώς να σου εξηγώ τ λέω... εγώ είπα ότι εσύ προσπαθείς να βρεις λογική στις κινήσεις του goku αν δλδ είναι υπερβολικός η όχι και εγώ λέω, ότι θέλει σχεδιάζει ο καθένας και ότι μέγεθος δύναμης, θέλει να δώσει, δίνει !
και εγώ ξαναρωτάω είναι δυνατόν, εφόσον έτσι γίνετε στο anime ο goku να μπορεί να κάνει προπόνηση με 40 τόνους σε κάθε άκρο και με αυτα τα κιλα να κινήσε με απίστευτη ταχύτητα
πως μπορείς να νικήσεις κάποιον τόσο δυνατό ΕΚΤΟΣ αν και ο αντίπαλος είναι εξίσου δυνατός ?

_________________
lalala
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 8:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
dimitrisss86 έγραψε:
εσένα το πρόβλημα σου είναι αν εγώ κάνω παραγράφους ή αν βάζω σημεία στίξης χρειαζεται
συνεχώς να σου εξηγώ τ λέω... εγώ είπα ότι εσύ προσπαθείς να βρεις λογική στις κινήσεις του goku αν δλδ είναι υπερβολικός η όχι και εγώ λέω, ότι θέλει σχεδιάζει ο καθένας και ότι μέγεθος δύναμης, θέλει να δώσει, δίνει !
και εγώ ξαναρωτάω είναι δυνατόν, εφόσον έτσι γίνετε στο anime ο goku να μπορεί να κάνει προπόνηση με 40 τόνους σε κάθε άκρο και με αυτα τα κιλα να κινήσε με απίστευτη ταχύτητα
πως μπορείς να νικήσεις κάποιον τόσο δυνατό ΕΚΤΟΣ αν και ο αντίπαλος είναι εξίσου δυνατός ?


Ο Κenshiro ΑΝ πάλευε με τον Goku σίγουρα θα ήταν αξιόλογος αντίπαλος, είναι αρκετά δυνατός. Δες το Hokuto No Ken και ξαναπές μας την γνώμη σου Smile
Spoiler:
Επίσης κάτι που σκέφτηκα τώρα είναι ότι δεν έχουμε παρακολουθήσει την προπόνηση του Kenshiro όπως του Goku. Μπορεί αυτήν την στιγμή ο Kenshiro να έχει μάθει νέες τεχνικές... αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι βλακεία μάλλον έγραψα.... ας το βάλω σε spoiler!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 9:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Παντως αφου η ψηφοφορια αναμεσα στα μελη ειναι 50-50 αυτο σημαινει οτι οι 2 αντιπαλοι ειναι εξισου δυνατοι και εχουν ισαριθμους fun(αν και προσωπικα σιχαινομαι το DBZ)..
Aρκεστειτε σ'αυτο που σας ζηταει το post(να πειτε τη γνωμη σας δηλαδη) και μην προσπαθειτε να αλλαξει ο ενας τη γνωμη του αλλου, καλα ειναι και τα επιχειρηματα αλλα αφου ο καθενας εχει τα δικα του δε βγαζει πουθενα να ριχνεται flames. Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 2:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Monkey D Luffy έγραψε:


Υ.Σ:Που κολλαγε το δεινοσαυρακι των Goodys που εβαλες Z.E.D Shocked Shocked ?



Στο πουθενα ετσι το εβαλα, αλλα κατι παιχτικε και τελικα δεν φαινεται!!!

κλαψ!αυτος να δειτε ποσο ξυλο θα εριχνε σε ολους!!

Embarassed Embarassed

ΥΓ.οσο για το αν μου φαγατε τον goku, το συμβολαιο μου το λεει καθαρα "αμα δεις να λενε τιποτα για τον son goku πρεπει ολη την ωρα να γραφεις και να ποσταρεις απαντησεις!!!!!

vazelos3 έγραψε:
Παντως αφου η ψηφοφορια αναμεσα στα μελη ειναι 50-50 αυτο σημαινει οτι οι 2 αντιπαλοι ειναι εξισου δυνατοι και εχουν ισαριθμους fun(αν και προσωπικα σιχαινομαι το DBZ)..
Aρκεστειτε σ'αυτο που σας ζηταει το post(να πειτε τη γνωμη σας δηλαδη) και μην προσπαθειτε να αλλαξει ο ενας τη γνωμη του αλλου, καλα ειναι και τα επιχειρηματα αλλα αφου ο καθενας εχει τα δικα του δε βγαζει πουθενα να ριχνεται flames. Very Happy



Αυτο φαινοτανε απο την αρχη!!!και οι δυο σειρες ειναι παναξιες, αλλα αυτο δεν σημενει οτι ο goku δεν θα τον εκανε τοπι τον αλλο....

Φαντασου οτι o goku παει πετωντας απο το ενα μερος στο αλλο σε ελαχιστο χρονο, και ο αλλος περνει δυο λεωφορεια...


Οσο για το αν καταφερει καποιος να αλλαξει τα μυαλα του αλλου. αυτο κι αν δεν παιζει με τιποτα!!!!

Ο καθενας θα λεει τα δικα του!!!

Μηπως εχει δικιο ο vetus που λεει να κλειδωσει το θεμα?!?!

ΥΓ.δεν βαζω αλλες εικονες γιατι ο vetus μου τις σβινει Sad Smile

Edit by [Aoshi] : Ενωσα τα posts σου. Σε παρακαλω να κοιταξεις το κουμπι επεξεργασια πανω και δεξια απο καθε post σου για να αποφευγεις τα διπλα posts. Smile

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ponder_Stibbons
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 3:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 209 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Madoka, Index S2, Korean Zombie Desk Car, Beelzebub, Gosick, Star Driver
Βρήκα κάτι ενδιαφέρον.

Το 2007 έγινε ένα δημοψήφισμα απο την Ιαπωνική εταιρία δημοψηφισμάτων Oricon για το ποιός είναι ο πιο ισχυρός χαρακτήρας στην ιστορία των manga και anime. Link εδώ. Ο Goku ήρθε πρώτος, ο Doraemon δεύτερος και ο Kenshiro τρίτος. Δεδομένου οτι τέταρτος είναι ο Dio απο το JoJo's Bizzare Adventure, καταλαβαίνουμε οτι και οι τρείς είναι πανίσχυροι. Βεβαίως, όταν λέμε Goku, εννοούμε προς το τέλος του DBZ, στο ισχυρότερό του στάδιο. Δεδομένου οτι πιο πρίν θα μπορούσε να τον νικήσει ο Kenshiro (διοτι, όπως οι περισσότεροι πρωταγωνιστές shounen, η δύναμη του Goku μεγαλώνει με τεράστια άλματα), μπορούμε να πούμε με σιγουριά οτι θα ήταν άξιοι αντίπαλοι. Το ποιός θα νικούσε εξαρτάται απο το στάδιο στο οποίο θα βρισκόταν ο Goku.

_________________
Ridalnae ture inferiare manaf,
presia briyante enclone anw sol ciel.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 3:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Ponder_Stibbons έγραψε:
Δεδομένου οτι τέταρτος είναι ο Dio απο το JoJo's Bizzare Adventure
Δεν ειναι ο Dio,ειναι ο Luffy απο το One Piece,το διαβασα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ponder_Stibbons
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 3:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 209 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Madoka, Index S2, Korean Zombie Desk Car, Beelzebub, Gosick, Star Driver
Monkey D Luffy έγραψε:
Ponder_Stibbons έγραψε:
Δεδομένου οτι τέταρτος είναι ο Dio απο το JoJo's Bizzare Adventure
Δεν ειναι ο Dio,ειναι ο Luffy απο το One Piece,το διαβασα...


Α, ναί, παρντόν, το τρένο της σκέψης μου εκτροχιάσθηκε. Το ίδιο ισχυεί όμως, όλοι τους είναι πανίσχυροι.

_________________
Ridalnae ture inferiare manaf,
presia briyante enclone anw sol ciel.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 4:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Το αποτελεσμα του δημοψηφισματος δεν εχει να κανει με το ποιος ειναι πιο δυνατος αλλα με το ποιο anime ειναι πιο δημοφιλες..Για παραδειγμα ο Kenshiro δεν θα μπορουσε ποτε να νικησει τον Luffy γιατι (οπως ο ιδιος εχει δηλωσει πολλες φορες) ειναι λαστιχενιος αρα δεν μπορει να ανατιναχθει Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 5:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
vazelos3 έγραψε:
Για παραδειγμα ο Kenshiro δεν θα μπορουσε ποτε να νικησει τον Luffy γιατι (οπως ο ιδιος εχει δηλωσει πολλες φορες) ειναι λαστιχενιος αρα δεν μπορει να ανατιναχθει Laughing
Σαφως εφοσον ειναι λαστιχανθρωπος ο Kenshiro δεν μπορει να χτυπησει ακριβως τα σημεια στο σωμα του Luffy ωστε να τον ανατιναξουν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Monkey D Luffy έγραψε:
vazelos3 έγραψε:
Για παραδειγμα ο Kenshiro δεν θα μπορουσε ποτε να νικησει τον Luffy γιατι (οπως ο ιδιος εχει δηλωσει πολλες φορες) ειναι λαστιχενιος αρα δεν μπορει να ανατιναχθει Laughing
Σαφως εφοσον ειναι λαστιχανθρωπος ο Kenshiro δεν μπορει να χτυπησει ακριβως τα σημεια στο σωμα του Luffy ωστε να τον ανατιναξουν...


Τότε πως νίκησε
Spoiler:
το χοντρό τέρας(a.k.a. Heart)
ο Kenshiro ?
Spoiler:
Ο χοντρός εκεί είχε την ικανότητα να γίνεται λαστιχένιος λόγω της κοιλιάς του...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 7:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
O Kenshiro δεν θα ανατίναζε το Luffy, αφου το παιδί τον ψήφισε για νικήτη... Laughing Laughing Laughing

Mπορεί όμως να σε πετύχει να θέλει, να σου στείλει καμμιά με την αυρά του όπως κάνει ο Raoh

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης