Το ξέρατε ότι bokken σημαίνει ξύλινο σπαθί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 7 από 28
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Technology Corner
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 23, 2009 7:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Αυτό το Sony Vegas είναι κάπως βαρύ πρόγραμμα...

Και σε μένα συμβαίνουν κάτι τέτοια με τα μουσικά προγράμματα...

Δες αν τρώει πολύ CPU, γιατί έτσι βαρύ που είναι θα το τρώει πολύ και να κολλάει και στα άλλα προγράμματα μαζί...Αν ναι δοκίμασε να κλείσεις ότι προγράμματα τρώνε το CPU και δοκίμασε να το τρέξεις.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 9:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mε ποιό πρόγραμμα μπορώ να ενσωματώσω γρήγορα κι εύκολα srt υπότιτλους σε avi αρχεία ωστε να μπορώ να παίξω τα video αυτά σε dvd-player που παίζει avi;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Feanor
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 9:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Gintama, Tales of the Abyss, To Aru Majutsu no Index, Asu no Yoichi, Akikan,Hitman Reborn κ.α.
Vetus έγραψε:
Mε ποιό πρόγραμμα μπορώ να ενσωματώσω γρήγορα κι εύκολα srt υπότιτλους σε avi αρχεία ωστε να μπορώ να παίξω τα video αυτά σε dvd-player που παίζει avi;


se avi den mporeis na esomatoseis soft sub, diladi na to kaneis hard sub eukola. alla programa san to mkv merge prepei na exei kai gia avi. den to exo psaksei giati xrisimopioo to VSO gia na kano diskakia dvd.

apo tin alli iparxoun polla programata epeksergasias dvix avi arxeion oson afora tis roes ixou kai sub
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 9:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Vetus, AviRecomp. Να φανταστω οτι το προβλημα σου ειναι οτι πιθανοτατα το dvdplayer που εχεις (οπως και το καταραμμενο το δικο μου) δεν δεχεται τον κωδικα της γραμματοσειρας που περασες.
Με αυτο ενσωματωνεις υποτιτλους σε .avi αλλα για αλλα formats δεν μπορω να σου πω γιατι δεν εχω δοκιμασει.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 9:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Πριν διαβάσω για replies το πρόγραμμα αυτό επέλεξα από ψάξιμο στο Google και το δοκιμάζω τώρα. Ευχαριστώ για την πρόταση, Aoshi.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Παιδια λιγη βοηθεια σας παρακαλω...

Θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο προγραμμα για να ενονωνω πολλα βιντεο που τα κατεβαζω σε κομματια, π.χ part 1, part2 κ.α.

Εχω κατεωασει το kate's video joiner απειρες φορες απο διαφορα site αλλα δεν δουλευει με τιποτα!!!!

ΥΓ.αν μπορειτε δωστε μου και link.Αν υπαρχει παρομοια ερωτηση συγνωμη... Very Happy Very Happy

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 11:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Νομιζω πως μια απλη λυση θα ηταν ο Windows Movie Maker, ειναι πολυ καλος για starter. Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 7:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Μπα δεν μου κανει γιατι δεν διαβαζει τα flv... Embarassed

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 18, 2009 11:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Δεν ξερω αν αναφερθηκε πριν αλλα πληροφοριακα σας ενημερονω οτι για να δουλεψουν σε οσους λαγκαρουν τα HD anime βαλτε το CoreAVC codec. Εχει μεγεθος 1,1mb. Συνεργαζετε με CCCP.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 06, 2009 9:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
Vre paidia, exw mia aporia. Oloi mas ligo h ligaki xrhsimopoioume to Ebay, exei tyxei se kanenan na mhn tou steiloun to antikeimeno?
Giati emena gia ena cosplay pou zhthsa kai perase enas mhnas kai tipota, kai ekana dispute sto Paypal, epeidh to cosplay den htan se lista sto Ebay.
Lete na parw pisw ta xrhmata mou?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 06, 2009 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Λοιπον εγω ανοιξα dispute για ενα αντικειμενο χτες.
Εχω παρει πανω απο 30 πραματα φετος στο ebay και ειναι η πρωτη φορα που να μου συμβαινει. Ζητησα refund και μου απαντησε πως θα μου δωσει. Καλο θα ηταν πρωτα να ζηταγες βεβαια το tracking number του αντικειμενου σου πριν ανοιξεις dispute γτ μπορει να ειναι στο ταχυδρομικο σου τμημα και οι μαμακες του ελτα να μην εχουν αφησει ειδοποιητηριο!!!!
Αλλα παλι απο την πειρα μου με τις στολες απο ebay δε σου κρυβω οτι μπορει να ειναι και απλη καθυστερηση γιατι ερχονται συνηθως απο hong kong, οποτε για καλο και για κακο ζητα tracking number απο τον τυπα και κανε τα κουμαντα σου.. αλλιως αν δε σου βγει ζητα refund!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 06, 2009 10:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Απέφυγε καλύτερα το paypal και ξεκίνα την διαδικασία μέσω ebay.

Στείλε του πρώτα κανένα μύνημα του πωλητή σου και πες του ότι περιμένεις και ότι δεν έχει έρθει αυτό που πλήρωσες.
Αν δεν σου απαντήσει κάτι σε στυλ "σου επιστρέφω άμεσα τα χρήματα σου" ή "θα το τσεκάρω και θα σου απαντήσω σύντομα" , τότε πήγαινε τον στο resolution center και απαίτησε refund money.Θα γίνει παναγίτσα εκεί και θα σου ζητήσει και συγνώμη μιας και στις 3 αναφορές το εξάμηνο περίπου ο λογαριασμός του ακυρώνεται οπότε δεν τον συμφέρει να ρισκάρει.

Μου έχει τύχει στο παρελθόν τέτοια περίπτωση με δέμα που περίμενα από Ινδία κοντά στις 40 μέρες και τελικά μου έκανε refund ασυζήτητι μόλις τον πήγα στο resolution center γιατί στα μυνήματα του ήταν λιγάκι ψιλοπερίεργος.

Αλλά εντάξει, πρέπει τώρα να πέσεις στην περίπτωση και χαλαρά το 99% των περιπτώσεων φταίει το ταχυδρομείο μας/τους.


Όπως και να έχει το paypal σε καλύπτει 100% οπότε μείνει ήσηχος, τα λεφτάκια σου θα τα πάρεις πίσω σύντομα με ένα κλικ.Τώρα για τα αντικείμενα, αυτό είναι άλλη ιστορία Razz

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 07, 2009 12:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Εχουμε ηδη θεμα γι αυτο, το Technology Corner. Ειναι και sticky στην ιδια κατηγορια που εγινε το θεμα. Μεταφερω το ολο θεμα εκει. Smile

Transfer completed. ^^

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 07, 2009 12:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Συγγνώμη αλλά από πότε θεωρείται το Ebay Τεχνολογικός τομέας ? Εγώ δεν βλέπω να υπάρχει τίποτα το τεχνολογικό γιατί τόσο καιρό αυτό το θέμα μιλάει για τεχνητά προβλήματα, όπως οι υπολογιστές και τα προγράμματα. Το Ebay δεν είναι κανένα από τα 2... Confused

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 07, 2009 8:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
DjDragon έγραψε:
Συγγνώμη αλλά από πότε θεωρείται το Ebay Τεχνολογικός τομέας ? Εγώ δεν βλέπω να υπάρχει τίποτα το τεχνολογικό γιατί τόσο καιρό αυτό το θέμα μιλάει για τεχνητά προβλήματα, όπως οι υπολογιστές και τα προγράμματα. Το Ebay δεν είναι κανένα από τα 2... Confused


εφοσον εχει να κανει με τεχνολογια εμμεσα καθοτι πρεπει να χεις pc kai internet για να κανεις οτι εχει σχεση με ebay. εξαλλου παντα υπαρχουν αποριες και για εκει. δεν υπαρχει κανενας λογος να ανοιγουμε απειρα topics για το καθε προβλημα (οικονομικο κ.ο.κ.) Smile

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 7 από 28
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 26, 27, 28  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης