Το ξέρατε ότι imouto σημαίνει αδερφή (μικρότερη);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 35, 36, 37  Επόμενη
Σελίδα 24 από 37
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Anime info requests - Γενικες αναζητησεις τιτλων anime
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 1:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
SilentBritney έγραψε:
Λοιπον ειμαι απο το Ηρακλειο της Κρητης και θυμαμαι οτι μικρος εβλεπα ενα anime σε τοπικο καναλι στο οποιο ηταν ενα παιδακι με ενα φιλο του και σερφαρανε (ο καθενας απο το σπιτι του) ωσπου ο ενας βρηκε ενα ρομποτ στο ιντερνετ που και καλα ηταν της κυβερνησης αν δεν κανω λαθος και εκανε κατι και το καταφερε να το κανει δικο του, δηλαδη το ρομποτ απαντουσε μονο στις εντολες του. Μετα θυμαμαι οτι εμπαινε σε ενα τεραστιο κυλινδρικο δωματιο στο οποιο βρισκόταν μεσα το ρομποτ, που ηταν τεραστιο, και κατεβαινε τις σκαλες τρεχοντας, οι οποιες σκαλες κατεβαιναν ελικοειδως μεσα στο δωματιο αυτο. Και καθως κατεβαινε μιλουσε στο ρομποτ και το ελεγε να αποσυναρμολογιθει και να συναρμολογηθει παλι ξανα και αυτο εσπαγε σε χιλια κομματια (στην αρχη εδειχνε κατι σαν ολογραμμα του ρομποτ και μετα εσπαγε και το ιδιο) και το παιδακι εμπαινε μεσα του (στο κεφαλι του) και το χειριζοταν. Το κεφαλι του ρομποτ εμοιαζε καπως ετσι στο σχημα (-ο-) .... Θυμαμαι επισης οτι ο στρατηγος που κ καλα ηταν υπευθυνος για το ολο εγχειρημα, νευριαζε συνεχεια κ εβριζε το παιδακι επειδη και καλα μονο αυτο μπορουσε να το χειριστει και χρειαζοταν την βοηθεια του για να αντιμετωπισουν καποιους εισβολεις, οι οποιοι ηταν εξωγηινοι αλλα δεν ειμαι κ σιγουρος. Τελος μια σκηνη που θυμαμαι ειναι μια με το παιδακι να ειναι πανω σε μια γεφυρα και να πηγαινει να δωσει σε εναν μια κασσετα και εναν αλλο τυπο να πυροβολαει την κασσετα πριν αλλαξει χερια. ΑΥΤΑ. Οποιος ξερει κατι ας βοηθησει plzz..

amyntas έγραψε:
lazerion


http://www.youtube.com/watch?v=349tyJC7OkY


Πωωω τι θυμηθηκε Very Happy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Γνωριζει κανεις πιο anime ειναι αυτο?



Thanks.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vagg22
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 04, 2009 11:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: syros
MHPOS THMATE KANEIS ENA PALIO ANIME THS DEKAETIAS TOY 80 KAI AYTO POY HTAN PAROMIO ME THN XAMENH ATLANTIDA, THMAME MIA POLY POLY ORAIA XTISMENI KAI GHRO THS ENA TERASTIO FRAGMA OPOY ESPASE AYTO TO FRAGMA KAI PLHMHRHSE H POLY MONO AYTO THMAME AN KAPOIOS GNORIZEI KATI AS BOITHSEI PLIZ. Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Getta Robo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 1:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: L.MoDeRaToR ::
:: CoDe V ::
:: L.MoDeRaToR ::<br>:: CoDe V ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 279 Τόπος: Hellas - Athens - El Paso - Kallithea City Τώρα Βλέπω: Baki the grappler [S03]
Μαλλον πρεπει να ειναι το Windaria. Στα Ελληνικα γνωστο ως "Ο πριγκηπας και η πριγκιπισσα". Προσπαθησε να γραφεις με Ελληνικους χαρακτηρες, και κυριως μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα.

_________________

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
A man wields his sword in order to depart life with a smile.
In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vagg22
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 3:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: syros
FILE AYTH EINAI H TAINIA ALLA PSAXNO THN PALIA EKDOSH POY EIXE PERASEI APO THN ELLADA. SE EYXARHSTOGIA THN YPOMONHSOY. Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maggie
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Σαλόνικα Τώρα Βλέπω: kaleido star
παιδιά ψάχνω για ταινία σε στυλ του 80 ,προβαλλόταν στην tv το 90 ,ήταν ένα κοριτσάκι σε μια πόλη του μέλλοντος που καταστρεφόταν κ καλά κ αυτό προσπαθούσε να τη σώσει ,θυμάμαι ότι είχε τη δυνατότητα να μεταμορφώνεται σε γυναίκα (με ροζ μαλλιά ) κ στο τέλος του ανιμε με τη γυναικεία μορφή τραγουδά σε μια συναυλία(νομίζω φορούσε κ μια στολή σε στιλ catwoman) ,αυτά......α κ χρησιμοποιούσε ένα πλασματάκι για να ταξιδεύει.....κάτι τέτοιο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 8:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
maggie έγραψε:
παιδιά ψάχνω για ταινία σε στυλ του 80 ,προβαλλόταν στην tv το 90 ,ήταν ένα κοριτσάκι σε μια πόλη του μέλλοντος που καταστρεφόταν κ καλά κ αυτό προσπαθούσε να τη σώσει ,θυμάμαι ότι είχε τη δυνατότητα να μεταμορφώνεται σε γυναίκα (με ροζ μαλλιά ) κ στο τέλος του ανιμε με τη γυναικεία μορφή τραγουδά σε μια συναυλία(νομίζω φορούσε κ μια στολή σε στιλ catwoman) ,αυτά......α κ χρησιμοποιούσε ένα πλασματάκι για να ταξιδεύει.....κάτι τέτοιο


Το anime που ψαχνεις ειναι το Gigi and the Fountain of Youth και μπορεις να το βρεις και στα ελληνικα στο youtube και συγκεκριμενα εδω...


_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
maggie
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 10:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Σαλόνικα Τώρα Βλέπω: kaleido star
ZEED arigatoooo!!!!!!!σ'ευχαριστώ πολύυυυυυυυ!!!!!!δεν φαντάζεσαι πώς το'ψαχνα!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 11:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
maggie έγραψε:
ZEED arigatoooo!!!!!!!σ'ευχαριστώ πολύυυυυυυυ!!!!!!δεν φαντάζεσαι πώς το'ψαχνα!!!!!


Ω μα παρακαλω!!!και εγω το εψαχνα πολυ καιρο και το πετυχα καταλαθος να φανταστεις!!! Very Happy

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Damerian
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 02, 2009 1:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Μάϊ 09 Δημοσιεύσεις: 2
Γειά! Noob στο forum..

Παιδιά ψάχνω ενα anime με ποδόσφαιρο που έβλεπα μικρός.. πρψταγωνιστής ήταν ο Βενιαμίν και ήταν σε μία ομάδα ποδοσφάιρου π έπαιζαν σε πρωτάθλημα και αργότερα μπήκε και σε μία εθνική ομάδα που την ονόμαζαν "Τα φτερά του Δια". Αλλοι πρωταγωνιστές είναι ο Ερικ ο Καίσαρας και ο ρομπέρτο..

Ευχαριστώ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 02, 2009 2:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Damerian έγραψε:
Γειά! Noob στο forum..

Παιδιά ψάχνω ενα anime με ποδόσφαιρο που έβλεπα μικρός.. πρψταγωνιστής ήταν ο Βενιαμίν και ήταν σε μία ομάδα ποδοσφάιρου π έπαιζαν σε πρωτάθλημα και αργότερα μπήκε και σε μία εθνική ομάδα που την ονόμαζαν "Τα φτερά του Δια". Αλλοι πρωταγωνιστές είναι ο Ερικ ο Καίσαρας και ο ρομπέρτο..

Ευχαριστώ!


Νομίζω λες το "Aoki Densetsu Shoot"... Τέτοιος συνδυασμός με 3 πρωταγωνιστές είναι από αυτούς...

Check it out

Αλλιώς λές το

Captain Tsubasa...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 3:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Damerian έγραψε:
Γειά! Noob στο forum..

Παιδιά ψάχνω ενα anime με ποδόσφαιρο που έβλεπα μικρός.. πρψταγωνιστής ήταν ο Βενιαμίν και ήταν σε μία ομάδα ποδοσφάιρου π έπαιζαν σε πρωτάθλημα και αργότερα μπήκε και σε μία εθνική ομάδα που την ονόμαζαν "Τα φτερά του Δια". Αλλοι πρωταγωνιστές είναι ο Ερικ ο Καίσαρας και ο ρομπέρτο..

Ευχαριστώ!


το Aoki Djd αποκλείεται να είναι, ίσα ίσα αφού δεν έδειξε καν εθνική ομαδά αν δε θυμόσουν ονόματα η τίποτα τέτοιο.

είναι το Moero!TopStriker νομίζω ^^ Και είχε και μια Κατρίν ή κάτι τέτοιο; Στα αγγλικά λέγεται Burn! TopStriker.

αυτό εδώ νομίζω ότι είναι

Spoiler:

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 4:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
XxWhiteDragonxX έγραψε:
Damerian έγραψε:
Γειά! Noob στο forum..

Παιδιά ψάχνω ενα anime με ποδόσφαιρο που έβλεπα μικρός.. πρψταγωνιστής ήταν ο Βενιαμίν και ήταν σε μία ομάδα ποδοσφάιρου π έπαιζαν σε πρωτάθλημα και αργότερα μπήκε και σε μία εθνική ομάδα που την ονόμαζαν "Τα φτερά του Δια". Αλλοι πρωταγωνιστές είναι ο Ερικ ο Καίσαρας και ο ρομπέρτο..

Ευχαριστώ!


το Aoki Djd αποκλείεται να είναι, ίσα ίσα αφού δεν έδειξε καν εθνική ομαδά αν δε θυμόσουν ονόματα η τίποτα τέτοιο.

είναι το Moero!TopStriker νομίζω ^^ Και είχε και μια Κατρίν ή κάτι τέτοιο; Στα αγγλικά λέγεται Burn! TopStriker.

αυτό εδώ νομίζω ότι είναι

Spoiler:


Τι να σου πω... Αυτός ανέφερε το ποδόσφαιρο σαν hint. Οπότε ανέφερα και τα 2 anime. Μικρός ήμουν όταν το είδα και δεν το θυμόμουν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
DjDragon έγραψε:


Τι να σου πω... Αυτός ανέφερε το ποδόσφαιρο σαν hint. Οπότε ανέφερα και τα 2 anime. Μικρός ήμουν όταν το είδα και δεν το θυμόμουν...


έδωσε και άλλα Hints, εγώ πιστεύω ότι είναι το Moero πάντως. όσο για το Aoki πόσο μικρός? Razz εγώ είμαι 10 χρόνια μικροτερή σου xD

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 2:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
XxWhiteDragonxX έγραψε:
DjDragon έγραψε:


Τι να σου πω... Αυτός ανέφερε το ποδόσφαιρο σαν hint. Οπότε ανέφερα και τα 2 anime. Μικρός ήμουν όταν το είδα και δεν το θυμόμουν...


έδωσε και άλλα Hints, εγώ πιστεύω ότι είναι το Moero πάντως. όσο για το Aoki πόσο μικρός? Razz εγώ είμαι 10 χρόνια μικροτερή σου xD


8-10 χρονών ήμουν όταν τα πρωτοείδα... xD

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Damerian
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 03, 2009 5:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 02 Μάϊ 09 Δημοσιεύσεις: 2
DjDragon έγραψε:
XxWhiteDragonxX έγραψε:
Damerian έγραψε:
Γειά! Noob στο forum..

Παιδιά ψάχνω ενα anime με ποδόσφαιρο που έβλεπα μικρός.. πρψταγωνιστής ήταν ο Βενιαμίν και ήταν σε μία ομάδα ποδοσφάιρου π έπαιζαν σε πρωτάθλημα και αργότερα μπήκε και σε μία εθνική ομάδα που την ονόμαζαν "Τα φτερά του Δια". Αλλοι πρωταγωνιστές είναι ο Ερικ ο Καίσαρας και ο ρομπέρτο..

Ευχαριστώ!


το Aoki Djd αποκλείεται να είναι, ίσα ίσα αφού δεν έδειξε καν εθνική ομαδά αν δε θυμόσουν ονόματα η τίποτα τέτοιο.

είναι το Moero!TopStriker νομίζω ^^ Και είχε και μια Κατρίν ή κάτι τέτοιο; Στα αγγλικά λέγεται Burn! TopStriker.

αυτό εδώ νομίζω ότι είναι

Spoiler:


Τι να σου πω... Αυτός ανέφερε το ποδόσφαιρο σαν hint. Οπότε ανέφερα και τα 2 anime. Μικρός ήμουν όταν το είδα και δεν το θυμόμουν...



Ευχαριστώ παιδιά το Moero!topStriker έιναι.. και ήταν απίστευτο.. Πράγματι είχε και μια κοπέλα π έπαιζε στα πρώτα επεισόδια

Δυστυχώς με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα υπάρχει μόνο στα γαλλικά και στα αραβικά (στο youtube το δεύτερο) οπότε θα μείνω με την ανάμνηση Razz

Ευχαριστώ πάντως!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 24 από 37
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 35, 36, 37  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης