Το ξέρατε ότι de gozaru σημαίνει είμαι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Οδηγός αγοράς manga
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 29, 2008 4:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Μιας και είναι αρκετοί αυτοί που ρωτάνε συχνά που θα βρουν στην Ελλάδα καταστήματα απ' όπου μπορούν ν' αγοράσουν manga (καθώς επίσης και anime dvd, φιγούρες, αφίσες κ.ο.κ.) αποφάσισα μεσω αυτού του thread-υπομνήματος να φτιάξω ένα σχετικό κατάλογο. Στον κατάλογο θα υπάρχουν οι βασικές πληροφοριές, δηλαδή διεύθυνση, τηλέφωνο επικοινωνίας και ιστοσελίδα (εαν έχει). Φυσικά, επειδή κάθε τόσο θ' ανοιγεί κι ένα νέο κατάστημα πωλήσεων manga κι επειδή δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω όλα τα κατάστηματα που υπάρχουν στην Ελλάδα (κυρίως όσα είναι εκτός Αθηνών) θα ήθελα την βοήθειά σας ώστε να εμπλουτιστεί ο κατάλογος αυτός καθώς επίσης και να μου κάνετε επισημάνσεις για τυχόν λάθη ή παραλείψεις που 'χω κάνει και σχόλια για βελτίωση του καταλόγου. Εσείς το μόνο που έχετε να κάνετε είναι ένα post όπου θ' αναφέρετε καταστήματα που δεν υπάρχουν στον κατάλογο κι εγώ θα τα προσθέτω εδώ.

Επιπλέον, στο ίδιο thread θα συμπεριλαμβάνεται κι ένας κατάλογος με τα γνωστότερα online καταστημάτων manga από το εξωτερικό. Και για όσους δεν έχουν εμπειρία με τις online αγορές γενικά στην συνέχεια θα φτιαχτεί και αναλυτικός οδηγός για το πως θα πραγματοποιήσετε online αγορές με ασφάλεια.




ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΜΑΝGA

AΘΗΝΑ

Solaris
> Κατάστημα 1
- Διεύθυνση: Μποτάση 6, Aθήνα - Tηλέφωνο: 210 38 41 065 - Ιστοσελίδα: http://www.solaris.gr/
> Κατάστημα 2
- Διεύθυνση: Κύπρου 59, Γλυφάδα - Τηλέφωνο: 210 89 83 271

Tilt
- Διεύθυνση: Ασκληπιού 37, Aθήνα - Tηλέφωνο: 210 36 36 028

Public:
- Διεύθυνση: Καραγεώργη Σερβίας 1, Πλατεία Συντάγματος - Τηλέφωνο: 210 3246210 - Ιστοσελίδα: http://www.public.gr/

FNAC
- Διεύθυνση: Σ. Καράγιωργα 4 & Λαζαράκη, Γλυφάδα - Τηλέφωνο: 210 8984300 - Iστοσελίδα: http://www.fnac.gr/

Dojo!
- Διεύθυνση: Όθωνος 3Β, Μαρούσι - Tηλέφωνο: 210 61 43 630

Jemma
> Kατάστημα 1
- Διεύθυνση: Aλκιβιάδου 138-140, Πειραιάς - Τηλέφωνο: 210 42 27 664
> Kατάστημα 2
- Διεύθυνση: Αραπάκης 32, Καλλιθέα - Τηλέφωνο: 210 95 88 447


ΘEΣΑΛΛΟΝΙΚΗ

Η Σπηλιά των Κόμικς
- Διεύθυνση: Δημοσθένους 7 - Tηλέφωνο: 231 02 37 727 - Iστοσελίδα: http://www.comicscave.com/shop/index.php

Public
- Διεύθυνση: Εμπορικό Κέντρο Mediterranean Cosmos (επίπεδο 0)
11ο χλμ Ε.Ο. Θεσ/κης-Νέων Μουδανιών - Tηλέφωνο: 231 04 72 633 - Iστοσελίδα: http://www.public.gr/

METROPOLIS COMICS
- Διεύθυνση: Μητροπόλεως 94 - Tηλέφωνο: 231 02 37 775, 231 12 60 680


ΚΡΗΤΗ

Papercut
- Διεύθυνση: Χάνδακος 30, Ηράκλειο - Τηλέφωνο: 2810 321795 - Iστοσελίδα: http://www.papercut.gr/ (για την ώρα έχει μονάχα forum)




ΟNLINE KAΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΜΑΝGA

JUST MANGA
Right Stuff
Robert's Anime Corner Store
Αnime Castle
The Book Depository
amazon.co.uk
Play.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vetus στις Πεμ Νοέ 04, 2010 8:07 pm, 10 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 29, 2008 5:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Na prosthesw amazon.co.uk ..xthes ekana tin paraggelia mou.., 34 manga:160euro (simperilamvanwmenwn twn metaforikwn)...Episis poli kalo tracking system vlepw, i autopsia tha dixei,pantws aisthanomai sigouros logo epwnimias kai afou proerxetai apo agglia no telwneio..

EDIT : 9/1/09 parelava tin paraggelia m me plireis epitixia. Se osous skeftonti na agorasoun manga proteinw to site anepifilakta kai oso to dinaton sintomotero prin anatimithei i lira (GBP). Glitwnete to 20% tis timis me tin simerini antistoixia tis se euro.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Koshin στις Παρ Ιαν 09, 2009 4:08 am, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 31, 2008 3:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Έκανα σήμερα το πρώτο μου update προσθέτοντας δυο καταστήματα για Θεσαλλονίκη μετά από pm που μου έστειλε ο billmcnik (ευχαριστώ, φίλτατε Smile ). Το Metropolis δεν το πρόσθεσα μιας και δεν έχεις διεύθυνση και τηλέφωνο και το Cine Shop μιας και δεν έχει φέρει ακόμα manga (όπως αναφέρεις ότι θα φέρει στο προσεχές μέλλον) δεν μπορώ να το βάλω ακόμα στον κατάλογο.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
michael92
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 30, 2009 4:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: Salonika
Συγκεκριμένα αγόρασα την πρώτη volume του DeathNote από το http://www.play.com με 6.50 ευρώ και είναι αρκετά αξιόπιστο καθώς έχω αγοράσει και άλλα βιβλία από εκεί. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει ποικιλία σε βιβλία το site (καθώς είναι κυρίως για games) οπότε βρίσκεις μόνο τα πολύ δημοφιλή εκεί.

Edit by Vetus: Mετέφερα το post σου από το thread που άνοιξες σε αυτό εδώ μ' ένα σχετικό edit. Για τον λόγο ότι το Play.com έχει λίγα manga δεν το συμπεριέλαβα στο post μου. Πέρα από games, το Play.com συστήνεται ανεπιφύλακτα και για αγορές anime καθώς και καλές τιμές έχει και δωρεάν μεταφορικά έξοδα και στα στέλνουν μέσα σε λίγες μόνο μέρες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 30, 2009 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
www.thebookdepository.com is your friend

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 14, 2009 1:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Εγώ προσθέτω και το "9 ριχτερ" στη Λάρισα για όσους, και για όσες, ενδιαφέρονται...

Η διεύθηνση του είναι "ΑΝΘΙΜΟΥ ΓΑΖΗ 37α"

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Bardock300
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: Πατρα και Αργος
Ψαχνω manga shop ή κατι σχετικο (μαγαζι με φιγουρες κτλ.) στην Πατρα, οποιος ξερει κατι, παρακαλω να με βοηθησει. Ευχαριστω.

_________________
Πρέπει και μπορώ! κι απ' τον ουρανό, θα σ'αναζητήσω Dragon ball.
Πρέπει και μπορώ! Ψάχνω και θα βρώ, στα δυό μου χέρια αύριο θα σας κρατώ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SSJ Goku
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 8:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Αθηνα
Καλησπερα παιδια, ειχα παει την προηγουμενη εβδομαδα στο Otaku no Sekai και ενα παιδι που ηταν εκει μου ειπε πως το καταστημα θα μεταφερθει καπου στην πανορμου. Γνωριζει καποιος που ακριβως στην πανορμου η καποιο τηλεφωνο του ιδιοκτητη η του καταστηματος?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 1:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
To τηλέφωνο του καταστήματος το γράφω και στο πρώτο μου post:
210 38 21 463

Από 'κει και πέρα ρωτάς τον καταστηματάρχη αν όντως θα μεταφερθεί στην Πανόρμου και που ακριβώς.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SSJ Goku
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 2:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Αθηνα
Χμμ,περασα σημερα απο εκει το απογευμα και ητανε κλειστο και οταν πας να παρεις τηλεφωνο σου λεει οτι ο αριθμος δεν αντιστοχει πουθενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 5:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Λογικό: Δευτέρα και Τετάρτη απόγευμα τα περισσότερα μαγαζιά είναι κλειστά. Razz Anyway, θα ρωτήσω ο ίδιος τον καταστηματάρχη (μιας κι είναι γνωστός μου) για να δω τι παίζει και θα σ' ενημερώσω αντίστοιχα. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SSJ Goku
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 22, 2009 11:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Αθηνα
Ειχα παει την Τριτη το απογευματακι κατα τις 18:00 και ηταν κλειστο.
Ευχαριστω που θα το κοιταξεις Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 1:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Στο πρώτο post έκανα edit αλλάζοντας την παλία διεύθυνση και τηλέφωνο του Otaku no Sekai με το καινούριο. Μόλις χθες το έμαθα όταν κληρώνανε τα δώρα στο j-music/cosplay party των Akai Panda. Razz Ελπίζω να διαβάσει το post αυτό κι ένα παιδί που με ρώτησε χθες στο μαγαζί (εκτός κι αν το 'μαθε πιο μετά μόνος του).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 07, 2009 9:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
h selida tou public dn einai kai oti kalutero...

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
noni-chan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 11:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 13 Μάϊ 09 Δημοσιεύσεις: 19 Τόπος: Δάφνη Τώρα Βλέπω: naruto,death note,one piece....
δεν εχω κανει αγορες σε κομικς και μανγκα απο το εξωτερικο γιατι ψηλοφοβαμαι μην γινει καμια βλακεια με πιστωτικιες και τετοια..παρ ολα αυτα,ειναι πολυ πιο φτηνα στο εξωτερικο..και πρεπει να με πεισετε να το κανω..
επιχειρηματολογειστε με σωστα Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης