Το ξέρατε ότι korosu σημαίνει σκοτώνω;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Υπάρχει αγάπη και καλοσύνη στις μέρες μας;




Άν σας έδιναν ένα δις ευρώ και σας έλεγαν να διαλέξετε, τι θα προτιμούσατε εκ των δύο;

Να πραγματοποιήσω όλα μου τα όνειρα και να ζήσω σαν βασιλιάς.
53%
 53%  [ 14 ]
Να προσφέρω αυτά τα χρήματα για αγαθοεργίες, κρατώντας μόνο τα απαραίτητα για μια κοινή ζωή.
46%
 46%  [ 12 ]

Σύνολο Ψήφων : 26


Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 7:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Στη σημερινή κοινωνία του πλούτου και της απληστίας, που ο καθένας κοιτάει πως θα ζήσει το σήμερα και πως θα βγάλει περισσότερα για να περάσει καλύτερα στη ζωή του,
πατώντας πάνω σε άλλους για να ανέβει και να ικανοποιήσει προσωπικές του φιλοδοξίες,
είναι ένα θέμα που προσεγγίζει την αγνότητα της ψυχής.

Πολύ θα ήθελα να δω τι πιστεύει το forum πάνω σ' αυτό το θέμα...
Σας ευχαριστώ.

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Yoshin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 7:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 184 Τόπος: Ptolemaida Τώρα Βλέπω: Polla
dialeksa to 2o alla allo 8eoria kai allo i praksi. Elpizo pantos oti an vriskomoun se mia tetia periptosi 8a dialega auto pou pistevo oti einai sosto
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Paul
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 8:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: Preveza
Kαι εγώ το δεύτερο διάλεξα, αλλά σίγουρα δεν θα κράταγα μόνο τα απαραίτητα, αλλά και κάτι παραπάνω Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
unagi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 9:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 18 Τόπος: n.smirni Τώρα Βλέπω: last exile
stin pragmatikotita 8aekana to proto.... dinontas liga gia agathoergies mono kai mono gia na kimame xwris tipseis den pisteuw oti tha eixa tin dinamh na kanw to 2o Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 9:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Δε θέλω να ακουστώ pretentious που διάλεξα το 2ο, οπότε θα συμφωνήσω πιο πολύ με τον Paul
^^"

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 10:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Υπαρχει αγαπη και χωρις χρηματα.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 10:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
Oraio thema Surprised H praksi ontos borei na diaferei apo to ti leme.Kai go tha epelega to 2o dioti tha ithela apla na exo xrimata gia na zo gia panta,i ena stathero eisodima,me tn ennoia tou na mn mou leipei kati.Dn milame gia ypervoles,kotera,eksoxika,terastia spitia klp.Ena klassiko spitaki kai 2-3 texnologika epiteygmata tou aiona mas =P

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 10:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
GT4md έγραψε:
Υπαρχει αγαπη και χωρις χρηματα.

Εννοείται GT4md, αλλά άνοιξα το θέμα με κριτήριο ότι η αγνή αγάπη πλέον είναι κάτι δυσεύρετο...

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 10:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ψήφισα το 2ο, γιατί τα λόγια είναι περιττά. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα γκαφρά. Με ενδιαφέρει να έχουμε ομαλή ζωή... Μην γινόμαστε και Richie Rich...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 10:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Το πρώτο ασφαλώς.

Αλλά όχι σε σπατάλη αλλά ούτε και δωρεές στο ταμείο ισότητας των 2 φύλων..

Με 1 δις ευρώ θεωρώ πως είναι κάπως εύκολο να επηρεάσεις την ροή του κόσμου.... με ότι και αν σημαίνει αυτό.

Αν είχατε την επιλογή να γίνετε βασιλιάς πχ (μεταφορικά ή και πολιτικά..) και να μπορείτε να επηρεάζετε μια μεγάλη μάζα ανθρώπων με το χρήμα και μετά με το κύρος και την δύναμη σας, τότε σημαίνει ότι θα κάνατε απαραίτητα κάτι κακό ή εγωιστικά πράγματα όπως ξέφρενη διασκέδαση μέχρι κατάθλιψη?

Δεν νομίζω..

Με 1 δις ευρώ μπορείτε να αποκτήσετε φωνή και να σας ακούσουν οι "μεγάλοι", με 1 δις ευρώ μπορείτε να συμβάλετε στην ουσιαστική και ΘΕΤΙΚΗ διαμόρφωση του σάπιου μας κόσμου.

Δεν είναι κακό τελικά να είσαι βασιλιάς...

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 11:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Ωραίος φίλε Kabez, αλλά νομίζω με 1 δις ευρώ θα ξεμυαλιζόσουν.
Δε νομίζω στο τέλος να σ΄ενδιέφερε να επηρρεάσεις τη ροή του κόσμου...
Τα λόγια είναι εύκολα. Στην πράξη όμως τα πράγματα είναι αλλιώς.
Άλλωστε και τα λεφτά εξαφανίζονται εύκολα ξέρεις... Shocked
Φιλικά...

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 11:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Ενταξει, το 1 δις πιστευω το εβαλες για συμβολικο νουμερο, η ερωτηση σου ειναι ισως "τι θα κανατε αν κληρονομουσατε την περιουσια του Σκρουτζ Μακ Ντακ", διορθωσε με αν παρερμηνευσα τον τιτλο , γιατι 1 δις ειναι οντως λιγα τοτε σχετικα για να "πλασεις" τον κοσμο.

Ξερω σιγουρα 1000% οτι θα κυνηγουσα να εφτιαχνα (λολ) ενα δικο μου κρατιδιο..με δικους μου νομους και κανονες...προσιτο σε κοσμο και πανω απο ολα ανθρωπινο που θα ειχε την παιδεια και την σωστη κοινωνικοποιηση σαν πυρηνα της κοινωνιας του.
Τα πιο πολλα συστηματα εχουν σαν βαση -ή ετσι υποστηρίζουν τελος παντων..-την ισοτητα, την δικαιοσυνη , την οικονομικη ευημερια ,την ασφαλεια...
εμενα θα ειχε την σωστη παιδεια...
απο εκει ξεκινανε ολα...

παω να ψαξω στο google earth για κανενα τεραστιο και ακατοικητο νησι στην μεση του ωκεανου για να ειμαι ετοιμος!! Cool

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 11:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
1 εκατομμύριο για να περάσω τη ζωή μου χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω. Δεν νομίζω πως θα χρησιμοποιούσα περισσότερα.
Άλλο 1 για αγαθοεργίες.

Ίσως με τα υπόλοιπα να προσπαθούσα να αλλάξω τον κόσμο, αλλά δεν νομίζω πως θα ενδιαφερόμουν πια...
1 δις Ευρώ είναι υπέραρκετά για να αλλάξει κάποιος τον κόσμο, αρκεί να τα χρησιμοποιήσει έξυπνα. Απλώς θα μπορούσε να αλλάξει τον κόσμο μόνο όπως ο ίδιος θεωρεί σωστό... Αλλά κάποιος που έχει τόσα χρήματα, αμφιβάλλω αν θα διάλεγε να ενδιαφερθεί για τον κόσμο... Εγώ πάντως πολύ πιθανόν να διάλεγα να τον αγνοήσω έτσι απλά και να ζήσω τη ζωή μου...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 10, 2009 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Πολύ συγκροτημένη η σκέψη σου φίλε Kabez! Rolling Eyes
Πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Surprised

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kAtsU
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 1:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 16
πραγματικά όσο πολύ κι αν θέλω να δώσω τη 2η απάντηση, η 1η θα ήταν η πιο ειλικρινής Razz
άσχετα βέβαια από αυτό πραγματικά θέλω να πιστεύω ότι αυτά τα δύο υπάρχουν ακόμα στον κόσμο ,όχι μόνο σαν απλές λέξεις αλλά αντικατοπτρίζονται και σε πράξεις. . .πολύ οπτιμιστική άποψη βέβαια,αλλά δεν μπορώ να την αλλάξω Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης