Το ξέρατε ότι yami σημαίνει σκότος / σκοτάδι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    OST/J-Pop/J-Music    Tα χειρότερα openings και endings που 'χετε δει σε anime
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 8:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Diamond Dustdrops opening:

http://www.youtube.com/watch?v=XkkO_y5HfI4

Mια τόσο υπέροχη και σοβαρή slice of life/romance/drama σειρά και να 'χει τόσο ηλίθιο, χαζοχαρούμενο opening που δεν ταιριάζει καν στην σειρά;

VS Knight Lamune & 40 Fresh opening:

http://www.youtube.com/watch?v=hABNHU9DeYE

OMG! Τέτοιο φάλτσο δεν έχω ξανακούσει ποτέ μου σε anime opening! Και το ending του είναι ακόμα χειρότερο (link δεν βρίσκω).


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vetus στις Τρι Ιούν 23, 2009 12:03 am, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 10:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Ωραιο θεμα.
Το λοιπον: απο προσφατα εχω το Hayate no gotoku!! οπου η φωνη της τυπισας ειναι πληρως μονοτονη, μακροσυρτη και αχρωμη(ειδικα στο refrain, οσοι ξερουν απο μουσικη θα με καταλαβουν!)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_8stdZGbpG0[/youtube]

Tωρα απο παλια, ενοχλητικη ηταν του Jojo's bizarre adventure οπου ουσιαστικα ειχα απλα μια περιληψη με μια απλη μουσικη απο πισω.

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 11:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
BEAT THIS!


http://www.youtube.com/watch?v=-anabfAg06U

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 11:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Animated έγραψε:


Oxi re file!! emena mou arese para poli auto!
Pisteuo oti tairiazei apolita stin paranoia tis seiras kai exei kai ena tono aisiodo3ias me ti xaroumeni melodia.
Anyway, apopsi sou einai opote ti dexomai Very Happy

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 11:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Eνα πιο σκοτεινο μπιτακι μπορει να ταιριαζε με την σειρα... τεσπα, για να μην ξεχασω, ενα ακομα ψιλοαθλιο opening... σε σχεση με τις εικονες που δειχνει, το τραγουδακι (και γενικα απο μονο του) ειναι ολιγον τι... gay.


http://www.youtube.com/watch?v=MwuLYb2NYnA


Kαμια σχεση με το πρωτο opening το οποιο ειναι και απο τα καλυτερα στην ιστορια των anime.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Υοu are my friend...Looooooool! Με διαφορά το χειρότερο Naruto opening (χειρότερο κι από το πρώτο). Στην παρέα κάθε φορά που θέλουμε να κοροϊδέψουμε κάποια πράγματα για το Naruto πάντα θα γίνεται αναφορά στο περιβόητο αυτό opening.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 1:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
όλα τα OP k ED από Legend Of The Galactic Heroes !!!! μπορεί να τεριάζούν στο ύφος της σειράς !!! αλλά είναι πολύ βαρετά !!! θα μπορούσαν να βάλουν πιο δυνατά κομμάτια στο ίδιο στιλ

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 10:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Tristessa_326 έγραψε:
Μια και πέφτει θάψιμο, ας αναφέρω τα αγαπημένα μου XD

Εrgo Proxy OP: MONORAL - Kiri


What? WHAT? Eνα τοσο τοσο ωραιο πανεμορφο τραγουδακι με τοσο ωραιες σκηνες απο πισω? Αυτο ειναι απο τα Top! Sad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Dark-Master
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 1:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 675 Τόπος: Alexandroupoli

http://www.youtube.com/watch?v=__DlvhFix60

_________________

Suikoden V
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 1:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Tristessa_326 έγραψε:
Animated έγραψε:
Tristessa_326 έγραψε:
Μια και πέφτει θάψιμο, ας αναφέρω τα αγαπημένα μου XD

Εrgo Proxy OP: MONORAL - Kiri


What? WHAT? Eνα τοσο τοσο ωραιο πανεμορφο τραγουδακι με τοσο ωραιες σκηνες απο πισω? Αυτο ειναι απο τα Top! Sad


Αυτό ακριβώς λέω, Animated... Από τα αγαπημένα μου είναι Razz MONORAL are lovelovelove XD


Ow, νομιζα πως μιλουσαμε εδω μονο για θαψιμο... my bad Very Happy

Kαι για να μην ξεχνιομαστε... μαλλον ας ξεχαστουμε. Δεν βρισκω αλλο χαλια!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 1:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Animated, it's actually my bad... διάβασα στον τίτλο "τα καλύτερα και χειρότερα"... τόση ώρα ήμουν εντελώς off-topic :3
Προφανώς πρέπει να ξαναπάω στον οφθαλμίατρο XD

Δεν αντέχω τα ΟP/ED του Εxamurai Sengoku, γιατί πολύ απλά είναι EXILE, στους οποίους έχω αλλεργία και επίσης δε μπορώ να καταλάβω πού κολλάει η R&B με φουτουριστικούς σαμουράι Rolling Eyes
Το πρώτο OP του Naruto Shippuden μου άρεσε (καλά, μη βαράτε XD) αν μη τι άλλο ταίριαζε με το κλίμα της σειράς Razz

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Napster
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 8:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 17 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 583 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Εμενα καθολου δεν μου αρεσει το δευτερο opening του Death Note. Καμια σχεση με το πρωτο το οποιο ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου openings.
http://www.youtube.com/watch?v=bzqlC0NIlgE
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 10:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Σορι που παρεμβαινω (παλι Razz ) αλλα... αν δεν ηταν αυτο το τραγουδι, τους Maximum the Hormone δεν θα τους ηξερε κανεις! Τωρα ειναι γνωστοι σε ολο τον κοσμο! Και δεν εγιναν γνωστοι επειδη απλα ακουστηκαν στο πασιγνωστο-και-πολυ-γαμαουα Death Note... Αυτοι που τραγουδησαν το πρωτο OP για παραδειγμα παραμενουν αγνωστοι κατα την ταπεινοτατη μου γνωμη Very Happy

Για του λογου το αληθες ουτε εμενα μου αρεσει αυτο το ειδος της μουσικης, αλλα το συγκεκριμενο κομματι (ποσο μαλλον το Zetsubou Billy, στα ending titles, που τυχαινει να ειναι στα 10 αγαπημενα μου τραγουδια)
απλα...γραφει.

Απο εκει και περα, περι ορεξεος κολοκυθοπιτα Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 11:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
[offtopic]
Όχι ρε Animated, οι Nightmare άγνωστοι; Κάτω από κάθε visual-kei πέτρα θα τους βρεις XD
Μετά το the WORLD έγιναν πολύ πιο δημοφιλείς. Και διεθνώς σε όσους βλέπουν anime, και ειδικά στην Ιαπωνία, όπου μπαίνουν στα charts, εμφανίζονται στην TV και έπαιξαν σ'ένα sold-out Budokan (το οποίο είναι πολύ μεγάλη επιτυχία, ειδικά για ένα visual-kei συγκρότημα). Αυτό βέβαια σχετίζεται και με το ότι το the WORLD ήταν το πρώτο single που κυκλοφόρησαν με τη VAP, μία από τις εταιρίες παραγωγής του Death Note.

Πάντως, κι εμένα μ' αρέσουν τα δεύτερα OP/ED του Death Note, νομίζω πως ήταν ό,τι πρέπει για το χαοτικό δεύτερο μέρος του Death Note.
Φυσικά και οι Maximum the Hormone έγιναν πολύ πιο γνωστοί μετά το Death Νote, μη σου πω ότι αυτοί επωφελήθηκαν περισσότερο από τους Nightmare Razz
Το προηγούμενο single τους έφτασε στο Oricon top10, και αν σκεφτείς τη μουσική τους, αυτό λέει πολλά!
[/offtopic]

On topic now, δε βρήκα πως ταίριαζαν με το κλίμα της σειράς τα OP για Le Chevalier D'Eon και El Cazador de la Bruja. Σαν τραγούδια μου άρεσαν, αλλά όχι άλλη j-pop σε anime εποχής!
A, και εδώ ν'αναφέρω και το OP του Seirei no Moribito (παρ' όλο πoυ το Shine είναι από τους αγαπημένους μου L'Arc~en~Ciel και μου άρεσε πολύ), το οποίο επίσης δεν ταίριαζε καθόλου με το κλίμα της σειράς.
Εγώ ακόμα περιμένω τους L'Arc να κάνουν OP για το Evangelion, αλλά αργούν XD

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 1:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
Exw kai xeirotero opening.To DNA Angel exei makran to xeirotero tragoudi enarksis.Den mporousa oute kan na to akousw kai i seira exase gia mena pollous pontous apo auto kai mono.Oxi oti itan kai kati to idiaitero.Min trelathoume kiolas.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης