Το ξέρατε ότι uru σημαίνει πουλάω(ρήμα);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Katekyοu Hitman Reborn!
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 29, 2009 3:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Μπορώ να πω ότι αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν

Spoiler:
Ότι ο Dino περίμενε την εμφάνηση του Mukuro. Και στην ουσία είναι ο μοναδικός TYL guardian που κόβει βόλτες στο μέλλον πλέον. Πάντως για να ήταν προσχεδιασμένο αυτό σίγουρα έχουν να γίνουν πολύ πιο σοβαρά.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 29, 2009 4:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
πράγματι και μόλις το είπε, τσουπ, πετάχτηκε ο Mukuro.Και η Chrome ξαφνιάστηκε. Πώς γίνεται να το ξέρεις αυτός και όχι η Chrome; Είναι παράξενο και σου μεγαλώνει ακόμη περισσότερο την περιέργεια.

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 10:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Το 156 ηταν πολυ ωραιο.
Spoiler:
Ειδαμε και τον Mukuro σε μαχη. Καλα ο τυπος απλα δεν υπαρχει. Μενει ηρεμος μεχρι την τελευταια στιγμη και δεν χανει ποτε την ψυχραιμια του. Επεισης ειδαμε και τον Byakura να σοβαρευεται επιτελους και να ξεφωρτονεται για λιγο αυτη τη χαζοζαρουμενη φατσα.


Αυτο που μου κινησε την περιεργεια παντως ειναι οτi η πρωτελευταια σελιδα ελεγε για τις εξελιξεις του anime. Και η τελευταια σελιδα διαφημιζε ενα Hitman Reborn Reborn παιχνιδι με chibi.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Jorg στις Κυρ Οκτ 11, 2009 6:12 pm, 1 φορά

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 1:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Ναι, προσθέτουν συνήθως σελίδες σαν τις τελευταίες. Έτσι είχε ανακοινωθεί και το Arcoballeno Arc.

Γενικά το manga προχωράει πολύ καλά και γίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Θέλω να δω τι θα γίνει τώρα όταν θα γυρίσουν πίσω. ΄

πχ. Ο TYL Gokudera είχε ζητήσει από τον Tsuna να σκοτώσουν τον Shoichi, πιθανότατα γιατί τον θωρούσε υπαίτιο για την αφύπνιση της δύναμης του Byakuran. Αλλά σε αυτό το θέμα είναι λίγο μπερδεμένο, μιας και αφού ο μικρός χρησιμοποίησε ήδη το bazooka για να στείλε τους μικρούς στο μέλλον, σημαίνει ότι έχει γίνει ήδη το κακο. Αναρωτιέμαι αν θα τους ακολουθήσουν πίσω ή αν αυτοί θα ξαναγυρίσουν τελικά. Γενικότερα έχειι πολλά να δείξει.....

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 30, 2010 3:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Πηρα την πρωτοβουλια να ξεθαψω αυτο το thread γιατι
Spoiler:
εχei ξεκινησει η μαχη Tsuna VS Byakuran. Ο Byakuran βεβαια ειναι σαν τον Aizen XD. Εχω μεγαλη περιεργιεα να δω πως θα εξελιχθει η μαχη μιας και ο Tsuna, απο οτι φαινεται, δεν εχει ελπιδα.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 30, 2010 4:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Πράγματι, και εγώ έχω την περιέργια να δω πως θα καλύψει την super-powerful mode που το έδωσε, ιδιαίτερα τώρα που έχει ρουφίξει τα flames των άλλων καικανονικά θα πρέπει να φοβούνται να πλησιάσουν μην τραβήξει κι άλλο.

Πάντως, θα ήθελα περισσότερη Varia μέσα, κι ο Mukuro μου εμφανίστηκε δεν χρησιμοποιήθηκε και πολύ. Τα τελευταία chapters όμως είναι καλά, δεν έχω παράπονο.

[out of topic]
ΥΣ. Αν και άσχετο με το θέμα του manga, new Filler Arc με 1st Generation. Πώς σας ακούγεται, τα Acro δεν με χάλασαν στο πρώτο πάντως.
[/out of topic]

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ryuuzaki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 08, 2012 12:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 157 Τόπος: Βεροια - Πρέβεζα Τώρα Βλέπω: One-Piece,Naruto,Bleach,Fairy Tail, Gintama, Durarara! και την ζωη μου να μικραινει
Μετά απο πολύ καιρό ας βγεί πάλι στην επιφάνεια το thread αλλα για λίγο, μιας και από ότι κατάλαβα απο το τελευταίο manga η σειρά ολοκληρώθηκε, και λογικό ήταν μιας και δεν είχε πολλά ακόμα να δήξει. Πρέπει να πώ οτι μου άρεσε αυτο το ήρεμο τέλος με τον tsuna και την παρέα να είναι μαζί και που τελείωσε με τον reborn στhν τελευτέα σελίδα. Εν κατακλείδι ήταν ένα "ελαφρύ" manga που με έκανε να περάσω όμορφα την ώρα μου όσο το διάβαζα. We will miss you reborn Smile

_________________
THERE ARE NO CHOICES, NOTHING BUT A STRAIGHT LINE. THE ILLUSION COMES AFTERWARDS WHEN YOU ASK "WHY ME?" AND
"WHAT IF?" WHEN YOU LOOK BACK, SEE THE BRANCHES, LIKE A PRUNE BONSAI TREE, OR A FORKED LIGHTNING. IF YOU HAD DONE SOMETHING DIFFERENTLY, IT WOULDN'T BE YOU, IT WOULD BE SOMEONE ELSE LOOKING BACK, ASKING A DIFFERENT SET OF QUESTIONS...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 08, 2012 12:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
όχι ακομα. Άλλο ένα έχει

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης