Το ξέρατε ότι nagareboshi σημαίνει αστέρι πou πέφτει;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Anime winter season 2009-2010
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 5:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mιας κι ο χειμώνας κοντοζυγώνει μαζί με νέα φουρνιά από νέες anime σειρές ιδού ορισμένες απ' αυτές:



Eπειδή, όμως, από την παραπάνω λίστα λείπουν αρκετές σειρές τσεκάρετε και το calendar του AniDB.net βάζοντας τον επιθυμητό μήνα κι έτος:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=latestanimes

Oρισμένες από τις σειρές που περιμένω με ανυπομονυσία είναι:
- Dance in the Vampire Bund (η νέα δουλειά του studio SHAFT)
- Hanamaru Kindergarden ( http://www.animeplanet.gr/forum/topic9586.html )
- Νοdame Cantabile Finale (επιτέλους, θα δούμε το πολυπόθητο φινάλε σε μια από τα πιο πολυαγαπημένες σειρές που 'χουν βγει)
- Hidamari Sketch X Hoshimittsu (ω,ναι! τρίτη season του Hidamari Sketch που πρόσφατα έγινα fan του!)
- Professor Layton and the Eternal Diva ( http://www.animeplanet.gr/forum/topic9625.html )
- One Piece Movie 10 (η ταινία που όλοι οι οπαδοί της σειράς περιμένουν εδώ και πάρα πολύ καιρό με τρελή ανυπομονυσία)

Από σειρές που μου κίνησαν την περίεργια είναι:
- Sora no Oto
- Ookami Kakushi (βασισμένο στο ομώνυμο mystery adventure/visual novel για PSP)
- Katanagatari (που απ' ότι βλέπω από το AniDB έχει ενδιαφέρον σχέδιο και concert)
- Chu-Bra!
- Ladies Vs Butlers (ή Maids Vs Butlers όπως θα 'πρεπε να 'ναι η σωστή του ονομασία Laughing )
- Baka to Test to Shoukanjuu
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 7:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Τα άλλα δεν έχω να πω τίποτα.

Μου τράβηξαν την προσοχή τα

    Durarara
    Dance In The Vampire Band


Πολύ love έπεσε σε αυτή την εποχή...

Ρε Vetus, το Okami Kakushi δεν είναι εκείνο το παιχνίδι με το πινέλο ? Ή είναι άλλο παιχνίδι ? Συγγνώμη που το ρωτάω αλλά έχω παίξει αυτό του Wii, αυτό που έχει τον λύκο μέσα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 9:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Αν ειναι το anime του Vampire Bund οπως το ειδαμε στο teaser, περιμενω failure...αποψη μου που εχω διαβασει και το manga...

Δεν βρηκα τιποτα αλλο που να με τραβαει, moe = 80% απο ολες τις καινουργιες σειρες πλεον, και καπου εχει χαθει το νοημα imo...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 11:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Iδεα μου ειναι ή μηπως τα περισσοτερα στην λιστα ειναι απο school Μεχρι romance και ecchi....?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 12:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Durarara
Hanamaru Kindergarden
Dance in the Vampire Bund

Και το Boku, Otaryman που έχει ανακοινωθεί για Γενάρη και δεν το βλέπω. Ελπίζω να βγει σύντομα μεγαλύτερη λίστα. Shocked
Πάντως γενικά φέτος θα δούμε πολύ καλές σειρές απ' ό,τι φαίνεται.... Very Happy

Shocked Αναρωτιέμαι τι απέγιναν κάποια anime που είχαν ανακοινωθεί για 2009 και ακόμα δεν τα είδαμε... Sad Sad

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 12:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Blademaster_X έγραψε:
Αν ειναι το anime του Vampire Bund οπως το ειδαμε στο teaser, περιμενω failure...αποψη μου που εχω διαβασει και το manga...


Ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί και το σχέδιο στο manga να είναι fail, όπως το Akagi, αλλά μπορεί να καλυτερέψει στο anime, όπως έγινε στο Akagi...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 1:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
TannoBuchino έγραψε:
Blademaster_X έγραψε:
Αν ειναι το anime του Vampire Bund οπως το ειδαμε στο teaser, περιμενω failure...αποψη μου που εχω διαβασει και το manga...


Ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί και το σχέδιο στο manga να είναι fail, όπως το Akagi, αλλά μπορεί να καλυτερέψει στο anime, όπως έγινε στο Akagi...
Eχω την εντυπωση οτι εννουσε το αντιθετο ο Blade...Εννοει failure το anime απο το teaser που ειδε,σε αντιθεση με το manga...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 1:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
TannoBuchino έγραψε:
Blademaster_X έγραψε:
Αν ειναι το anime του Vampire Bund οπως το ειδαμε στο teaser, περιμενω failure...αποψη μου που εχω διαβασει και το manga...


Ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί και το σχέδιο στο manga να είναι fail, όπως το Akagi, αλλά μπορεί να καλυτερέψει στο anime, όπως έγινε στο Akagi...


Εχω διαβασει το manga και σε διαβεβαιωνω τωρα οτι εχει απτα καλυτερα σχεδια που υπαρχουν οποτε απο αποψης σχεδιου το anime μιας και ειδαμε το teaser, αν ειναι ετσι τοτε οχι δεν θα εχει καλυτερο σχεδιο για καμια περιπτωση. Τωρα επισης τι αλλο να πω, οτι δεν μαρεσε η seiyuu? ok υποκειμενικο. Οτι το κανονικο μαλλι της βασιλισσας ειναι ροζ αντι για ξανθο? εδω βλεπουμε να κανουν αλλαγες απτην αρχη πριν καν ξεκινησει. Οποτε γιαυτο λεω πως "μαλλον" αποτυχια. Ουτε γω ειμαι σιγουρος για το τελικο αποτελεσμα

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 1:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
έμενα αυτά που μου έκαναν το κλικ είναι
Chu-Bra!
Νοdame Cantabile Finale Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude!
Dance in the Vampire Bund (http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-09-04/dance-in-the-vampire-bund-tv-anime-promo-streamed)

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 2:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
XxKaiserxX έγραψε:

Shocked Αναρωτιέμαι τι απέγιναν κάποια anime που είχαν ανακοινωθεί για 2009 και ακόμα δεν τα είδαμε... Sad Sad


και εγώ το ίδο αναρωτιέμαι, και δεν ήταν και anime τα οποία δε σου τραβούσανε την προσοχή.
πχ περιμενω ακόμη να δω αν θα βγουν το The Five Killers και το Velvet Underword, τα οποία είχαν θεικά trailers.

Οι σειρές που περιμένω που περιμένω σίγουρα είναι οι:
- Durarara
- Boku, Otaryman
- Dance in the Vampire Bund
- Hanamaru Kindergarden
- Sora no Oto
- Ookami Kakushi
- Katanagatari
- Ladies Vs Butlers


Το Baka to Test to Shoukanjuu μπορεί να το σεκάρω αν και δεν είχα ενθουσιαστεί πάρα πολύ με το manga. Έχει αρκετά καλούς χαρακτήρες, αλλά τον πρωταγωνιστή τον είχα βαρεθεί πάρα πολύ.

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 6:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
TannoBuchino έγραψε:
Ρε Vetus, το Okami Kakushi δεν είναι εκείνο το παιχνίδι με το πινέλο ? Ή είναι άλλο παιχνίδι ? Συγγνώμη που το ρωτάω αλλά έχω παίξει αυτό του Wii, αυτό που έχει τον λύκο μέσα.

Οkami σκέτο λέγεται (που 'χει βγει και για PS2), for the sake of the God. Bλέπεις στην περιγραφή του anime "βασισμένο στο ομώνυμο παιχνίδι για PS2 και Wii"; Λέει "βασισμένο στο ομώνυμο mystery adventure/visual novel για PSP". Το 'γράψα και στο post μου. Κι αν διαβάσεις και την περιγραφή της ιστορίας ΚΑΜΙΑ σχέση με Okami. Διάβαζε πιο προσεκτικά πριν πετάξεις το "μαργαριτάρι" σου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 6:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vetus έγραψε:
TannoBuchino έγραψε:
Ρε Vetus, το Okami Kakushi δεν είναι εκείνο το παιχνίδι με το πινέλο ? Ή είναι άλλο παιχνίδι ? Συγγνώμη που το ρωτάω αλλά έχω παίξει αυτό του Wii, αυτό που έχει τον λύκο μέσα.

Οkami σκέτο λέγεται (που 'χει βγει και για PS2), for the sake of the God. Bλέπεις στην περιγραφή του anime "βασισμένο στο ομώνυμο παιχνίδι για PS2 και Wii"; Λέει "βασισμένο στο ομώνυμο mystery adventure/visual novel για PSP". Το 'γράψα και στο post μου. Κι αν διαβάσεις και την περιγραφή της ιστορίας ΚΑΜΙΑ σχέση με Okami. Διάβαζε πιο προσεκτικά πριν πετάξεις το "μαργαριτάρι" σου.


1) Δεν πετάω κανένα μαργαριτάρι γιατί δεν ξέρω τι άλλα ονόματα βγάζουν με ίδια περιγραφή τίτλου σε άλλες κονσόλες. Η nintendo το έκανε 1 φορα που άλλαξε τα ονόματα των Final Fantasy των πρώτων για να μας μπερδέψει. Γιαυτό ρώτησα... Τέλος πάντων.
2) Δεν έβαλες συγκεκριμένο link για να ξέρει ο κόσμάκης περί τίνος πρόκειται αν είναι να διαβάσει κανείς για το novel... Αλλά ***μπιπ***

Εdit by Vetus: Προσέχουμε και λίγο την γλώσσα μας. Στο κάτω-κάτω για ν' αναφέρω ότι βασισμένο σε visual novel δεν το 'βγαλα από το μυαλό μου αλλά το διάβασα κάπου (στην συγκεκριμένη περίπτωση, στο AniDB, όπως ανέφερα). Αν βαριέσαι τόσο πολύ να ψάξεις μόνος σου για να το εξακριβώσεις και θες μασημένη μπουκιά να στην σερβίρουν στο στόμα σου ν' αφήσεις τις εξύπναδες και τις ειρωνίες εκ μέρος σου.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ryouzaki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 8:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 67 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα Πάντα Όλα!!!
Η καινούρια ταινία Naruto Shippuden δεν ειναι να βγει το Δεκεμβρη?!Να σας ρωτησω κατι ασχετο??Βρε παιδια ποτε προλαβαινετε κ τα βλεπετε ολα αυτα?Δε λεω ξεκινησα αργα αυτο το χομπι,ειμαι 19 κ αρχισα περιπου την ανοιξη του 2008,αλλα εχω σχολη ολη τη μερα κ δεν προλαβαινω!!!Εσεις πως μπορειτε??
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 2:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ryouzaki έγραψε:
Η καινούρια ταινία Naruto Shippuden δεν ειναι να βγει το Δεκεμβρη?!

Για να μην αναφέρεται στην λίστα με τα anime του Δεκεμβρίου σημαίνει πως όχι:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=latestanimes&last.anime.ctype=0&last.anime.showh=0&last.anime.month=12&last.anime.year=2009&last.anime.type=air&do.last.anime=Show

Για το πότε θα βγει ρώτα στο thread για το Naruto:
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7630&start=0

Ryouzaki έγραψε:
Να σας ρωτησω κατι ασχετο??Βρε παιδια ποτε προλαβαινετε κ τα βλεπετε ολα αυτα?

Πράγματι είναι τελείως άσχετη η ερώτησή σου με το thread, γι' αυτό αν δεν έχεις πει κάτι που να σχετίζεται με το θέμα (δηλάδη, τα νέα anime για την χειμερινή περίοδο 2009-2010) άστο καλύτερα. Κι αν το 'χεις τόσο μεγάλη απορία άνοιξε κανά σχετικό thread.

Πίσω στο θέμα μας τώρα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 8:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
Nodame, επιτέλους! κανένα άλλο anime δεν μετράει γι`αυτή την σεζόν Razz και δεν έχω το χρόνο να ρισκάρω να ξεκινήσω κανένα άλλο Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης