Το ξέρατε ότι heian σημαίνει χέιαν;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Archive και Rock μουσική
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 11:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
ΛΟΙΠΟΝ EMENA ΟΙ ROCK MOYΣΙΚΗ ΜΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ............ Rolling Eyes ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ARCHIVE MOU ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΝΑ SONG TOYS NA KOYSΩ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΣΤΟ PLAYLIST MOY ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑ..... ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΝΩΜΕΣ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dhmos99
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 1:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 22 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 31 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: bleach,one piece,hitman reborn k.a.
nai polu oraioi einai k na fantasteis oti ego den polu akouo tetoia mousikh...pisteuo pos korufh einai to tragoudi tous me name "fuck you" Very Happy (den kano plaka)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 1:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
εχω αρκετα κομματια τους βρε c και τα αγαπημενα μου ειναι που τα ακουω και συνεχεια και με κραζουν με την καλη ενοια ειναι το you make me feel το again που παιζει 24 ωρες το24ωρο το fuck yoy που τα σπαει και επισης το nothing else kai το goodbye
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vasgoku
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 2:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 276 Τόπος: Cyprus Τώρα Βλέπω: onepiece, naruto, dragonballz, fullmetal alchemist,claymore,Great teacher onizuka
einai arketa kaloi pistevw Smile

_________________

i want to see what the number one hyper active knucklhead ninja has GOT!!!!!!Ahhhhhhhhhh!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 3:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Εμενα παλι με ηρεμει η trance και πορονωμαι με Iced Earth. Ειναι στον ανθρωπο.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 3:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Για τη rock μουσική τι να πούμε τώρα. Ας πούμε για τους Archive.

Οι Archive είναι μια μπάντα που έχει διαφημιστεί ως μπάντα-φαινόμενο και σπανίως αυτές οι εξάρσεις ενθουσιασμού ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Η αλήθεια όμως είναι πως για μένα οι Archive είναι μια ωραία μπάντα. Σε αντίθεση με τους περισσότερους, εμένα δε μου άρεσε και τόσο το ακουστικό τους album, τουλάχιστον όχι όσο μου άρεσει το "You All Look The Same To Me" που ήταν στην ουσία και η εισαγωγή μου στη μουσική των Archive. Στο εν λόγω album περιέχεται το πολύ δημοφιλές(και ταυτόχρονα πολύ όμορφο) τραγούδι Again, αλλά για μένα η καλύτερη στιγμή του album είναι το κομμάτι Need, που τουλάχιστον στην version του album που έχω εγώ, περιέχεται στο κομμάτι Hate, περίπου 2,5 λεπτά πριν το τέλος του album και μετά από ένα σημαντικό διάστημα silence μετά το τέλος του Hate.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Saber-FTW
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 8:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 145 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Oti mou kapnisi. Alla ego den kapnizo :P:P
H rock mousiki einai i kaliteri. Oute o idios stixos sinexia(pop). Oute sinexia palamakia(pop kai tetia). Oute mono mousiki(trance).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 11:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Εγώ είμαι περισσότερο fan της metal αλλά σίγουρα το rock είναι ο "πατέρας" της metal και εννοείται πως υπάρχουν αρκετά τραγούδια που μ'αρέσουν... Σε σχέση με τα άλλα είδη (εξαιρουμένου βέβαια της εκπληκτικής κατά τη γνώμη μου ορχηστρικής μουσικής) θέλει να έχεις πραγματικές ικανότητες σε κάποιο όργανο αφού τα τραγούδια μόνο εύκολα δεν είναι ακόμη και για τους τραγουδιστές...Επίσης αν αναλογιστεί κανείς ότι έχουν περάσει μόδες και μόδες αλλά η rock ποτέ δεν πέθανε αυτό από μόνο του είναι απόδειξη της ποιότητας της...Επίσης αντίθετα με τα άλλα είδη σ'όλους αρέσει κάποιο κομμάτι rock ακόμη κι αν δεν τους αρέσει το είδος...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Larva
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 7:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: Bleach.Dgray-man,speed grapher,vandread,xtv και starocean x
Λοιπόν εμένα παντα μου έβαζαν τον τίτλο του ροκά,μεταλά και γκοθά.
Το ζήτημα είναι ότι δεν ακούω μόνο αυτά... Μ'αρέσει να έχω επιόγές και ποικιλία στην ζωή μου. Η ροκ μουσική είναι όντως ο πατέρας της μέταλ και φυσικά μετεπειτα της γκόθ και dark wave...Τέλος πάντων για να μην γράφω έκθεση πρωινιάτικα, όντως η ροκ μοσική τα σπάει έχει επιλογέσ διαβαθμήσεις και γενικα ένα ιδιέτερο ενδιαφέρον που σπάνια βρίσκεις σε άλλο είδος Smile))))
KAI NA ΘΥΜΑΣΤΕ STAY HEAVY ( Χάκος LOL) Rock On Dude!

_________________
The sanity assasin

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
ο "πατερας" της μουσικης για μενα ειναι η κλασικη μουσικη.....
βασικα εγω ακουω μονο metal και απο rock μονο 60ς και 70ς
αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι να ακουνε τα παντα...?!
πως γινεται να σε εκφραζουν οι Pantera και ταυτοχρονα ο γονιδης.
Laughing Laughing Laughing ελεος

οπως λεει και ο Larva
stay Heavy Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude!

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 04, 2009 8:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
den mporeis na mhn akoyseis ta panta vre c an kai protimo na akoyw archive -poets of the fall -30 seconds to mars klp apo rock mexri metal .. alla otan pas sto magazi poy doyleyeis px egw kai prepei i moysiki toy na einai chill out and lounge klp ti na kaneis i prepei na pas sto tade magazi giati exeis ypoxrewsh kai paizei pop klp ti na kanw na klisw ta aftia mou ... exthes poy piga se mia moysiki skini (rimes)kai eixe rock live kai prin hmoyn alloy kamia sxesi to ena me to allo alla pio poly m arese i moysiki skini ta spage

_________________

---------------------------------------
linkin park ..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 06, 2009 6:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Καταρχήν θα σε παρακαλούσα να γράφεις στα ελληνικά αν δε σου είναι κόπος γιατί το υποδεικνύουν οι κανόνες του forum ώστε να είναι περισσότερο ευανάγνωστα.

Τώρα μιας και ξεθάφτηκε το thread από πέρισυ, να πω πως τους είδα τους Archive live (χωρίς τον Walker φυσικά πλέον) και δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν. Ο ήχος κλασσικά μέτριος αλλά παρόλο που είχε ένα δυναμισμό η σκηνική τους παρουσία είχαν πάρα πολλά samples, περισσότερα ακόμη και από ότι δικαιολογεί το ύφος της μουσικής που παίζουν. Το πράγμα δηλαδή έφτανε στα όρια του playback. Χαρακτηριστικό παράδειγμα στο κλείσιμο του live που ξεκινάει να παίζει το εισαγωγικό άρπισμα του Again και κανένας από τους τρεις κιθαρίστες που ήταν στη σκηνή δεν έπαιζε κάτι. Όχι κι έτσι βρε παιδιά.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
m@g1
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 07, 2009 8:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 1884 Τόπος: kalamata Τώρα Βλέπω: final fantasy and sadybell
sory για το greeklish αλλά υπήρχε πρόβλημα ηθέλα πολύ να τους δω και ξέρω πως πλέον είναι χωρίς τον Walker το διάβασα κάπου .. αλλά και παλι ομως μου αρέσουν αλλα μάλλον καλητερα που δεν πήγα γιατι ΄΄ισως απογοητευόμουν Sad

_________________

---------------------------------------
linkin park ..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 07, 2009 11:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
den apagoreuonte ta greeklish apla parakalounte ta meli se megala post na grafoun ellinika an mporoun.

ti na sas pw re paidia egw akouw sxedon ta panta ektos apo pop kai klarina. Entaksei kali kai i rock kai agia alla exw psilokourastei olo ta idia kai ta idia genika ton teleutaio kairo sti mousiki exei pesei mia varamara olo ta idia kai ta idia.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης