Το ξέρατε ότι doyoubi σημαίνει Σάββατο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Berserk Volumes
Turgon
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 12, 2005 8:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 150 Τόπος: Gondolin Τώρα Βλέπω: GetBackers
shin_salim_jin4 έγραψε:
AtErMoNo έγραψε:
Δεν έχω δει ακόμη το anime επίδη άκουσα πως δεν σε "γεμίζει" το τέλος και προσωπικά, αν δεν τελειώνει κάτι...δεν μπορώ...όσο κορυφαίο και να είναι. Θέλω να ρωτήσω σε ποια Vols περιγράφονται τα όσα συμβαίνουν στο anime; Ή καμία σχέση η μία με την άλλη ιστορία; Και αν δω το anime σε ποιο Vol. του manga συνεχιζεται η ιστορία;


Το anime καλύπτει την ιστορία του manga μέχρι και κάποιο μέρος του vol.13. Βέβαια αν και το anime είναι πολύ καλό, έχει αφήσει εκτός πολλά σημεία του manga, αλλά παρ'όλα αυτά είανι μια καλή απόδοση του τι συμβαίνει στην ιστορία του Berserk. Επειδή ακριβώς όμως δεν τελείωνει η ιστορία του Berserk στο vol.13 (vol.29 and still going!) αναμένεται κάποια στιγμή η δεύτερη season του anime.
Προσωπικά θα πρότεινα να δεις το anime, κι αν σ'αρέσει τότε επένδυσε κάποιο χρόνο στο manga, τουλάχιστον για να δεις κι ο ίδιος ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ anime και manga.


Όχι αφήνει απλώς πολλά σημεία. Εδώ έχουν αφήσει έξω τον Puck οι ελεεινοί οι τύποι XD
Εγώ προς το παρόν είμαι κάπου στο 23-24 κι έχω βάλει στόχο να πάρω τα βιβλιαράκια [έχω τα 2 πρώτα προς το παρόν Razz ]

Μετά το 13 είναι που αρχίζουν τα καλά \m/

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Black_jack
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 29, 2005 11:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 11 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 284 Τόπος: Hrakleio(krhths) Τώρα Βλέπω: diafora
nai alla giati de mas dinetai kana link re palikaria?eleos dld kai 3 giga na einai edo exoume katebasei alla kai kai alla ekei tha kolosoume? Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Turgon
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 11, 2006 9:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 150 Τόπος: Gondolin Τώρα Βλέπω: GetBackers
http://www.thehawks.org/hawks/bt/index.php?dir=.%2FBerserk

Του λείπουν τα 3 πρώτα vols και σταματάει στο 29 [κανονικά έχει φτάσει στο 30...ch 266 νομίζω ή κάτι τέτοιο]
Λογικά θα συνεχίσει όταν τελειώσει το vol 30

Για ότι έχει βγει από το 30 πήγαινε http://bt.mindwerks.net/ [Evil Genius]
Αν και υποψιάζομαι ότι θα είναι οι μόνοι που θα συνεχίσουν τη μετάφραση

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
VitsioMan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 23, 2008 12:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: θεσσαλονικη
Μόλις τελείοσα τα επίσοδεια είπα ότι πρέπει να διαβάσω οποσδείποτε το Manga. Και εχω αρχίσει ειμαι στο volume 24 μέχρι στιγμης και ειναι καταπλικτικό η ιστορία εξελίσεται πολύ ωραία. Αν δείς αυτό το anime και δεν διαβάσεις το Manga τοτε σίγορα χάνις πολλα.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
roronoa zoro!
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 23, 2008 12:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 656
egw perimenw mhpws bgei ellhnika alliws 8a to parei i apo internet i apo a8hna giati edw sthn patra dn exoume manga ektos metafraseis anubis........
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 9:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
..Εδώ και 2 μέρες συνέχισα την ανάγνωση.. (είχα μείνει στο πρώτο VOL) και λόγω του περιορισμένου χρόνου μου μόλις τελειώνω το 7... Αλλά... Έχω μείνει Μ@!@|<@5... Είναι απίστευτοοοοο! Μακάρι να μπορούσα σήμερα να πάω μέχρι το 33 γ@μώτ0...

Spoiler:
Ελπίζω να μην είναι η μόνη Guttsίνα εδώ μέσα.. Razz Razz

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 12:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Auto to thread dn eprepe na to dw gt oson afora to berserk tinw na katharisw enan enan olo to team kataskeuis kai proton ap olous ton panivlaka mangaka p den leei na vgalei 1 chapter edw kai 5 mines..
Exw diavasei to manga miso xrono twra kai o mono chapter p exw petixei na vgenei einai to 297..Einai krima gt exei xekinisei apo to 90 i kataskeui tou k simfwna me ta legomena tou "efeureti " i istoria einai sta misa ts....PEITE M.. THA PREPEI NA PERIMENW MEXRI TA 40 GIA NA DIAVASW TO AGAPIMENO M COMIC,... K ayto pali na einai amfilegomeno.....ntropi k aisxos!!



YΓ: Mn to xekinisete na to diavasete einai krima...i poreia ts istorias einai monadiki kai tha sas peiraxei idiaitera na mn ma8ete tn sinexeia...

EDIT:6/12/08 to pairnw pisw eutixws vgikan 3 chapters mazi, 18selida men alla einai kai auto mia desmi fwtos mesa sto skotos twn proigoumenwn minwn , i istoria exei poli pswmi , mesa sta epomena 15 xronia namenetai to telos!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 10, 2010 10:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Πεταω ενα Phoenix Down στο thread γιατι αυτο το manga δεν πρεπει να θαυτει...

Ποσοι απο σας διαβαζετε scanlations? Διαβασατε τι συμβενει στα τελευτεα chapters, που τελιονει το millennium falcon arc? Κατι μου λεει οτι για αλλη μια φωρα, το manga δεν θα'ναι ποτε ξανα το ιδιο!

Οσοι εχετε μινει πισω στα manga (λογικο, καθως η Dark horse πολεμα τα scanlations) μποριτε να τα διαβασετε εδω.
http://www.thespectrum.net/manga_scans/berserk/

Συνιστω ομως σε ολους να ακολουθισουν το παραδιγμα μου και να τ'αγορασουν, καθως το manga ειναι εκπλικτικο, με φοβερο σχεδιο, πλοκη, πολυ sex και βια, και ειναι κλασης ανοτερο απο το πετσοκομενο anime. Τωρα βεβεα αρχισε να βγενει και στα Ελληνικα, μα με τον ριθμο που θα βγενει, το βλεπω δυσκολο να μποριτε να κρατιθιτε...
Spoiler:


Παρτε μια σελιδα απο τα τελευτεα chapters του manga ως spoiler... Razz
Spoiler:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kite στις Πεμ Φεβ 11, 2010 12:56 am, 1 φορά

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 11, 2010 12:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
ego to diavazo alla akoma ime sti mesi. Kapou sto 130 ime.alla ta katevazo otan vgenoun apo evil-genius.
me anisihoun auta pou les gia to melon tou manga k akoma perisotero i photo.... Sad
Mas kopsan apotoma to anime....tha mas kopsoun apoto ma k to manga (giati an ine opos dihni i photo sou....den vlepo na to sinehizo meta to millennium falcon arc)

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 11, 2010 12:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
utsutsu έγραψε:
ego to diavazo alla akoma ime sti mesi. Kapou sto 130 ime.alla ta katevazo otan vgenoun apo evil-genius.
me anisihoun auta pou les gia to melon tou manga k akoma perisotero i photo.... Sad
Mas kopsan apotoma to anime....tha mas kopsoun apoto ma k to manga (giati an ine opos dihni i photo sou....den vlepo na to sinehizo meta to millennium falcon arc)

Αντιθετα πρην το Millennium Falcon Arc ειναι που κανει μια μικρη κιλια. Απο την photo που εβαλα δεν μπορεις να μαντεψεις τιποτα. Αν το φτασει μεχρι εδω (chapter 309), θα καταλαβεις... Wink

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 11, 2010 1:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Molis exw lefta tha arxisw na to agorazw mias kai einai kati pou aksizei na to exeis twra ama dw scanlations de tha to parw pote opote ola stin wra tous Very Happy

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 12, 2010 3:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Kite έγραψε:
utsutsu έγραψε:
ego to diavazo alla akoma ime sti mesi. Kapou sto 130 ime.alla ta katevazo otan vgenoun apo evil-genius.
me anisihoun auta pou les gia to melon tou manga k akoma perisotero i photo.... Sad
Mas kopsan apotoma to anime....tha mas kopsoun apoto ma k to manga (giati an ine opos dihni i photo sou....den vlepo na to sinehizo meta to millennium falcon arc)

Αντιθετα πρην το Millennium Falcon Arc ειναι που κανει μια μικρη κιλια. Απο την photo που εβαλα δεν μπορεις να μαντεψεις τιποτα. Αν το φτασει μεχρι εδω (chapter 309), θα καταλαβεις... Wink


a ok, thanx
molis vro hrono tha to sinehiso, gia na katalavo ti les Smile

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 28, 2010 12:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Ok loipon diavasa sxedon olo to prwto to stamatisa prin to teleutaio chapter giati exw mono dio twra kai de me pernei na parw kainourgia opote tha ta teliwsw siga siga.

Apopsi mou pezei na einai to kalitero manga ever.Aksizei ta lefta tou oso de paei kai ksenerwsa me to Anime an kai eimai mono sto prwto vivlio tou manga loipoun tosa pola apo ta episodia tou anime ma tosa pola.Twra katalavainw ola osa legane oloi gia ti logokrisia kai lipa.

Pragmatika xerome pou eimai katoxos enos tetoiou manga.
Paw na paiksw to game sto Dreamcast Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy Best berserk game everrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Killer-bee-senpai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 20, 2012 4:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 12 Δημοσιεύσεις: 423 Τόπος: Hellas Τώρα Βλέπω: One piece, Naruto Shippuuden, HxH(2011), Gintama k.a.
Shocked parolo pou to Berserk trelenei san manga auto to post einai polu pethameno... anyway epsaxna na brw sugekrimenh suzhthsh gia to Berserk giati me parakinhse to kainourio chapter pou dabasa kai bghke prosfata 328 chapter... Ola ta leuta perito na pw, twra egw postara gia to chapter enw to thema einai gia volumes alla ela mwre twra Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skiagraphy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2012 5:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Σεπ 12 Δημοσιεύσεις: 5
Θα ακολουθήσω τον σύντροφο Killer-bee με ακόμα ένα εταιροχρονισμένο post, απλώς και μόνο γιατί δεν κρατήθηκα μόλις είδα τον τίτλο Berserk.
Είναι άπαιχτο! Έχω διαβάσει σε scanlation ό,τι κεφάλαιο υπάρχει και δεν έχω λόγια. Δεν ήξερα ότι έχει εκδοθεί στα ελληνικά. Θα το πάρω για να υποστηρίξω τον καλλιτέχνη και την προσπάθεια.
Δεν είναι το πιο Νιτσεϊκό και badass μάνγκα εκεί έξω;

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης