Το ξέρατε ότι ichi σημαίνει ένα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Συλλαμβάνονται οι διαχειριστές του gamato.info
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 12, 2010 11:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Vetus έγραψε:
TannoBuchino έγραψε:
Εγώ δεν θα πάω και ούτε πρόκειται. Πειρατές ήταν και τους αξίζει να πληρώσουν για τις ζημίες που προκάλεσαν με αφορμή την αύξηση των τιμών σ' όλα τα προϊόντα...

Εγώ ευτυχώς δεν έχω μπει καν στο παιχνίδι τους...

Όσοι συγκεντρωθούν στην πορεία, είναι απλά πειρατές.

Κατά τα άλλα εγώ δεν λυπάμαι κανέναν. Ας πληρώσουν κι αυτοί όπως και οι πολιτικοί.

Eεεεεμ...κι εσύ που κατέβαζεις παράνομα παιχνίδια, ταινίες, anime (και μιλάω και για licensed anime κι όχι anime που δεν έχουν παιχτεί εκτός Ιαπωνίας) και τα συναφή πειρατής θεωρείσαι. Rolling Eyes Πειρατής δεν θεωρείται μονάχα αυτός που ανεβάζει υλικό που θεωρείται πνευματική ιδιοκτησία αλλουνού παράνομα. Γι' αυτό και στο εξωτερικό θα δεις να τρώνε τσουχτερά πρόστιμα και εξάχρονα κοριτσάκια που κατεβάζουν παράνομα τα τραγούδια της Britney Spears. Και μπορεί μεν να έβλαπταν την βιομηχανία αλλά τουλάχιστον δεν είχαν κανένα οικονομικό ώφελος σ' αντίθεση με τους πλανόδιους πωλητές που πουλάνε παράνομα ταινίες και μουσικά cd (και μάλιστα πολλές φορές έξω από τα ίδια τα καταστήματα Shocked ).

Kατά τ' άλλα ως συνήθως είσαι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ έχοντας μπερδέψει το βόλλεϋ με το τρόλλεϋ.


Δεν είμαι εκτός θέματος. Απλά εγώ δεν είμαι πειρατής. Παλιά αντέγραφα παιχνίδια και ταινίες. Τώρα πια δεν το κάνω. Κατεβάζω μόνο anime. Αφού δεν τα φέρνουν όλα στην Ελλάδα, τότε μόνο τα κατεβάζω.

Είπα ξεκάθαρα ότι αυτοί πειρατές είναι και θα πρέπει να πληρώσουν για την μεγαλύτερη ανάμεσα στις άλλες χώρες πειρατεία.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 12, 2010 6:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
Για να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους.
Η πειρατεία είναι πειρατεία.
Να μην κρυβόμαστε πίσω από δικαιολογίες, ο νόμος είναι νόμος, άσχετα αν δε μας αρέσει ή δεν είναι στα μέτρα μας.
Εκεί όμως που υπάρχει το πρόβλημα είναι ότι ο νόμος, όταν εφαρμόζεται, εφαρμόζεται επιλεκτικά.
Γιατί παράνομοι είναι και αυτοί που κατεβάζουν παράνομα. Αλλά μάλλον είναι αδύνατο να τιμωρηθούν όλοι όσοι κατεβάζουν παράνομα.

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 12, 2010 7:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Από τη μια πλευρά, η πειρατεία, όσο κι αν είναι παράνομη, έχει γίνει τόσο ανεκτή από την κοινωνία ώστε έχει ενσωματωθεί στην αγορά. Media Players, Mp3/Mp4 Players, DVD Players, και διάφορες άλλες συσκευές αναπαραγωγής διαφημίζουν με μεγάλα γράμματα πως υποστηρίζουν αρχεία DivX και εξωτερικούς Ελληνικούς υπότιτλους .srt. Οι σκληροί δίσκοι, εσωτερικοί και εξωτερικοί, δεν θα είχαν λόγο να φτάσουν σε μεγέθη 1, 1.5, 2 Terrabyte δίχως τα παράνομα Downloads, ενώ γενικά όλα τα μέσα αποθήκευσης θα έμεναν στο ράφι. Επίσης, ο μόνος λόγος που πουλάει το γρήγορο Internet είναι τα παράνομα Downloads. Σε τι θα σου χρησιμεύσουν, άλλωστε, τα 24 Mbps αν είσαι απολύτως νόμιμος; Και μιας και μιλάμε για υπηρεσίες, μην ξεχνάμε πως το Rapidshare και το Megaupload και ένα σωρό άλλα δεν είναι δωρεάν. Η αλήθεια είναι πως στην αγορά υπάρχουν ολόκληρες κατηγορίες προϊόντων και υπηρεσιών που στοχεύουν ακριβώς σε όσους κατεβάζουν παράνομα. Δεν λέω πως δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν νόμιμα, αλλά χωρίς τα παράνομα Downloads δεν θα έκαναν ούτε το 1/100 των πωλήσεων που κάνων τώρα, ούτε θα είχαν αναπτυχθεί. Για αυτό πιστεύω πως τέτοιες συλλήψεις γίνονται περισσότερο για τα μάτια του κόσμου και για να κρατηθούν οι "τύποι". Στην πραγματικότητα δεν θα εξαλειφθούν ποτέ τα παράνομα Downloads, γιατί θα ζημιωθούν όλοι αν γίνει αυτό.

Από την άλλη, όμως, κάνουμε κι εμείς κατάχρηση αυτής της ανεχόμενης από όλους παρανομίας. Κατεβάζουμε, και κατεβάζουμε, και κατεβάζουμε, χωρίς να αγοράζουμε και τίποτα αυθεντικό πού και πού, με αποτέλεσμα να ζημιώνονται οι διανομείς. Κάθε μήνα βάζω λίγα λεφτά από το μισθό μου και αγοράζω κανένα αυθεντικό CD ή DVD κάποιας ταινίας που μου αρέσει, με αποτέλεσμα να έχω φτιάξει μία αρκετά μεγάλη συλλογή. Όταν όμως το λέω σε κάποιον φίλο μου, μου λέει πως είναι βλακεία μου που το κάνω αυτό. "Γιατί να πληρώνεις κάτι ενώ μπορείς να το βρεις τσάμπα; Χίλιες φορές να φας αυτά τα λεφτά σε σουβλάκια." μου λένε. Αυτή η νοοτροπία, όμως, είναι που μας έκανε να ξεχάσουμε πως τέτοια Downloads είναι παράνομα, όσο κι αν τα ανέχεται η κοινωνία και τα υποστηρίζει εν μέρει η αγορά. Άλλοι, πάλι, επικαλούνται τις ακριβές τιμές για να δικαιολογήσουν αυτή τη νοοτροπία. Κι όμως, πηγαίνω στα Metropolis, ας πούμε, και βλέπω ένα σωρό πολύ καλές ταινίες με 10 ή ακόμα και 5 Ευρώ, ποσό αρκετά μικρό, και που το αξίζουν με το παραπάνω. Στην ανάγκη αγοράζω κάποια μεταχειρισμένη από το Βίντεο Κλαμπ, εάν δεν μπορώ να τη βρω αλλού, ή την παραγγέλνω πάλι σε χαμηλή τιμή από το εξωτερικό. Πέρα από τα πόσα αξιόλογα μουσικά CD, αλλά και Βιντεοπαιχνίδια, έχουν μια χαρά τιμές. Και πέρα από όλες αυτές τις άπειρες ταινίες, Βιντεοπαιχνίδια και μουσικά CD που δίνονται με περιοδικά και εφημερίδες. Ακόμα, όμως, και δωρεάν, υπάρχουν πολλές σελίδες στο Internet που κάνουν νόμιμα και δωρεάν Streaming ταινίες, σειρές, ακόμη και Anime, μεταγλωττισμένα ή με Αγγλικούς υπότιτλους. Και, τέλος, υπάρχει και το Freeware. Ερασιτεχνικά παιχνίδια, ταινίες, σειρές, κινούμενα σχέδια ή μουσικά κομμάτια που ανεβαίνουν στο Internet από τους δημιουργούς τους αφιλοκερδώς. Βέβαια τα Freeware, πέραν των Βιντεοπαιχνιδιών όπου τουλάχιστον τα Flash Games κάνουν θραύση, τείνουν να θάβονται κάτω από τα άπειρα παράνομα Downloads, με αποτέλεσμα να γίνονται δυσεύρετα. Όμως, όποιος ψάχνει βρίσκει, και εγώ που ψάχνω έχω φτιάξει μια ωραία συλλογή. Λέω κάποια στιγμή, μάλιστα, να κάνω ένα θέμα στο Forum με ιστοσελίδες που διανέμουν Freeware ταινίες, σειρές, παιχνίδια και μουσική, απολύτως νόμιμα. Ο Κινηματογράφος είναι μεν ακριβώς, αλλά με το 3D πλέον πιστεύω πως τα βγάζει τα λεφτά του. Και στην ανάγκη, νομίζω πως υπάρχουν ακόμα και μικροί κινηματογράφοι με χαμηλότερες τιμές. Όλα αυτά σπεύδουν να μας τα θυμίζουν με συλλήψεις όπως αυτές του θέματος, λέγοντάς μας στην ουσία -και καθόλου άδικα πιστεύω-, να κάνουμε και λίγο κράτει με το παράνομο Download.

Για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ κατεβάζω παράνομα, αλλά πολλά από όσα μου αρέσουν, πάω και τα αγοράζω, εφόσον ξέρω πως αξίζουν σίγουρα τα λεφτά τους. Και δεν είμαι και κανένας λεφτάς, βασικό μισθό παίρνω, και έχω να πληρώνω και αρκετά μηνιαία έξοδα. Τα χρήματα είναι αρκετά, εάν τα διαχειρίζεσαι σωστά, και φροντίζω κάθε μήνα να βάζω και τουλάχιστον 30-40 Ευρώ για να πάρω και τίποτα αυθεντικό. Και από αυτό και μόνο, έχω γεμίσει ολόκληρη βιβλιοθήκη, κάνοντας μια πολύ ωραία συλλογή, την οποία πραγματικά απολαμβάνω. Κακά τα ψέμματα, να το έχεις αυθεντικό στο κουτί του, έχει άλλη γλύκα, ό,τι κι αν είναι.

Ελπίζω να σας έβαλα σε σκέψεις σχετικά με το θέμα.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
River
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 12, 2010 8:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
Kain έγραψε:

Για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ κατεβάζω παράνομα, αλλά πολλά από όσα μου αρέσουν, πάω και τα αγοράζω, εφόσον ξέρω πως αξίζουν σίγουρα τα λεφτά τους. Και δεν είμαι και κανένας λεφτάς, βασικό μισθό παίρνω, και έχω να πληρώνω και αρκετά μηνιαία έξοδα. Τα χρήματα είναι αρκετά, εάν τα διαχειρίζεσαι σωστά, και φροντίζω κάθε μήνα να βάζω και τουλάχιστον 30-40 Ευρώ για να πάρω και τίποτα αυθεντικό. Και από αυτό και μόνο, έχω γεμίσει ολόκληρη βιβλιοθήκη, κάνοντας μια πολύ ωραία συλλογή, την οποία πραγματικά απολαμβάνω. Κακά τα ψέμματα, να το έχεις αυθεντικό στο κουτί του, έχει άλλη γλύκα, ό,τι κι αν είναι.

Ελπίζω να σας έβαλα σε σκέψεις σχετικά με το θέμα.


katarxin mpravo kai pola +++ apo emena kai thelo na simpliroso ligo ti frasi sou
oti poloi pirates to grafoun sta read me an sas aresei to paixnidi ipostirikste tin etairia kai agoraste to


o nomos einai nomos alla giati na katso na pliroso 70 euro gia ena paixnidi eno mporo na to agoraso apo agglia kana 30-40ri?Pou poli lene ok gia vlakes psaxnoun ego prosopika oti agorazo meso internet giati gia tetoia themata polla pragmata stin elada ta xreonoun para poli toso pou fonazeis fotia.Prosopika den exo tin oikonomiki anesi na agoraso ta panta authentika ktlp + akoma kai na thelo an agoraso kati meno se xorio kai einai peripou 30 lepta me 40 lepta na pao sitn poli(CInema exo na patiso xronia gia auto to logo) kai alla tosa na epistrepso + to parking ara mono to net menei pou kai giauto prepei an trekso stin trapeza pou eutixos eiani ena 10lepto makria me to amaksi

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 12, 2010 9:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Well said Kain pragmatika swstos.

Kai na pw kai egw ena meros tis apopsis mou to opoio simfwnei me ton Kain.

Ola ta paranoma games,crack,tainies klp klp ta efinoun epitides gia na ginete megaliteros doros mi leme oti theloume.

Kai na pw ena aplo pragma na de lew na ipostirikseis ta anime games klp klp alla otan stin ellada i de ta vriskeis pote ite einai panakriva me kerdos giautous panw apo 100 % ti na to kanw 20 xronia stin ellada de pira pote mou tipota parapanw apo kamia dio konsoles kai irtha agglia kai exw ena domatio me de kserw kai egw ti apo figoures games konsoles manga anime na se ipostiriksw de lew alla oxi mono na me ekmetaleuese epidi exeis kati pou maresei kai na mou to poulas oso thes eleos diladi.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 16, 2010 1:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
Kain den mporw na pw ta eipes poly kala kai kala ekanes kai ta aneferes ola auta.Kai osoi einai mazi sou kala kanoun ki autoi.Apla re filaraki eipes oti tha grapseis gnwmi kai oxi biblio...Plaka kanw.Poly kala ekanes kai ta aneferes kai nomizw oti sxedon oloi symfwnoun mazi sou.


FTW and break every system...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 17, 2010 10:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Συμφωνω απολυτα μαζι σου kain (οπως κανουν κι ολοι οι αλλοι). Πιστευω πως ολοι εδω μεσα κραταμε λιγα λεφτα απο τον μισθο ή το χαρτζιλικι προκειμενου να αγορασουμεσα anime manga και ταινιες που βρισκονται διαθεσιμα στην αγορα. Φυσικα εννοειται πως εχουμε ηδη διαβασει καθε manga που παμε να αγορασουμε Razz .
Οσο για τα παιδια απο το gamato ελπιζω να την βγαλουν καθαρη, αν και το βλεπω λιγο δυσκολο. Δεν εχω μπει ποτε στο gamato.info αλλα αν κατεβαζα απο εκει (και αν εμενα athens) θα ερχομουν πρωτη πρωτη στην διαμαρτηρια. Ο πονος του να σου κλεινουν το αγαπημενο σου download torrent site....

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 17, 2010 11:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Tous afisane eleftherous meta apo liges meres xaxxaxa.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 18, 2010 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Τι θες να πεις τώρα με το "χαχαχα" για να καταλάβουμε;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 18, 2010 8:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Vetus έγραψε:
Τι θες να πεις τώρα με το "χαχαχα" για να καταλάβουμε;



Gia eksigise mou poio einai to provlima sou kai se pirakse esena gia katalavw?
Apla einai gelio egine olokliros ntoros kai tou afisane eleftherous meta apo liges meres.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 19, 2010 12:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Aντιδραστικός όπως πάντα, έτσι; Σε ρώτησα επειδή δεν κατάλαβα που ήταν το αστείο της υπόθεσης κι όχι επειδή με πείραξε που γέλασες. Αλλά βέβαια: όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.

Eν πάσει περιπτώσει, ιδού περισσότερες πληροφορίες για την απελευθέρωση των διαχειριστών:
http://www.fimes.gr/2010/03/gamato-info-syllipseis/

Δύο ενδιαφέρουσα άρθρο για το όλο θέμα:
http://elawyer.blogspot.com/2010/03/blog-post.html
http://skakistiko.blogspot.com/2010/03/gamatoinfo.html

Kι ιδού φωτογραφίες από την διαδήλωση υπέρ του Gamato.info στο Σύνταγμα:
http://elawyer.blogspot.com/2010/03/blog-post.html
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 19, 2010 1:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vetus έγραψε:
Δύο ενδιαφέρουσα άρθρο για το όλο θέμα:
http://elawyer.blogspot.com/2010/03/blog-post.html
http://skakistiko.blogspot.com/2010/03/gamatoinfo.html

Kι ιδού φωτογραφίες από την διαδήλωση υπέρ του Gamato.info στο Σύνταγμα:
http://elawyer.blogspot.com/2010/03/blog-post.html


Κι εσύ δεν πας πίσω με το που κοιμάσαι. Razz Δημοσίευσες το ίδιο link που ισχυρίζεσαι για φωτογραφίες και για ένα "ενδιαφέρων" νομικό θέμα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 19, 2010 3:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Vetus έγραψε:
Aντιδραστικός όπως πάντα, έτσι; Σε ρώτησα επειδή δεν κατάλαβα που ήταν το αστείο της υπόθεσης κι όχι επειδή με πείραξε που γέλασες. Αλλά βέβαια: όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.

Eν πάσει περιπτώσει, ιδού περισσότερες πληροφορίες για την απελευθέρωση των διαχειριστών:
http://www.fimes.gr/2010/03/gamato-info-syllipseis/

Δύο ενδιαφέρουσα άρθρο για το όλο θέμα:
http://elawyer.blogspot.com/2010/03/blog-post.html
http://skakistiko.blogspot.com/2010/03/gamatoinfo.html

Kι ιδού φωτογραφίες από την διαδήλωση υπέρ του Gamato.info στο Σύνταγμα:
http://elawyer.blogspot.com/2010/03/blog-post.html


Arpazome giati ton teleutaio kairo merikoi tin exete di kapws kai mou milate opws na ne xwris logo.
Ti de katalaves pou itan to asteio thes na mou peis oti eisai xazos?Den einai gelio diladi na kanoun olokliri epixirisi na tous piasoun kai na tous afinoun liges meres meta eleftherous plaka mou kaneis twra.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 19, 2010 4:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Απο το link του Vetus:
Παράθεση:

Παράλληλα, όπως ανέφεραν πληροφορίες από αστυνομικές πηγές, η διακίνηση του 80% των παράνομων ταινιών και CD γινόταν μέσω της ιστοσελίδας που αριθμούσε 850.000 μέλη, ενώ σε αυτήν γίνονταν καθημερινά 16.000.000 clicks, με το ροζ βίντεο της Τζούλιας Αλεξανδράτου να έχει μόλις σε μία εβδομάδα 900.000 clicks.
Kαταρραμενη σαμπανια!!!

Hellbroth έγραψε:

Den einai gelio diladi na kanoun olokliri epixirisi na tous piasoun kai na tous afinoun liges meres meta eleftherous plaka mou kaneis twra.

Πιστευω πως το εκαναν καθαρα για παραδειγματισμο και εκφοβισμο. Δεν λεω πως δεν θα μπουρουσαν να τους τιμωρησουν με προστιμο, αλλα θα ηταν τοσο υψηλο το κοστος που θα αδυνατουσαν να το πληρωσουν ουτως η αλλως....

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 19, 2010 4:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Υπηρχε μια φημη οτι συμφωνα με τον νόμο θα ανακγαζοσουν να πληρωνες απο 1000 εως 10.000 ευρω για καθε 1gb παρανομου dowload απο το gamato.

Ενας ειχε πει

"αυτο το κανουν για να παρουν χρηματα απο τον κοσμο μπας και βγουμε απο το χρεος"

και ενας αλλος epic ειπε

"οκ παιδια, εγω με αυτα που εχω κατεβασει και πρεπει να πληρωσω χαλαρα ξεχρεωνω την Ελλαδα μονος μου.."

Cool

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης