Το ξέρατε ότι jibaku tero σημαίνει τρομοκράτης που αυτοανατινάζεται;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    Ένα θέμα για όσους θέλουν να δουν δημιουργίες μου :)
goten
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 06, 2010 11:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 07 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 63 Τώρα Βλέπω: POLLA KE DIAFORA LOS...
ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ..

Spoiler:









Laughing




*edit by Ami: Βάσει των κανόνων του AP και του Fan-Art section, γράφτηκε ο τίτλος σε σωστά ελληνικά (και όχι κεφαλαία) και προστέθηκε το spoiler tag για να συμμαζευτεί το μεγάλο post σου. Smile

_________________
FERNW TARAXH KAI PONO...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 12:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Παρακαλώ, μην postareis με κεφαλαία και ειδικά στο τίτλο Smile

Ευχαριστώ.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 7:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
Bravo kalh douleia Smile (vasika to teleyteo dn m arese)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Αρχικά, θα ήθελα να καλωσορίσω τον goten στο section του Fan art!!! Ελπίζω να μάθεις πράγματα (και) εδώ, να περάσεις καλά και να κάνεις καινούρια φιλαράκιααα!

kwstas21, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Είναι πολύ ενδιαφέροντα τα σχέδια του goten και εννοείται ότι περιμένουμε να μας δείξει περισσότερα και να μας μιλήσει για ό,τι τον εκφράζει!

Παρόλα αυτά κι εμένα η τελευταία φωτογραφία με προβλημάτισε... γι' αυτό goten αν έχεις τον χρόνο θα ήθελα να μας έλεγες δυο λόγια για το τί μπορεί να σημαίνει αυτή η φωτογραφία για εσένα, που το θεώρησες τόσο σημαντικό ώστε να το μοιραστείς μαζί μας!

Smile

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 4:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Δεν το λεω ειρωνικα αλλα η τελευταια φωτο χαλαρα θα μπορουσε να ειναι και πιθανο εκθεμα σε γκαλερι!!

(το ΕΝΝΟΩ)

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 4:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Δεν ξερω για σας αλλα εμενα η τελευταια μου αρεσε (και με εκανε να γελασω XD)

Πολυ ενδιαφεροντα τα σχεδια σου goten. Ελπιζω να δουμε και αλλα απο εσενα.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 5:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Παιδιά πείτε αναλυτικότερα τις σκέψεις σας - η συζήτηση τώρα αποκτά νόημα!

Surprised

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
H τελευταια εικονα του goten θυμιζει πολυ μεταμοντερνιστικα εργα Ευρωπης-Αμερικης , οσο απλοικά και αν ειναι. Ενας κριτικος ισως θα μπορουσε να το σωσει με σαλτσες και να πει πχ οτι ετσι βλεπουν τα παιδια το σχολειο (αν και ειναι πολυ lame ετσι οπως το λεω, ο κριτικος θα εβαζε πολυ πιο σαλτσα εννοειται με παραπομπες και βιβλια!!!).

Οπως και να το δουμε, ολοι μας εδω αμεσως σχολιασαμε το τελευταιο. ειναι τυχαιο?
Κατι μας εβγαλε!

Και αυτο που μας εβγαλε ειναι δειγμα artistic στοιχειου. τωρα σε ποιους αρεσει ή οχι ειναι αλλο θεμα ;D

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 6:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
kabez έγραψε:
H τελευταια εικονα του goten θυμιζει πολυ μεταμοντερνιστικα εργα Ευρωπης-Αμερικης , οσο απλοικά και αν ειναι. Ενας κριτικος ισως θα μπορουσε να το σωσει με σαλτσες και να πει πχ οτι ετσι βλεπουν τα παιδια το σχολειο (αν και ειναι πολυ lame ετσι οπως το λεω, ο κριτικος θα εβαζε πολυ πιο σαλτσα εννοειται με παραπομπες και βιβλια!!!).

Οπως και να το δουμε, ολοι μας εδω αμεσως σχολιασαμε το τελευταιο. ειναι τυχαιο?
Κατι μας εβγαλε!

Και αυτο που μας εβγαλε ειναι δειγμα artistic στοιχειου. τωρα σε ποιους αρεσει ή οχι ειναι αλλο θεμα ;D

Δεν το είχα σκεφτείιιι....!

Δεν σου κρύβω ότι όταν είδα το αρχικό post του gotten, το μυαλό (μου-όσο υπάρχει) έλεγε ότι πρέπει να πέσει edit, αλλά κάτι-άλλο-δεν-ξέρω-τί μου έλεγε όχι... και κρατήθηκα, περιμένοντας να μας μιλήσει λίγο γι'αυτό...

Τώρα, αν κρίνεις μια μορφή τέχνης με βάση το αν σου αρέσει και όχι το τί λέει... ανοίγουμε θέματα περί τέχνης και ηθικής//φιλοσοφίας του ωραίου//η τέχνη για την τέχνη//blah blah blah...

Το θέμα είναι ότι ο τρόπος που το προσέγγισες kabez είναι πολύ σωστός.

Σίγουρα θα είχε απίστευτο ενδιαφέρον μια έκθεση στις σχολικές αίθουσες, όπου η εγκατάσταση θα είναι η τάξη όπως ακριβώς την βιώνει και την οικειοποιείται ο μαθητής...
Όπως ακριβώς είπες κι εσύ...!

Εμένα με έπεισες-ασχέτως αν δεν σε νοιάζει/το επιδίωξες Razz. Γι' αυτό και ζήτησα περαιτέρω ανάλυση!

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
goten
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 6:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 07 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 63 Τώρα Βλέπω: POLLA KE DIAFORA LOS...
ΔΗΛΑΔΙ ΤΙ ΝΑ ΕΞΗΓΙΣΩ ΡΕ 'ΛΟΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΓΡΑΨΑ "ΤΣΙΣΑ" ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΡΑΝΙΟ?Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΟΔΗΓΙΣΕ ΝΑ ΓΑΡΨΩ "ΤΣΙΣΑ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΕΞΗ?ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ..ΕΓΩ ΑΠΛΑ "ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑ" ΕΝΑ ΘΡΑΝΙΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΤΗΜΩ ΤΟ ΘΡΑΝΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ "ΤΣΙΣΑ" ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΥΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΚΡΥΟ ΞΥΛΙΝΟ ΚΑΙ ΑΧΑΡΟ ΘΡΑΝΙΟ..Η ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΣΤΑ ΘΡΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ)PIECE.

_________________
FERNW TARAXH KAI PONO...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 7:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
goten έγραψε:
ΔΗΛΑΔΙ ΤΙ ΝΑ ΕΞΗΓΙΣΩ ΡΕ 'ΛΟΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΓΡΑΨΑ "ΤΣΙΣΑ" ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΡΑΝΙΟ?Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΟΔΗΓΙΣΕ ΝΑ ΓΑΡΨΩ "ΤΣΙΣΑ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΕΞΗ?ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ..ΕΓΩ ΑΠΛΑ "ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑ" ΕΝΑ ΘΡΑΝΙΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΤΗΜΩ ΤΟ ΘΡΑΝΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ "ΤΣΙΣΑ" ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΥΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΚΡΥΟ ΞΥΛΙΝΟ ΚΑΙ ΑΧΑΡΟ ΘΡΑΝΙΟ..Η ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΣΤΑ ΘΡΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ)PIECE.

Ακριβώς αυτό θέλαμε να μας πεις! Και αφού το λες εσύ και είναι ειλικρινές είναι απόλυτα αποδεκτό!*

Ο καθένας "βάζει" ό,τι μπορεί στην συζήτηση για να πάει παραπέρα και το θέμα που άνοιξες τα κατάφερε αυτό! Εδώ δεν σε μαλώνει κανένας, ίσα-ίσα ο ένας βοηθάει τον άλλον!

Να ξέρεις ότι η απάντηση σου με κάλυψε. Smile

* Προς Θεού δεν επικροτούμε την καταστροφή δημόσιας περιουσίας, απλά σχολιάζουμε τις καλλιτεχνικές προεκτάσεις της, ιδιαίτερα στις σχολικές τάξεις, με αφορμή την δουλειά του goten.


Υ/γ: Σε παρακαλώ πολύ σκέψου το σοβαρά να γράφεις με μικρά γράμματα, γιατί δυσκολεύεις πολύ την ανάγνωση των απαντήσεών που δίνεις και είναι κρίμα και για εσένα που τα γράφεις και για τον άλλον που ενδιαφέρεται να μάθει.

Σε ευχαριστώ! Smile

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ge0_
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 7:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 22 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 234
το πρωτο τερατακι που ζωγραφισες μου αρεσει παρα πολυ...φαινεται ότι ασχολεισαι με γκραφφίτι....ωραίος


κατι εντελως προχειρο που σχεδιασα πάνω στο θρανιο σημερα στο σχολειο....
Spoiler:


Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 7:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Γνωρίζω τι είδους σχέδια κάνει ο goten και αυτά δεν είναι τίποτα άλλο παρά τα graffiti. Ήμουν graffiti artist και ξέρω πολύ καλά από καλά graffiti. Πολύ καλύτερα κι απ' εκείνου. Δυστυχώς πρέπει να στο πω ειλικρινά. Τα σχέδια που δείχνεις δείχνουν τρομοκρατία και επαναστατικότητα προς την κοινωνία και δεν τα βρίσκω καν ωραία.

Λόγω παλιών επεισόδιον, τα έχω κόψει αυτά.

Γνωρίζω ταλαντούχους ανθρώπους στον κόσμο του graffiti που είναι πολύ καλύτεροι από τα δικά σου σχέδια...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 8:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
xmmmmmmmmmmmmmm.

To prwto exei na dixei arketa pragmata kai propantws oti sindiases to zwo me ti leksi + oti exei poli wraious xrwmatismous.

kati to deutero thelei douleia kai mou fanike adiaforo to trito pantelos adiaforo kathws einai teliws sinithismeno stil pia na mou peis to ekanes gia na perasei i wra alla to ida apo diaforetiki meria exw filous pou kanoun tetoia sxedia oli mera an ontws saresei kai sinexiseis tha arxiseis na veltiwnese sto tomea.

e to teleutaio to evales gia na prokaleseis kai tipota allo oti dimiourgia oute tipota mi leme kai oti theloume apla elipsi sevasmou kai ipovivasmos tis noimosinis mas.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
goten
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 07, 2010 9:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 07 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 63 Τώρα Βλέπω: POLLA KE DIAFORA LOS...
AMI:δεν καταλαβαινω το κολιμα που εχετε φαει με τα κεφαλαια γραμματα αλλα οκ

BUCHINO:(Δυστυχώς πρέπει να στο πω ειλικρινά. Τα σχέδια που δείχνεις δείχνουν τρομοκρατία και επαναστατικότητα προς την κοινωνία) thanks ρε λος,γιατι δυστηχως?

hellbroth:ελειψη σεβασμου σε ποιον? Rolling Eyes

_________________
FERNW TARAXH KAI PONO...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης