Το ξέρατε ότι nishi σημαίνει δύση / δυτικά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Dead Leaves Preview.....:)




Eεε....

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ!!!!............
11%
 11%  [ 2 ]
Ναι ρε, ΝΑΙ!!........
50%
 50%  [ 9 ]
Tι εεε ρε παπάρα?...
38%
 38%  [ 7 ]

Σύνολο Ψήφων : 18


Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 11:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Ως πρόλογο θα ήθελα να μοιραστώ με την κοινότητα ένα συμπέρασμα στο οποίο έχω φτάσει....οι Ιαπωνες είναι ψυχοπαθείς.

Ok....και τώρα συνεχίζουμε με ένα OVA απο το μεγάλο Production I.G...

*****************************************************


Dead Leaves


*****************************************************



Κώδικας:
Pandy and Retro, two unlikely renegades, awaken naked on Earth with no recollection of their past. After embarking on a devastating crime spree for food, clothing and transportation in downtown Tokyo, they are captured by authorities and sent to the infamous lunar prison called Dead Leaves.



Κώδικας:
After a brief incarceration, they discover that the prison is really a top-secret cloning facility, occupied by villainous prison guards and deformed genetic experiments. High-speed frantic action combined with hyper-violent and semi-humorous chase scenes follow as the two decide to break out of the prison with the aid of their fellow mutant inmates.




Οδηγίες παρασκευής. Σκεφτείτε ένα οποιοδήποτε plot του κ*λου. Check. Δώστε το τώρα για editing στους Beavis & Butthead. Check. Δώστε το διορθωμένο script τώρα σε έναν απο τους 30χρονους ζουρλομανδυες που έφτιαξαν το FLCL της GAINAX (Hiroyuki Imaishi) και πείτε του να το σκηνοθετήσει. Check. Επίσης προμηθεύστε τον αποπάνω κύριο με αρκετή ποσότητα κάνναβης για να την ακούσει μια ταξιαρχία. Check. (σσ: Ελπίζω να καταλαβαίνετε που το πάω τόση ώρα)...




To Dead Leaves χαρίζει απλόχερα στον θεατή ένα απο τα πίο σχιζοφρενικά, πολύχρωμα, και ψυχεδελικά ταξίδια που μπορεί να σας δώσει το παγκόσμιο animation. Είναι άναρχο, χυδαίο, εξωφρενικό και ιδιοφυές. Και το τρομακτικό σε αυτή την διαπίστωση είναι πως δεν προσπαθεί καν να κερδίσει αυτά τα επίθετα. Τα επίθετα προσπαθούν αγκομαχώντας να το χαρακτηρίσουν...




Στα 50' της διαρκειας του ο θεατής πραγματικά βομβαρδίζεται με χρώματα και ήχους μέχρι να πει αμην. Απο τεχνικής άποψης, αυτή η δουλειά είναι αρτιότατη, με το IG να δίνει ρεσιτάλ σε animation και sequence graphics, και τον Hiromasa Ogura του GITS και του FLCL να υπογράφει το artwork. Απλά χρέος μας είναι να προειδοποιήσουμε πως:

Απαγορεύεται αυστηρα η θέαση του παρόντος OVA σε άτομα (και κατοικίδια) :

A> Mε ιστορικό κρουσμάτων λύσσας.
Β> Που δεν μπόρεσαν να τελειώσουν το FLCL.
Γ> Που δεν πρόκειται να κανουν το αποπάνω στο μέλλον.
Δ> Που δεν θέλουν να μάθουν τι σημαίνουν τα ακρωνύμια WTF, OMFG, και FFS.




Απολαύστε την καταπληκτική έκδοση των[KAA] : http://tinyurl.com/hy4yx




Since I'm now the head bad-ass, you're ALL my bitches!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 12:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Δεν το εχω δει ακομα μα απο τα screenshots ενα πραγμα μου ερχετε στο μυαλο!
WTF!!!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lyra Science
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 12:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 22 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 365 Τώρα Βλέπω: Soul Eater||Asu no Yoichi!||Gintama||Kurokami||Skip Beat!||Munto TV||White Album
Το είδα!
Ένα έχω να δηλώσω... ΠΑΡΑΝΟΙΑ!!!!
Τι 'ταν τούτο?! Όντως Γιώργο θα συμφωνήσω απόλυτα!!! WTF! OMFG!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 1:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
OMG WTF .... Dante τον τελευταίο καιρό πολύ στα ψυχεδελικά μας το έχεις γυρίσει Razz
θα το δω από περιέργεια και μονο !!!

α επίσης πρόσεχε τι επιλογές βάζεις στα poll κάποιος μπορεί να τις ψηφίσει Razz

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 3:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Παράθεση:
α επίσης πρόσεχε τι επιλογές βάζεις στα poll κάποιος μπορεί να τις ψηφίσει


Δε μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό. Razz

Dante ως συνήθως, nice work. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
Τι ήταν αυτό το πράγμα.
το είχα δει πριν λίγο καιρό στην πιο αξέχαστη μέρα της ζωής μου όσον αφορά τα ανιμε. Μέσα σε ένα διήμερο είδα αυτό μαζί με το Robot Carnival, Eternal Family, Interlude, Memories και Mind Game οπότε απέκτησα λίγα αντισώματα στην παράνοια. Είδα τη γαλλική εκδοση απο Elixire

όποιος τολμήσει να το δείξει αυτό σε μικρά παιδιά πρέπει να κλειστεί φυλακή γιατί θα τα στείλει σε ψυχίατρο! Εδώ εγώ κόντεψα να τρελαθώ

Για έμπειρους οφθαλμούς αλλιώς κινδυνεύετε με επιληψία....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 4:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Παράθεση:
Μέσα σε ένα διήμερο είδα αυτό μαζί με το Robot Carnival, Eternal Family, Interlude, Memories και Mind Game οπότε απέκτησα λίγα αντισώματα στην παράνοια.


Καλα ρε man έκανες αυτο τον άθλο (εγώ σπαστά τα έχω δει αυτά που λές) και είσαι ακόμα αναμεσά μας?... Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 22, 2006 4:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
To torrent των KAA ειναι ψωφιο! Εχεις κανενα αλλο torrent?

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lyra Science
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 22, 2006 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 22 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 365 Τώρα Βλέπω: Soul Eater||Asu no Yoichi!||Gintama||Kurokami||Skip Beat!||Munto TV||White Album
Kite έγραψε:
To torrent των KAA ειναι ψωφιο! Εχεις κανενα αλλο torrent?

Check this out

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 26, 2006 12:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
To ηδα! και μπορω να πω οτι το anime θα επρεπε να λεγετε "WTF?!" ή "OMG!!" ή κατι τετιο τελος παντων....

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 08, 2006 12:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Kite έγραψε:
To ηδα! και μπορω να πω οτι το anime θα επρεπε να λεγετε "WTF?!" ή "OMG!!" ή κατι τετιο τελος παντων....


Παράθεση:
Δ> Που δεν θέλουν να μάθουν τι σημαίνουν τα ακρωνύμια WTF, OMFG, και FFS.


Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 09, 2006 3:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
Darcia έγραψε:
Τι ήταν αυτό το πράγμα.
το είχα δει πριν λίγο καιρό στην πιο αξέχαστη μέρα της ζωής μου όσον αφορά τα ανιμε. Μέσα σε ένα διήμερο είδα αυτό μαζί με το Robot Carnival, Eternal Family, Interlude, Memories και Mind Game οπότε απέκτησα λίγα αντισώματα στην παράνοια. Είδα τη γαλλική εκδοση απο Elixire

όποιος τολμήσει να το δείξει αυτό σε μικρά παιδιά πρέπει να κλειστεί φυλακή γιατί θα τα στείλει σε ψυχίατρο! Εδώ εγώ κόντεψα να τρελαθώ

Για έμπειρους οφθαλμούς αλλιώς κινδυνεύετε με επιληψία....



loipon,egw auto to post to fylaw,gia na to deixnw stis epomenes genies users Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 10, 2006 11:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
ego ena exo na po...AGUUU AGUU.. to periergo einai oti marese.. einai idieteros trelo, alla einai grigoro, fantezi..GOOD!!!

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 11, 2010 3:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ψάχνοντας στην Αναζήτηση για ένα παμπάλαιο thread που 'χε ανοίξει ο Hazuki για το εν λόγω αριστούργημα πέφτει το μάτι μου σ' αυτό το Sneak Peak που δεν γνώριζα ότι υπάρχει. Ιδού και η σχετική καταχώρηση που του 'χω κάνει στον Κατάλογο του site:
http://www.animeplanet.gr/1238_dead_leaves.html

Ποιός το φανταζόταν ότι ο δημιουργός αυτού του μικρού, υποτιμημένου διαμαντιού θα έφτιαχνε μετά από χρόνια το υπέρτατο super robot show για τ' οποίο όλος ο κόσμος θα παραμιλούσε από την απόλυτη πόρωση, το Tengen Toppa Gurren Lagann. Αν και από το Dead Leaves βλέπουμε να εξυμνύεται η δύναμη του τρυπανιού (ίσως ως φόρο τιμής στο Getter Robot; Cool ) με το πέος-τρυπάνι του Chinko Drill που το αποκαλέι και Θεό στην ατάκα "Μy God is drilling to your head!" που πετάει σε κάποια φάση. Και μην ξεχνάμε τον 777 που εμφανισιακά μοίαζει αρκετά με τoν Spiral King.

Πάρτε και μια γεύση παραπάνω με το παρακάτω trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=TCuieF9Uzgc
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης