Το ξέρατε ότι kiku σημαίνει ακουω, ρωτώ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    CardCaptor Sakura! Pou eisai KALH MOU Sakura???




To CardCaptor Sakura

Einai Koryfaio... I kaliteri anime seira!!!!!
17%
 17%  [ 13 ]
Einai Poly Kalo... Mia apo tis kalyteres anime seires!!
38%
 38%  [ 28 ]
Einai Kaloutsiko... Alla exw dei kai kalyteres anime seires...
38%
 38%  [ 28 ]
Einai Poly Metrio... Den mou arese kai poly...
4%
 4%  [ 3 ]
Einai Vlakeia... Mia apo tis xeiroteres anime seires!!!
1%
 1%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 73


Red Ranger
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 02, 2008 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 152
Mi fovasai Darkoulhs, tha su doso ego to Ksifos tis Hilietias na tus steileis sto Vasileio ton Skion olus mazi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
goki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 03, 2008 9:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 25
To λατρεύω!! Το έβλεπα κάθε πρωί πριν πάω στο Πανεπιστήμιο (ωχ, τώρα μάθατε την ηλικία μου Embarassed ) και μου έφτιαχνε την ημέρα μου. Ευελπιστώ να το βρω σε pc game / dvd. Αν ξέρετε κάτι να υπάρχει (στα αγγλικά), παρακαλώ πείτε μου!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Red Ranger
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 03, 2008 9:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 152
http://www.animeupload.com/free-downloads/619.html

Dokimase edo ki elpizo na voithisei...jm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
goki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 03, 2008 9:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 25
Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω , μα είανι σίγουρα νόμιμο, έτσι; Σέβομαι τον κόπο των δημιουργών και δε μου αρέσει η ηλεκτρονική κλεψιτυπία... Very Happy Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
goki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 13, 2008 9:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 25
Irine έγραψε:

( Κι εγώ έχω μερικά μόνο επεισόδια της σειράς. Δυστυχώς το STAR έχει αλλάξει ΠΟΛΥ τους διαλόγους που αφήνουν homosexual implications. Τι να κάνουμε; Στην Ελλάδα υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ *cough* homophobes *cough*.


Διάβασα αυτό το σχόλιο, και άρχισα, με τη βοήθεια του φόρουμ (επί τη ευκαιρία, ευχαριστώ και πάλι!!), να διαβάζω το μάνγκα, να δω αν αυτό που λες ισχύει. Όντως, από την απόδοση στα αγγλικά φαίνεται να υπάρχουν ξεκάθαρα ομοφυλοφιλικά στοιχεία και στοιχεία αιμομειξίας και παιδεραστίας, διαφωνώ όμως ότι "δυστυχώς" τα απάλειψαν από την ελληνική μεταγλώτισση. Ίσως βγαίνει η εκπαιδευτικός από μέσα μου, αλλά επ'ουδενί δε θα ήθελα να ακούει ή να διαβάζει ένα παιδί για αυτά. Μην ξεχνάμε ότι το κοινό του Star είναι παιδιά, και μάλιστα μικρά, και δεν είναι σωστό για την ψυχοσύνθεσή τους να διαβάζουν/ακούν για διαστροφές. Για ένα ενήλικο μάνγκα, το οποίο διαβάζει ένας συνειδητοποιημένος ενήλικας, δεν τίθεται θέμα, ο καθένας κρίνει και πράττει, διαβάζει ή απορρίπτει, για ανάγνωσμα όμως ανηλίκων θα πρέπει να υπάρχει έλεγχος. Εγώ δε θα άφηνα το παιδί μου ή τους μαθητές μου να το διαβάσουν, όχι γιατί είμαι σεμνότυφη, αλλά γιατί υπάρχουν στο μάνγκα εγκληματικές συμπεριφορές.[/u]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 2:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
latrevw to cardcaptor sakura!!! einai mexri stigmhs h agaphmenh m anime seira. mporei na ta parousiazei ola glyka kai panemorfa an kai edw ligo ta xalaei, giati dn ginete na eic kalos se kati kai na mn yparxei kapoios pou na se zhlevei, oute pote einai dynaton enas an8rwpos na goustarei toso pl ena allo atomo p.x. h tomoyo thn sakura, alla otn ftanei sto shmeio pou prepei na piasei tis kartes kai genika otn mpei sto zoumi ths seiras tote ola ginontai super! pistevw oti to meros pou exei na kanei me thn mageia einai ena auto pou antista8mizei thn mexri vlakeias "glyka" ths seira kai thn kanei ena poly kalo anime

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης