Το ξέρατε ότι daasu σημαίνει ντουζίνα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Beelzebub
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 08, 2010 2:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Κεφαλαιο 72:
Ο Himekawa ξαναγεινε bishounen, η Αοi εδειξε το ταλεντο της σαν αρχηγος της ομαδας και για πολλαπλη φορα αποδεικτηκε πως ο furuichi μπορει φερθει πολυ θαρραλεα με την καταλληλη υποστιριξη Very Happy
Can't wait for the next chap. Smile

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 08, 2010 8:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
xD Καλά ο Furuichi είναι ό,τι να'ναι. Δυστυχώς γι' αυτόν μαθαίνουν όλοι σιγά-σιγά πώς να τον χειραγωγήσουν.

Όσο για τον Himekawa η ατάκα "Wait, who the hell is that?" όταν έκανε την μεταμόρφωση μ' έκανε και έλιωσα. Laughing Αναρωτιέμαι αν θα κάνει ποτέ ολόκληρο κεφάλαιο με αυτό το πράγμα ή αν θα το πετάει σε άκυρα σημεία.

Να δούμε κι αν η Hilda θα ψάξει η Hilda περισσότερα για τον Izumi. Cool

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 08, 2010 10:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Wow! Δεν ξέρω αν η Hilda θα αρχίσει να ψάχνει για τον άλλον αλλά ξέρω πω θέλω να δω ποιος είναι αυτός που μπήκε έτσι στο άκυρο μέσα και είπε τον μονόλογο στο τέλος. Χμ...Καλά, όντως η σκηνή που η άλλη λέει "Himekawa up!...-Wait who is that!?" XD Priceless...Ε, σοβαρεύτηκε η Aoi, σοβαρεύτηκε κι ο Himekawa κι όταν αυτός σοβαρεύεται, όπως φαίνεται αφήνει το μαλλί κάτω! :3 Σοβαρελυτηκε κι Oga κι έκανε ένα καρφί, που ο Μίκι ακόμα ψάχνει τη μπάλα.
Πάντως δε νομίζω να χάσουν τον αγώνα, θα πάνε σε ισοπαλία και μετά θα κριθούν στο τρίτο. Εκτός κι αν κάνει καμιά ανατροπή ο mangaka και χάσουν αμέσως. Εξάλλου έτσι όπως είναι τα πράγματα το πολύ -αν είναι ο άλλος δαίμονας- να τον κανονίσει η Hilda πριν προλάβει να κάνει κάτι κάποιος άλλος.
Παρεπιμπτόντως, μ'άρεσε πάρα πολύ που η Aoi μπήκε πάλι δυναμικά στο παιχνίδι με εκείνη την φράση στο τέλος -έστω κι αν την σκεφτότανε- "Αυτό δεν ήταν τίποτα μπροστά στο service της Hilda's." κι αυτό μόνο και μόνο επειδή δεν ήθελε να διαλυθεί η τάξη τους, έτσι όπως είναι. Πολύ μου άρεσε η αποφασιστικότητά της! ^^
Α, και κάτι ακόμα! Δεν πιστεύω να είναι ο Izumi ο δαίμονας...

ΥΓ 'Ολα τα λεφτά ο Furuichi και η άλλη που έμαθε πως να τον κάνει ότι θέλει!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 08, 2010 10:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Δαίμονας μπορεί να μην είναι αλλά για να γέμισε το μάτι της Hilda σίγουρα κάποιον ρόλο παίζει. Πάντως ελπίζω να μην συνεχίσει ο αγώνας για πάνω από 2 chapters ακόμα. Είναι beelzebub, όχι volleybub, να μας δείξει και τίποτα με τους δαίμονες ξανά. xD Όχι τίποτα άλλο, δεν μπορούν να παραβούν και τους κανόνες, εκεί θα γινόταν το σώσε και θα είχε βάση.

Πάντως μ' αρέσει έτσι όπως συνδιάζονται.

ΥΣ. Επιτέλους η Aoi άρχισε να παραδέχεται και κάποια πράγματα, you know what I mean.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 08, 2010 11:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Ε, δε διαφωνώ ότι κάτι κάνει αυτός ο senior απλώς δε νομίζω ότι είναι ο ίδιος ο δαιμόνας, μπορεί να δανείζεται ή να έχει επηρεαστεί από τις δυνάμεις του ή μπορεί απλώς να είναι τόσο δυνατός από μόνος του! Λες να πάρει το μωρό!? Χ3 Εντάξει, μια πλάκα έκανα. Αλλά κι εγώ θέλω να τελειώνει να δούμε κι άλλους δαίμονες! :3 Άντεεεεεεε στο επόμενο chapter να τελειώνει και να δούμε κι άλλη δράση! Μπας και η Aoi να αρχίσει να μαθαίνει κι αυτή για τους δαίμονες αλλά και οι υπόλοιποι μπας και μπουν κι αυτοί ατον χωρό και έχει περισσότερο γέλιο. ^^

ΥΓ. Why yes dear I do know what mean; συμφωνώ μαζί σου απολύτως ^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 5:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Αν και δεν έχω ή μάλλον βαριέμαι ψιλό να σχολιάσω τα τελευταία chapters, μιας και κοιτούσα τα προηγούμενα αφού θυμήθηκα ότι μου είχε πει η Fallen ότι ξανακοιτάζοντάς τα πέτυχε κάποιον από το Demon World στον κανονικό (έχοντας αποτύχει παταγωδώς στο να πάρει κάποιον το μάτι μου), και αφού συζητούσαμε για το ποιος μπορεί να είναι ο δαίμονας...

Δείτε λίγο αυτό...

Spoiler:




δεν ξέρω αν εννοούσες αυτό, αλλά WTF? Χαμένα δίδυμα αδέρφια, ξαδερφάκια, παράλληλος κόσμος, κλονοποιημένα άτομα; Τι στο καλό; Ακόμη και σύμπτωση να είναι, είναι για lol.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 10:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Oh yes! Αυτό εννοούσα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 04, 2010 6:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Oυουου, κλωνοποιηση bishies, καποιος μας προλαβε κοριτσια XDDD

Και σχετικα με το κεφαλαιο 75, απ' οτι φαινεται τελειωνει με τον πιο badass way possible, και οι horsemen και τους deliquents επιτελους συμφιλιωνονται.

Πω, Oga.......
http://keishou.net/manga/Beelzebub/75/19

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 04, 2010 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Epic face για άλλη μια φορά ο Oga, ο άλλος τα έκανε πάνω του.
Τελειώσε και το Arc στην ουσία, να δούμε τι μας έχει φυλαγμένο για τη συνέχεια.

Teh LoL, call me Hisaya. Laughing

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 04, 2010 8:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Ελα ντε, να δουμε τι θα γινει και με αυτον τον δαιμονα που υποτιθεται οτι υπαρχει εκει καπου...Αλλά απλώς επικό αυτό το chapter η φάτσα του στο τέλος όταν έδωσε εκείνη τη μπουνιά ήταν...απλώς τέλεια! Χαλαρά τα έκανε πάνω του ο άλλος. Χα χα τρελάθηκα όταν ο Miki έπαθε το σοκ όταν τον είπε με το όνομά του αλλά έχεις δίκιο, πολύ lol η στιγμή -το κορυφαίο ήταν ότι αρνήθηκε, λέγοντας ότι θα ήταν πολύ περίεργο να τον λέει Hisaya-.

Αλλά σχολιάζοντας το προηγούμενο chapter, ποιος θα φανταζόταν ότι η καλοσύνη θα μπορούσε να είναι τόσο σκληρή...τόσο ξύλο που έφαγε ο καημένος ο Miki Χ3

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 05, 2010 6:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Yup, +το extra ήταν όλα τα λεφτά. Πολύ ωραία η σκηνή εκεί που βοήθησε τον Beel.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 05, 2010 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Νομίζω πως παρόλο που προσπαθεί να τον ξεφορτωθεί όλη την ώρα έχει αρχίσει να τον προσέχει σημαντικά και σιγά σιγά δένονται. Δεν ξέρω αλλά με τρελαίνει όταν είναι έτσι με το μωρό αλλά και ο Toujou που όλη την ώρα έχει αυτήν την συμπεριφορά με το μωρό!

Αλήθεια, ποιοι είναι οι αγαπημένοι σα χαρακτήρες? Εμένα ο Toujou, Oga και Himekawa...μ'αρέσουν και τα κορίτσια πάρα πολύ, η Hilda και η Aoi, αλλά οι απολύτως αγαπημένοι είναι αυτοί.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 05, 2010 11:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Αχά, και μέσα στο special φάνηκε αρκετά.

Χμ... Αν μιλάμε για ΤΟΡ5, Natsume (επειδή είναι ψώνιο και το ξέρει xD), Hilda (θεά), Furuichi (έχει πολλή φάση -θα έκανε καλή παρέα και με τον Shinpachi-), Βeel (είναι κορυφή) και μετά μάλλον ο Oga μόνο και μόνο γιατί ως πρωταγωνιστής τα σπάει. Γενικότερα όμως τους παρισσότερους τους πάει πάρα πολύ.

Να μας γράψει και Vagelio-san να μετρήσουμε τις ψήφους. XD

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 05, 2010 7:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Διαβασω κι εγω το extra Very Happy . Ηταν απολαυστικοτατο και μου αρεσε που ειχε σαν πρωταγωνιστη τον beel-chan αυτην τη φορα, οπως μου αρεσε που ηταν και τιγκα στα γατονια nyaaa~
Παντως τετοια ζηλια δεν την περιμενα Laughing
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:
Νομίζω πως παρόλο που προσπαθεί να τον ξεφορτωθεί όλη την ώρα έχει αρχίσει να τον προσέχει σημαντικά και σιγά σιγά δένονται. Δεν ξέρω αλλά με τρελαίνει όταν είναι έτσι με το μωρό αλλά και ο Toujou που όλη την ώρα έχει αυτήν την συμπεριφορά με το μωρό!

Ο oga αρχισει να παιρνει στα σοβαρα τον ρολο του πατερα (με τον δικο του τροπο φυσικα XD).
Κι εμενα με τρελαινει αυτη η μορφη fan service , both in manga and real life οι αντρες/μαντραχαλοι που αντανακλουν τρυφερα ή προστατευτικα πατρικα προτυπα ειναι πιο ελκυστικοι (ειτε αυτο που κρατουν στην αγκαλια τους ειναι παιδι ειτε ειναι κουταβι ή γατακι). Του λογους που συμβαινει αυτο τους ξερουμε ολες μας, ne? Very Happy hehehehe
Oσο για τους χαρακτηρες, αισθανομαι πως ειναι λιγακι νωρις για να ψηφισουμε τους αγαπημενους μας εφοσον δεν εχουμε δει ακομα το δαιμονικο bishie ^^'. Περα απο αυτο τους λατρευω ολους και δυσκολευομαι να διαλεξω το τοπ5.
Οπως και να 'χει, μεχρι στιγμης αυτος που με τρελαινει πραγματικα ειναι ο toujou, γιατι εξ' αρχης ειχε αυτην την τρυφεροτητα ως προς τα μικρα απροστατευτα πλασματακια ενω ο oga χρειαστηκε λιγο χρονο μεχρι να την αποκτησει. Kαι εμφανησιακα δειχνει και πιο θηριο Cool
Οποτε toujou-sama πρωτος, και επειτα ο beel-chan γιατι ειναι γλυκας. Τριτη ερχεται η hilda επειδη ξεχυλιζει απο coolness και τεταρτος ο oga γιατι ειναι badass. Oσο για την πεμπτη θεση, σκεφτομουν τον himekawa για το υπεροχο trasformation του αλλα τελικα θα την δωσω στον πολυαγαπημενο μου alain delon γιατι μου εχει προσφερει μπολικο γελιο XDDDDD.

Αυτααα~ (πω, αυτο το thread ειναι γυναικοκρατουμενο Laughing )

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 05, 2010 10:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Aχ ναι μωρέ. Εκεί που πήγε πίσω απ'το μωράκι μόνο και μόνο για να μην χάσει, τι γλυκό που ήτανε...Απλώς όπως είπε και η Βαγελιώ τα ανακαλύπτει σιγά σιγά τα πατρικά ένστικτα. Αλλά αυτό που με τρέλανε να πω την αλήθεια ήταν ότι ο baby B'l στην αναμέτρηση φορούσε το πανωφόρι του "μπαμπά" του συν του ότι και οι δύο είχαν την ίδια αντίδραση στη μαγειρική της Hilda XD

Παρεπιμπτόντως, δεν πρέπει να αρχίσει σιγά σιγά να μιλάει? Σχεδόν χρόνο κοντεύει...!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 7 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης