Το ξέρατε ότι yamete σημαίνει σταμάτα/είστε (προσταγή);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Μερικές Ερωτήσεις για το Melty Blood
EXPHARTION
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 07, 2010 11:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Τον κόσμο ανάποδα! :P
Παιδιά ποια stage από τα παρακάτω είναι ποιών χαρακτήρων;

Arcueid Brunestud
Ποιο stage είναι το δικό της:
1. Stage: Midnight Park - Midnight Raider (Music)

2. Stage: red moon scherzo - Maze Walker (Music)

3. Stage: Back Alley - Theme of Arcueid (Music)

Ciel
Ποιο stage είναι το δικό της:
Stage: Temple the Seventh Heaven - Truth from "Melty Blood" (Music) ή Basillica (Music)

Βασικά 2 stage με το ίδιο όνομα Question Question

Nero Chaos
Ποιο stage είναι το δικό του:
1. Stage: Back Alley - Theme of Arcueid (Music)

2. Stage: Midnight Park - Midnight Raider (Music)

στο mbaa.mizuumi.net
Εφόσον αναφέρεται αυτό το site για το Melty Blood Actress Again και είναι και το τελεταίο Melty Blood
τα stages τους θα είναι λογικά αυτά που λέει το site σωστά;

Τα Stages
Spoiler:


Midnight Raider(Midnight Park Stage)
Spoiler:



The theme of Arcueid(Back alley Stage)
Spoiler:



Basillica(Temple the Seventh Heaven Stage)
Spoiler:



Maze Walker(red moon scherzo Stage)
Spoiler:



Truth from Melty Blood(Temple the Seventh Heaven Stage)
Spoiler:





Εγώ τώρα τι να κάνω να βάλω τα stages από το Melty Blood ή από το Melty Blood Actress Again;
Ποια είναι τα κανονικά; για να τελειώνουμε.
Και κάτι τελευταίο ποιος είναι Satsujinki;
Μπορείτε να μου πείτε κάτι για αυτόν;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ponder_Stibbons
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 209 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Madoka, Index S2, Korean Zombie Desk Car, Beelzebub, Gosick, Star Driver
Ο Satsujinki περιγράφεται εδώ
http://forums.mirrormoon.org/viewtopic.php?t=868
Σημειωτέον οτι Tsukihime 2 δεν πρόκειται να βγεί, απλά έβγαλαν ενα υποθετικό σενάριο για την πλάκα.

_________________
Ridalnae ture inferiare manaf,
presia briyante enclone anw sol ciel.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
EXPHARTION
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 1:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Τον κόσμο ανάποδα! :P
Ευχαριστώ ρε δικέ μου νάσαι καλά!!
Tsukihime 2;
Το Tsukihime 2 απότι διάβασα θα το βγάλει η mirror moon σωστά;
Επίσης απότι είδα θα βγάλει Fate Stay Night και Kara no Kyoukai visual novel αληθεύει;
Και γιατί λες ότι είναι αστείο;
μπορεί να το βγάλουν το 2 που ξέρεις.
Για το Tsukihime Fools Errand τι λες;(στην αρχή νόμιζα πως αυτό ήταν το Tsukihime 2)
Το έχεις; αξίζει να του ρίξω μια ματιά; στους διαλόγους οι χαρακτήρες είναι σε μορφή sprites και όχι portraits.
Spoiler:
Κάτι άλλο η Type-Moon θα βγάλει το Mahoutsukai no Yoru σε pc.Δεν ξέρω ακόμα τίποτα το μόνο που ξέρω είναι ότι θα βγει τον χειμώνα του 2011 Shocked τόσο πολύ ε!? όχι ρε γαμώτο.
ακόμα δεν μπήκαμε στο 2011 και θα το καθυστερήσουν τόσο πολύ;
Επίσης μια διαμαρτυρία γιατί visual novel; συνέχεια και συνέχεια, βαριέμαι να διαβάζω θέλω και λίγο ξύλο,το Kagetsu Tonya και το Tsukihime τα βαριόμουνα.Ενώ το Melty Blood και το Melty Blood Re-Act Final Tuned εντάξει το ότι και τα 2 ήταν λίγο ίδια μεταξύ τους δεν το λέμε.OK είχε και μάχη και ιστορία ο Shiki βοηθούσε την Sion αυτή τον αγαπούσε αυτός στην κοσμάρα του πολεμούσαν διάφορους όπως(Ciel,Warachia) δεν μπορείς να πεις ωραίο ήταν.To Act Cadenza και Actress Again ok ok μια λέξη πώρωση πολλή μάχη λίγοι διάλογοι μια ιστοριούλα στο τέλος είμαστε εντάξει.

Επίσης θυμάστε που είχα πει τι θα γινόταν αν πολεμούσε ο Tohno Shiki την Ryougi Shiki;
Εσείς είχατε πει πως είναι υποθετική ερώτηση και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε σε μια μάχη.
Και όμως:
Spoiler:
Spoiler:
Ryougi Shiki - Kara no Kyoukai
Η Ryougi Shiki μπορεί να σπάσει ξόρκια,να δει αόρατα πράγματα,μπορεί και χρησιμοποιεί τα μάτια οπότε θέλει και το κυριότερο δεν φοράει ΓΥΑΛΙΑ!.Δεν θα μπορούσα να δω αυτή τι όμορφη φατσούλα με γυαλιά.Με λίγα λόγια είναι αρκετά εκπαιδευμένη από την Toko στο να χρησιμοποιεί τα μάτια και τις υπόλοιπες ικανότητες της.Για παράδειγμα όταν τρέχει έχει τα χέρια πίσω και τρέχει σαν τον Naruto.
Αφήστε που μερικές φορές όταν πάει να τρέξει και ξεκινάει το κάνει τόσο γρήγορα που νομίζεις ότι κάνει teleport ή αλλιώς βάλτε να παίξετε στο Melty Blood την Warc(Red Arcueid or Warcueid) και κάντε την κίνηση (Weisse Katze →↓↘ A-B-C) και θα καταλάβετε τι εννοώ.


Spoiler:
Tohno Shiki - Tsukihime
Ο Tohno Shiki από την άλλη δεν μπορεί να κάνει τίποτα από τα παραπάνω και τρέχει όπως ο κανονικός άνθρωπος.Γιατί η Aoko του έδωσε τα γυαλιά και δεν τον εκπαίδευσε έτσι ώστε να μπορεί να χειριστεί τα μάτια του αλλά και τις υπόλοιπες ικάνοτητες του; παρά μόνο φοράει αυτά τα γυαλιά ο γυαλακιάς και έτσι και τα χάσει θα γίνει χαμός από ένα σημείο και μετά θα τρελαθεί, θα ακούει από την άλλη τον Nanaya να του λέει kill him/her.Άντε δα.Μα καλά και αυτή η Aoko δεν μπορούσε να τον εκπαιδεύσει θα της πέσουν τα δακτυλίδια;
Τόσο πολύ βαριόταν που του έδωσε τα γυαλιά;
Ρε κορίτσι μου από ένα σημείο και μετά τα γυαλιά του θα σπάσουν και θα γίνει ο Satsujinki θα γίνουν τόσο ισχυρά τα μάτια του που κανένα γυαλί δεν θα τον καλύπτει γι' αυτό και φοράει γάζα στα μάτια.Μα καλά μάγισσα είσαι δεν το πρόβλεψες;(βέβαια δεν βλέπει την τύφλα του με την γάζα)
Μα και πάλι που είναι Satsujinki τι αλλάζει;
Εννοώ αλλάζει τίποτα στην προσωπικότητα;
Είναι ο απλός και κανονικός Tohno Shiki;
Διάβασα για κάτι πονοκέφαλους αληθεύει;
Ας τον εκπαίδευε η Toko και θα σας έλεγα εγώ αν θα ήταν γυαλάκιας.
Ούτε Satsujinki ούτε τίποτα το έπαθε όλο αυτό διότι τα μάτια του έγιναν τόσο ισχυρά που δεν μπορούσε να τα ελέγξει.Βέβαια ο Satsujiniki αν τα έβαζε με την Ryougi Shiki θα την είχε κάνει φέτες.
Από την άλλη γιατί η Ryougi Shiki δεν έχει τέτοια προβλήματα;
Εκπαίδευση και μόνο εκπαίδευση αν τα μάτια της Ryougi Shiki γινόντουσαν σαν του Satsujinki ισχυρά θα μπορούσε να τα ελέγξει επειδή έχει εκπαιδευτεί γι' αυτό.


Spoiler:
Nanaya Shiki - Kagetsu Tohya
Γι' αυτόν δεν ξέρω και πολλά αλλά θα μπορούσε να νικήσει την Ryougi Shiki.
Απότι διάβασα στο Demon Hunter Organization οι Nanaya ήταν η καλύτερη Οργάνωση Κυνηγών Δαιμόνων σε σχέση με τους Fujou,Ryougi και Asagami αυτοί οι 3 οργανώσεις δεν έχουν καμιά ελπίδα ενάντια στους Nanaya.Απλά μια ερώτηση αυτές οι 4 οργανώσεις ήταν φιλικές μεταξύ τους ή όχι;
ή έκαναν ότι έκαναν για τον εαυτό τους;
Και κάτι τελευταίο τα μάτια του Tohno Shiki όταν γίνουν ισχυρά γίνετε ο Satsunjinki, η Ryougi Shiki έχει μάθει να τα ελέγχει οπότε δεν έχει πρόβλημα τώρα ο Nanaya μου θυμίζει το εξής:
Ποιο πάνω λέω "Ας τον εκπαίδευε η Toko και θα σας έλεγα εγώ αν θα ήταν γυαλάκιας" και όμως αυτό είναι, ο Tohno Shiki έχει ως boss την Aoko η Ryougi Shiki την Toko.Ο Nanaya Shiki μου θυμίζει τον Tohno πως θα ήταν αν τον εκπαίδευε η Toko.No glasses.Φανταστείτε την Aoko boss της Ryougi Shiki γυαλάκια θα την βλέπαμε τώρα την Shiki.

Με λίγα λόγια:
Tohno vs Ryougi νικητής Ryougi, λίγες πιθανότητες ο Tohno λόγο επειδή δεν έχει εκπαιδευτεί.
Nanaya vs Ryougi νικητής Nanaya λίγες πιθανότητες η Ryougi
Και μια τελευταία ερώτηση η Aozaki Aoko με την Aozaki Toko έχουν φιλικές ή εχθρικές σχέσεις;
Αν όχι κατάλαβα τι θα γίνει αν συναντηθούν αυτές οι 2 μαζί με τους μαθητευόμενους τους κιόλας.
Της π******ς θα γίνει. Laughing Laughing
Τι κρίμα που δεν έβγαλαν το Kagetsu Tohya σε anime και fightning game. Tsukihime σε fighting game και το Melty Blood σε anime.Να δούμε και να παίξουμε επιτέλους κάτι όχι μόνο να διαβάζουμε.
Spoiler:
Να πάρει πως το Kara no Kyoukai τα έσπασε 7 OVA κιόλας.
Ενώ το Tsukihime 12 Episodes ΧΑΛΙΑ! τέλος Arcueid is dead Crying or Very sad ενώ ο Roa is dead
Από το manga είμαι ευχαριστημένος Arcueid is alive Cool ενώ ο Roa δεν έφαγε το ξύλο που του άξιζε Twisted Evil
Του έκοψε το χέρι του Shiki τον πήρε η Akiha και ο Roa ξέφυγε τι είναι αυτό; Surprised
Μπορεί να μην είναι αυτό το τέλος γι' αυτό ρωτάω παιδιά όσοι το έχετε διαβάσει έχετε φτάσει στο Volume 7 Chapter 62; Μην μου πείτε ότι σταματάει εκεί θα τα παίξω εάν όχι που θα βρω το υπόλοιπο αν υπάρχει στο internet να το διαβάσω; έχω αγωνία που; που;

Sorry για την πολυλογία μου. Very Happy
BIG! Thanks!!

edit: με τα stages βρήκα άκρη είμαστε ok!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης