Το ξέρατε ότι furansu σημαίνει γαλλία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 9 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Development Log    Ιδέες / Προτάσεις
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 10, 2010 4:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Ευχαριστω ^_^, I will try my best!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 10, 2010 8:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Ellisaie an den einai diskolo mporoume na kataxwrisoume to genre

Cyberpunk to opoio leipei gia tis kataxwriseis ?Giati anime px

Armitage,Cyber City Oedo 808 klp einai cyberpunk kai iparxei san eidos.

Thanks in advance. Smile

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 12, 2010 12:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Θα το κοιτάξω πρώτα να δω αν έχουμε τόσους πολλούς τίτλους κάτω από αυτό το genre, διότι προσπαθώ να κρατήσω τις πιο βασικές κατηγορίες (προς το παρόν).

Ευχαριστώ πάντως για το genre Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 12, 2010 1:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Έχουμε αρκετά Ellisaie.

Apleseed
Akira
Armitage
Blame
Bubblegum Crisis
Cyber City Oedo 808 (To kataxwrisa egw)
Ghost in the shell
Ergo Proxy
Genocyber

http://en.wikipedia.org/wiki/Category%3ACyberpunk_anime_and_manga

Ελπίζω να βοηθάει.Αν είναι θα κάνω και ενα θέμα που θα εξηγώ τι πέζει με το εν λόγο είδος.

Take care Smile

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 31, 2010 12:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Αυτο με το facebook πανω δεξια σε καθε ποστ... δε ξερω, μου φαινεται δεν ταιριαζει γενικα καπως εδω μεσα.

(but thats only me ;p)

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 31, 2010 2:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
kabez έγραψε:
Αυτο με το facebook πανω δεξια σε καθε ποστ... δε ξερω, μου φαινεται δεν ταιριαζει γενικα καπως εδω μεσα.

(but thats only me ;p)


Αυτό αρέσει σε εσένα και στον/στην kabez ;p

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 31, 2010 7:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Vasika tragiko einai alla ti na kanoume prepei na akolouthoume tin epoxi kai ti moda logiko akougete :/

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 28, 2011 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Ήθελα να σας πω μία ιδέα εδώ κι αρκετό καιρό.

Σε κάποια sites υπάρχει η εμφάνιση "Νέα μηνύματα", όπου ανασκοπεί στην εμφάνιση αναζήτησης προσφάτων απαντήσεων σε διάφορα θέματα.

Αυτό θα διευκόλυνε πιο πολύ από τα πολλά clicks.

Αν ας πούμε το προσωπάκι που μας βγάζει πράσινο σε κάποιο τομέα ή σε πολλούς τομείς, καταλαβαίνεις ότι απαντήθηκαν πολλά θέματα. Μετά πάμε να πατήσουμε "Νέα μηνύματα" και μας βγάζει τα προσφάτως απαντημένα μηνύματα. Έτσι είναι πιο εύκολο για πολλούς να τα βρουν όλα μονομίας.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 28, 2011 10:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
@Tanno, αυτό δεν κάνει το "Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη" που υπάρχει πάνω δεξιά στο Forum; Ή μήπως εννοείς κάτι άλλο; Confused

Να πω κι εγώ μια ιδέα, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτή.

Έχει τύχει πολλές φορές να είμαι στη δουλειά και να γυροφέρνω στο Animeplanet. Και εκεί που γυροφέρνω, να βρίσκω έναν τίτλο Anime που δεν είχα δει και δείχνει ενδιαφέρων αλλά να μην υπάρχει χαρτί εύκαιρο να το σημειώσω, ή να βρίσκω μια ιστοσελίδα που να θέλω να κρατήσω, ή να γράφω κάποιο μεγάλο post και να μην προλαβαίνω να το ολοκληρώσω και να το αφήνω μισό, και διάφορες άλλες τέτοιες περιπτώσεις, οπότε αναγκαστηκά στέλνω ΠΜ στον εαυτό μου.

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που χρειάζεται συχνά να στέλενι ΠΜ στον εαυτό του, αλλά κάτι τέτοιες φορές σκέφτομαι, δεν θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει στο προφίλ κάποια λειτουργία σαν σημειωματάριο, όπου μπορείς να κρατάς τις προσωπικές σου σημειώσεις;

Δεν ξέρω, βέβαια κατά πόσο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά απλά το προτείνω σαν ιδέα. Smile

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 28, 2011 11:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Kain έγραψε:
@Tanno, αυτό δεν κάνει το "Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη" που υπάρχει πάνω δεξιά στο Forum; Ή μήπως εννοείς κάτι άλλο; Confused


Αυτό εννοώ, αλλά με διαφορετικό μηχανισμό. Όταν δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις, να λέει "Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις" ή αλλιώς "Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα", και όταν υπάρχουν να λένε "1 νέα δημοσίευση" ή και "2-3-4 νέες δημοσιεύσεις".

Αυτό έγινε και στο Myxbox.gr πιο πριν με επιτυχία, αλλά με την αλλαγή του forum, το θέμα χάθηκε και ο μηχανισμός σάλεψε τελείως.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 01, 2011 12:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
TannoBuchino έγραψε:
Όταν δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις, να λέει "Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις" ή αλλιώς "Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα", και όταν υπάρχουν να λένε "1 νέα δημοσίευση" ή και "2-3-4 νέες δημοσιεύσεις".

Είναι καλή ιδέα αν και δεν εξυπηρετεί τόσο μεγάλο σκοπό. Αν δω ότι είναι εύκολο θα το κάνω.

Kain έγραψε:
οπότε αναγκαστηκά στέλνω ΠΜ στον εαυτό μου.

Σε κάθε anime τίτλο θα δεις στα δεξιά έχει ένα μπλε κουτάκι "Αυτό το anime" και σου δίνει διάφορες επιλογές. Αν πχ. πατήσεις "Θέλω να το δω!" (η πρώτη φατσούλα) τότε αποθηκεύεται σε μία λίστα που μπορείς να την βρεις πατώντας "Anime Status" στις επιλογές μελών που βρίσκεται στην ίδια "κολώνα" περιεχομένου πάνω πάνω Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
martha96
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 12:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 11 Δημοσιεύσεις: 1
Edit by holborn

Αφαιρέθηκε το περιεχόμενο του post καθότι πρόκειται καθαρά για spam!

_________________
martha96
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 29, 2011 10:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
enan katalogo me manga

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 30, 2011 4:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Λοιπόν, αυτό που θα προτείνω μπορεί ήδη να το ετοιμάζεις but I'll refer it anyway. Πιστεύω πως αρκετοί από εμάς ανοίγουν πολλές καρτέλες για να "καθαρίσουν" ενωμερωμένα thread, από τα οποία ορισμένα μπορεί να μην πέφτουν στα ενδιαφέροντα τους (δηλαδή να το κάνουν επειδή το section γενικά θεωρείται ότι έχει new posts). Έχω δεί σε 5-6 άλλα forum ένα υπέροχο κουμπάκι που γράφει mark this forum read (δεν χρειάζεται να εξειγώ, όλοι προφανώς ξέρεται τι κάνει). Είναι στα μελλοντικά σχέδια αυτό?

Spyke88 έγραψε:
enan katalogo me manga

Αουτς! (δεν το αποκλείω σε καμία περίπτωση αλλά....)

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Spyke88
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 30, 2011 6:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 26 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 160 Τόπος: Ηλιούπολη, Αθήνα Τώρα Βλέπω: Digimon Adventure (2020), Fullmetal Alchemist
Vagelio έγραψε:
Λοιπόν, αυτό που θα προτείνω μπορεί ήδη να το ετοιμάζεις but I'll refer it anyway. Πιστεύω πως αρκετοί από εμάς ανοίγουν πολλές καρτέλες για να "καθαρίσουν" ενωμερωμένα thread, από τα οποία ορισμένα μπορεί να μην πέφτουν στα ενδιαφέροντα τους (δηλαδή να το κάνουν επειδή το section γενικά θεωρείται ότι έχει new posts). Έχω δεί σε 5-6 άλλα forum ένα υπέροχο κουμπάκι που γράφει mark this forum read (δεν χρειάζεται να εξειγώ, όλοι προφανώς ξέρεται τι κάνει). Είναι στα μελλοντικά σχέδια αυτό?


η δυνατοτητα αυτη πιστευω οτι οντως θα αποδειχτει εξαιρετικα χρησιμη καθως τα ενδιαφεροντα ολων δεν συμπιπτουν.

Vagelio έγραψε:
Spyke88 έγραψε:
enan katalogo me manga

Αουτς! (δεν το αποκλείω σε καμία περίπτωση αλλά....)


Αλλα τι? δεν θα ηταν χρησιμο να υπαρχει και ενας καταλογος με σειρες manga ή τουλαχιστον στον ηδη υπαρχον καταλογο να μπουνε και τα manga? Smile

_________________
Ενας ανθρωπος χρειαζεται 4 πραγματα για να ζησει: Λογικη για να λυνει τα προβληματα του, τεχνη για να εκφραζει τα συναισθηματα του, αγαπη για να ειναι ευτυχισμενος και υγεια για να κανει ολα τα προηγουμενα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 9 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης