Το ξέρατε ότι masaka σημαίνει απίστευτο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Καινούργιο Συγκρότημα απο Καστοριά: Grunge - AlternativeRock
Rikus_eyes
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 08, 2011 11:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 306 Τόπος: greece
Έκαναν την εμφάνησή τους στο Scoolwave το 2008 με όνομα Stiff Woodies.
http://www.youtube.com/watch?v=XNMYvUjzdBI&feature=related

Τώρα έχουν σκάσει μύτη με νέο μοναδικό όνομα Treetones, το στιλ τους όμως παραμένει ίδιο, grunge alternative rock. Έχουν επιρροές από Nirvana, Foo Fighters και άλλα δίασημα grunge συγκροτήματα.

Ρίξτε τους μια ματιά στο youtube καθώς κάνουν ένα καινούργιο ξεκίνημα με νέο όνομα και λογότυπο.
Ελπίζω να σας αρέσουν! H μουσική τους δεν έχει ιδίετερη σχέση με άνιμε, αλλά τα παιδιά βλέπουν άνιμε! xD

---> http://www.youtube.com/user/TreetonesBand <---


http://www.youtube.com/watch?v=gaOblK3ga7o

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 08, 2011 4:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Oraioi einai mou aresoun!
Den 3ero an auto to kommati einai antiprosopeutiko tis mousikis pou paizoun, alla emena pio konta mou fernei se post rock para se nirvana foo fighters kai tetoia.Mou thimise ligo apo Russian circles, Red Sparowes.

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Rikus_eyes
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 09, 2011 8:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 306 Τόπος: greece
vazelos3 έγραψε:

Den 3ero an auto to kommati einai antiprosopeutiko tis mousikis pou paizoun


Αυτό είναι το κομμάτι το οποίο είναι αφιερομένο στην Pengy και έτσι θα λέγεται και το μελλοντικό CD τους.
Η Pengy λοιπόν είναι ο σκύλος που έφηγε από τη ζωή και έτσι θα της αφιερώσουν ένα CD.
Tο κομμάτι που έχω ποστάρει όντος δεν είναι αντιπροσωπευτικό του συγκροτήματος, αλλά αν τσεκάρετε τα υπόλλοιπα θα καταλάβετε τις σας έλεγα παραπάνω.
Το αγαπημένο μου είναι αυτό.


http://www.youtube.com/watch?v=pfCVfYs9uJY

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 13, 2011 4:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Καλά κάνετε και ποστάρετε προσπάθειες από νέες μπάντες για να τις γνωρίσουμε και οι υπόλοιποι αλλά να κάνω μια δύο τυπικές παρατηρήσεις. Μπορείτε να ποστάρετε στο γενικό topic (Musician's Corner) αν θέλετε και επίσης θα το εκτιμούσα αν δεν έγραφες με κίτρινα γιατί εγώ τουλάχιστον (και φαντάζομαι και άλλοι χρήστες) αναγκάστηκα να κάνω highlight το κείμενο για να μπορέσω να το διαβάσω.

Τώρα για τη μπάντα δε θα πω πολλά γιατί δεν άκουσα όλα τα κομμάτια στο κανάλι τους στο youtube. Ωραία παραγωγή στις ηλεκτρικές κιθάρες, καλά φωνητικά. Το είδος που παίζουν δε με συγκινεί ιδιαίτερα. Συμφωνώ με τον vazelos ότι το πρώτο κομμάτι φέρνει λίγο σε post rock, αλλά ταυτόχρονα νομίζω ότι για να ξεχωρίσει σε αυτό το είδος θα έπρεπε να έχει περισσότερα crescendo, diminuendo και ίσως μουσικά θέματα άρα μάλλον και μεγαλύτερη διάρκεια.

Πολύ καλή προσπάθεια πάντως και καλή συνέχεια στα παιδιά. Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα τσεκάρω και το κανάλι τους στο youtube για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη(πέρα από τα δύο κομμάτια που υπάρχουν ήδη σε αυτό εδώ το thread).

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Rikus_eyes
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 14, 2011 4:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 306 Τόπος: greece
Lost Reflection έγραψε:
μπλα μπλα μπλα....


Κλασικά εσεις οι μοντερέιτορς να κράξετε τα μέλη γιατί πως τυχαίνει και πάντα ανεβάζουν θέματα όπου να 'ναι... τελοσπάντον.

Όσο αφορά το χρώμα, τι να πω.. είναι στη λίστα με τα χρώματα που μπορώ να επιλέξω. Μ'άρεσε και τα έβαψα όλα πορτοκαλιά γιατί πάει με το άβαταρ και το σίγκνατσουρ μου. Συγνώμη αν χρειάστηκε να τα μαυρίσεις. Sad

-Η μουσική που παίζουν τα παιδιά δεν είναι για όλα τα στιλ και το κατανοώ, απλά θέλησα να δείξω τη δουλεία που κάνουν, ώστε αν υπάρξει κάποιος φαν, έχει καλώς.
-Για το πρώτο κομμάτι έχω ήδη εξιγήσει ποιός είναι ο λόγος που υπάρχει. Θεώρησα ότι ήταν κατανοητό. :/
-Δεν νομίζω ότι θα πούμε εμείς τι στιλ και οτιδήποτε άλλο χρειάζεται να ιοθετήσει το συγκρότημα, καθώς είναι 20 χρονών τα παιδιά, ψαγμένα άτομα στη μουσική που τους ενδιαφέρει και έτσι μπορόυν και δώσουν ότι χαρακτήρα επιθημούν στη μουσική τους.

Τέλος ευχαριτώ όλους αυτούς που τσεκάρανε τη μουσηκή των Treetones.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 14, 2011 5:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Μη παίρνεις προσωπικά τις παρατηρήσεις, moderator είμαι όπως λες και εσύ, οφείλω να τις κάνω Very Happy

Εγώ πάντως θεωρώ ότι από τη στιγμή που κοινοποιείς τη μουσική σου και γενικότερα την τέχνη σου, όχι απλά οφείλεις να αποδέχεσαι αλλά να αναζητάς την κριτική. Φυσικά και εγώ και εσύ και ο καθένας μας θα πούμε τι θα θεωρούσαμε βελτιώση σε σχέση με αυτό που ακούμε, όλοι με την ιδιότητα του ακροατή. Από εκεί και πέρα η μπάντα και κάθε μπάντα επιλέγει το πόση σημασία θα δώσει στα σχόλια και σε ποια σχολία θα δώσει περισσότερη βαρύτητα. Αυτό ίσχυε πάντα στη μουσική, είτε η μπάντα σου λέγεται U2 είτε "Τα παιδιά της γειτονιάς".

Για να μη παρεξηγηθώ πάντως θεωρώ ότι ένας καλλιτέχνης τη μουσική τη γράφει πρώτα από όλα για τον εαυτό του και μετά για όλους τους άλλους. Και αν με το να αρέσει η μουσική του περισσότερο στους άλλους αρέσει λιγότερο στον ίδιο τότε το χάνει το παιχνίδι.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Rikus_eyes
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 14, 2011 3:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 306 Τόπος: greece
Lost Reflection έγραψε:

Ένας καλλιτέχνης τη μουσική τη γράφει πρώτα από όλα για τον εαυτό του και μετά για όλους τους άλλους. Και αν με το να αρέσει η μουσική του περισσότερο στους άλλους αρέσει λιγότερο στον ίδιο τότε το χάνει το παιχνίδι.


Συμφωνώ με αυτό.

Χαίρομαι για την κατανόηση που υπάρχει εδώ γύρω και εύχομαι ότι καλύτερο σε οποιαδήποτε καινούργια μπάντα κάνει ένα καινούργιο ξεκίνημα. Να είστε δυνατοί και όποια ευκερία βρεθεί μπροστά σας, αρπάξτε την με τη μία! Laughing

Keep up!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης