Το ξέρατε ότι okurimono σημαίνει δώρο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Baccano!
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 08, 2011 7:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα


http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4897

Παράθεση:
In late 1931, the Gandor fight the Runorata family for control of the same area. In an attempt to resolve the situation, Luck Gandor asks his adoptive brother Claire Stanfield, the legendary assassin, to travel to New York. Claire agrees to and boards the transcontinental train the Flying Pussyfoot, on which he works as a conductor. The train is hijacked by the Russo and Lemure gangs, and a battle ensues between the two gangs. Meanwhile, Jacuzzi Splot, Nice Holystone and their gang attempt to protect the passengers and fight the hijackers, while Claire assumes the identity of the Rail Tracer, a monster that eats train passengers, and slaughters much of the Russo and the Lemure. The last remaining members of the Lemure are eventually defeated by Jacuzzi's gang. The train arrives in early 1932. Meanwhile, Eve Genoard searches for Dallas, putting her at odds with Luck, who is still angry over the deaths Dallas caused, and she is caught up in the turf war. Luck secretly tells Eve where Dallas is, and with Claire's help, the turf war ends.


Άλλη μια πολλή καλή ιστορία από τους δημιουργούς του durarara Razz (ή το ανάποδο) Βασικά πολύ μπέρδεμα στην αρχή αλλά γενικά στο τέλος μια άκρως χορταστική σειρά. Λίγο η περίοδος στην οποία διαδραματίζεται με "πείραξε" αλλά πιστεύω μόνο και μόνο για τους πολλούς χαρακτήρες και γενικώς οι άπειρες ιστορίες που υπάρχουν μέσα την κάνουν μια από τις καλύτερες σειρές της σεζόν που βγήκε. Δυστυχώς επειδή είδα πρώτα το drrr μου άρεσε περισσότερο αλλά χωρίς το baccano να υστερεί σε τίποτα. Τέλος δείτε οπωσδήποτε τα 3 ακόμα επεισόδια που βγήκαν με τα dvd γιατί εκεί "τελειώνει" πραγματικά η ιστορία.

ps: Πολλή καφρίλα και δεν το περίμενα από την συγκεκριμένη σειρά :3

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 08, 2011 10:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
One of my favs! <3

Σοβαρά δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά μου τρώει το μισό post. Το άλλο μισό το έσβησα γιατί δεν έβγαζε νόημα.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 09, 2011 2:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
Itan ontws arketa kali i seira me poly gelio kai wraious xaraktires alla opws kai na exei tha protimisw to Durarara.Pisteuw oti ekanan poly kalyteri douleia kai einai sxetika pio mazemeno.Episis itan perissotero sto gousto mou.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 09, 2011 6:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
3 extra dvd επεισόδια ... πως μου ξέφυγαν αυτά Embarassed
κατά τα άλλα μπορεί κάποιοι να λέτε το durararrararararara XD καλύτερο αλλά του έλειπε κάτι πολύ βασικό για να φτάσει το Baccano
Spoiler:
και αυτό ήταν το δίδυμο Isaac Miria XD ..

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 09, 2011 6:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Meh izaya-sizuo man Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Auron11
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 24, 2011 9:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 11 Δημοσιεύσεις: 99 Τόπος: Hip Hop Town Τώρα Βλέπω: diafora
όπως είπε και η noname
Spoiler:
Issac & Miria ένα από τα καλύτερα ντουέτα
και δε λέω τίποτα άλλο!!

_________________
The first rule of Fight Club is...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 18, 2012 11:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Οταν πηγα στην Αγγλια να δω τον bro μου που σπουδαζει, βρικα αυτην τη σειρα και την αγωρασα. Το πακετο εχει 16 επισοδια, καθως περιεχει 3 που δεν τα επεξε η τηλεοραση.

Εχω δει 3 επισοδια μεχρι τωρα και δεν μπορω να σταματισω να βλεπω, παρα το γεγονος και ολοι αυτοι οι χαρακτιρες και οι αλαγες σε χρωνικες περιοδους με κουραζουν.

Αυτο και το Katanagatari ειναι απο τα λιγα anime των τελευτεων ετων που πραγματικα απολαμβανω, και ολος τυχεος, και τα δυο προερχοντε απο Novel αντι για Manga.

Εχει κανεις να πρωτινει αλλα anime που να πρωερχωντε απο novel?[/url]

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sinkazama82
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2012 10:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 26 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 290 Τόπος: salonica
Εξαιρετικός τίτλος, γενικότερα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης