Το ξέρατε ότι janken σημαίνει πέτρα,ψαλίδι,χαρτί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Ξέρετε κανέναν iSmug?
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 30, 2011 8:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
Δεν ξέρω εάν αυτό είναι στην σωστή κατηγορία, Moderators αλλαξτέ το παρακαλώ εάν κάνω λάθος.

Λοιπόν ξέρετε τι ειναι ο iSmug? Σίγουρα ξέρετε κάποιους κατόχους iphone/ipad που είναι τρελλαμένοι με την apple και το μόνο επιχείρημα που έχουν είναι ότι η apple είναι cool.

γενικώς αυτοί κάνουν show off νομίζοντας ότι η apple τους δίνει μπόνους κουλίτιδας

πολύ έξυπνη η ιδέα του iSmug. εμένα εχτές μια φίλη μου είπε ότι θα πάρει apple. Άρχισα να την ρωτάω γιατί. Αυτοί είναι οι λόγοι που άκουσα: - Στην Ολλανδία όσοι δουλεύουν έχουν Blackberry ή Iphone. Αυτοί που δουλεύουν πιο δημιουργίκά χρειάζονται iphone
αφού την ρώτησα εάν ξέρει τα android ή για ποιο λόγο το κινητό έχει σχέση με την δουλειά με άφησε άφωνο με την εξής ατάκα

- Τα iphone είναι τα κινητά πού έχουν οι πιο πολλοί άνθρωποί, πρέπει να είναι και το καλύτερο. Άσε που επειδή είναι apple είναι και το πιο designato!

έλεος! διαβάστε για τους iSmug εδώ

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 30, 2011 12:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Αρκετά ενδιαφέρον zanatow αυτό με τον iSmug. Δεν τον έχω ξανακούσει σαν όρο άλλα έχω δει αρκετούς τέτοιους μπροστά μου.

Spoiler:



Το iphone έχει πραγματικά κατακλύσει την αγορά , ανεξαρτήτα άμα ο κάτοχος του το έχει ανάγκη ή όχι, άσχετα άμα έχει την οικονομική δύναμη να το αποκτήσει ή όχι. Τα προιόντα της apple εξάλου δεν φημίζονται και για την χαμηλή τους τιμή..

Στην αρχή ξεκίνησε με την ατάκα ότι τα προιόντα της apple είναι απαραίτητα για έναν designer. Μετά πήγε στο ότι είναι απαραίτητα για έναν φοιτητή. Πλέον είναι στο ότι είναι απαραίτητα για την δουλειά και την ίδια την ζωή..! Από τα πιο έξυπνα επιχειρηματικά τρικ που έχω ακούσει ποτέ , πραγματικά.

Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ μου είναι ποια είναι ακριβώς η χρησιμότητα του ipad στον μέσο καθημερινό άνθρωπο! Ούτε στον designer δεν είναι καν χρήσιμο δηλαδή μιας και αυτός άμα θέλει επαγγελματική δουλειά θα χρειαστεί κανονική οθόνη 23" μπροστά του. Επίσης το βρίσκω χλωμό να κάνει επαγγελματική παρούσιαση με .. το ipad του. Οπότε γιατί το παίρνει ο κόσμος? Για να παίζει angry birds??

Να μην πω για το iphone. Ακούω και εγώ συχνά την ατάκα ότι σου λύνει τα χέρια , ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει κτλ. Με ποιον τρόπο? Και με ένα απλό smartphone μπορείς και να μιλάς αλλά και να τσεκάρεις τα email σου, για τι άλλο δηλαδή χρειάζεσαι ένα κινητό? Για να το έχεις στον υπόγειο του Λονδίνου μαζί με όλο το βαγόνι και να ακούς μουσική ή να σερφάρεις στο νετ? Όταν είχα δει το συγκεκριμένο θέαμα απλά δεν το πίστευα.. νοιώθεις πραγματικά λίγος άμα δεν έχεις προιόντα της apple, αλλά μετά συνήλθα Razz

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ge0_
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 11:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 22 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 234
Διαβάστε κάτι πολύ ενδιαφέρον : http://tech.in.gr/news/article/?aid=1231109422
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Ο μικρός αδερφός μου ΗΤΑΝ iSmug. Χρησιμοποιώ τον παρατατικό χρόνο διότι έπαψε να αγαπά την Apple όταν πήρε στα χέρια του ένα MacBook. Με μεγάλη του απογοήτευση είδε ότι τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά από τα Windows. Δεν μπορούσε να χωνέψει με τίποτα την Λεοπάρδαλη και δεν μπορούσε πια να παίξει παιχνίδια. Από τότε, τουλάχιστον όσο αφορά τους υπολογιστές πάει με κανονικά Notebooks.

Παραμένει πάντως πιστός στο iPhone του.

Πρόσφατα πήρα και εγώ ένα. Βασικά το κονόμησα από τον αδερφό μου που μου το πούλησε φτηνά με σπασμένη οθόνη για να πάρει ένα καινούργιο. Μπορω να πώ ότι είμαι ικανοποιημένος αλλά δεν αξίξει 300-400 ευρώ. Επιπλέον το iTunes ειναι φοβερά εκνευριστικό.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 02, 2011 11:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Έχω φίλο iSmug με leopard και 2-3 διαφορετικά iphones (γιατί θέλει να είναι παααντοτε ενημερωμένος).

Σνομπάρει τα windows όλη την ώρα και συμβουλεύει τους πάντες και τα πάντα να πάρουν Mac επείδη είναι τάχατες πολύ πιο επαγγελματικά, και επειδή όλοι οι designers/συνθέτες αυτά πρέπει να χρησιμοποιούν κλπ.
Όταν τον πιάνω στο οικονομικό κομμάτι αρχίζει να συγκρίνει το pc μου με τα mac τονίζοντας με απόλυτη σιγουριά ότι θα είχα γλυτώσει τόνους χρημάτων αν είχα διαλέξει κάποιο παλιότερο μοντέλο της apple αντί για τα λατρεμένα μου XP προφέσιοναλ (ναι, του πάω κι εγώ λίγο κόντρα που και που).

Α, ξέχασα να σας αναφέρω το καλύτερο: Όταν κάθεται σε ένα pc για να σερφάρει στο νετ, πάντοτε μπαίνει στον browser και κατεβάζει το Safari!!! Lol Laughing επική καήλα!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 03, 2011 10:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
guys,

εχετε δίκαιο. Καλή η αππελ αλλά δεν κάνει για όλους εδώ είναι οι νέοι ορισμοί και ιστορίες

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Paul
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 03, 2011 11:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 78 Τόπος: Preveza
Πιστεύω ότι τα mac είναι ότι καλύτερο για σχεδιαστές και φωτογράφους. Αλλά μλεχρι εκεί. Τα υπόλοιπα προϊόντα της apple νομίζω ότι είναι υπερκτιμημένα. Μια φίλη μου έχει iphone και δεν μπορεί να πίασει σήμα πουθενά. Α και ο λόγος που το πήρε είναι ότι είναι στιλάτο και το θέλει να μπαίνει στο internet. Βασικά στο internet μπαίνει το κάθε smartphone και είναι και κατά πολύ πιο φτηνό
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 03, 2011 1:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Από το Blog του zanatos:

Παράθεση:
On Sunday during a coffee a member of the group let the rest know that “tomorrow she would order a new iphone”. The Editor smelled blood and went for the kill. While iphone 5 is to be expected in the next 2-3 weeks the purchase was misplaced( iphone 5 is new and iphone 4 would get a price cut). The person proved to be an iSmug. She was asked why she wanted to get an iphone. According to her in the Netherlands most people have blackberries or iphones. If you work in a more business environment you should rather have a blackberry, if on the other hand you do something more social(like PR) the choice should be iphone.

She is totally right, when employers ask for traits they also inquire about the interviewee’s choice of mobile phone. Some companies will ask candidates to update their resume with the mobile phone they own. it makes so sense, preselection. Cool jobs require cool phones. When she was asked why people in PR jobs need an iphone she mentioned that the iphone can sync with Facebook and also has whatsApp(a messaging service). She went on to say it is the fastest phone on the market, the most stable and has the best dropped call ratio.

It was too good to resist. She was asked by the Editor’s friend whether other phones do not sync with Facebook and email and why she needs an iphone to have a WhatsApp. The Editor asked her what she meant by implying that iphone is the fastest phone, compared to whom exactly? As for the Dropped call ratio, she was informed about iphone’s statistics( definitely a multimedia device but not a great calling device). Her replies laid bare her ignorance. She said that she doesn’t care if iphone is the fastest but she would be happy as long as it was faster than her dumbphone Nokia. To be fair, she was pushed but she finally came out: “So many people use the iphone so it must be the best device out there, and it is apple!” iSmug detected and apprehended.



Μοιαζει πάρα πολύ με συζήτηση που είχα με φανατικό θρησκευόμενο που ήθελε κάτι να μου αποδείξει με την επιστήμη , και μόλις έφαγε τάπα με λογικά και απλά επιχειρήματα καταλήγει στο
"ναι μπορείς να έχεις δίκιο, αλλά εγώ θα πιστεύω ότι λέει η Ιερή Βίβλος γιατί εκεί είναι η Αλήθεια"

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2011 11:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
εγώ μια ζωή θα είμαι PC!

δεν γουστάρω την Αππελ! είναι ΠΟΛΥ πιο ακριβή!

θέλω ελευθερία και τελικώς δεν αντέχω τους ismug. είναι σαν θρησκευόμενες γιαγιάδες νίντζα! εάν τους πεις κάτι για την άππελ θα αντιμετωπίσεις το iRage τους...

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2011 1:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
αμαν βρε zanatos, 3 ποστς και τα 3 με λινκς στην σελιδα σου..!! Cool

Οχι τιποτα αλλα ειναι και στα αγγλικα και καποια μελη μπορει να μην μπορουν να ακολουθησουν τα αρθρα σου

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2011 6:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Θελω να δω για ποσο θα τραβηξει ακομα η προωθηση του blog σου zanatos.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 09, 2011 12:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Βασικά εάν θέλεις πάρα πολύ να πάρεις ένα ακριβό ποζερίστικο PC παράτα την Apple και πάρε ένα...

Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude! RAZER BLADE Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude!

Στοιχίζει 2700$ (Περίπου 2000 έουρος) και διαθέτει 8GB RAM, Οκταπύρηνο Επεξεργαστή, Κάρτα γραφικών NVidia 4GB, και ένα Touchpad το οποίο έχει LCD Display πάνω. Είμαι ερωτευμένος!

Και αντίθετα με τα MacBook εδώ μπορώ να παίζω ανετα το Rapelay.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ!!! Evil or Very Mad

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
jerry0503222
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 10, 2011 5:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Σεπ 11 Δημοσιεύσεις: 6
Ο μικρός αδερφός μου ΗΤΑΝ iSmug. Χρησιμοποιώ τον παρατατικό χρόνο διότι έπαψε να αγαπά την Apple όταν πήρε στα χέρια του ένα MacBook. Με μεγάλη του απογοήτευση είδε ότι τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά από τα Windows. Δεν μπορούσε να χωνέψει με τίποτα την Λεοπάρδαλη και δεν μπορούσε πια να παίξει παιχνίδια. Από τότε, τουλάχιστον όσο αφορά τους υπολογιστές πάει με κανονικά Notebooks.

_________________
Coach outlet , Coach Handbags, Coach factory outlet
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
izo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Όταν κερδισα παλιοτερα ενα ipod είχα πορωθει με το πόσο καλυτερο θα ήταν από το παλιο μου sony mp3 που ειχε μόνο 2giga.
H αληθεια ειναι πως όταν τελικα το πήρα και το χειριστικά λίγο ξενέρωσα.
powerboy έγραψε:
το iTunes ειναι φοβερά εκνευριστικό.

Όντως ειδικά αν έχεις πόλλα και διαφορα κατευασμενα τραγουδια οργανώνονται πολυ δυσκολά
Καλυτερα, αν το μόνο που θες ειναι η μουσική, ένα απλο mp3 οπού τα πετας σε ένα φακελο και τελειώνεις, ασε που συνδεεται πιο ευκολα και σε δυσκολές ή εκτακτες στιγμές το χρησιμοποιείς ανετα σαν usb στικακι.

Επιπλέον, όταν εχασα το adaptor απο το ipod πηγα να ρωτησω να πάρω ενα καινουργιο
Η διαφορα αναμεσα σε ενα της Αpple και ενα από μια άλλη εταιρεια ήταν κοντα 14 euro για το καλώδιο που εκανε την ιδια δουλειά.

Θελώ να πω πολύ κάλη η Apple αλλά νομίζω ότι αν ξέρεις ακριβως τι θες και όχι μόνο για το trend μπορεις να βολευτεις με κάτι εξισου καλό, πιο βολικο και φθηνό που θα σε καλύπτει.

Νομιζω πως κάτι παρόμοιο θα ίσχυει και για το iphone σε συγκριση με κάποιο άλλο εξελιγμενο smartphone όπως τα Sony Ericsson ή τα LG.

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2011 4:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
To μοναδικό προϊόν την προκοπής που έχει βγάλει η Apple είναι το iPod λόγω εργονομικού χειρισμού της συσκευής, το menu του που είναι αρκετά πρακτικό και της τεράστιας χωρητικότητάς του (μέχρι 160 GB μοντέλο έχει βγει). Το 2007, τότε που δεν υπήρχαν smart phones με μεγάλη οθόνη και τρελές δυνατότητες όπως σήμερα, είχα πάρει ένα iPod video 80GB για να χώνω αβέρτα δισκογραφίες και albums ολόκληρα δίχως ν' ανησυχώ για την χωρητικότητα καθώς επίσης και να βλέπω σειρές ολόκληρες στην δουλειά και στις διακοπές δίχως να κουβαλάω laptop. Tότε μου κόστισε 400 ευρώ αλλά λέω "δεν βαριέσαι, αξίζει τα λεφτά του". Διότι πέρα των άλλων χρησίμευε κι ως φορητός σκληρός τσέπης (που τότε κόστιζαν πανάκριβα). Όταν όμως μετά από ένα χρόνο έπεσε η τιμή του στο μίσο λόγω νέων μοντέλων έβγαζα αφρούς από το κακό μου.

Αν και δεν έχω μετανιώσει για την αγορά του καθώς το χρησιμοποιώ ακόμα (εμ, 80GB είναι αυτά και στο θέμα χωρητικότητας είμαι άπληστος) βρίσκω ότι δεν έχω ανάγκη για άλλο προϊόν της Apple, ειδικά λόγω του γεγονότος ότι μου σπάει διαρκώς τα νεύρα που "κολλάει" συχνά. Άσε δε που μια φορά μου έσβησε από μόνο του όλοκληρη την playlist (για την οποία είχα ξοδεύει αρκετές ώρες για να φτιάξω, συν τις ώρες που μου πήρε για τα convertings των videos) αλλά παρόλα αυτά πιάνουν ακόμα χώρο στο iPod. Πως στον κόρακα γίνεται αυτό; Kαλά, για το iTunes ας μην μιλήσω καλύτερα. Μόνο και μόνο το γεγονός ότι για την επεξεργασία πληροφοριών των τραγουδιών (όπως κατηγορία τραγουδιού και album) πρέπει να το κάνω για ένα-ένα τραγούδι αντί να μου 'χει την δυνατότητα για όλα μαζί ταυτόχρονα. Επίσης το άλλο ηλίθιο είναι το γεγονός να βλέπεις στο menu τιυ iPod δύο ξεχωριστά albums με το... ίδιο όνομα. Πως στο διάολο γίνεται αυτό; Aφού έκανα copy-paste την ίδια ονομασία! Εργονομία σου λένε μετά. @#$%^&* ελέφαντα όπως λέει κι ο παρουσιαστής του ΜΠΡΑΦ. Πάλι καλά που με το CopyTransManager βρήκα την υγειά μου. Το καλύτερο; Σας το φυλάω για το τέλος: σκας που σκας τόσα λέφτα για μια @#$%^&*συσκευή, ένα τροφοδοτικό δεν μπορούν να βάλουν μέσα στην συσκευασία; Tι να μου κάνει μόνο του το USB καλώδιο όταν δεν είμαι σπίτι για να το συνδέσω στον υπολογιστή μου να φορτίσει; Nα παίρνω μαζί μου και laptop για να το φορτίζω; Aν ήταν έτσι δεν θα χρειαζόμουν το iPod σε πρώτη φάση! Θα έπαιρνα εξαρχής μαζί μου το laptop! Κ***ζωα! Τι να κάνουμε, ας δώσουμε και λεφτά για τροφοδοτικό ...ΠΟΣΟ ΕΙΠΑΤΕ; 30-40 EYΡΩ; KAΛΑ, ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ; Eυτυχώς που βρήκα και τροφοδοτικό για συσκευές με usb θύρα με μόλις 10-13 ευρώ. ΧΑ! ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΥΤΟ, ΑPPLE; KΛΑΨΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΑ iSMAG!

Καλά, μεγαλύτερη χαζομάρα από το iPad δεν έχω ξαναδει στην ζωή. Τα iPod/iPod Touch/iPhone που είναι πρακτικά σε μέγεθος πάει στον κόρακα. Αλλά το iPad σε τι χρησιμεύει πέρα από το να ποζεριάζεις μπροστά σε κάτι ανίδεους που εντυπωσιάζονται με κάτι γυαλιστερές συσκευές που τους φαίνονται σαν ευρήματα από άλλο γαλαξία; AΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ! Χίλιες φορές προτιμότερο να πάρω ένα netbook που και πιο πρακτικό είναι και με περισσότερες δυνατότητες και πολύ πιο οικονομικό. A ναι, ξέχασα, χρησιμεύει και σε κάτι άλλο ακόμα το iPad: για να παίζεις Αngry Birds όπου και να βρίσκεσαι σε μεγαλύτερη ανάλυση! Wow!

Κλείνοντας το post μου σας παραθέτω σχετικό άρθρο του Maddox που είναι γνωστός για την "αγάπη" του για την Apple:
http://maddox.xmission.com/c.cgi?u=macs_cant

YΓ: Angry Birds sucks!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης