Το ξέρατε ότι itachi σημαίνει νυφίτσα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    NARUTO σε DVD τωρα και στην Ελλαδα!
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 29, 2011 5:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Δεν γνωρίζω αν όλοι το ξέρετε ήδη. Καθώς σερφάριζα στα περιοδικά του περιπτέρου βρήκα το πρώτο DVD NARUTO της σειράς από Anubis

Όπως το είδα εχει σωστη μεταφραση καλη σχετικά εικόνα (ειναι σαν τα πρωτα επισοδια που βγηκαν SD 4:3), Ιαπωνικη γλωσσα στερεο ηχος. Γράφει dts ηχος αλλα δεν εχω το κατάλληλο εξοπλισμό να το τεστάρω. Οι γραμματοσειρές των υποτίτλων ειναι χάλια αλλα διαβάζονται. Μου αρεσε το intro απο το menu του DVD. Εχει 4 επεισόδια. Το αγόρασα απο περιέργεια. Σαν σύνολο με άριστα το 10 του βαζω 7/10.



http://www.youtube.com/watch?v=kEMgvTz7FSc

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
unknown ryuzaki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 22 Τόπος: πτολεμαίδα Τώρα Βλέπω: POLLA
Τέτοιοι που είμαστε οι Έλληνες ...(πάω και εγώ να πάρω αυτό το dvd από περιέργεια σήμερα , το ζητάω από την πωλήτρια και μου λέει :naruto ? τι είναι αυτό? , ούτε το φέραμε ούτε και θα το φέρουμε ποτέ ... λέω και εγώ :καλά ,, κοιτάω στα dvd του "ψιλικατζίδικου" το βλέπω της το δείχνω λέγοντας της : αυτό ήθελα ... και μου λέει : ααα το βρήκες? , ε τότε μάλλον θα το φέραμε. και εγώ την κοιτούσα κάπως έτσι --> Surprised <-- ) ... στοιχηματίζω ότι θα βγουν το πολύ 30 επισόδια και μετά τέλος , ....... όσο αναφορά το περιεχόμενο οι υπότιτλοι είναι /οκ/ αυτό που πήρα εγώ δεν έχει το 1ο επισόδιο Wink αποτελείτε από τα επισόδια :2,3,4,5 άρα έχει 4 επισόδια ενώ λέει 5 . δεν ξέρω μπορεί αυτό να το παθαίνει μόνο το δικό μου cd.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 9:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Ωπα. έκανα λαθος, ειναι 5 επεισόδιά. Αλλα το δικο σου δεν εχει το πρωτο επ Confused

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 9:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Den ginetai re paidia na leipei to prwto epeisodio, kapti paizei. An ontws ets simvainei ipothetw mporeis na steileis email stin etairia kai na kanoniseis na sou steiloun ena me ola ta epeisodia.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
unknown ryuzaki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 11:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 22 Τόπος: πτολεμαίδα Τώρα Βλέπω: POLLA
^ εμένα δεν με ενοχλεί και πολύ ρε... από περιέργεια το πήρα μόνο, αν ήθελα να κάνω συλλογή naruto θα έκανα αυτό που πρωτήνεις αλλά τώρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά το ανέφερα μήπως και υπάρξει καμία παρόμοια κατάσταση Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 31, 2011 2:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Τουλάχιστον πηρες την απόδειξη? Μπορεί να το μετανιώσεις και να το πας για αλλαγη. Πήγαινε στη περιπτερού και πες της το. Ελα να ποσταρις μετα

unknown ryuzaki έγραψε:
στοιχηματίζω ότι θα βγουν το πολύ 30 επισόδια και μετά τέλος

Ανάλογα αν θα πουλήσει*. Αν τα αγοράσει καμιά μαμα για το παιδι της τότε μπορούμε να ελπίζουμε σιμπουτεν HD.

*π.χ το Dragonball σκάκι. Το λιώσαμε Cool

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
unknown ryuzaki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 31, 2011 11:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 22 Τόπος: πτολεμαίδα Τώρα Βλέπω: POLLA
απόδηξη τώρα πιά .... σε "πιέζουν" για να πάρεις οι ίδοι οι πωλητές από φόβο των προσθίμων , οπότε όταν θέλω πάω και το αλλάζω (μέχρι να εξαντληθεί)

ρε... τρόπος του λέγειν 30 επισόδια , βασίστηκα στην μικρή ιστοριούλα μου για να βγάλω αυτό το συμπέρασμα.

τέλος πάντων,
υπάρχει καμία πληρωφορία για το αν θα βγένουν οι τόμοι ευδομαδιαία ή μηνιαία ? Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 31, 2011 1:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Είναι ήδη μήνας από τότε που κυκλοφόρησε για πρώτη φορά οπότε πάει για μήνα +.

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
unknown ryuzaki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 31, 2011 6:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούν 11 Δημοσιεύσεις: 22 Τόπος: πτολεμαίδα Τώρα Βλέπω: POLLA
-_- .... άρα δεν το κόβω για το shippuden >GT4md< άμα κάθε μήνα έχουμε από 5 επεισόδια ... δεν νομίζω.
1 μήνας= 4 επεισόδια για τα on-going anime
1 μήνας= 1 dvd από 5 επεισόδια το κάθε ένα
άρα αντί για 4-5 χρόνια που έκανε το naruto σαν on-going τώρα θα μας έρχεται σε dvd προφανώς για τα επόμενα 3-4 χρόνια, και ακόμα και αν τώρα έχει τόσο μεγάλη ζήτηση (που στα μέρη μου δεν έχει) μετά από λίγο θα ξεχαστεί σαν την patty
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 15, 2012 1:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
+1 για το ποστ απο πανω Surprised

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης