Το ξέρατε ότι mi σημαίνει φρούτο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Influenced by Anime !!!
ge0_
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 28, 2011 10:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 22 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 234
Έχετε επιδιώξει ποτέ να μοιάσετε στυλιστικά-εμφανισιακά" με κάποιο χαρακτήρα άνιμε; (Δεν εννοώ cosplay)

π.χ εγώ πρόσφατα κουρεύτηκα κάπως σαν το avatar μου (daisuke ή αλλιώς davis ) δηλαδή με τις φαβορίτες να κάνουν λίγη αίσθηση Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2011 3:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Παλιότερα είχα δοκιμάσει γιλεκάκι α λα Brock από τα Pokemon που έχει ένα σωρό τσέπες αλλά ήμουν σαν δημοσιογράφος που έχει πάει γι' αποστολή στην Αφρική. Κι έτσι μετά από 1-2 χρόνια έπαψα να το φοράω επειδή και γελείος έδειχνα κι άβολο ήταν. Κι από τότε δεν ξαναδοκίμασα να μιμηθώ σε θέμα styling τα anime (αν και στην παρέα με πειράζουν για το καπέλο που φοράω που τους θυμίζει την Nadesiko από το Bakemonogatari παρόλο που δεν την είχα υπόψην μου όταν άρχισα να το πρωτοφοράω Razz ).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2011 8:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Αρχισα να μιαζω με χαρακτιρα απο anime χωρις να το θελω οταν εκοψα και σταματισα να χτενιζω το μαλι μου (ειχα μακρι μαλι).
Αν εχεις μακρι μαλι και ξαφνικα μια μερα το κοψεις, θα πεταει για χρωνια μετα, και αν δεν το χτενιζεις και τ'αφινεις να εχει το σχιμα του υπνου, θα εχει ακριβως το σχιμα που βλεπεις στα anime.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iLuvAnime
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2011 9:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 09 Σεπ 11 Δημοσιεύσεις: 43 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Diafora epilegmena anime :P
εγω απο παντα ειχα μακρυ μαλλι,μεχρι που στην ηλικια των 14 ανακαλυψα τα ανιμε και δν υπηρχε περιπτωση να κουρευτω...το στυλ των μαλλιων μου ηταν σαν του Tykk Mykk απο το D.Grayman(το χυμα οχι το μαζεμενο προς τα πισω)...και ο κολλητος μου μοιαζει σαν τον Light απο το Death Note(ειδικα ο bro του) Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2011 1:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Μια φορα ενα καλοκαιρι κατι μου χε καρφωθει η ιδεα να ντυνομαι σαν thug απο anime. Μπαντανα-incuded. Τι το θελα?
μαλλον περνουσα εφηβεια. την τεταρτη μου.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Killer-bee-senpai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 05, 2012 4:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 12 Δημοσιεύσεις: 423 Τόπος: Hellas Τώρα Βλέπω: One piece, Naruto Shippuuden, HxH(2011), Gintama k.a.
twra oxi akribws influenced by anime alla apo japan genika .... wres wres petaw kati iaponezika epidh mou erxontai pio grhgora sto mualo apo oti ta ellhnika Very Happy

kai episeis tixenei to mboufan mou na einai makri kai na mou kaliptei ta xeria kai apo to prosopo kaliptei mexri thn mhth opote, kathomoun kai skeutomoun pws tha htan auto to mboufan ama tou ebaza kokkina sunefa kai to epaiza akatsuki kai kala ... twra eutuxos den to skeutomai allo Razz Razz Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης