Το ξέρατε ότι yoake σημαίνει αυγή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Ti mousikh akoute????
maraki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 18, 2006 4:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 19 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 360 Τόπος: Mesa sto ntoulapi ths kouzinas me thn nuxterida mou ton Klamoudio Τώρα Βλέπω: Oneira, sa tainies einai
Uchiha Sasuke έγραψε:
mprabw re maraki etsi

alla mhn les skotwste tous trendides kai ton tiesto

oute egw tous paw ,tous misw,ahdiazw,apex8anomai,apofeugw.............k.a.

alla ti na kanoume einai epilogh tous

katalabate oti akou apokleistika ROCK AND METAL

eimai ikanos apo to me8ysh na akousw ta panta ektos apo ena :

TO RAP den einai mousikh einai blakeia


Basika misw tous trendides pou katakrinoun thn dikia mou mousikh gi' auto kai tous brizw...an me sebontan 8a tous sebomouna...e3allou oso koulo kai an akougetai oi duo kaluteres mou files einai trendises, alla ligo pio ekleptismenes kai etsi sebontai ta akousmata mou sebomai ta dika tous kai kanoume trelh parea!

_________________

"Ειμαι ο μεγαλυτερος, κατα 10 μερες, ενα ευτυχισμενο ορφανο που αγαπα την Λεϊλα,που αγαπα τον Αμιρ,που αγαπα τον θορυβο του οργισμενου ουρανου"
Enki Bilal-Le Sommeil du Monstre
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ileanad
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 18, 2006 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Αύγ 05 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Thessaloniki
Οε κι εγω ετσι....ειμαι σε παρεα τρεντυδων αλλα ευτυχως υπαρχει αλληλοσεβασμος!!

_________________
when you look at yourself do you see what i see...? If you do why the hell are you looking at me?!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 18, 2006 10:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Loipon 2 parees "trendydwn" pou parola ayta einai anektikoi se alla akousmata. Tha me endiefere pantws na akousw paradeigmata prokatalhpshs apenanti sth mousikh pou akoute. Den amfiballw oti tha yparxoun, apla mou kanei entypwsh pou sas enoxloun toso wste na kathgoriopoihsete mia omada anthrwpwn logw ayths ths theshs tous kai poso mallon na tous "miseite" kiolas.

Den einai apolytws profanes oti opoios katakrinei xwris basima stoixeia ena mousiko eidos(kai otan leme katakrinei den ennoume apla thn apostrofh tou pros to eidos) den exei idiaitero baros logou kai den einai kan axios anaforas?

Pisteyw pws apo th stigmh pou o fan ths toso diafhmizomenhs ws katakriteas mousikhs syneidhtopoihsei poso proswpiko thema einai h mousikh ekfrash, tote tha papsei na blepei mesa apo parwpides toso thn idia th mousikh alla kai genikotera ton kosmo gyrw tou.

Apla mia gnwmh lew, etsi...

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 19, 2006 4:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Εγώ ακούω Rock και Metal (όλα τα είδη Wink ). Οι περισσότεροι όμως φίλοι μου ακούνε Καλομοίρα, Ρουβά και διάφορα τέτοια. Όμως όπως και εγώ σέβομαι τα μουσικά γούστα του οποιουδήποτε, έτσι έχω την απαίτηση να μην κατακρίνουν την μουσική που ακούω, και να μην θεωρούμαι κατώτερος από αυτούς.
Σε καμμία περίπτωση βέβαια δεν μπορεί κάποιος να κατηγοριοποιήσει μία ομάδα ανθρώπων μόνο από την μουσική που ακούνε. Όπως επίσης δεν μπορεί και να πει "Η ποπ είναι βλακεία", ή "Τα σκυλάδικα είναι ηλίθια". Το είδος της μουσικής που ακούει ο καθένας είναι ξεχωριστό για αυτόν, και δεν μπορεί κάποιος να υποβιβάζει ένα άλλο είδος μουσικής μόνο και μόνο επειδή δεν του αρέσει, χωρίς να προβάλλει κανένα επιχείρημα. Για να ακούει ένα μεγάλο μέρος του πλυθησμού π.χ. Ραπ, σημαίνει ότι υπάρχει κάτι που τους τραβάει σε αυτό το είδος και κανένας δεν μπορεί να το αρνηθεί. Για παράδειγμα, εμένα η Ραπ με αφήνει αδιάφορο καθώς την βλέπω σαν ένα είδος χωρίς καθόλου μελοδία, χρώμα και μου φαίνεται περισσότερο σαν ένα είδος ηχορύπανσης. Όμως πολλοί άλλοι λένε "Τι κάθεσαι και ακούς Metal, όλα τα κομμάτια ίδια είναι". Όπως πολλοί άνθρωποι δεν μπορούν να κατανοήσουν τα ακούσματα και την μελωδία της Metal, έτσι και εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω την μελοδία της Ραπ. Και σε καμμία περίπτωση δεν θα την κατακρίνω

Ευτυχώς σε όλες τις παρεές μου δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα καθώς κανείς μας δεν πιστεύει πως κάποιος μπορεί να κρίνει έναν άλλο μόνο και μόνο από τα μουσικά του γούστα Cool

P.S. Lost Reflection ωραία η ιστοσελίδα σας Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 19, 2006 7:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Heh. Einai anenergh den xerw kai egw gia poso kairo twra. Sthn arxh to paleyame to thema, alla twra to xoume parathsei. Xexasa na bgalw kai ta links.

Tespa, genika symfwnw me osa les parapanw.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
maraki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 24, 2006 6:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 19 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 360 Τόπος: Mesa sto ntoulapi ths kouzinas me thn nuxterida mou ton Klamoudio Τώρα Βλέπω: Oneira, sa tainies einai
h mia trendissa filh mou pantws goustarei arketa thn rock kai 8elei na ma8ei hlektrikh ki8ara...pantws kai oi duo exoun sxesh me thn mousikh, h mia paizei bioli kai ki8ara kai h allh (pou 8elei na ma8ei hlektrikh ki8ara) paei se xorwdia kai h aderfh ths paei gia epaggelmatias....opote 3erontas apo mousikh sebontai kai diaforetika akousmata...

_________________

"Ειμαι ο μεγαλυτερος, κατα 10 μερες, ενα ευτυχισμενο ορφανο που αγαπα την Λεϊλα,που αγαπα τον Αμιρ,που αγαπα τον θορυβο του οργισμενου ουρανου"
Enki Bilal-Le Sommeil du Monstre
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ioannemi42
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 15, 2006 9:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 82 Τόπος: Thessaloniki
hm... egw akouw EMOOOO!!!!! PUNK!!!! KAI SKA!!!! ade kai ligo screamo!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
astrinos
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 18, 2010 11:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Ιούλ 10 Δημοσιεύσεις: 174 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: πολλά...
Pop, Rock, Symphonic Metal, & ελαχιστα απο J-rock/pop!!!!!!!! Laughing

_________________
Helena Paparizou 4 Ever!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Shaman King
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 09, 2010 3:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Σεπ 10 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Shaman King
Hits & Classic Rock!!

_________________
Shaman King iZzZ HeRe!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
New_Ace_Valentine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 23, 2010 7:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 05 Αύγ 10 Δημοσιεύσεις: 110 Τόπος: Thessaloniki - Triandria Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuden,Bleach,One Piece.
Παιδειά εγώ ακούω ότι έχει σχέση με metal,rock,gothic και εντάξει δέν ξέρω και πολλά...αλλά επιδή ακούω και Gackt...τί σόι χαρακτήρα έχω;;; Razz δέν ξέρω..παίζει νάνε και το μόνο pop είδος μουσικής που μαρέσει.Επίσεις είχα φάει κόλλημα με ένα τραγούδι που αφιέρωσε στο Final Fantasy VII - Dirge OF Cerberus.

_________________
Watashi wa kage ni ochiru koto wa arimasen!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 02, 2010 12:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Οκτ 10 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: One Piece
Japanese Power Metal
JRock
Neo-Classical Metal



Metal Rules the World!!!!!!!

_________________
不可能は何もない...ただ信じている!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
predictor
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 19, 2010 12:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: BYI (Beyond Your Imagination) Τώρα Βλέπω: Οσα δεν ακουω!
Symphonic metal, euphoric, dnb, progressive house, κατι λιγα απο κλασικη και απειρα osts!


http://www.youtube.com/watch?v=h-0G_FI61a8
Smile

_________________
www.dot-predictor.deviantart.com

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Raiden
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 10, 2011 11:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Αύγ 11 Δημοσιεύσεις: 167 Τόπος: Shadow Moses, Alaska Τώρα Βλέπω: Shakugan no Shana, Ergo Proxy, Ghost in the shell, Claymore, Death Note, Tengen toppa gurren lagann,
Εγώ πάλι πιο πολύ metal τώρα απ'ότι rocκ με συγκροτήματα όπως Paradise lost, Anathema,Arch Enemy, In Flames, Firewind, Nightwish, Linkin Park, όπως επίσης και αρκετά soundtracks.

_________________


http://i1283.photobucket.com/albums/a549/Nassos_Raiden/hindsight2_4891818_GIFSoupcom_zpsdc2346ce.gif
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Killer-bee-senpai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 1:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 12 Δημοσιεύσεις: 423 Τόπος: Hellas Τώρα Βλέπω: One piece, Naruto Shippuuden, HxH(2011), Gintama k.a.
hardcore hiphop, rock, metal, kamia fora kai entexno

alla apofeugw to pop
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iLuvAnime
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 09 Σεπ 11 Δημοσιεύσεις: 43 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Diafora epilegmena anime :P
rock-related,J-music,pop-related,anime-related,OSTS....genika dn exo agaphmeno eidos,arkei ama me piasei ena kommati
PS:Spaniws akouo ellinika
PS2:Eimai perisotero tou rock kai tou symphonic metal
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης