Το ξέρατε ότι muri σημαίνει αδύνατο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Goku vs Superman




Goku vs superman

goku
83%
 83%  [ 10 ]
superman
16%
 16%  [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 12


sadwas
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 20, 2012 8:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 64 Τώρα Βλέπω: bleach
epeidi eixa mia diafonia me enan filo mou poios nomizete pos nikaei?

ego pantos eimai iper tou Goku

_________________


Uploaded with ImageShack.us
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 20, 2012 11:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Eδώ ο Τσακ Νόρρις νικάει τον Superman (εξού και το στοίχημα που έχασε ο Superman κι έτσι αναγκάστηκε να φοράει το βρακί του πάνω από το παντελόνι), ο Goku θα κολλήσει;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Goku με τα χίλια! Laughing

Ο Σούπερμαν δεν μπορεί ούτε να ονειρευτεί να πάρει ενέργεια από όλο το σύμπαν για να συγκεντρώσει τόση ενέργεια ώστε να νικήσει κάποιον που καταστρέφει πλανήτες με μια κίνηση.

Άλλωστε, ο Σούπερμαν είναι όσο δυνατός είναι. Ο Goku όμως, όσο δυνατός κι αν είναι, έχει αποδείξει ξανά και ξανά πως μπορεί με εξάσκηση να γίνει ακόμα δυνατότερος. Ο Σούπερμαν ούτε καν προπονείται.

Για εμένα όχι απλά είναι ο Goku δυνατότερος από τον Σούπερμαν, δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης μεταξύ τους, ο Goku είναι σε εντελώς διαφορετικά επίπεδα δύναμης. Σαν να συγκρίνεις αλουμινόχαρτο με ατσάλι ένα πράγμα... Cool

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 5:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Eπίσης να σημειωθεί ότι ο Superman έχει αδυναμία στον Κρυπτονίτη. Η μοναδική αδυναμία του Goku είναι να μην τσαντίσει την ευέξαπτη Chichi. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 11:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
Goku 4 ever and ever.Apo irwes DBZ o monos pou na min ton exei ton blaka me to braki ap'eksw ante na einai o Kuririn kai gi'auto den pairnw kai orko.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yaku-Suki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 3:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 10 Δημοσιεύσεις: 2
Ο Goku;
Μου φαίνεται πως δεν ξέρουμε καλά τον Superman μάγκες. Δεν είμαι σίγουρος αν θα κερδίσει ο Goku.
Διότι:
Ποιος Superman; Στα τσακίδια, ο Superman στην ουσία είναι ο Clark Kent. Αν τα βάλει με τον Clark ο Goku θα τον ξεσκίσει. Σε αυτό είμαι μέσα. Wink
Αλλά......
Ο Kal-El;
Αν τα βάλει ο Kal-El με τον Goku τότε θα πωρωθούμε. Kal-El + Red Kryptonite = Fcuk Yeah!!!!!!!
Kal-El vs Goku = Epic Fight
Εάν τώρα βάλουμε μέσα τον green kryptonite... ε τότε κλέβουμε. Είμαι σίγουρος ότι και Goku θέλει να παλέψει τίμια.
Τίποτα δεν ξέρουμε για την Kryptonite Side of Clark. Παίζει βάση πάντα τι θέλουμε.
Για μένα πάντως ο Clark είναι αδύναμος. Δέθηκε πολύ με τους ανθρώπους. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!! Shocked
ΡΕ!!! σκίστον στα δύο τον καράφλα. Twisted Evil
Goku vs Superman(Clark Kent) = Goku Win
Goku vs Kal-El = ??? Winner
Αυτή είναι η γνώμη μου. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Killer-bee-senpai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 5:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 12 Δημοσιεύσεις: 423 Τόπος: Hellas Τώρα Βλέπω: One piece, Naruto Shippuuden, HxH(2011), Gintama k.a.
Aaaaaa Basika, enoeite psifizw Goku... kai o nikiths profanos tha einai o Goku se aythn thn psifoforia an kai tha sou elega na mhn dineis sumasia ston kathena pou leei ta dika tou. Giati oi perisoteroi tha sou lene oti nikaei o Popai sthn telikh Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cloud...
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 9:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 265 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Naruto, Fairy Tail
Ενοοέιτε Goku.
Ο ένας καταστρέφει πλανήτες και δεν έχει αδυναμίες ενώ ο άλλος είναι κλάιν μαιν..Ακόμα και η Μπούλμα τον έχει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sadwas
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 10:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 64 Τώρα Βλέπω: bleach
Killer-bee-senpai έγραψε:
Aaaaaa Basika, enoeite psifizw Goku... kai o nikiths profanos tha einai o Goku se aythn thn psifoforia an kai tha sou elega na mhn dineis sumasia ston kathena pou leei ta dika tou. Giati oi perisoteroi tha sou lene oti nikaei o Popai sthn telikh Razz

Hail 9gag


Yaku-Suki έγραψε:
Ο Goku;
Μου φαίνεται πως δεν ξέρουμε καλά τον Superman μάγκες. Δεν είμαι σίγουρος αν θα κερδίσει ο Goku.
Διότι:
Ποιος Superman; Στα τσακίδια, ο Superman στην ουσία είναι ο Clark Kent. Αν τα βάλει με τον Clark ο Goku θα τον ξεσκίσει. Σε αυτό είμαι μέσα. Wink
Αλλά......
Ο Kal-El;
Αν τα βάλει ο Kal-El με τον Goku τότε θα πωρωθούμε. Kal-El + Red Kryptonite = Fcuk Yeah!!!!!!!
Kal-El vs Goku = Epic Fight
Εάν τώρα βάλουμε μέσα τον green kryptonite... ε τότε κλέβουμε. Είμαι σίγουρος ότι και Goku θέλει να παλέψει τίμια.
Τίποτα δεν ξέρουμε για την Kryptonite Side of Clark. Παίζει βάση πάντα τι θέλουμε.
Για μένα πάντως ο Clark είναι αδύναμος. Δέθηκε πολύ με τους ανθρώπους. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!! Shocked
ΡΕ!!! σκίστον στα δύο τον καράφλα. Twisted Evil
Goku vs Superman(Clark Kent) = Goku Win
Goku vs Kal-El = ??? Winner
Αυτή είναι η γνώμη μου. Smile


ma signomi o Kal-El kai o Superman kai o Clark Kent to idio prosopo den einai?Kai apo oti ksero o kokkinos kriptonitis den kanei to Superman pio dinatoi alla exei diafores parenergies pou diarkoun gia 48 ores

_________________


Uploaded with ImageShack.us
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Yaku-Suki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 23, 2012 12:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 10 Δημοσιεύσεις: 2
Killer-bee-senpai έγραψε:

ma signomi o Kal-El kai o Superman kai o Clark Kent to idio prosopo den einai?Kai apo oti ksero o kokkinos kriptonitis den kanei to Superman pio dinatoi alla exei diafores parenergies pou diarkoun gia 48 ores

Ναι βρε. Laughing
Άλλη προσωπικότητα. Wink
Αλλά και πάλι, ο Kal-El είναι πιο μάγκας και τσαμπουκάς χ?στηκ? για τον άλλον σε σχέση με τον Clark. Έπειτα ο red kryptonite ναι μεν έχει κάποια διάρκεια ενέργειας αλλά για φαντάσου να ρέει σε όλο του το σώμα αυτή η ουσία. Surprised
Πέρα από την μάχη θέλω να δω και την εξυπνάδα του καθενός όχι μόνο δύναμη. Cool
Τέλος, υπάρχουν cartoon που έγιναν anime μόνο και μόνο για να δει ο fan τον αγαπημένο του ήρωα στην μορφή της ιαπωνικής κουλτούρας. Και να βγάλουν λεφτά αυτοί που το έκαναν. Λέω λοιπόν εγώ: Ήταν που ήταν βλακεία (ειδικά το Wolverine) τα anime γιατί δεν μας ρωτάνε τι θέλουμε να δούμε;
Κάνεις που κάνεις κάτι για τον fan γιατί δεν τον ρωτάς και τι θέλει αυτός από σένα να δει;
Ειλικρινά, θέλω πολύ να δω αυτή την μάχη. (όπως και πολλές άλλες.) Δεν γίνεται μιλήσουμε με κάποιους υπεύθυνους;
Γιατί, είμαι σίγουρος ότι τα cartoon της Marvel δεν τα έκαναν στο έτσι anime. Πρέπει να ρώτησαν τους fan. (ή όχι;Shocked)
Επίσης θα ήθελα να δω την Sadako vs Clark Kent. Laughing
Μου ήρθε αυτό από ένα επεισόδιο του Smallville. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 23, 2012 9:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Goku giati apla, sixenomai tou superman kai epeidei den exei dipoliki proswpikotita, koinos allos to prwi kai allos to vradi. Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 25, 2012 2:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
http://superman.wikia.com/wiki/Superman_Prime

Παράθεση:
Superman Prime is the second most powerful being that has ever existed in the DC multiverse only surpassed by The Presence. He has acquired countless powers and abilities from his travels and lineage that allow him to do almost anything he wishes, which range from teleportation to the manipulation of magic and warping reality. He can manipulate time, space, matter, and bend reality on almost any scale he wishes.

Creation - Superman Prime is able to create lifeforms out of nothing.

Resurrection - Superman Prime can resurrect the dead.

Omniscience - Superman Prime has possibly learned everything in his time in the sun.

Omnipotence - Superman prime has near limitless abilties as far as we can see.

Omnipresent - Superman Prime can be any where at any time.

All Kryptonian powers under a Yellow Sun. All of his Kryptonian powers are enhanced.

Godlike Super strength - His strength is limitless, he is capable of lifting the Omniverse.

Godlike Super speed - His speed is incomprehensible to even the abstract beings.

Godlike Super Senses

Godlike Xray vision - He can see through any solid object, with no exceptions.

Godlike Heat vision - A million times hotter than the center of the sun.

Godlike Super Stamina/Endurance - Capable of surviving the end of the Multiverse.

Godlike Invulnerability - Capable of surviving the end of the Multiverse.

Godlike Super Hearing - Cosmic Awareness.

Immortality - Superman Prime, will live until the end of Reality.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης