Το ξέρατε ότι umi σημαίνει θάλασσα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    manga και διαβασμα στο pc!
dimit
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 08, 2012 6:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 12 Δημοσιεύσεις: 7
Γεια χαρα!

Θα ηθελα την βοηθεια σας και μερικες συμβουλες αν ειναι δυνατoν, εχω πολυ manga υλικο στο pc που εχω βρει εδω και εκει και θελω να τα κανω μερικες εκτυπωσεις γιατι εχω παρατηρισει οτι οταν ειμαι στο pc δεν μπορω να διαβασω και τοσο ευκολα.. βρηκα μερικες εταιριες που κανουν προσπεκτους αλλα θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη η καποια συμβουλη αν γινεται.

Ευχαριστω!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 08, 2012 7:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ειχα σκεφτει κι εγω πρην μερικα χρωνια να τα τυπονω, μα σταματισα για τους παρακατω λογους.

Αν ειναι να πληρονεις 5 και 10 ευρο για να τυπονεις καθε volume και να τρεχεις σε μαγαζια, τοτε σκεψου το ενδεχομενο να το παρεις αυθεντικο στην τελικη. Θα εισαι νομιμος, θα υποστιριξεις τον διμιουργο, και στο τελος θα εχεις το αυθεντικο κοματι στα χερια σου.
Τα μαζεβω κερω τωρα. Η εσθιση του αφεντικου ειναι πολυ διαφορετικη και κανουν πολυ ωρεα συλογη. Wink

Το μονο που δεν μ'αρεσε ειναι η Ελληνικη εκδοση του Naruto που εκαναν κακη μεταφραση.

Καθε Vol εχει γυρο στις 220 σελιδες και κανει 10 ευρα.
Μπορεις να τα βρεις 9 ευρα αν τα παρεις απ'το public που αν εχεις καρτα (τη βγαζεις τζαμπα) εχεις 10% εκπτωση στα βιβλια.
Επισεις μπορεις να βρεις πολι καλες τημες αν ψαξεις στο internet και να τα βρεις 7,5 ευρα.
Θα κανει 12-14 αν ειναι εκδομενο απο τη Dark Horse που εχουν καλιτερο χαρτι, και ειναι βεβεο οτι δεν θα λογοκρινουν τιποτα (με εξερεση το Ghost in the Shell 2 που σκοπεβαν να κυκλοφορισουν χωριστα την adult version μα το ακυροσαν).

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimit
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 09, 2012 1:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 12 Δημοσιεύσεις: 7
εισαι σωστος! αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως θα τα βρω ολα.. μονο αυτο ειναι το προβλημα..

(εχεις τονους υλικου!)
Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 09, 2012 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Η καλητερη λυση για μενα ειναι το Amazon.co.uk, μα αν τα παραγκιλεις κι απ'το public θα τα φερουν.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 11, 2012 12:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Μπορείς επίσης να πάρεις και ένα φθηνό android Tablet από το ebay και να εγκαταστήσεις ένα CBR reader. Είναι αρκετά φθηνότερη λύση από την εκτύπωση.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης