Το ξέρατε ότι gaikoku-no σημαίνει ξένος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    [Share]MangaStream Ripper
NotFound
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 18, 2013 11:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 2
Γεια σε όλους.

Πριν αρχίσω θα ήθελα να πω πως δεν ξέρω εάν αυτό είναι το κατάλληλο μέρος για το post μου.

Δούλευα αυτές τις μέρες σε 1 project δικό μου γύρω από το web scrapping και σκέφτηκα να φτιάξω αυτό το πρόγραμμα για το mangastream για αρχή.

Τι κάνει αυτό το πρόγραμμα συνοπτικά.
Scannarei τα τελευταία 10 manga από το mangastream και σου δίνει την δυνατότητα να αποθηκεύσεις τις εικόνες από το manga στον δίσκο σου.

Σας δίνω μια gallery για να δείτε εικόνες.
http://imgur.com/a/Pqe8N

Το πρόγραμμα είναι έτοιμο και θα μπορούσε να εφαρμοστεί και σε άλλα site με manga κλπ.

Θα ήθελα να ακούσω όμως πρώτα τις γνώμες σας πριν προχωρήσω παραπέρα, για να δω τι ενδιαφέρον υπάρχει στην ελληνική κοινότητα καθώς και να ακούσω τις γνώμες για το που μπορεί να υπάρξει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο (1 άλλο site ή κοινότητα).


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NotFound στις Σαβ Φεβ 09, 2013 12:41 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ssj4nick
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 08, 2013 12:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 05 Δημοσιεύσεις: 165
Άσχημη σαν ιδέα δεν είναι, προχώρησε το. Προσωπικά δε θα μου χρησίμευε καθώς θα κατέβαζα τα chapters απ το site του scanlation group. Η δυνατότητα επιλογής συγκεκριμένου manga θα το πήγαινε σίγουρα ένα βήμα παρακάτω.

_________________
A sword is a weapon. Kenjutsu is the art of killing.Whatever pretty words you use to speak of it,this is its true nature.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NotFound
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2013 12:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 2
Τελικά αποφάσισα να το κάνω share το πρόγραμμα εδώ είναι και το link για download http://www.mediafire.com/?upnvlnu4owciu7d

~Επίσης το συγκεκριμένο Group δεν σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις download τα chapters.

Το πρόγραμμα αυτό θα μπορούσε να γίνει για οποιοδήποτε site και να δίνει την δυνατότητα για download οποιουδήποτε manga.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης