Το ξέρατε ότι akumagari σημαίνει κηνηγοί δαιμόνων;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 35, 36, 37
Σελίδα 37 από 37
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Anime info requests - Γενικες αναζητησεις τιτλων anime
Stelios Fish
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 06, 2011 12:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 05 Αύγ 11 Δημοσιεύσεις: 1 Τώρα Βλέπω: Darkside Blues
ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΕΛΗ Ή ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ '9Ο, ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΣΕΤΑ.

Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ? ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΓΑΝΤΙΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΙΟΥΡΑΣΙΚΗ ΚΑΙ ΚΡΥΤΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΗΝΟΣΑΥΡΩΝ!

ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΥΡΑΝΟΣΑΥΡΟ ΡΕΞ ΝΑ ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΚΕΡΑΤΩΠΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ.

ΤΕΣΠΑ, ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ; ( ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΩ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΜΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ...
THX
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 06, 2011 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Το στην εποχή των δεινοσαύρων δεν λες? http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3606
Αχ, τι παιδικές αναμνήσεις μου έφερες τώρα στο μυαλό. Όταν έβλεπα αυτή την σπλατεριά ήμουν πέντε χρονών (μην ρωτάτε, είχα μεγάααααλο κόλημα με τους δεινόσαυρους). Kαλά που μου το θύμησες, ήθελα κάποια στιγμή να το κάνω rewatch για να το κατανοήσω καλύτερα τώρα που ψιλορίμασα, γιατί απ' ότι θυμάμαι από κάποιες σκηνές περνούσε αντιπολεμικλα μυνήματα.
όσο για το download link, νομίζω ότι το έχει ανεβάσει στο blog του ο raiden http://raiden-rs.blogspot.com/search/label/Anime

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sofisd
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 07, 2011 10:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Αύγ 11 Δημοσιεύσεις: 1
παδιά ψάχνω ένα ανιμε νομίζω 80ς ,δε θυμαμαι και πολλά είναι μια παρέα ή οικογένεια που νομιζω ότι ναυαγει σε ένα νησι. αυτά μόνο.. ευχαριστω προκαταβολικα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
castor_troy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 31, 2011 10:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Μάρ 10 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Athens, Greece
Stelios Fish έγραψε:
ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΕΛΗ Ή ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ '9Ο, ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΣΕΤΑ.

Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ? ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΓΑΝΤΙΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΙΟΥΡΑΣΙΚΗ ΚΑΙ ΚΡΥΤΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΗΝΟΣΑΥΡΩΝ!

ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΥΡΑΝΟΣΑΥΡΟ ΡΕΞ ΝΑ ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΚΕΡΑΤΩΠΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ.

ΤΕΣΠΑ, ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ; ( ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΩ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΜΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ...
THX


μπορείς να το βρείς εδώ:
http://retrocartoonsgreek.omgforum.net/t426-age-of-the-great-dinosaurs-vhsrip-dvdrip
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 12, 2012 3:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Μπορείτε να αναγνωρίσετε τούτα τα ανιμε?

1.

2.

3.

4.


Ευχαριστώ.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ken adams
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 22, 2012 8:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 21 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 2 Τώρα Βλέπω: appleseed ex machina
Θα ήθελα να ρωτησω για ένα anime που κυκλοφορούσε στα video club τη δεκαετία του 80 και είχε να κάνει με ένα μικρό κορίτσι που ξεναγούσε καποιους σε ένα νησί και τους αιχμαλώτησε ένας στρατός. Στη συνέχεια θυμάμαι ότι έδειχνε το κορίτσι αυτό να μεταμορφώνεται σε γυναίκα και να παίρνει μέρος σε κάποια επανάσταση η κάτι τέτοιο.
Αν έχει κανείς καμία ιδέα για το ποιο μπορεί να είναι, θα ήμουν ευγνώμον για το χρόνο του.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 05, 2012 12:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
ken adams έγραψε:
Θα ήθελα να ρωτησω για ένα anime που κυκλοφορούσε στα video club τη δεκαετία του 80 και είχε να κάνει με ένα μικρό κορίτσι που ξεναγούσε καποιους σε ένα νησί και τους αιχμαλώτησε ένας στρατός. Στη συνέχεια θυμάμαι ότι έδειχνε το κορίτσι αυτό να μεταμορφώνεται σε γυναίκα και να παίρνει μέρος σε κάποια επανάσταση η κάτι τέτοιο.
Αν έχει κανείς καμία ιδέα για το ποιο μπορεί να είναι, θα ήμουν ευγνώμον για το χρόνο του.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αυτό ψάχνεις?

Minky Momo: Yume no Naka no Rondo

http://www.animeplanet.gr/1363_gigi_and_the_fountain_of_youth.html

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
yondaime100
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 13, 2012 3:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 11 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: θεσσαλονικη,χιος Τώρα Βλέπω: ο,τι προλαβαινω
θα ήθελα να ρωτησω για το fate/stay night.διαβάζω το μάνγκα που βγαίνει τώρα και δεν ήξερα πως υπήρχε άνιμ.έχουν το ίδιο στορυ??

_________________

faith in chaos
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
niksar
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 09, 2013 8:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 16 Ιούν 13 Δημοσιεύσεις: 1
καλησπέρα μόλις τελείωσα το FAIRY TAIL και μου άρεσε πολύ μπορείτε να μου πείτε άλλα anime παρόμοια ?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 37 από 37
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 35, 36, 37

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης