Το ξέρατε ότι yameru σημαίνει σταματώ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Void Hole - Πρώην Christmas/New year thread [2017]
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 8:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Όχι δεν το 'χω δει αλλά μετά από δύο σεζόν free είμαι έτοιμος για όλα! Laughing

Ναι το είδα αυτό το video, το ποσταρε ένα παιδί στο anime.gr.

Τώρα τελείωσα το δίμηνο catch up που έκανα στο gintama γιατί είχα μείνει στην αρχή της δεύτερης σεζόν. Το σουκου τελείωσα την τελευταία. Έχω να δω κάτι specials και τις ταινίες αλλά τώρα μάλλον θα πάω για tokyo ghoul γιατί ένα πιτσιρίκι που ξέρω το χει δει και πρέπει να είμαι έτοιμος ο παππούς!

Βέβαια έχω να τελειώσω και το περιοδικό catch up στο one piece. Δύο επεισόδια συν αυτό που θα βγει την Κυριακή.

Btw βλέπεις δεύτερη σεζόν attack on titan; Ποια είναι η γνώμη σου για την πρώτη;

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 12:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Το Free μ αρεσε οχι τοσο σαν πλοκη οσο σαν σχεδιο . Μ αρεσε τοσο πολυ π αγορασα 2 φιγουρες Razz Haru κ Makoto.
Το Yuri on ice βασικα ηθελε να σπασει τα ταμπου που υπαρχουν στο καλλιτεχνικο πατιναζ στην ιαπωνια και οχι μονο.
Ουσιαστικα θελει να σου πει οτι δεν χρειαζεται να εισαι ομοφυλοφιλος για να κανεις πατιναζ . Η σχεση μεταξυ του Yuri και του Victor θα σου φανει ερωτικη αλλα αν το δεις μεχρι το τελος και το αναλυσεις λιγακι στο μυαλο σου θα δεις οτι βασικα ειναι μια σχεση βασισμενη στον ενθουσιασμο και το θαυμασμο του μαθητη για το δασκαλο και στην -ισως μερικες φορες- υπερβολικη οικειοτητα που αναπτυσσεται μεταξυ τους .
Το genre του βεβαια ειναι shounen ai αλλα ειναι ακομα πιο mild κ απο αυτο ..


Το Aot το απεφευγα καιρο γιατι γενικα δεν μπορω με τα jump scares .. Τελικα μαζεψα το κουραγιο μου και ειπα θα το δω ! Ε και το ειδα.. Σε μια μερα... Ισως το οτι το αφησα να τελειωσει πρωτα και το ειδα μετα ηταν αυτο π με εκανε να κολλησω ετσι.

Ωραιο στορυ, διαφορετικο, ωραια σχεδια αν και λιγο χοντροκομμενα και πολυ πολυ καλο ost.
Η αληθεια ειναι οτι απο ενα σημειο και μετα γινεται προβλεψιμο (πχ τα οραματα του eren και το οτι οι τιτανες μοιαζουν πααααρα πολυ σε ανθρωπους. Την annie την καταλαβαινεις αμεσως) αλλα και παλι σε κανει να θες να το δεις .
Κλασικοτατος κλαψιαρης πρωταγωνιστης (που ωρες ωρες θελει ξυλο) και μονιμως τον βοηθαει καποιος.. (του το δινω μονο για εκει που εσωσε τον armin)
Τωρα που βλεπω τη δευτερη σεζον κ βλεπω ενα τη βδομαδα νιωθω οτι σερνεται η σειρα ενω θα μπορουσε να εχει πιο γρηγορη πλοκη. Εκτος αν θελουν να το τραβηξουν για τριτη σεζον ..
Btw δεν ξερω για σενα αλλα δεν διαβαζω manga και μου εχουν πει οτι ολες οι αποριες λυνονται εκει οποτε αν θες ριξτου μια ματια..

Διαβασα προχθες ενα major spoiler στο ρημαδι το fb αλλα δεν με πτοησε. Εμαθα και ποιος ειναι ο armoured και ο collosal και επιβεβαιωσα τη θεωρια μου για τους τιτανες.. Αλλα θα το δω ουτως η αλλως γιατι εχει πολυ ενδιαφερον.


Μιλησε μου λιγο για το Gintama γιατι ειδα τ πρωτο επ αλλα δν με επεισε..

Το tokyo ghoul επισης τ παρατησα στ 3ο ή 4ο επ..

Τελος ,εχεις δει το Hana yori Dango?? Το ειδα μεσα σε 2 μερες και το λατρεψα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 2:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Το AoT πραγματικά το μίσησα για τους λόγους που ανέφερες! Μα σταμάτα να φωνάζεις πουλάκι μου καταλάβαμε πολύ angst. Κατέστρεψαν την Mikasa ενώ φαινόταν ότι θα είναι πολύ δυναμικός χαρακτήρας. Τεσπα πολλά τα μείον. Παρόλα αυτά θα δω και την δεύτερη γιατί την 1η την έβλεπα on going και διασκέδαζα ας πούμε με την εβδομαδιαία μόνο δόση, αν τα έβλεπα όλα μαζί μάλλον θα είχα χειρότερη ακόμα γνώμη. Σε αυτή την σεζόν επειδή διάβασα ότι θα είναι 13αρα μάλλον θα την δω μονορούφι. Κλαιν ούτε και γω διαβάζω πολλά manga οπότε δεν καίγομαι πολύ να μάθω τι γίνεται.

Κοίτα το gintama είναι καλό αν έχεις δει άλλα anime. Η μισή σειρά είναι parody και πολλά αστεία βασίζονται σε puns από άλλες σειρές και παιχνίδια (ειδικά famicom). Επίσης πολλά αστεία βασίζονται σε jpop culture π.χ. παρουσιαστές της τηλεόρασης και παλιά jpop idols. Το άλλο μισό είναι μικρά arcs με shonen στοιχεία που προχωράνε την κεντρική υπόθεση. Στην αρχή νομίζεις ότι είναι αυτόνομα αλλά αργότερα δένουν μεταξύ τους.

Αυτό ίσως είναι το μόνο κακό του, ότι για να αρχίσεις να βλέπεις το bigger picture που λένε και στο χωριό πρέπει να δεις την πρώτη σεζόν που είναι 200 επεισόδια. Γενικά δεν είναι δύσκολο να δεις πολλά επεισόδια μαζί αλλά δεν κυλάνε όπως αυτά του one piece ή άλλων καθαρών shonen που βασίζονται μόνο σε μάχες.

Πάντως ή θα γελάσεις πολύ ή θα σε πάρουν τα ζουμιά από την gar-ήλα και fighto-drama! (~ξερσ you are my aibo/nakama/friend κλπ! και απαραίτητη μουσικούλα).

Το boys over flowers όχι δεν το 'χω δει, γενικά παλιά που έβλεπα περισσότερο anime απέφευγα τα school drama/romance σαν διάολος το λιβάνι αλλά τώρα που έχω ρίξει τα purist μούτρα μου μπορεί να το τσεκάρω μιας και που το ανέφερες. Έχω ακούσει από τελείως άκυρο άτομο που δεν έχει σχέση με anime/manga/asian culture αλλά για κάποιο λόγο βλέπει k-dramas ότι το αντίστοιχο live action είναι πολύ καλό και στέκεται μόνο του σαν σειρά όχι σαν τα περισσότερα live action που δεν βλέπονται και απλά κάνουν μια αρπαχτή για να βγάλουν λεφτά μόνο από το όνομα. Twisted Evil

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 2:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Όντως περίμενα πολύ περισσότερο character development για τη Mikasa γιατί φαίνεται ότι έχει να δώσει πολλά. Και περισσότερο screen time για Levi και την άλλη τη μουρλη που κάνει τα πειράματα.

Δεν τολμάω να δω live action. Καμίας σειράς. Ειδικά άμα η σειρά μ άρεσε πολύ δεν θέλω να το διακινδυνευσω να μου χαλάσει την εικόνα.
Εδώ, δν ξέρω αν έχεις δει τρέιλερ, ο L είναι μαύρος Mad.. Για τ όνομα τ Θεού μαύρος. Μια δουλειά είχατε να κάνετε...

Anime γενικά έχω δει πολλά απλά πάντα απέφευγα τα mainstream κ τα βλέπω τώρα σιγά σιγά. Άμα λες ότι αξίζει θα τ δώσω άλλη μια ευκαιρία τ gintama.

Φαντάσου ότι έχω δει τ πολύ 5 επς απ τ καθένα: one piece, Naruto, Gintama, Tengen Toppa gurren Lagann, dragon Ball. Το fairy tale ας πούμε τ βαρέθηκα απ τ πρώτο επεισόδιο..

Τώρα σκεφτόμουν τα πιάσω τ Evangelion αλλά έχω ακόμα τους ενδοιασμούς μου γιατί οι χαρακτήρες είναι άκρως απωθητικοι, βλέπε shinji κ rei...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aeron στις Πεμ Μάϊ 04, 2017 8:29 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 4:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Ε κοίτα και μένα η αντίδρασή μου ήταν κάπως για τον L αλλά σκέψου από την στιγμή που στην ουσία μιλάμε για adaptation στον δυτικό πολιτισμό και όχι straight live action που διαδραματίζεται στην Ιαπωνία θα έλεγα γιατί όχι. Είχα μία συζήτηση πάνω στο θέμα και τελικά πιστεύω πως δεν είναι άσχημη προσέγγιση, το θέμα είναι να μην είναι μπαρούφα στην υπόθεση γιατί από το trailer φάνηκε ότι θα πάνε για young adult κοινό οπότε μάλλον θα κόψουν την καφρίλα που είχε το manga/anime.

Αν είχες δοκιμάσει να δεις Gintama τότε θα σου πρότεινα να δεις μέχρι το πρώτο "σοβαρό" arc, αν δεν σου αρέσει ούτε αυτό μην συνεχίσεις! Razz

Για τα υπόλοιπα mainstream θα σου έλεγα αν θες να προσπαθήσεις να δεις το one piece από τα μεγάλα, το gurren απλά πρέπει να το δεις όπως και το evangelion.

Για το δεύτερο μπορεί οι χαρακτήρες να είναι ας πούμε αντιπαθείς αλλά μόνο κ μόνο για το δεύτερο μισό της σειράς αξίζει αν το δεις. Επίσης δες και το End of Evangelio. Για τις νέες ταινίες δεν μπορώ να σου πω κάτι γιατί περιμένω να βγει η τέταρτη να τις δω όλες μαζί. Confused

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 7:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Με σκοτώνεις... 200 επεισόδια.... Πάλι θα ξενυχτησω Razz
Θα το δω όμως κ παράλληλα θα ξεκινήσω το gurren και το Jojo που το άφησα τόσο καιρό για να τελειώσει κ να τα δω όλα μαζί Razz

Όταν τα τελειώσω θα δώσω αναφορά!!
Έχω και 5-6 seasonal που παρακολουθώ. Confused Confused

Από τα seasonal ποια βλέπεις ??
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 7:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Αυτή τη στιγμή κανένα, γενικά δεν βλέπω on going. Παλιότερα επειδή τα fansubs υπήρχε σοβαρή περίπτωση να σταματήσουν στην μέση οπότε περίμενα να τελειώσουν, τώρα επειδή δεν προλαβαίνω.

Βασικά δες μέχρι το Benizakura arc, τελείωνει στο 97 και είναι το arc στο όποιο βασίζεται η 1η ταινία. Αν δεν σου αρέσει το συγκεκριμένο τότε δύσκολα θα σου αρέσει το υπόλοιπο. Το πρώτο arc είπα βρε όχι την πρώτη σεζόν. Το παίρνω πίσω γιατί το benizakura είναι το πρώτο μεγάλο σοβαρό arc γιατί έχει κάποια άλλα μικρότερα πιο πριν. Το συγκεκριμένο είναι καλό σημείο να φτάσεις γιατί στην ουσία πάνω σε αυτό βασίζεται και το υπόλοιπο gintama σαν υπόθεση.

Η τελευαία του jojo μου άρεσε υπερβολικά δες την. Το gurren πιστεύω θα σου αρέσει κι αν δεν έχεις πρόβλημα με το fan service μπορείς να συνεχίσεις με kill la kill που είναι από τον ίδιο σκηνοθέτη!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 30, 2017 2:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
To star στα καλύτερα του ...


http://www.youtube.com/watch?v=Aa5P7jRo0Qs

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2017 9:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Άντε πάλι νέκρα, πάνω που το forum είχε πάρει τα πάνω του! Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 2:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Χιλια συγγνωμη για την απουσια !! Δεν υπαρχει δικαιολογια αλλα ειχα πηξει τοσο πολυ στη δουλεια και ξεχαστηκα τελειως!!!

But I have made progress...!!

Ειδα μετα κοποις και βασανοις μεσα σε 2 μερες το JoJo's bizzare adventure την πρωτη σεζον και πανω π ειπα θα δω stardust crusaders μ ετυχαν κατι εξτραδακια δουλειας και τ παρατησα αλλα θα τ ξαναπιασω..

Να τονισω εδω οτι αν και δεν εχω διαβασει το μανγκα αλλα ουτε και εχω δει ολες τις σεζον ο καλυτερος JoJo στο συμπαν ειναι .....
Spoiler:



Επισης να πω οτι ενας απο τους καλυτερους και πλεον αγαπημενος μου χαρακτηρες εβερ ειναι......
Spoiler:



Επισης ειδα Cowboy bebop
Spoiler:
και ποσο πολυ ενθουσιαστηκα που πεθαινει επιτελους καποιος πρωταγωνιστης! Ειχα πολυ καιρο να δω τετοιο τελος και οταν παντα κερδιζουν οι καλοι κατανταει μπαναλ και βαρετο...


Τελος , μολις τελειωσα την πρωτη σεζον του elf wo karu mono-tachi
Αναλαφρη κωμωδια οχι για ολη την οικογενεια Razz οπου ενα ξωτικο εκανε ενα ξορκι λαθος και εφερε στον κοσμο του 3 ανθρωπους απο εναν αλλο κοσμο κ εκει που πηγαινε να τους μεταφερει πισω παλι κατι χαλασε και το ξορκι σκορπιστηκε και κολλησε στα σωματα καποιον τυχαιων ξωτικων.
Ξεκινανε λοιπον να κυνηγανε και γδυνουν ολα τα ξωτικα που βρισκονται στ δρομο τους για να βρουν τα κομματια του ξορκιου και να μπορεσουν να γυρισουν σπιτι τους ...
Αν και δεν εχω διαβασει ουτε εδω τ μανγκα μ αρεσε αρκετα αλλα για να σ περιγραψω τα plot holes φαντασου ενα κομματι ελβετικο τυρι που το εχουν φαει τα ποντικια Razz
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 11:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Πω τι μου θύμησες, κάποτε ήθελα να την δω. Θα δω αν προλαβαίνω να της ρίξω μια ματιά.

Στο bebop ποιος πεθαίνει; Ούτε που θυμάμαι. Twisted Evil

Σχετικά με το jojo, ο πιο fabulous είναι με διαφορά ο τελευταίος! Τελείωσε και το stardust crusaders που τελειώνει το dio arc και μετά δες, για μένα, το καλύτερο jojo από όλα. Μου αρέσει κυρίως επειδή έχει 80's pop references. Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 12:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Spoiler:
Στο Bebop στη τελευταια μαχη ο spike σκοτωνει τον vicious και οταν πηγαινει προς την εξοδο βλεπει τους αστυνομικους , τους σημαδευει με τ χερι (και καλα οτι πυροβολει) ,ψυθιριζει μπαααμ και σωριαζεται fatally wounded απο τον Vicious.... Πεθαινει και η τσουλιτσα εκεινη που ηθελε ο spike και μας ειχε φαει την ψυχη , η Julia, και φευγει κ ο/η εντ μαζι με τ σκυλο (δεν πεθαινουν)... Γενικα ομως διαλυθηκαν ολες οι παρεεςκαι ηταν κατι πολυ διαφορετικο και ενδιαφερον απο αυτα π βλεπω συνηθως..


Οσο για το those who hunt elves , 12 επς η πρωτη κ αλλα τοσα η δευτερη σεζον ειναι .. Αποκλειεται να μην προλαβαινεις !!

Ποσο πολυ γελασα οταν συνειδητοποιησα τα ονοματα των πρωτων κακων στ JoJo!!
Whamu και ACDC ..

Επισης ηθελα να σε ρωτησω, οταν τελειωσα την πρωτη σεζον τ JoJo, ειχε δυο ova τα οποια αγνοησα κυριως λογω voice acting (ειχαν αλλαξει το καστ)και ξεκινησα κατευθειαν stardust crusaders και ειδα οτι τ πρωτο επ της σειρας ειναι το πρωτο ova . Αυτο σημαινει οτι δεν χρειαεται να αναλωθω , yes?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 3:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Αν μιλάς για τα τις δύο παλιές ova σειρές, ναι μην τις δεις. Δες τες μετά το stardust crusaders. Είναι στην ουσία το ίδιο πράμα με το ότι θα έχεις δει απλά είναι δύο πολύ μικρά κομμάτια από όλο το dio arc.

Έχω ξεκινήσει το Inuyasha, αυτή τη φορά που αρέσει υπερβολικά οπότε θα το τελειώσω. Έχω να δω και την νέα σειρά. Μπορεί να σπάσω κάπως την μονοτονία με το elves ή το yuri που πρότεινες νωρίτερα.

Επίσης έχω δει μέχρι στιγμής το 1ο επεισόδιο από το παρακάτω

https://myanimelist.net/anime/32615/Youjo_Senki

μεχ η φάση, πολύ loli αλλά το κατέβασα μόνο και μόνο επειδή η πρωταγωνίστρια ήταν στο τοπ10 του anidb σαν χαρακτήρας. Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 5:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Επειδή παρακολουθώ τα seasonal, είχα δει τ πρώτο επ από τ youjo senki και πραγματικά αναρωτιέμαι what's the fuss all about...

Εκτός από το πολύ κακό evil lol, και σαν πλοκή νομίζω ότι προτιμώ το https://myanimelist.net/anime/21511/Kantai_Collection__KanColle...(πολύ μέτρια σειρά αλλά κάτι με τράβηξε κ τ είδα.. )

Έχω πιάσει κ γω τα παλιά τώρα κ έλεγα να ξεκινήσω ή τ Ranma 1/2 ή το kimagure orange road ή το urusei yatsura αν και μάλλον σιγά σιγά θα τα δω και τα 3 Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2017 8:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Δεν τα χω δει, δες το Kimagure που είναι διαφορετικής mangaka.
Σχετικά youjo, πότε δεν κατάλαβα για ποιο λόγο έχουν απήχηση σειρές με tsundere πρωταγωνίστριες.

Εν το μεταξύ διαβάζω στο anidb reviews και λένε ότι είναι από τα λίγα anime που περιγράφουν μια ιστορία από την μεριά των κακών. Σιγά ρε παιδιά, τόσα anime δείχνουν και τι σκέφτεται ο κακός απλά επειδή δεν είναι ο πρωταγωνιστής! Τεσπα θα τη δω και θα επανέλθω! Laughing

BTW τσέκαρε αν θες το επικό edit που έχουν κάνει στο outro της τελευταίας σεζόν του Jojo, fabulous! Laughing


http://www.youtube.com/watch?v=34McNneyJkk

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης