Το ξέρατε ότι ai σημαίνει αγάπη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Inuyasha - let the madness begin
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 4:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Thn seira den thn exw teliosei akoma ka8os mou loipoun 2 episodia kai thn stamatisa. Alla oi kataskopoi mou me pluroforisan oti h seira den exei teliosei genikos! Kai lipon rotaw: mipos nikane ton Naraku se kapoia apo ths tenies? giati akousa oti stamataei 3ekarfota sto episodio 167.

8elw apantish!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ιδού η απάντηση:
***SPOILER ALERT***
Ο Ιnuyasha κι η παρέα του ξεφεύγουν από το εσωτερικό του σώματος ενός αρχικά πέτρινου τέρατος όπου τους είχε παγιδεύσει ο π*****ς ο Naraku, ο οποίος για άλλη μια φορά την κάνει λούης. Οπότε, στο τέλος του επεισοδίου σου δίνει το αίσθημα "δεν πιάσαμε ακόμα τον Naraku, αλλά δεν το βάζουμε κάτω, οπότε η περιπέτεια συνεχίζεται.", οπότε για μένα δεν τελείωσε τελείως απότομα. Μάλιστα, στο τέλος του επεισοδίου διευκρινίζεται ότι "Νέα επεισόδια θα βγουν προσεχώς, οπότε μείνετε συντονισμένοι!". Οπότε αξίζεις να κάτσεις να δεις τα δυο τελευταία επεισόδια.

Σε καμία ταινία δεν τον νικάνε ολοκληρωτικά. Μονάχα στην δεύτερη ταινία τον σκοτώνουν στην αρχή, αλλά στο τέλος της ταινίας ξανανασταίνεται (ω, τι πρωτοτυπία!). Αν και οι ταινίες είναι ανεξάρτητες από την σειρά:
- Στην πρώτη πρωτοβλέπουμε τον πρόγονο του συμμαθητή της Kagome, ο οποίος ξαναεμφανίζεται πιο μετά στην σειρά. Επίσης, την ίδια περίοδο στην σειρά βλέπουμε και μια συμμορία ninja, η οποία συσχετίζεται (δεν θυμάμαι πως) με τον κακό της πρώτης ταινίας.
- Στην τρίτη (κι αγαπημένη μου) ταινία, βλέπουμε επιτέλους το ιστορικό υπόβαθρο του πατέρα του, ο οποίος είναι απλά φοβερός! Θα τον δεις, μάλιστα, να κατατροπώνει τους εχθρούς του με το θρυλικό Tessaiga κάνοντας το Kaze No Kizu. Έτσιιιιιιιιιιι!
***ΕΝD OF SPOILER***

Και τώρα μια άσχετη ερώτηση:
Ξέρετε από που μπορώ να κατεβάσω το κομμάτι "Angelus" της Hitomi Shimatani; (6ο και τελευταίο opening της σειράς). Έχω πάρει ολόκληρο το soundtrack (μέχρι και την αγγλική version του Every Heart). Επίσης, ενδιαφέρομαι για audio drama της σειράς.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 09, 2006 4:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Yay! To manga του InuYasha συμπλήρωσε 10 χρόνια από το 1996 και συνεχίζει ακάθεκτα! Και σύμφωνα με πληροφορίες από το forum του Rumic World ( http://p216.ezboard.com/bperfectedition ), αφού ολοκληρωθεί με το καλό το manga, τότε η Sunrise θα ξαναρχίσει το anime.

Eίδα πρόσφατα και την 4η ταινία, όπου τόσο το στυλ σχεδίου στα πρόσωπα (στις πρώτες 3 ταινίες δεν μ'άρεσε καθόλου) όσο και η λεπτομέρεια στα τοπία και τα εφέ έχει αλλάξει ριζικά προς το καλύτερο. Αν κι η 3η ταινία παραμένει για μένα η καλύτερη...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2006 3:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Πρέπει να το πάρω απόφαση να το κατεβάσω... πρέπει... Laughing
Βασικά θέλω πολύ να δω το Inuyasha (και το Ranma 1/2) αλλά με τρομάζει κάπως ο αριθμός των επεισοδίων... Confused
Aλήθεια, αφού θα συνεχίσει η σειρά μόλις τελειώσει το manga (δηλαδή αν θέλω να το κατεβάσω, πρέπει να το κάνω τώρα πριν είναι πολύ αργά Laughing ), πότε θα τελειώσει το manga;

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
shoujo_chan
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 21, 2006 9:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 06 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Elfen Lied,Naruto,Chobits
Polu wraio anime.Ap'ta agaphmena mou Smile exw dei mono mexri to episode 25(ta katevazei enas filos mou k' suntoma 8a dw k' ta upoloipa!).Einai polu kalosxediasmeno k trela8hka ap'to prwto kiolas episode.O Inuyasha einai api8anos xarakthras! Opws k o Sesshomaru! K o Naraku einai 8eos an k ton misw gi'auto pou ekane sth Kikyou k ton Inuyasha...Pragmatika stenoxwrh8hka otan eida to episode 15...Afou h Kagome einai h metensarkwsh ths Kikyou giati na ginoun ola auta k na vre8ei o Inuyasha s'auto to dilhmma???? Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 03, 2006 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Επειδη ξεκινησα χτες να το κατεβαζω (ευλογημενα amv στο youtube γαρ) σε torrent βρηκα ως το 167. Τοσα ειναι ή οχι; Εχει τελειώσει δηλαδη το anime; Αρχιζω και λυπαμαι τον σκληρο μου μετα τα τελευταια 10gb Tekkaman Blade...

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 17, 2006 6:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Υeap, 167 είναι τα επεισόδια, η anime σειρά έχει τελιώσει, αλλά το manga συνεχίζει ακόμη.

Τελικά ξαναβλέποντας το τελευταίο επεισόδιο διαπύστωσα ότι λάθος κατάλαβα ότι ανέφεραν οι συντελεστές για συνέχεια της σειράς (για το manga εννοούσαν, αλλά απλά δεν το θυμόμουν καλά). Αυτό που ανέφερα πιο πάνω ότι το anime θα ξαναρχίσει όταν τελειώσει το manga είναι απλά φήμη από το firinkan.com (το επίσημο fanclub της Rumiko Takahashi) η οποία δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει. Αλλά όσο ζεις ελπίζεις. Σόρρυ για την παραπληροφόρηση.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 17, 2006 8:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
xm.oi fhmes orgiazoune gia to inuyasha,alla mexri na dw epishmh anakoinwsh den pisteuw tpt Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 04, 2009 1:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
ΞΕΘΑΜΑ XDDDD

εγώ πάλι είμαι στο 90κάτι επισόδειο και εχούν αρχίσει να μου την δίνουν στα νεύρα τόσα fillers ανακυκλόσεις και flashback -περιλήψεις αν ήταν καμία 70αρία επισόδεια μικρότερο και με τέλος θα ήταν πολύ καλήτερο !!!!

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 04, 2009 2:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ωπά! Βλέπεις κι InuYasha; Έτσι μπράβο καμάρι μου! Cool Χωρίς να θέλω να σε ξενερώσω όμως η σειρά σταματά απότομα (εκτός κι αν το ήξερες ήδη), οπότε το τέλος θα το δεις στο manga (τ' οποίο μετά από 12 χρόνια και 56 τεύχη έλαβε τέλος).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 04, 2009 9:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Vetus έγραψε:
Ωπά! Βλέπεις κι InuYasha; Έτσι μπράβο καμάρι μου! Cool Χωρίς να θέλω να σε ξενερώσω όμως η σειρά σταματά απότομα (εκτός κι αν το ήξερες ήδη), οπότε το τέλος θα το δεις στο manga (τ' οποίο μετά από 12 χρόνια και 56 τεύχη έλαβε τέλος).

το κατάλαβα διαβάζοντας τα post εδώ XD
ξές απο ποίο vol και μετά πρέπει να συνεχίσω στο manga και πόσα είναι ως το τέλως ??

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 2:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Οπότε πότε θα το συνεχίσουν σε anime το inuyasha ?

Με το που σταμάτησε απότομα το anime κάποιος είναι ξενερωτό... Πότε με το καλό θα βάλουν τα υπόλοιπα τεύχη να τα δούμε σε anime ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 28, 2009 7:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Καθώς επανήλθε ο Inuyasha και κοντεύει το τέλος του ως Inuyasha Kanketsu hen, ξυπνάω το θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση ακόμα και για το τέλος.

Το μόνο που με παραξένευε ήταν το γιατί έγιναν έτσι ανάμικτες οι μάχες... Στην τελική οι χαρακτήρες έγιναν overpowered και οι 2 μεριές. Πρώτα ο Naraku με τον Hyourimaru και τώρα ο Sesshoumarou με τον Inuyasha... Και στην τελική κάνουν μάχη εναντία των youkais και άλλων youkais έτσι out of the blue...

Όμως από που ήρθε ο Byakuya ? Δεν τον θυμάμαι στην προηγούμενη σειρά. Δεν είδαμε καθόλου τον Naraku να τον δημιουργεί.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 24, 2017 12:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
~Necrobumb

Και ναι, τους τελευταίους μήνες έχω ξεκινήσει και βλέπω την αρχική σειρά. Τελικά με την τρίτη φορά μπόρεσα να κάτσω να την δω. Την πρώτη είδα τα πρώτα 18, την δεύτερη προσπάθησα να δω από το 19 αλλά δεν θυμόμουν τίποτα και τελικά μετά από δέκα και βάλε χρόνια αναμονής την ξεκίνησα στα σοβαρά.

Γενικά είναι αρκετά καλή, τα fillers μέχρι το 90 που έχω φτάσει είναι λίγα, πράγμα καλό για τόσο μεγάλη σειρά. Μου αρέσει η ατμόσφαιρα που βγάζει το αξεπέραστο ost και ταιριάζει απόλυτα με την εποχή που υποτίθεται ότι διαδραματίζεται.

Να γκρινιάξω λέγοντας ότι το premise είναι για τα μπάζα, σπάει ο κρύσταλλος και πρέπει να μαζέψουμε όλα τα χιλιάδες κρυσταλλάκια. Ευτυχώς δεν μένει σε αυτό με αρκετές ανατροπές και τα αναμενόμενα power ups που κάνουν την σειρά να τσουλάει νεράκι. Τα fillers είναι ανεκτά αλλά τα καταλαβαίνεις αμέσως. Ο Inuyasha μου την σπάει. Από την άλλη η Sango και η Kagome είναι πολύ καλοί χαρακτήρες, ειδικά η δεύτερη. Ο Miroku απλά αστείος. Τα σπάει το αλεπουδάκι, πάντα γελάω και το ιπτάμενο tanuki που σκάει σε διάφορα επεισόδια για comic relief.

Τεσπα περισσότερα όταν τελειώσω, την περίμενα χειρότερη και βαρετή αλλά τελικά είναι ένα καλό shojo shonen (νέα ορολογία !) που σε διασκεδάζει ακόμα κι αν δεν έχει και τις καλύτερες μάχες από άποψη δράσης. Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2017 11:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Τέλειωσα και τις δύο σειρές. Πραγματικά η πρώτη τελειώνει πολύ απότομα, ενώ η δεύτερη λόγο ότι είναι πιο καινούργια είναι πολύ καλύτερη τεχνικά.

Σε γενικά πλαίσια τελικά που άρεσε αρκετά, δεν γίνεται ποτέ πολύ γματη αλλά έχεις συμπαθητικούς χαρακτήρες και η kagome είναι σίγουρα μια από τις αγαπημένες anime προσωπικότητες.
Στην πρώτη σειρά δυστυχώς υπάρχουν fillers που δεν είναι πολύ βαρετά ή απλά άθλια όπως του Naruto αλλά θα μπορούσαν να λείπουν ή έστω να είναι λιγότερα.

Επίσης το animation της 1ης σειράς δεν είναι τίποτα το φοβερό αν και έχει τις καλές στιγμές του ειδικά προς το τέλος. Θα την πρότεινα αν δεν έχετε να δείτε κάποιο άλλο shonen μιας και που δεν είναι ακριβώς shonen shonen. Θα έλεγα είναι ένα shojo shonen!

Αν και τις ταινίες τις είχα δει παλιότερα, πιθανόν να τις ξαναδώ να τις θυμηθώ! Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης