Το ξέρατε ότι hebi σημαίνει φίδι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Star Ocean : The Last Hope
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 1:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Το πολυαναμενόμενο 4ο παιχνίδι τις σειράς μόλις κυκλοφόρισε για Xbox360 απο την Square-Enix (triAce sto development) για Ιαπωνία και Αμερική και αναμενεται να κυκλοφορισει τελη Απριλιου στην Ευρωπη.


Μεσω videos και reviews που ειδα και διαβασα μου κίνησε ιδιαιτερα το ενδιαφερο αλλα ταυτοχρονα με προβληματισε.

Καταρχην ως ενα απο τα πολύ θετικα στοιχεία του τιτλου παρουσιαζονται τα εντιπωσιακα γραφικά του τοσο μέσα στο παιχνίδι (και ειδικα στο travel mode) οσο και τα λεπτομερη ψηφιακα cinematics..




Στα θετικά επισης συγκαταλεγεται και το συστημα μαχης.Ειναι turnbased, σχετικά γρηγορο χωρις αναμονες και μεγαλη πληθώρα εντολων και παρεχει και ενα νεο συστημα εντoλων που λεγεται Blindside οπου κάνεις execute combos kai spells στην πλάτη τοθ αντιπαλου κανοντας ετσι aναποφευκτο το parry και περισσοτερο damage.

http://www.youtube.com/watch?v=92tnOeEz36U


Στα αρνητικα δυστιχως στα περισσοτερα reviews που διαβασα αναφερεται το story και το πολύ προχειρο dub στην αμερικανική εκδοση. Γενικα ο ηχος κινειται σε εξαιρετικα μετρια επιπεδα.

Oποιος γνωριζει πληροφοριες σχετικα με το παιχνιδι η καλυτερα το εχει παιξει ας postarei εδω τη γνωμη του, πληροφοριες και αν τελικα αξιζε η αναμονη .

Official site---> http://na.square-enix.com/starocean/
enjoy Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Koshin στις Πεμ Μάρ 19, 2009 11:47 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 2:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Θα το έχω στα υπόψιν μου μόλις πάρω το XBOX 360 Premium, γιατί έκανα μία "ντάμα" χωρίς να το ξέρω...!
Επίσης γιατί η φράση "πλήθωρα εντολών" μου θυμίζει Final Fantasy 10 battle mode ?

Από τα γραφικά θα έλεγα ότι έχει τα γραφικά του Final Fantasy 12. Σίγουρο έπος θα είναι.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 6:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Αλλο ενα J-rpg για την Microsoft... Πια τα μονα J-rpg που μηναν στο PS3 ειναι το Vlakyria Chronicles και το Eternal Sonata, με το πρωτο να ειναι Tactic rpg και το δευτερο ενα multiplatform που αργισε εναν χρωνο να κυκλοφορισει στο PS3. Και κανενα απο αυτα τα δυο δεν λεν να τα εκδοσουν στην ελλαδα...

Τεσπα...
Απο τα Revew που διαβασα και ηδα, φενετε να εχει ολα τα πρωτεριματα και μιονεκτιματα του πρωηγουμενου Star Ocean. Αυτα ειναι:
Πολοι δισκοι.
Κλασικες anime σιμπεριφορες και στερεοτυπα.
Story που ειναι βαρετο στην αρχη μα γινετε ενδιαφερων στην συνεχια.
Βαθι κι εθιστικο συστιμα μαχης χωρις random battles.
Κακο αγγλικο dub χωρις να την δινατοτιτα επιλογης του Ιαπονικου.
Καλα γραφικα.
Πρωχιρα και βαρετα dungeons που στην συνεχια γινοντε ενοχλιτικοι λαβιρινθοι.
Πολα side quests.

Θα πρωσθεσω ως αρνιτικο το οτι ειναι X360 exclusive, την στιγμη που ολα τα πρωηγουμενα παιχνιδια με τα remakes τους εβγεναν στις κονσολες τις Sony, μα οσοι θελουν μπορουν αυτο να μην το λαβουν υπ'οψην τους σαν αρνιτικο...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 11:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Μαζι σου Kite, και γω προσφατα αγορασα το 360 και μεχρι πριν απο 1 μηνα ημουν αμετακλητος για Ps3. Περιεργο πραγμα h αγορα.
Δυνατες αποκλιστικοτητες του 360 atm τα Tales of Vesperia, Lost odyssey και Star ocean.(αναμενω να τα αγορασω κ τα 3)
Αντιστοιχα για Ps3 Valkyria chronicles ,White knight story k FFVXIII.

Ισως καλυτερα η ανακοινωση του FFΧΙΙΙ για multipratform μου γλίτωσε 150 ευρω..Σε καποιο φίλο θα παιξω και τα παραπανω του ps3 (οταν με το καλο βγουν)..


Στο θεμα μας ακριβως αυτα ειναι τα συνολικα θετικα - αρνητικα που καταλαβα κ γω απο καποια reviews.Στο τομέα του σεναριου μπορουν μαλιστα να γινουν και ανακαταταξεις κα8ως και εναλακτικα τέλη αναλογα με την επικοινωνια που εχει ο παιχτης με τους ingame chars του παιχνιδιου..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dark-Master
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 675 Τόπος: Alexandroupoli
Kite έγραψε:
Αλλο ενα J-rpg για την Microsoft... Πια τα μονα J-rpg που μηναν στο PS3 ειναι το Vlakyria Chronicles και το Eternal Sonata, με το πρωτο να ειναι Tactic rpg και το δευτερο ενα multiplatform που αργισε εναν χρωνο να κυκλοφορισει στο PS3. Και κανενα απο αυτα τα δυο δεν λεν να τα εκδοσουν στην ελλαδα...

To Valkyria Chronicles exi vgi pal opos kai to Eternal Sonata gia to ps3
Idou.

Valkyria Chronicles:
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/5233985/-/Product.html?searchstring=Valkyria+Chronicles&searchsource=0&cur=258
PAL COVER:
http://img.neoseeker.com/boxview.php?iid=25023&eid=43044&type=front

Eternal Sonata:
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/6072225/-/Product.html?searchstring=Eternal+Sonata&searchsource=0
PAL COVER:
http://i.neoseeker.com/boxview.php?iid=25110&eid=42662&type=front

Tora ama to thes na to nikiasis pane sta seven. Edo stin alex\poli to exi to seven.
Koshin έγραψε:
Ισως καλυτερα η ανακοινωση του FFΧΙΙΙ για multipratform μου γλίτωσε 150 ευρω..Σε καποιο φίλο θα παιξω και τα παραπανω του ps3 (οταν με το καλο βγουν)..

An enoeis tin anakinosi tou 13 gia xbox tote exi idi gini. Exoun perasi poli mines.

_________________

Suikoden V
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 5:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime

Το ξερω οτι βγικαν και εχω ιδη το Valkyria Chronicles. Στην ελλαδα ειναι που δεν λεν να εκδοθουν! Εχω παρει σβαρνα ολα τα μαγαζια της θεσσαλονικης, και δεν εχουν κανενα απ'τα δυο, ουτε καν στους καταλογους. Επισεις κανενας δεν εφερε ελλαδα και το Folklore που το εψαχνα σαν τρελος. Τα μονα μερει που μπορεις να βρεις τα συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι τα Seven Video Net, που τα φερνουν για ενικιαση απο το εξοτερικο (δλδ Δεν τα πουλανε).

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 6:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Kite έγραψε:

Το ξερω οτι βγικαν και εχω ιδη το Valkyria Chronicles. Στην ελλαδα ειναι που δεν λεν να εκδοθουν! Εχω παρει σβαρνα ολα τα μαγαζια της θεσσαλονικης, και δεν εχουν κανενα απ'τα δυο, ουτε καν στους καταλογους. Επισεις κανενας δεν εφερε ελλαδα και το Folklore που το εψαχνα σαν τρελος. Τα μονα μερει που μπορεις να βρεις τα συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι τα Seven Video Net, που τα φερνουν για ενικιαση απο το εξοτερικο (δλδ Δεν τα πουλανε).


Είχα πετύχει και άλλα τέτοια που δεν τα έφερναν Ελλάδα... Οπότε Αγγλία ή Γερμανία είναι η καλύτερη λύση αγοράς... Τι ξενερωτό !

Όσα παιχνίδια βρήκα στα Seven ήταν πολύ κοντά σαν J-Games, όπως το Kengo: The Way of Bushido, μπόρεσα να τα πάρω. Άλλα δεν τα πουλάνε σχεδόν καθόλου...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 10:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Star Ocean Forever.



Lol, infinite undiscovery eikona apo development akoma (opos k oti allo evales dn einai apo final release) ---> see gametrailers gia review.
Koshin έγραψε:


[img]http://s3.amazonaws.com/images.nachofoto.com/b-Star-Ocean-The-Last--

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 11:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Παράθεση:
Lol, infinite undiscovery eikona apo development akoma (opos k oti allo evales dn einai apo final release) ---> see gametrailers gia review.


Exeis dikio apo google to evala viastika, an kai mou emiazan ta grafika me ta screenshots k video apo gametrailers.To IU den to exw paixei Smile .
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 7:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Παράθεση:
Επισεις κανενας δεν εφερε ελλαδα και το Folklore που το εψαχνα σαν τρελος.

Egw apo ellada to peira kite. Sorry gia to offtopic.[/quote]

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2017 11:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Megala nea! 28 Noemvriou HD remake Star Ocean 4, PS4 k Steam!

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takashi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2017 5:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 225 Τόπος: Aokigahara Τώρα Βλέπω: Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
eprepe na mpw edw gia na to matho eisai apisteftos lol Razz
ma remake to 4 toulaxiston to 2 eleor

_________________
過労死
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2017 5:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
PSN Preorder,
To 2 otan vgaloun psp classics sto virtual machine tou Ps4Pro2+1 dwro tha deis ena wraio 4K upscale.

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takashi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2017 5:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 225 Τόπος: Aokigahara Τώρα Βλέπω: Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
Dragon quest X apo wii u opios goustarei as pei

_________________
過労死
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης