Το ξέρατε ότι otoosan σημαίνει πατέρας;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Live Action Anime/Manga !!!
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 14, 2018 2:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Έχει πλάκα αυτό το necrobump. Καταρχάς α) ότι θυμόσουνα ότι κάποιος περίμενε το battle angel alita να γίνει live action β) οι αθώοι και ευσεβής πόθοι μερικών geek εκπληρώνονται με το χειρότερο τρόπο (θα μου πεις, πότε το holywood έκανε σωστή μεταφορά)

Τespa, epilogos me greeklish for old times sake! Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 06, 2018 2:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
Hohoho!

Απο whitewashing στο GitS σε cgiwashing στο Gunnm [/hipster]

Mακρια απο live action adaptations λέμε ^^

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 06, 2018 2:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Είδες το gits, μέχρι στιγμής το έχω αποφύγει αλλά που θα πάει, ΘΑ ΤΟ ΔΩ! (και θα το μετανιώσω!) Laughing Confused

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 06, 2018 5:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
To αποφεύγω όπως ο Δγιάολας το λιβάνι Very Happy

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 25, 2018 7:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
To glossofagate re mlks efage kathisterhsh gia telos tou xronou, ypothetw htan gia ta baza k den kataferan oute vasikh tainia na ftiaksoun me ayta pou eixan (an k (off-topic) meta to black panther den nomizw na yparxei xeiroterh tainia gia to 2018). Tyxainei na einai k to sci-fi k gia thn akriveia to cyberpunk san eidos se eksarsh opote ypothetw vgazoun oti tous lene ta analytics pernontas oti franchise vroun anti na plhrwsoun kati pou xreiazete dhmiourgikothta k oxi metafora... alla ti lew ayto ginete edw k poly kairo pleon
btw kalh metafora einai to prwto resident evil, k san atmosphera, oxi anousio splatter, dynato ost...stavrwste me;p

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 27, 2018 9:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Τι να κάνουμε που όλες οι κοινωνικές ομάδες είναι κατά των live action μεταφορών! Laughing

Νομίζω είναι πολύ αργά, είδαν το χέσιμο που έφαγε και το στέλνουν Χριστούγεννα μπας και πάνε να το δούνε τα πιτσιρίκια γιατί οποιαδήποτε άλλη περίοδο θα πατώσει.

Η καλύτερη μεταφορά πιστεύω είναι το Silent Hill, ήταν ταινία όχι αρπαχτή. Το 1ο resi το λες και καλό αλλά νομίζω βασίστηκε πολύ περισσότερο στο να "γοητεύσει" τους fans με σκηνές κατευθείαν από τα πρώτα παιχνίδια παρά να παρουσιάσει ένα μπομπάτο σύνολο. Ε και η μετέπειτα πορεία του δείχνει πως δεν είχαν και τις ιδιαίτερες καλές προθέσεις να μείνουν πιστοί στο υλικό. Θα μου πεις έτσι όπως είχε καταντήσει το resi μετά το 4, ποιες προθέσεις και μλκς μου λες! Έχουν και ένα δίκιο.
Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης