Το ξέρατε ότι akai σημαίνει κόκκινο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Perierga oneira
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 28, 2005 7:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
AtErMoNo έγραψε:
Σωστό! Κι εγώ το παθαίνω και όχι μόνο. Μπορώ να κανονίζω και το σενάριο, ή έτσι νομίζω. Πάντως μόλις μου συμβαίνει αυτό μετά από λίγο ξυπνάω. Πάνω στο καλό!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Ektos an sfalw tragika, nomizw pws einai episthmonika apodedeigmeno oti gia na thymasai ena oneiro prepei na xypnhseis amesws afou to deis. Kai fysika ta oneira kratane klasmata tou deyteroleptou, synepws h ennoia tou xronou kapou xanei to nohma ths. Kai pairnontas ayto ws bash, nomizw oti mporeis na katafereis na katalabeis oti oneireyesai, akomh kai na "dialexeis" thn troph tou oneirou sou, alla den syneidhtopoieis oti gia na biwneis to oneiro shmainei oti epeita to thymasai kai epeidh opws eipa ta oneira kratane klasmata tou deyteroleptou, mporeis na thewrhseis oti thn wra pou antilambanesai oti blepeis kapoio oneiro eisai hdh xypnios. Ayto omws de nomizw oti mporei kaneis na to antilhftei kai as antilambanetai oti oneireyetai.

Epishs ta oneira sxetizontai me to yposeinhthto kathws lene, dhladh me ena meros tou eggefallou pou de xrhsimopoieitai apo ton anthrwpo.

O paralogismos twn oneirwn einai apo ta pio spoudaia shmadia empneyshs kata th gnwmh mou, polles fores teinoun na einai apo mona tous texnh.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dragon-Cook
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 1:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 338 Τόπος: Αθήνα για τώρα!!!
Lost Reflection έγραψε:
Kai fysika ta oneira kratane klasmata tou deyteroleptou,
Εδώ είναι που κάνεις το λάθος, όμως... Εξαρτάται από την πνευματική κατάσταση που βρίσκεται ο εγκέφαλος, αλλά ποτέ (!) δεν κρατάνε μόνο για κλάσματα του δευτερολέπτου... Shocked
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spirus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 2:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
egw opote mou symbainei ayto den krataei gia klasmata tou deyteroleptou..biwnw ta oneira se real time lol..oxi 3-4 wres alla kana tetarto sigoura

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 3:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ελεος, αυτο δεν γινεται... γενικως, τα τελευταια posts, ειναι εντελως εκτος λογικης... Μα να κανονιζετε το σεναριο? Αληθεια, χορηγο εχετε? ΣΑΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ??? =P

Α, και κατι αλλο να το ξερετε : Οταν ξυπνατε στο καλο σημειο, ειναι επειδη εκεινο ειναι το σημειο οπου βγαινει το αποθημενο σας. Τα ονειρα γινονται με βαση το παρελθον, οποτε, το ονειρο δεν συνεχιζεται, και ετσι ξυπνατε...

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
spirus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 3:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
[Aoshi] έγραψε:
Ελεος, αυτο δεν γινεται... γενικως, τα τελευταια posts, ειναι εντελως εκτος λογικης... Μα να κανονιζετε το σεναριο? Αληθεια, χορηγο εχετε? ΣΑΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ??? =P


wraio to xioumor sou..elpizw esy toulaxiston na to xarhkes.....ti na sou pw..to mono pou kserw einai pws arketes fores exw synaisthhsh kai mporei na kanw epiloges sta oneira..twra an den to pisteyeis dikaiwma sou..pantws mhn ypotimas toso eirwnika tous allous..o Lost Reflection to eftase se polu akra..tespa..den asxoloume

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 4:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Μπορω να μαθω τι εχετε παθει ολοι με μενα? Μιλησα σε κανεναν ειρωνικα? "Εγω για τον Lost Reflection μιλαω, εσυ τι πεταγεσαι?" Θες τετοια να αρχισω να λεω τωρα? Και δικιο θα χω... για το χιουμορ μου, δεχομαι ΜΟΝΟ θετικα σχολια, αλλιως, μην το σχολιαζεις καθολου.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Some researchers cite the lack of prefrontal activity as a sign that the function of sleep is restorative. Sleep gives a rest to the frontal lobes, the most active part of the brain while awake. And, it may well be that lucid dreaming--being aware of dreaming while dreaming--is possible for some people because their frontal lobes don't completely shut down during dreaming.

Another curious quality of brain activity during dreaming is that almost all dreams are forgotten. Dream amnesia is the norm. This is not due to ...
We are likely to remember dreams if we wake shortly after they occur. Even so, if we do not encode the dream by making some effort to remember it, we are likely to forget it.

http://skepdic.com/dreams.html

Lathos ekana sto thema diarkeias twn oneirwn, profanws. sry, Dragon Cook, exeis dikio.

http://www.psywww.com/asc/dreamfaq/node8.html

A dream turns 'lucid' when one becomes aware that one is dreaming, and at that point one begins to be able to change elements in the dream. You can make a bird fly through it, for instance, or change the color on the walls of the room in the dream - by simple affirmation.

http://tap3x.net/EMBTI/j5lucid.html


Parakalw, loipon next time tis antirrhseis orismenwn na synodeyoun kai epixeirhmata, apla gia na exoume thn pseydesthish oti proseggizoume mia syzhthsh.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
spirus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 3:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
[Aoshi] έγραψε:
τα τελευταια posts

les ta teleytaia..dld oxi mono tou lost reflection..aforoun loipon ayta ths teleytaias syzhthshs gia to biwma twn oneirwn

AtErMoNo έγραψε:
Μπορώ να κανονίζω και το σενάριο, ή έτσι νομίζω

[Aoshi] έγραψε:
Μα να κανονιζετε το σεναριο? Αληθεια, χορηγο εχετε? ΣΑΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ??? =P

[Aoshi] έγραψε:
"Εγω για τον Lost Reflection μιλαω, εσυ τι πεταγεσαι?"

mono gia ton lost reflection den milhses..to sxolio sou htan gia allon

oson afora thn ennoia xioumor mhn nomizeis oti eisai o mr.teleios..twra gia to na mhn to sxoliasw..dld an den prokeitai na sou pw kala logia gia to xioumor sou na mhn sou pw tipota?..an theleis na akous mono kala logia kai na mh miloun aytoi pou tha sou poun asxhma tote yparxei problhma

epeidh ayto me ta oneira symbainei kai se mena prosblhthhka me ton tropo pou to diakwmwdhses..

@ lost reflection: eyxaristw polu gia ta links pou postares..hksera oti ayta ta oneira ta lene lucid alla den brhka me thn prwth links kai den synexisa na psaxnw..otan eipa prin gia "akra" ennousa oti synetheses pola pragmata kai ekanes to olo keimeno confusing

kala..epeidh to mynhma exei ginei san ekthesh to teleiwnw edw lol

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 6:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
Paidia exete arxisei na 3efeugete apo to olo topic. Please epanel8ete sto 8ema kai mhn arxisete flame!! Twisted Evil
(kai mh lete kaka pragmata gia ton Lost giati 8a sas malwsw!!)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RAven_FActoR
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 6:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 236 Τόπος: Mykonos Τώρα Βλέπω: Loveless
kala,den ksanalew vlakeies....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την RAven_FActoR στις Κυρ Μάϊ 29, 2005 7:08 pm, 1 φορά

_________________
"'Your eyes can deceive you, don't trust them'"
-Huey Freeman, quoting Obi Wan Kenobi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 7:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
Ano...eipa alh8ina oneira!! An einai alh8ina.. lol tre3e na krufteis!! Razz (auto isxue gia prin to edit sou)

Mia fora ponouse to mati mou kai evlepa oti eixe skoulhkia.. laxani skoulhkia..kai ta evlepa ston ka8refth! Shocked

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Xod
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2005 9:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Ο κάθε άνθρωπος ελέγχει τα όνειρά του, εξ'άλλου προέρχονται από το ίδιο του το μυαλό. Απλά αυτό συμβαίνει υπσυνείδητα. Εγώ έχω δοκιμάσει με επιτυχία να ελέγξω την εξέλιξη ενός ονείρου συνειδητά, αλλά το αποτέλεσμα δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα, μου αρέσουν περισσότερο τα αυθόρμητα όνειρα. Επίσης όταν το όνειρο γίνεται αρκετά δυσάρεστο, έχω δοκιμάσει επιτυχώς να ξυπνήσω ως μια μορφή εύκολης φυγής.
Όταν ήμουνα μικρός νόμιζα πως είναι αδύνατο να θυμηθώ την αρχή ενός ονείρου ή να αντιληφθώ πότε αρχίζει ένα όνειρο. Μετά όμως κατάλαβα ότι οι σκέψεις με τις οποίες πέφτω για ύπνο σχηματίζονται σε όνειρο αμέσως μετά τον ύπνο. Αυτό γίνεται αρκετά αντιληπτό όταν κάποιος με ξυπνάει λίγο αφού με πάρει ο ύπνος, οπότε έχω την ευκαιρία να θυμηθώ την αρχή ενός ονείρου.
Ένα όνειρο μπορεί να είναι αρκετά οργανωμένο και λεπτομερές, σαν το σενάριο ενός μυθιστορηματικού βιβλίου, τις περισσότερες φορές όμως είναι αφηρημένο και σουρρεαλιστικό και γι'αυτό συχνά είναι δύσκολο να το εξηγήσεις σε κάποιον άλλον. Επίσης ένα όνειρο δε μπορείς να το ανακαλέσεις με ευκολία όπως μία πραγματική εμπειρία. Συνήθως ο χρόνος είναι καταλυτικός για τα όνειρα και έτσι όσο περνάει, τόσο λιγότερο από το όνειρο μπορεί κανείς να θυμηθεί.
Όλα αυτά βέβαια τα γνωρίζω εμπειρικά. φαντάζομαι ότι ο ύπνος και τα όνειρα μπορούν να εξηγηθούν καλύτερα από επιστήμονες της νευρολογίας και της ψυχολογίας... >:)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
spirus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 12:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
Xod έγραψε:
Επίσης όταν το όνειρο γίνεται αρκετά δυσάρεστο, έχω δοκιμάσει επιτυχώς να ξυπνήσω ως μια μορφή εύκολης φυγής.

ayto gia mena einai to pio dyskolo..blepw tous xeiroterous efialtes kai tous syneidhtopoiw ekeinh th stigm alla den mporw na ksypnhsw oso kai an prospathw Sad sygkekrimena eimai apla sto krebati alla ponaw se olo mou to swma frikta..eleina frikta..kai den mporw oute na fwnaksw oute na kounhthw kala kala..alla pali kala exei arketo na mou ksanasymbei tetoio oneiro

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 8:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Και εγω μπορω να ξυπνισω οποτε θελω αλλα εχω ενα βιτσιο, αν ξεκινισω να βλεπω μια ταινια πρωτη φορα να την δω μεχρι το τελος χορις να στρεψω αλλου την προσοχη μου (εκτος αν το εργο μπαζει πραγματικα). Αυτο λιπον το βιτσιο εχει επεκταθει και στα ονειρα μου. Και το χιροτερο εφιαλτι να βλεπω θα σινεχισω να κιμαμαι για να τον δω ολο, εκτος αν προκιτε για κανεναν "lowbaget εφιαλτη" της απολιτης υποκουλτουρας του holywood που υποτιμα την νοημοσινη σου. Τοτε θα ειναι σοστος εφιαλτης να κατσω να το δω ολο. Razz

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2005 10:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Με εξαίρεση κάποια πολύ "κουλά" όνειρα, όλα τα υπόλοιπα απλώς "παράξενα" όνειρα που βλέπω κατά καιρούς τα ξεχνάω διότι πάντα κάπου βρίσκω μερικές λογικές εξηγήσεις και αναγνωρίζω το από που προήλθαν. Σε γενικές γραμμές είναι σαν κλασσικό anime: σεξ και βία Smile

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης