Το ξέρατε ότι tachi σημαίνει ομάδα/παρέα/μαζί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Ultimate Fan Service Anime
leviathan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 05, 2006 5:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 22 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 42
Ikkitusen (δεν είμναι απόλυτα βέβαιως ότι το έγραψα σωστά). Όταν τέλειωσα αυτή τη σειρά είχα "μπουχτήσει" από το πολύ fanservice (αν είναι ποτέ δυνατόν). Μιλάμε ότι κάθε δεύτερη-τρίτη σκηνή είχε και από ένα (τουλάχιστον) fanservice. (Mεχρι και το tenjou tenge δειχνει ελάχιστα σε σχεση με το ikkitusen)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 05, 2006 5:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
leviathan έγραψε:
Ikkitusen (δεν είμναι απόλυτα βέβαιως ότι το έγραψα σωστά). Όταν τέλειωσα αυτή τη σειρά είχα "μπουχτήσει" από το πολύ fanservice (αν είναι ποτέ δυνατόν). Μιλάμε ότι κάθε δεύτερη-τρίτη σκηνή είχε και από ένα (τουλάχιστον) fanservice. (Mεχρι και το tenjou tenge δειχνει ελάχιστα σε σχεση με το ikkitusen)

Oντος στο Ikkitusen το σεναριο και το ξυλο παιζουν δευτερευον ρολο, που εξιπιρετει το κιριο περιεχομενο του anime που ειναι το fanservice. Εχει τοσο fanservice που το anime γινετε πια αστιο...ακομα και στις υποτιθετε σοβαρες σκινες. Shocked

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Black_jack
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 05, 2006 6:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 11 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 284 Τόπος: Hrakleio(krhths) Τώρα Βλέπω: diafora
kala dite airmaster kai tha doume :p
to katebazo tora
de leo oraio einai alla exo barethi na blepo kilotakia re gamoto eleos dld Razz
an katalaba kala kai alla einai fun servise opos na dixni stihtos xoris logo etsi?
giati kai apo auto exei mpoliko to airmaster Razz
ala kata ta genika exei oraio 3ilo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 05, 2006 10:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
Wx ontws blady-chaaaan.. gomeeeeeeeeen! mone mone!! (eleos teleiws to yumeria.. an kai exei gelio Razz)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 06, 2006 4:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
[quote="Blademaster_X"]Yumeria για μενα διοτι εχει ολες τις ηλικιες αλλα παρολα αυτα καταφερνει καλα στον fanservise τομεα...[quote]
Tι να πει κανείς, τότε, για την 12χρονη Rizel στο Rizelmine που όχι μόνο παντρεύεται τον 15χρονο Tomonori, αλλά του κάνει και διάφορα τσαλίμια π.χ. όταν ντύνεται μονάχα με μια ποδιά κουζίνας, προκαλόντας instant nosebleed στον πατέρα του. Laughing Laughing Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Shadow
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 10, 2006 4:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 08 Οκτ 05 Δημοσιεύσεις: 87 Τόπος: Αθηνα
symfonw apolita me ton Vetus . 8a pros8eso epeipleon kai to tenjou tenge kai ekei eihe apleto fan service.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bloodwing
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 21, 2006 6:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Basilisk ~Kouga Ninpo Cho~
To apolyto fanservice anime einai to Ikkitousen,xwris amfivolia.Otan dyo gkomenes paizoun 8anathforo ksylo kai h "kamera" anti na estiasei sth mourh ths mias pou trwei klwtsia apo thn allh kai ths feugoun ta dontia,estiazei sto froufrou kilotaki kai sto bouncy sth8os tous,den mporw para na to pshfisw no.1 fanservice anime.
Sth deuterh 8esh erxetai to He is my Master kai to Yumeria...

_________________

Omae wa saigo no romantisuto...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 05, 2006 11:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Συγνομη που ξεθαβω αυτο το παλιο topic μα βρικα αλλο ενα κελεπουρι που εχασε το νοηματου πρως τημη. του fan service.

Girls Bravo.

Κατευασα την Uncut εκδοση και ξεκινησα να το βλεπω αυτην την περιοδο. Εχω βαρεθει να βλεπεω κιλοτακια και γυμνα βυζια να ανεβοκατευενουν...
Συμβενει αυτο που παθενεις αν δεις μονοκοματα ολη την ταινια ΖΟΥΛΟΥ! Το βιζι χανει πια το νοημα του. Shocked

He is my Master.

πολυ το ξερετε καθος πειρε το βραβιο fanservice anime 2005.... δεν εχω καμια uncut εκδοση απο αυτο το anime (ουτε την κανονικη δεν εχω καθος αυτην που κατευασα ειναι αποκληστικα για PSP). Ψαχνομουν να βρω ιχνος σεναριου και σοβαροτιτας σε αυτο το anime. Ματεα ομος. Ειχε αρκετη πλακα και μοναδικα μεγαλους τιτλους επισοδιων (9 σειρες γραματα) μα αν το δεις καταλαυενεις οτι σκοπος του anime ειναι να βλεπεις τρεισ'χαριτομενα cuties να ντινοντε cosplays, να κανουν μπανιο και να κακοποιουντε απο εναν αληγατορα, και ολ'αυτα μπροστα στα ματια του προστιχου αφεντικου τους. Confused

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 2:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Moλις βρικα αλλο ενα κελεπουρι που θυσιασε το την ελαχιστη σωβαροτιτα που ειχε πρως τιμην το Fanservice.

MOUSE

Μια κακεκτιπη αντιγραφη του Lupin 3 οπου ενας αρχικλευταρος με το ψευδονιμο Mouse κλεβει οτι βρει μπροστα του. Αντι η σειρα να συγκεντρονετε στο πενιχρο σεναριο της, συγκεντρονετε περισοτερο στις τρεις λισαρες, γκομεναρες, (με πεπονια που νομιζεις βγηκαν απο το Τσερνομπιλ) που υπηρετουν τον Mouse και τον φοναζουν συνεχια master.
Που να δητε δλδ την uncut εκδοση που βρικα!...

δεν βλεπω και πολυ κηνιση. Μην μου πητε οτι δεν εχουν πεσει στα χερια σας τετια anime?

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Six Winged Angel
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 8:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 458 Τόπος: Athens, Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto
Evangelion, Elfen Lied kai Burst Angel

sto teleutaio me travi3e mono to fanservice se sindiasmo me tous xaraktires Razz

_________________
"The fate of destruction is also the joy of rebirth"
- Kheel Lorenz

Faith makes the impossible, possible. Courage makes 1% into 100%!
レイ規則! , レイはすべてを所有する!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ShinnAsuka
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 3:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 492 Τόπος: Brighton Uk Τώρα Βλέπω: To spam sta threads.
Ragnarok the animation...poli geleio kai polla kilotakia... Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2006 6:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Kite έγραψε:
Συγνομη που ξεθαβω αυτο το παλιο topic μα βρικα αλλο ενα κελεπουρι που εχασε το νοηματου πρως τημη. του fan service.

Girls Bravo.

Uncut εκδοση και ξεκινησα να το βλεπω αυτην την περιοδο. Εχω βαρεθει να βλεπεω κιλοτακια και γυμνα βυζια να ανεβοκατευενουν...
Συμβενει αυτο που παθενεις αν δεις μονοκοματα ολη την ταινια ΖΟΥΛΟΥ! Το βιζι χανει πια το νοημα του. Shocked


Kala to girls bravo einai sigura poli top sto thema fan service...
I skini me tin Banana stin uncut ekdosi tou 2ou ep den tha ti ksexaso pote...(anarotieme kite mporeses na proseksis tou ipotitlous se ekini ti skini? Laughing Laughing )

Episis poli brutal sto thema fan service ine to OVA Agent Aika me oles tis kopeles forane foustes pou eine sto idio ipsos me to kilotaki i protagonistria na exei gia oplo enan magiko korse ke i antagonistria magiko kilotaki Smile

Maid tai ke Elfen lied einai sigoura poli psila
ke min ksexname ke Orochuban Ebichu Razz episis

BTW to Zulu gamai Exclamation
Alla den thimame na eixe gomenes pouthena ektos apo tin proti skini Evil or Very Mad
Mono tin maxi sto Rorks-drift edixne stin ipolipi tenia (testosteroni sto maximum)...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2006 11:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Kienzan έγραψε:
(anarotieme kite mporeses na proseksis tou ipotitlous se ekini ti skini? Laughing Laughing )

Η αληθια ειναι οτι το βασικο torrent με το uncut του πρωτου seasson που κυκλοφορει, εχει σωβαρο πρωβλημα με το Timing των υποτητλων. Αλλα εγω βρηκα μια εκδοση απο ενα αλλο γερμανικο fansub groupe οι οπιοι μαζη με τα γερμανικα softsubs εβαλαν μεσα και αγγληκα softsub, και οφηλω να ομολογησω οτι εκαναν καταπληκτικη δουλια! Αν θες σε κανα trade μπορω να στο δοσω για να μπορεσεις να το δεις κι εσυ.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2006 1:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Kite έγραψε:
Kienzan έγραψε:
(anarotieme kite mporeses na proseksis tou ipotitlous se ekini ti skini? Laughing Laughing )

Η αληθια ειναι οτι το βασικο torrent με το uncut του πρωτου seasson που κυκλοφορει, εχει σωβαρο πρωβλημα με το Timing των υποτητλων. Αλλα εγω βρηκα μια εκδοση απο ενα αλλο γερμανικο fansub groupe οι οπιοι μαζη με τα γερμανικα softsubs εβαλαν μεσα και αγγληκα softsub, και οφηλω να ομολογησω οτι εκαναν καταπληκτικη δουλια! Αν θες σε κανα trade μπορω να στο δοσω για να μπορεσεις να το δεις κι εσυ.


I uncut ekdosi pou exo apo LIME den exei kapio provlima me ta subs... Rolling Eyes
Gia alous logous den proseksa tous ipotitlous...

...me pianeis nomizo Cool Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 1:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Mολις βρικα αλλο ενα αριστουργιμα!

Amazing nurse Nanako!

Πρωσπαθει να το παιξει κομοδια διχνοντας της γκαφες μιας χαζης υπηρετριας, μα στην ουσια δεν κανει τπτ αλλο απο το να επιδικνιει την ιδια σε διαφορα cosplay! Τουλαχιστον αυτο πρωκαλει γελιο!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης