Το ξέρατε ότι sakana σημαίνει ψάρι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    Δημιουργία AMV
light&ryuk
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2007 12:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: Μάλλον θα μείνω στα Χανιά Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden,Serial Experiments Lain
Κατ' αρχήν γεια σας.Είμαι καινούριος σ'αυτή την παρέα και γενικά στον κόσμο των anime.Οπότε θα ήθελα μια βοήθεια. Στα Χανιά, που μένω τα τελευταία 17 χρόνια(εκεί γεννήθηκα),διοργανώνεται ένα festival με θέμα τη μουσική τα comics και γενικά ό,τι έχει σχέση με τη δημιουργία και μου ζητήθηκε να δημιουργήσω ένα AMV. Τα anime που διαθέτω αυτή τη στιγμή είναι τα Evangelion, FMA, Naruto ενώ κατεβάζω το Ηellsing. Αυτό που θέλω είναι ιδέες για το τι να περιέχει το AMV. Όποιος έχει όρεξη και θέλη να μου δώσει τα φώτα του να επικοινωνήσει μαζί μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2007 4:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Καλως ήρθες λοιπον στην παρέα μας!
Καταρχήν να σε ρωτήσω με ποιο πρόγραμμα θα το φτιάξεις και αν γνωρίζεις πως να το χειρίζεσαι.
Εύκολα στον χειρισμό αλλά με περιορισμένες δυνατότητες είναι το windows movie maker και το power director της cyberlink.
Πολύ δύσκολα στον χειρισμό αλλά με πολύ περισσότερες δυνατότητες και πιο εντυπωσιακά αποτελέσματα είναι το sony vegas και το Adobe Premier.
Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις ένα δυνατό κομμάτι όπως το επικό Pompeii http://www.youtube.com/watch?v=_CoEHfs6Aas ή κάποιο δυνατό και γρήγορο ροκ κομμάτι, το οποίο θα δώσει ρυθμό και δύναμη στις σκηνές που δείχνουν κάποια κορύφωση στην υπόθεση της σειράς.
Και μιας και έχω κάνει κι εγώ ένα AMV με το power director της cyberlink(είμαι αρχάριος ακόμα Razz ) γιατί δεν πας να το δεις και να μου πεις την γνώμη σου; http://www.youtube.com/watch?v=DH3IO-4Ii38

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
light&ryuk
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 31, 2007 5:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: Μάλλον θα μείνω στα Χανιά Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden,Serial Experiments Lain
Το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσω είναι το Ulead movie factory 6.Από τραγούδια σκέφτομαι να βάλω κάτι από Nightwish ή Hammerfall System of a down ή Slipknot.Εκτός από αυτό πόση περίπου ώρα να κρατήσει γιατί αν είναι πολύ μεγάλο μπορεί να καταντήσει κουραστικό.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 31, 2007 6:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Ωραία συγκροτήματα σκέφτεσαι να χρησιμοποιήσεις. Cool
Αν φοβάσαι ότι θα καταντήσει κουραστικό ένα 4λεπτο τραγούδι,που τόση είναι η μέση διάρκεια των τραγουδιών συνήθως, τότε διάλεξε ένα που σε κάποιο χρονικό σημείο που σε ενδιαφέρει να τελειώσει το AMV,στα 3 λεπτά ας πουμε, κάνει κάποια παύση ή χαμηλώνει η μουσική σαν να τελειώνει το τραγούδι και εκεί μπορείς να το κάνεις fade out για να σβήνει όμορφα και η μουσική μαζί με το video.
Ελπίζω να σε βοήθησα...κι εγώ αυτό το πρόβλημα είχα όταν έφτιαξα το δικό μου AMV αλλά δυστυχώς το κομμάτι που επέλεξα δεν είχε κάποιο τέτοιο σημείο. Sad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Red Ranger
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 30, 2007 1:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 152
Γεια σας παιδιά
Στη σελίδα μου στο Youtube έχω δημιουργήσει κάποια AMV με την μεγάλη μου αγάπη τη Sailor Jupiter καθώς και με τη Sailor Moon. Παραβλέψτε τα υπόλοιπα και δείτε αυτά. Περιμένω τη γνώμη σας...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 30, 2007 11:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Η οποία είναι η....? Wink
(Ξέχασες το link)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης