Το ξέρατε ότι jiko σημαίνει ατύχημα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Elfen Lied
Perverted-sennin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 13, 2006 5:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 125 Τόπος: Patra
Molis prin apo liga lepta(4.45 a.m. Confused ) teleiwsa to anime kai mou arese arketa. To gegonos oti itan mono 13 eps (as min anaferthw sto eleeino ova)
mou afise ena keno, to opoio skeftika na kalypsw me to manga.
Opote:

1. Aksizei to manga?

2. Exei teleiwsei?(Kapou eida mexri to 72vol allou mexri to 68...)

3. Exei megales diafores me to anime?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 13, 2006 12:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
1 to legomeno OVA ..den einai OVA alla ena extra endiamseo episodeio... to opoio dinei kapoia extra info opos ... pos aftoi oi axristei pou kratousan thn Lucy thn piasan eno oute kan den mporousan na plisiasoun ...

to manga toulaxiston h metafrash tou den exei teleiosei akoma! eixe pagosei ena diastima alla xekinise pali ^^ mporis na to vreis sto stoptazmo ...

an axizei ... hell yea (den perimenate diaforetikh apantisi apo emena toulaxiston etsi ? Razz ) ostoso prepei na sou pw oti sthn arxh tha sou xenisei ligo to sxedio tou manga pithanon ^^ alla emena mou arese Razz

twra ws ekei pou exw diavasei (giati exei kati mines pou stamatisa na diavazw manga genikotera logo anoteras vias T_T):
oi diafores einai :
emfanistikai enas xaraktiras extra (o opoios ws twra den epaixe kai spoudeo rolo (alla to manga den teleiose akoma ^^) kai exigitai kapws kai to onoma ths seiras oxi pliros (upothetw )ws ekei pou exw diavasei alla mpenies sto noima Razz
..telos den uparxei h logokrisia tou anime .. kai sthn sugkekrimenh periptosh den anaferomai tooso sthn via ...

telos .... ELFEN LIED RULLLLLLZ RE Razz ...
afta ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Perverted-sennin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 13, 2006 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 125 Τόπος: Patra
Den nomizw na perimena na akousw kalyteri protropi gia na arxisw Very Happy

Oso gia to "ova" to eixa katevasei mazi me ta eps kai eixe arithmo 14. To eida amesws meta to telos kai xenerwsa apisteyeta giati enw vriskomoun "allou" me ta synaisthimata pou dimiourgoun ta teleytaia eps, xekinage xazoxaroumena...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 13, 2006 9:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
To επεισόδειο OVA είναι στην σειρά αμέσως μετά το10, πριν από το 11. Σαν να λέμε το 10.5 Razz Όλοι ξενερώνουν επειδή το βλέπουν μετά από το τελευταίο και έχει σαν αποτέλεσμα να τους χαλάσει όλη τη διάθεση. Αλλά αν το δεις στη σειρά που πρέπει, δεν καταλαβαίνεις πως πρόκειται για extra επεισόδειο.
Μέτρια σειρά κατά τ' άλλα, το manga δεν το έχω διαβάσει και δεν νομίζω να το διαβάσω σύντομα, αυτά Rolling Eyes

Οι Fans της σειράς ας αποφύγουν να διαβάσουν τα μικρά γράμματα Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
merlin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 24, 2007 12:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 106 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: School Rumble
Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ από το 75 κεφάλαιο και μετά;

Έψαξα στο anime eden, stoptazmo, realitylapse αλλά δεν βρήκα τίποτα. Όλα έχουν μέχρι εκεί ή ακόμα δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα τα υπόλοιπα;

Αχ το ανίμε μου άρεσε πάρα πολύ, και το μάνγκα μου φαίνεται ενδιαφέρον μέχρι το 12 που έχω διαβάσει. (Τι κάνει ο καμένος σε καιρό εξεταστικής Rolling Eyes )

Αν μπορείτε παιδία DD γιατί αύτην την περίοδο δεν έχω πρόσβαση σε torrents. Crying or Very sad

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

_________________
Τελικά οι διάφορες σειρές ανίμε είναι μίκρες ή εγώ της τελείωνω πολύ γρήγορα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 24, 2007 3:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
merlin έγραψε:
Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ από το 75 κεφάλαιο και μετά;


me ena grigoro search anakalupsa oti den exei bgei chapter pera apo to 74..opote logiko einai na min briskeis tpt.. Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
merlin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 3:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 106 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: School Rumble
Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε το κεφάλαιο 75.

Μπορείται να το βρείτε εδώ :

http://www.illuminati-manga.com/forums/showthread.php?t=1022

Εδώ έχει και όλα τα προηγούμενα κεφάλαια.

_________________
Τελικά οι διάφορες σειρές ανίμε είναι μίκρες ή εγώ της τελείωνω πολύ γρήγορα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Perverted-sennin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 2:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 125 Τόπος: Patra
Mipws yparxei kai kamia pliroforia gia to pote tha teleiwsei???

Ta xw katevasei ola mexri twra alla thelw na teleiwsei prwta kai meta na t arxisw... Den antexw na perimenw panw stin agwnia mou eidika xerwntas oti den vgainei standar imera to neo chap...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
merlin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 4:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 106 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: School Rumble
Πάντως από ότι έχω καταλάβει θα πάρει πολύ καιρό για να το τελείωσουν.

Το κάθε κεφάλαιο κάνουν κάπου στις 2 - 3 εβδομάδες για να το τελείωσουν.

Επίσης το Elfen Lied έχει κάπου στα 100 και κάτι κεφάλαια και τώρα βγήκε το 75.

Από ότι καταλαβαίνεις θα αργήσει να ολολκηρωθεί η μεταφρασή του.

Εγώ το αλλό που θέλω είναι να πάρει καμία εταιρία (αφότου ολοκληρωθεί η μεταφρασή του από τους Illuminati και Oishii Very Happy ) γιατί θέλω να πάρω αυθεντικό.
Όπως και να το κάνουμε αλλό να κρατάς τον τόμο στα χέρια σου και αλλό να το έχεις σε αρχεία στον υπολογιστή. Επίσης και διαφορετική εμπειρία διαβάσματος.

_________________
Τελικά οι διάφορες σειρές ανίμε είναι μίκρες ή εγώ της τελείωνω πολύ γρήγορα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 04, 2007 10:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Συμφωνω οτι το OVA σου δημιουργει περιεργα συναισθηματα, διοτι αν και ειμαι πολυ fan του Elvan Lied, οτν ειδα το OVA με μετεφερε αλλου. Αλλα γενικα σαν ανιμε τα σπαει!!!!!!!!!!!!! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sammys
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 12, 2007 10:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
H καλύτερη σειρά που έχω δει,και αυτη η Nyou με άναψε μόνο με τα καμώμaτά της Embarassed και έτσι οπως μίλαγε που έλεγε nyou nyou nyou....απιστευτο εμενα μου αρεσε παρα πολυ η Nyou ειδη νομίζω οτι ειναι η ποιο ομορφη Anime χαρακτήρας Very Happy και εγώ σιγουρα την 'εχω ερωτευτεί Embarassed Razz Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2007 12:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
sammys έγραψε:
H καλύτερη σειρά που έχω δει,και αυτη η Nyou με άναψε μόνο με τα καμώμaτά της Embarassed και έτσι οπως μίλαγε που έλεγε nyou nyou nyou....απιστευτο εμενα μου αρεσε παρα πολυ η Nyou ειδη νομίζω οτι ειναι η ποιο ομορφη Anime χαρακτήρας Very Happy και εγώ σιγουρα την 'εχω ερωτευτεί Embarassed Razz Cool


Nyuuu.... (Αρκεί να της βάλεις κράνος.... Razz )

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2007 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
Girishajin έγραψε:
Nyuuu.... (Αρκεί να της βάλεις κράνος.... Razz )



μπαααα...και με το κρανος ακομη..γ***ει και δερνει!!! Laughing αν θυμασαι το πρωτο επεισοδιο, θα καταλαβεις!!! Wink

εξαλου, γι αυτο την παω!!!

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ReignmaN
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2007 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 303 Τόπος: Athens
Nyuuuuuuuuuu !!!




hot -

_________________


http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=46378 <----- ΓΙΑ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2007 11:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Vegetasmate έγραψε:
Girishajin έγραψε:
Nyuuu.... (Αρκεί να της βάλεις κράνος.... Razz )



μπαααα...και με το κρανος ακομη..γ***ει και δερνει!!! Laughing αν θυμασαι το πρωτο επεισοδιο, θα καταλαβεις!!! Wink

εξαλου, γι αυτο την παω!!!


Εννοώ να μην χτυπάει το κεφαλάκι της και αλλάζει προσωπικότητα... Nyuuu...

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης