Το ξέρατε ότι ie σημαίνει σπίτι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Now and Then, Here and There - Preview...:)




Σας άρεσε αυτό το Anime?....

Νέϊ
90%
 90%  [ 9 ]
Όϊ
10%
 10%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 10


kenji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 14, 2006 8:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Νόμιζα ότι το grave of the butterflies ήταν ψυχοπλακωτικό. Προφανώς έκανα λάθος...

Αγαπημένη δεν πρόκειται να γίνει(έχω κάποιες ενστάσεις ώς προς τη συνολικό πακέτο), αλλά ως προς θεματολογία-ιστορία το 10 το τσιμπάει πανάξια. Πάρα πολύ καλή σειρά. Θα έπρεπε να είναι πιο γνωστή.

Διαφωνώ σχετικά με το ότι θα κάνει εχθρούς ή ότι θα έπρεπε να κάνει εχθρούς. Κανένας άνθρωπος δεν είναι beast. Οι συνθήκες το κάνουν δυστηχώς. Αυτός που καλείται να τους το θυμίσει θα πρέπει να το έχει υπόψην αυτό. Ο διαταραγμένος ψυχικός κόσμος δεν είναι παιχνίδι για να παίζει κάποιος. Όταν έχεις κάτι να πεις θα πρέπει να μιλήσεις στην καρδιά και να την γλυκήνεις. Αν είναι τον πονεμένο να τον πληγώσεις και άλλο καλύτερα να μη το κάνεις. Ένα ζώο που αργοπεθαίνει απλά φοβάται γιατί καταλαβαίνει ότι το τέλος είναι κοντά...

Ps: Όσοι δε το είδατε δείτε το. Ανοίξτε μετά τις ειδήσεις. Ανοίξτε καμιά φυλλάδα, καμιά εγκυκλοπαίδεια, κανένα βιβλίο ιστορίας. Το χειρότερο πλάσμα στον πλανήτη, το μεγαλύτερο κτήνος είναι-->μπορεί να γίνει ο άνθρωπος. Για μένα είναι τόσο απλά τα πράγματα. Τα mind games είναι ότι πιο επικίνδυνο εφεύρεσε ο άνθρωπος.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 15, 2006 1:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
την είχα δει τον Απρίλιο, από DVD rip. Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε,αν και είχε κάποιες πολυ δυνατές σκηνές. Μάλλον φταίει το ότι το κάνανε να μοιάζει πολύ παιδικό και τον αρχι-κακό θεότρελο για να τον λάβεις στα σοβαρά και το πως μπορεί να έχει ακόλουθους ένας τέτοιος άνθρωπος. Αν ήταν σαν τον αρχικακό στο Nadia: Secret of the Blue Water (κορυφαίος κακός σε ανιμε) , θα ήταν πολύ πειστικότερος.

Από τους χαρακτήρες ωστόσο μου άρεσε η Sarah, και χάρις σε αυτήν κρατήθηκε το ενδιαφέρον μου ως το τέλος. Τέτοιο χαρακτήρα σπάνια θα δεις σε κινούμενα σχέδια. Μπορεί να την ξαναδώ τη σειρά, αλλά με βαριά καρδιά. Ψυχοπλακωμα για χάρη του ψυχοπλακώματος είναι η σειρά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Warchief
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 15, 2006 2:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 20 Δεκ 05 Δημοσιεύσεις: 172 Τόπος: Κατερίνη
Darcia έγραψε:
την είχα δει τον Απρίλιο, από DVD rip. Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε,αν και είχε κάποιες πολυ δυνατές σκηνές. Μάλλον φταίει το ότι το κάνανε να μοιάζει πολύ παιδικό και τον αρχι-κακό θεότρελο για να τον λάβεις στα σοβαρά και το πως μπορεί να έχει ακόλουθους ένας τέτοιος άνθρωπος.


Χεχε... ακριβώς ίδια άποψη έχω κι εγώ. Το παραδέχομαι το anime επειδή είχε πράγματι μερικές δυνατές σκηνές και ήταν, όπως είπαν μερικά παιδιά πριν, γροθιά στο στομάχι. Σίγουρα μας αγγίζουν όλους τα θέματα που θίγει. Αλλά... παρ'όλα αυτά, ούτε εμένα με ενθουσίασε.

Αλλό ένα περίεργο συναισθήμα, από κείνα που μπορείς να πάρεις (να τολμήσω να πω αποκλειστικά; ) από ένα anime.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 15, 2006 2:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Παράθεση:
Μπορεί να την ξαναδώ τη σειρά, αλλά με βαριά καρδιά. Ψυχοπλακωμα για χάρη του ψυχοπλακώματος είναι η σειρά


Στο συγκεκριμένο δε μπορώ παρά να συμφωνήσω 100%. Ίσως η σειρά να ήταν καλύτερα να ήταν λιγότερο "παιδική" (παιδικοί χαρακτήρες, mad man), για να μπορεί να τη δει κάποιος ενήλικας λιγότερα προκατειλημένα. Νομίζω ότι η σειρά με αυτά που παρουσιάζει είναι όντως για 15+ να μη πω 18+.

Πάντως όπως και να έχει είναι great series. Sad but true.

Παράθεση:
Αλλό ένα περίεργο συναισθήμα, από κείνα που μπορείς να πάρεις (να τολμήσω να πω αποκλειστικά; ) από ένα anime


Warchief διαφωνώ. Αλίμονο αν περιμέναμε μόνο από τα anime να μας δείξουν τη φρίκη της πραγματικότητας. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Warchief
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 15, 2006 3:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 20 Δεκ 05 Δημοσιεύσεις: 172 Τόπος: Κατερίνη
Μα δε μιλάω για τη φρίκη του πολέμου και τα άλλα "χαρούμενα" που σου περνάει η σειρά :Ρ Αυτά τα χω δει και σε ταινίες, και σε παιχνίδια... και τελευταία τα βλέπουμε δυστυχώς για ακόμη μια φορά και από τις ειδήσεις.

Εγώ λέω για το συναίσθημα με το οποίο με άφησε το τέλος της. Όπως είπα πάνω, έχω το respect για τα θέματα που θίγει (μάλλον για τον τρόπο που το κάνει αυτό) και το παραδέχομαι ως ένα καλοδουλεμένο anime. Απλά δε με ενθουσίασε. Δε με συγκλόνισε. Δε με έκανε να αναπηδήσω. Δε με έκανε να δακρύσω. Αλλά ΔΕ μπορώ παρά να το παραδεχτώ.

Γι' αυτό το περίεργο συναίσθημα μιλούσα. Είναι η πρώτη φορά που το συναντώ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lyra Science
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 15, 2006 5:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 22 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 365 Τώρα Βλέπω: Soul Eater||Asu no Yoichi!||Gintama||Kurokami||Skip Beat!||Munto TV||White Album
Μιας και σήμερα κατάφερα επιτέλους να το τελειώσω ας εκφράσω κι εγώ τη γνώμη μου....
Μέχρι σήμερα το μόνο anime που μου χε κάνει αίσθηση αφήνοντας με με ένα αίσθημα κάθαρσης και με μια γλυκόπικρη γεύση ήταν το Nausicaa of the valley of the wind. Αυτό όμως τονίζω μέχρι σήμερα! Γιατί σήμερα βρήκα ακόμη ένα anime που μ' άφησε με όλα αυτά. Το Now and then, here and there.
Από σήμερα λοιπόν είμαι ευτυχής που δηλώνω ότι το είδα! Είναι πλέον ένα από τα αγαπημένα μου.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2006 2:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Eπιτέλους αξιώθηκα να πάρω το boxset....

Ένα μεγάλο μπράβο στον ζουρλομανδύα που το έβαλε στις 13 λίρες αγγλιας...δεν με χάλασε καθόλου θα έλεγα... Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2006 4:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Dante80 έγραψε:
Eπιτέλους αξιώθηκα να πάρω το boxset....

Ένα μεγάλο μπράβο στον ζουρλομανδύα που το έβαλε στις 13 λίρες αγγλιας...δεν με χάλασε καθόλου θα έλεγα... Very Happy


Πηρες την original εκδοση ή κανα bootleg?

Αν και στο e-bay μπορεις να βρεις πολυ καλες τημες, με τετια νουμερα πρεπει να εισαι πρωσεκτικος. Αν εχουν χωρεσει 6-8 επισοδια σε καθε dvd ειναι σηγουρα bootleg.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2006 5:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Ρε man, δεν πιάνομαι κοροϊδο τόσο ευκολα...για αυτό εδώ μιλάμε... Cool
http://www.animeondvd.com/reviews2/disc_reviews/471.php

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 14, 2006 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Κατευασα! μια καλη κοπια, φενετε οτι δεν εχει τα opening και ending! Μηπος μπορει κανεις να μου διξει που να τα βρω? (οχι streaming plz)

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
trabarifas
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 14, 2007 3:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: Athina Τώρα Βλέπω: Shion no Ou και Naruto
To grave of the butterflies itan kalitero pistevo. Pados itan k afto kalo apo apopsi ipothesis alla tha simfoniso me proigumena pedia den mu ekane k kamia treli ediposi. den me porose. Pados o vasilias ihe poli fasi. poli psihaki o tipos Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης