Το ξέρατε ότι kirei σημαίνει όμορφος, καθαρός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    rimobombistis' amv's(ellines nakama productions)
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 01, 2010 8:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
κανω 2 χρονια τωρα και εχο φτασει πιστευω σε 1 πολυ καλο επιπεδο! μπορειτε να με βρειτε στο youtube με το username rimobombistis, να ανοικω στην ellines nakama productions!θα παραθεσω εδω τα 2 καλυτερα μου και θα εκτιμουσα γνωμες!




http://www.youtube.com/watch?v=05LMi82bGYE




http://www.youtube.com/watch?v=gT2NkWvLlZ0

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 8:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
Bravo para polu kala amv!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 2:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
kwstas21 έγραψε:
Bravo para polu kala amv!!!



efaxristo poli file mou!

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 05, 2010 10:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Xμ... Κλασσικη περιπτωση amv απο Ellines Nakama. Παει απατο το originality... (ημουν σιγουρος οτι θα εβλεπα Vegas με ενα απο τα 3 - Dragonball/One Piece/Naruto και δυνατη hard rock μουσικη)

Φιλική συμβουλη. Κρατα το Vegas και ξεχνα ΟΛΑ τα εφε που σου δινει εκτος απο μερικα βασικα! Tα Tv Simulators και τα cookie cutters ηταν παντελως αχρειαστα. Παρατα και το Dragonball εκτος κι αν δεν θελεις να ξεχωρισεις απο την μαζα των εκατομμυριων amv editors. Θα σου προτεινα για παραδειγμα κατι πιο στυλατο και πρωτοτυπο, οπως πχ το Kara no Kyukai. Βαλε και μερικα πλαισια γυρω απο τις μικρες εικονες που πετας διασπαρτες ορισμενες φορες μπροστα, προσθεσε και λιγο feather... και θα μαστε οκ. Ταλεντο εχεις. Απλα δεν ξεχωριζεις ετσι με τιποτα μεσα στα εκατομμυρια ομοιας δουλειας που βλεπω στο internet.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 05, 2010 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
κοιτα...το θεμα ειναι πως ο καθενας εχει τα γουστα του.εσενα αποτι καταλαβα σαρεσουν τα αργα μουσικα,με λιγοτερο χρησιμοποιημενα anime και χωρις πολλα fx κατι σαν raw editing,το οποιο εμενα απλα δν ειναι του γουστου μου...τα fx ξεκαθαρα ειναι σημαντικα απο τη στιγμη που υπαρχουν,αλλιως θα χρησιμοποιουσα ακομα movie maker.εχω δει παρα πολλα anime αλλα συνεχιζει το dragonball να με πορωνει πιο πολυ απολα.θα αλλαζα δυσκολα anime ως υλικο απο τη στιγμη που με εξυπηρετει πιο καλα απο αλλα.το ξερω καλα και μου ειναι πιο ευκολο να βγαλω σκηνες ωστε να γινει το editing και επειδη μαρεσουν τα πιο δυνατα τραγουδια,ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει σε θεμα δρασης.οσο για τα Tv Simulator και τα cookie cutter,συγγνωμη που θα στο πω,δν ηταν καθολου αχρηστα,ουτε υπηρχαν εικονες που απλα τις πεταγα διασπαρτες..δν κανω τιποτα στην τυχη,απλα και μονο για να βαλω fx,(το οποιο με διαχωριζει απο πολλους αλλους).ολα υπηρχαν για ενα λογο και πιο συγκεκριμενα για να κανω sync με το τραγουδι.παρατηρησε πως ολα μπαινουν σε beat του τραγουδιου(εικονες και cookie cutter) και τα τα αλλα οταν ο ηχος ακουγοταν σαν ηλεκτρονικος(Tv Simulator)και οχι ακυρα,πραγμα που απαιτει βεβαια και για να το δεις,αρκετη εμπειρια πανω στο θεμα.ετσι δινεται η εντυπωση πως τα παντα ειναι συγχρονισμενα.αν μπαινανε στο ακυρο τοτε θα συμφονουσα πως θα φαινοταν ασχημο.οσο για το dragonball ημουν ο πρωτος που το χρησιμοποιησε στην Ellines Nakama μιας και ειμαι το παλιοτερο μελος αν εξαιρεσεις τον 1 leader και εξακολουθω να ειμαι ο μονος(αντε να ειμαστε 2 σε ολη την production)που το χρησιμοποιει,οποτε μου φαινεται περιεργο που περιμενες να δεις dbz amv.anyway,thanx for the comment.

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 05, 2010 8:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Πολύ όμορφα και τα δυο μπορώ να πω.
Αλλά θα ήτανε πολύ ωραία να ξεκινήσεις και μια άλλη θεματολογία στα video σου.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 3:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
SUPER SAIYAN έγραψε:
παρατηρησε πως ολα μπαινουν σε beat του τραγουδιου(εικονες και cookie cutter) και τα τα αλλα οταν ο ηχος ακουγοταν σαν ηλεκτρονικος(Tv Simulator)και οχι ακυρα,πραγμα που απαιτει βεβαια και για να το δεις,αρκετη εμπειρια πανω στο θεμα.


Εχμ... απο ποτε το action sync=uber amv? Τα πρωτα μου amv ηταν βασισμενα στο action sync (beats και λοιπα τα συνδιαζα με fade ins/outs, εναλλαγη καταλληλων σκηνων κτλ) και τα βλεπω τωρα και γελαω. Μου εκαναν πανω κατω τις ιδιες παρατηρησεις που σου εκανα εγω πριν αλλοι εμπειροι editors, και τωρα εχω... προοδευσει. Razz Και πιστεψε με, εχω αρκετή εμπειρια πανω στο θεμα. Nα προτεινω κατι αλλο? Ξεχνα το action sync. Προτιμησε για παραδειγμα το lyric sync. Βρες και ενα μικρο θεμα πανω στο οποιο θα βασισεις το amv και εισαι οκ! Wink Αν οχι... καλη τυχη στην μετεπειτα πορεια σου στον χωρο των amv!



Εξαλλου... δεν ειναι τυχαιο πως στο youtube, αναμεσα σε εκατομμυρια amvs, αμα γραψεις στο search "amv" το δευτερο βιντεο που θα βγαλει ειναι δικο μου Razz Συν οτι ειμουν φετος στα 5 καλυτερα drama amvs στο www.animemusicvideos.org (forum 800.000 χρηστων και editors) αναμεσα σε 8500 αλλα (για drama μιλαμε μονο...)

Oκ, ψωνιο mode off, αρκετα Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 5:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
[quote="Animated"]
SUPER SAIYAN έγραψε:
Εχμ... απο ποτε το action sync=uber amv? Τα πρωτα μου amv ηταν βασισμενα στο action sync (beats και λοιπα τα συνδιαζα με fade ins/outs, εναλλαγη καταλληλων σκηνων κτλ) και τα βλεπω τωρα και γελαω. Μου εκαναν πανω κατω τις ιδιες παρατηρησεις που σου εκανα εγω πριν αλλοι εμπειροι editors, και τωρα εχω... προοδευσει. Razz Και πιστεψε με, εχω αρκετή εμπειρια πανω στο θεμα. Nα προτεινω κατι αλλο? Ξεχνα το action sync. Προτιμησε για παραδειγμα το lyric sync. Βρες και ενα μικρο θεμα πανω στο οποιο θα βασισεις το amv και εισαι οκ! Wink Αν οχι... καλη τυχη στην μετεπειτα πορεια σου στον χωρο των amv!



Εξαλλου... δεν ειναι τυχαιο πως στο youtube, αναμεσα σε εκατομμυρια amvs, αμα γραψεις στο search "amv" το δευτερο βιντεο που θα βγαλει ειναι δικο μου Razz Συν οτι ειμουν φετος στα 5 καλυτερα drama amvs στο www.animemusicvideos.org (forum 800.000 χρηστων και editors) αναμεσα σε 8500 αλλα (για drama μιλαμε μονο...)

Oκ, ψωνιο mode off, αρκετα Very Happy




κοιτα,θελω να εξηγησω κατι πρωτα.λεγοντας πως :για να το δεις χρειαζεται μεγαλη εμπειρια,δν ηταν κατι συγκεκριμενο προς εσενα,αλλα κατι γενικο που ισχυει για ολους.εσυ μπορει να εισαι ο καλυτερος amv editor,εγω δν μπορω να το ξερω...οποτε δν υποτιμησα ποτε την εμπειρια σου η εσενα.τωρα οσο για τις καταξιωσεις σου δν μπορω να πω κατι αλλο απο μπραβο,μακαρι να γινεις ακομα καλυτερος.στο youtube ποιο ειναι το username σου?

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 5:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Εμμ... με κανεις και φαινομαι σαν να μπηκα για να προβαλλω τον εαυτο μου! Nevermind. Animated24, χαρηκα Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 6:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
Animated έγραψε:
Εμμ... με κανεις και φαινομαι σαν να μπηκα για να προβαλλω τον εαυτο μου! Nevermind. Animated24, χαρηκα Very Happy


οκ..ειδα ενα δικο σου το οποιο το ειχα δει σε αλλου προφιλ,to life is beautifull και ειναι πραγματικα παρα πολυ καλο,δν ηξερα καν οτι ελληνας το ειχε κανει αυτο.συγχαρητηρια.εχουμε τελειως διαφορετικο editing style βεβαια,αλλλα δν πειραζει.απλα να ξερεις πως εκτιμω και αυτου του ειδους τα amv,τα πιο ποιοτικα ας το πουμε.απο δω και περα θα σε φωναζω επισημα sensei Laughing στο youtube sou ειχα κανει friend invite καιρο τωρα(πριν μιλισουμε εδω) αλλα δν εχεις δεχτει ακομα.μονο vegas χρησιμοποιεις?

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 6:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Δεν εκανα accept ακομα? U sure? Παντα κανω accept... :S Anyway. Ναι, χρησιμοποιω παντα Vegas σαν βασικο εργαλειο... Κοβω τις σκηνες με το VirtualDub και τις κανω render σε uncompressed για την καλυτερη δυνατη ποιοτητα (πολλα πολλα gb...). Αρχισα να πειραματιζομαι και με το Adobe After Effects, απλα μικρα πραγματακια...

Και... sensei? Hah, ελεος Laughing

SUPER SAIYAN έγραψε:
απλα να ξερεις πως εκτιμω και αυτου του ειδους τα amv,τα πιο ποιοτικα ας το πουμε.

Glad to hear that Smile Ξερω πολλους που δεν προκειται να δουν αλλο amv αμα δεν εχει seizure-bringing εφε και σκηνες κτλ κτλ...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 6:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
Animated έγραψε:
Αρχισα να πειραματιζομαι και με το Adobe After Effects, απλα μικρα πραγματακια...


τα cs4 ενω τα εχω ολα,μονο μια φορα το ανοιξα το ae και το εκλεισα οπως ηταν...χαθηκα εκει περα! ουτε να κοψω το βιντεο δν ηξερα! Shocked


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SUPER SAIYAN στις Τρι Ιούν 08, 2010 7:59 pm, 1 φορά

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 7:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Mα... μονο για να κοψεις βιντεο δεν ειναι το After Effects! Αν το χεις ακομα, ψαξε tutorials στο http://www.videocopilot.net/ και κανε κατα γραμμα οτι λεει. Με ρεγουλα ομως... Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SUPER SAIYAN
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 08, 2010 7:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 10 Τόπος: PLANET VEGETA Τώρα Βλέπω: one piece\naruto shippuden\bleach\medabots\chu-bra
Animated έγραψε:
Mα... μονο για να κοψεις βιντεο δεν ειναι το After Effects! Αν το χεις ακομα, ψαξε tutorials στο http://www.videocopilot.net/ και κανε κατα γραμμα οτι λεει. Με ρεγουλα ομως... Cool


arigato sensei! Laughing Laughing Laughing

_________________
I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... Ally to good...Nightmare to you...I AM A SUPER SAIYAN!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης