Το ξέρατε ότι kawa σημαίνει ποτάμι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Απαγόρευση του Υδροξυλικού Οξέος.




Θα θέλατε να απαγορευτεί το Υδροξυλικό Οξύ;

ΝΑΙ
71%
 71%  [ 10 ]
ΟΧΙ
28%
 28%  [ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 14


Kain
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 2:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Πρόκειται για ένα πολύ σοβαρό θέμα, και θα παρακαλούσα να ψηφίσετε όλοι. Το Υδροξυλικό Οξύ χρησιμοποιείται κατά κόρον από τις εταιρείες τροφίμων και βρίσκεται πλέον σχεδόν σε όλες τις τροφές που τρώμε και στους χυμούς και αναψυκτικά, καθώς επίσης και σε πολλά ποτά. Ορίστε τι λέει ένας Χημικός Μηχανικός που θα ήθελε να παραμείνει ανώνυμος, για το Υδροξυλικό Οξύ.

Πολλοί, ωστόσο, πιστεύουν πως αυτή η ουσία είναι ακίνδυνη και δεν χρειάζεται να απαγορευτεί, και θα παρακαλούσα όσοι συμμερίζονται αυτή την άποψη να μην σχολιάσουν το θέμα για λόγους που οι ίδιοι γνωρίζουν πολύ καλά.


Παράθεση:
Α. Ο αόρατος φονιάς
το Υδροξυλικό Οξύ (Υ.Ο.) είναι άχρωμο, άοσμο, άγευστο και
σκοτώνει χιλιάδες ανθρώπους κάθε χρόνο. Οι περισσότεροι θάνατοι οφείλονται στην εισπνοή του Υ.Ο. από ατύχημα. Οι κίνδυνοι όμως είναι περισσότεροι:
μακρά έκθεση στην στερεά μορφή του προκαλεί σοβαρή καταστροφή στους
ανθρώπινους ιστούς. Τα συμπτώματα της κατάποσης του Υ.Ο. είναι ιδρώτας
και ούρα και πιθανώς ζαλάδες, εμετός. Για όσους εξαρτώνται από το Υ.Ο. η
έλλειψή του σημαίνει θάνατο.


Β. Το Y.O.
01. είναι γνωστό και σαν Διυδρογονούχο Μονοξείδιο και είναι το κύριο συστατικό της
όξινης βροχής
02. συμμετέχει στο φαινόμενο του θερμοκηπίου
03. μπορεί να προκαλέσει σοβαρά εγκαύματα
04. διαβρώνει το έδαφος
05. επιταχύνει την σκουριά και την διάβρωση πολλών μετάλλων
06. προκαλεί ηλεκτρικά ατυχήματα
07. μειώνει την αποτελεσματικότητα των φρένων των αυτοκινήτων
08. έχει βρεθεί σε όγκους καρκινοπαθών


Γ. Η ρύπανση έχει προσλάβει επιδημικές διαστάσεις
Ποσότητες του Υ.Ο. έχουν βρεθεί σε κάθε ποτάμι, θάλασσα, λίμνη και
δεξαμενή σε όλον τον κόσμο. Η ρύπανση είναι παγκόσμια και το Υ.Ο. έχει
βρεθεί ακόμα και στους πάγους της Ανταρκτικής. Προκαλεί ζημιές ανυπολόγιστες
κάθε χρόνο.


Δ. Παρά τον κίνδυνο, χρησιμοποιείται συχνά:
01. σαν βιομηχανικός διαλύτης και ψυκτικό
02. σε πυρηνικά εργοστάσια παραγωγής ρεύματος
03. σαν μέσο πυρόσβεσης
04. σε πολλές μορφές έρευνας πάνω σε ζώα
05. στην διανομή των εντομοκτόνων
06. σαν πρόσθετο στα τρόφιμα

Οι εταιρείες πετούν το Υ.Ο. σε ποτάμια και στην θάλασσα και τίποτα δεν
μπορεί να τις σταματήσει γιατί αυτή η ενέργεια είναι δυστυχώς ΝΟΜΙΜΗ ! Η
σημασία του Υ.Ο. πάνω στο οικοσύστημα είναι τεράστια και δεν μπορούμε να
την αγνοούμε πια.


Ε. Ο τρόμος πρέπει να σταματήσει !
Οι κυβερνήσεις αρνούνται να απαγορεύσουν την παραγωγή, την διανομή και την
χρήση του επικίνδυνου χημικού για οικονομικούς λόγους. Το ναυτικό και άλλα
στρατιωτικά σώματα κάνουν πειράματα με το Υ.Ο. και σχεδιάζουν συσκευές
αξίας πολλών δισεκατομμυρίων για να το χρησιμοποιούν σε πολεμικές συρράξεις.
Διανέμεται με κατάλληλο υπόγειο δίκτυο και πολλοί το αποθηκεύουν για
μελλοντική χρήση.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 3:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Δεν νομιζω να το απαγορευσουν ακομα κι αν στραφουμε ολοι εναντιον τους. Αν νοιαζονταν για τις επιδρασεις του θα το ειχαν αποσυρει προ πολλου.
Παντως την ψηφο μου την εχεις.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 7:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
http://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrogen_Monoxide
Υδροξυλικό οξύ/Διυδρογονούχο μονοξείδιο; Όπως λέμε νερό; XDDD

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ryuuzaki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 7:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 157 Τόπος: Βεροια - Πρέβεζα Τώρα Βλέπω: One-Piece,Naruto,Bleach,Fairy Tail, Gintama, Durarara! και την ζωη μου να μικραινει
Παράθεση:
Πολλοί, ωστόσο, πιστεύουν πως αυτή η ουσία είναι ακίνδυνη και δεν χρειάζεται να απαγορευτεί, και θα παρακαλούσα όσοι συμμερίζονται αυτή την άποψη να μην σχολιάσουν το θέμα για λόγους που οι ίδιοι γνωρίζουν πολύ καλά.
tristessa μαλλον δεν "το 'πιασες".... Razz

_________________
THERE ARE NO CHOICES, NOTHING BUT A STRAIGHT LINE. THE ILLUSION COMES AFTERWARDS WHEN YOU ASK "WHY ME?" AND
"WHAT IF?" WHEN YOU LOOK BACK, SEE THE BRANCHES, LIKE A PRUNE BONSAI TREE, OR A FORKED LIGHTNING. IF YOU HAD DONE SOMETHING DIFFERENTLY, IT WOULDN'T BE YOU, IT WOULD BE SOMEONE ELSE LOOKING BACK, ASKING A DIFFERENT SET OF QUESTIONS...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 8:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ahem... δε νομίζω XD
H χημική ένωση "υδροξυλικό οξύ" δεν είναι τίποτα άλλο εκτός από νερό!
I admit, I LOL'd XD Αναρωτιέμαι ποιος κάθισε και σκέφτηκε μια τέτοια φάρσα Razz

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ryuuzaki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 8:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 157 Τόπος: Βεροια - Πρέβεζα Τώρα Βλέπω: One-Piece,Naruto,Bleach,Fairy Tail, Gintama, Durarara! και την ζωη μου να μικραινει
δεν λεω το αντιθετο, το νερο ειναι, απλως με λιγα λογια σου λεει οτι αν το βρηκες μην το πεις για να συνεχισει το "αστειο" του... Smile

_________________
THERE ARE NO CHOICES, NOTHING BUT A STRAIGHT LINE. THE ILLUSION COMES AFTERWARDS WHEN YOU ASK "WHY ME?" AND
"WHAT IF?" WHEN YOU LOOK BACK, SEE THE BRANCHES, LIKE A PRUNE BONSAI TREE, OR A FORKED LIGHTNING. IF YOU HAD DONE SOMETHING DIFFERENTLY, IT WOULDN'T BE YOU, IT WOULD BE SOMEONE ELSE LOOKING BACK, ASKING A DIFFERENT SET OF QUESTIONS...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 29, 2010 8:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Αχαχαχ! Προσπαθούσα να πω πλαγίως όποιος κατάλαβε την "παγίδα" του όλου θέματος να μην αποκαλύψει ακόμα τι πραγματικά είναι το Υδροξυλικό οξύ για να δούμε πόσοι θα ψηφίσουν "ΝΑΙ". Η ιδέα δεν ήταν καν δική μου, καθώς το είδα στο Penn & Teller's Bullshit, και βρήκα το παραπάνω άρθρο με λίγο ψάξιμο στο Google.

Υδροξυλικό οξύ λέγεται το Διυδρογονούχο Μονοξείδιο. Διυδρογονούχο σημαίνει Η2, και μονοξείδιο Ο, δηλαδή Η2Ο, δηλαδή νερό. Το παράξενο της όλης υπόθεσης είναι πως το άρθρο δεν λέει ούτε ένα ψέμα, κι όμως χειρίζεται έντεχνα το λόγο για να μας πείσει να απαγορεύσουμε το νερό!

Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα να ψηφίσουν ΝΑΙ 4 άτομα στην πρώτη μέρα, αλλά φαντάζομαι πως όλο και κάποιος θα ψήφισε ΝΑΙ για πλάκα, ενώ ήξερε. Η πρώτη ψήφος στο ΝΑΙ ήταν δική μου.

Το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι ακριβώς αστείο, πιο πολύ μια επίδειξη του πόσο εύκολα μπορεί κάποιος να μας εξαπατήσει για να πάρει την ψήφο μας για οτιδήποτε, είτε είναι δημοψήφισμα είτε είναι εκλογές είτε είναι μια απλή διαφωνία, κρύβοντας κομμάτια της αλήθειας και διαστρεβλώνοντας άλλα. Το οτι πολλοί την πατάνε δεν σημαίνει πως είναι ανόητοι, αφελείς, αμόρφωτοι ή ευκολόπιστοι, έχω δει να την πατάνε και πολύ έξυπνοι και μορφωμένοι άνθρωποι. Κι εγώ ίσως να την πάταγα.

Το μήνυμα που προσπάθησα να περάσω με το θέμα είναι, την επόμενη φορά που θα ψηφίσετε κάτι ή κάποιον, ή έστω θα πάρετε κάποια θέση σε μια διαφωνία, φροντίστε να μελετήσετε καλά το θέμα και να σιγουρευτείτε οτι ξέρετε πού δίνετε την υποστήριξή σας. Ακόμη κι αν το λέει κάποιος που θα εμπιστευόσασταν, καλό θα ήταν να το μελετήσετε για να δείτε μήπως κάνει λάθος. Επειδή, ας πούμε, είπα εγώ πως το Υδροξυλικό Οξύ θα έπρεπε να απαγορευτεί, δεν σημαίνει πως είναι και σωστό.

Ελπίζω να σας έδωσε ένα σημαντικό μήνυμα αυτό το θέμα, ή, τουλάχιστον, να το διασκεδάσατε. Smile

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 1:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Gomen, gomen, δεν τα πιάνω τα υπονοούμενα σήμερα XD

Πράγματι, το θέμα σε βάζει να σκεφτείς ώστε την επόμενη φορά που θα υποστηρίξεις κάποιον ή κάτι, να το ψάξεις και λίγο μόνος σου. Εγώ σίγουρα θα το θυμάμαι XD

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 12:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kain έγραψε:
Η ιδέα δεν ήταν καν δική μου, καθώς το είδα στο Penn & Teller's Bullshit, και βρήκα το παραπάνω άρθρο με λίγο ψάξιμο στο Google.

Koίτα σύμπτωση! Με το που είδα τον τίτλο του thread είπα στον εαυτό μου "Βρε μπας κι είδε ο Kain το σχετικό επεισόδιο από το Pen & Teller's Bullshit; Kαι τελικά δεν έπεσα έξω.

Kain έγραψε:
Ελπίζω να σας έδωσε ένα σημαντικό μήνυμα αυτό το θέμα, ή, τουλάχιστον, να το διασκεδάσατε. Smile

Πολύ καλή η ιδέα του thread αλλά θα 'χε ακόμα πιο πλάκα εαν άνοιγες το ίδιο thread σε forums όπως αυτό της GreenPeace και να μας έδειχνες μετά τ' αποτελέσματα. Laughing Είσαι να πάρουμε τους δρόμους και να μαζέψουμε υπογραφές από τον κόσμο και να μαγνητοσκοπήσουμε τις αντιδράσεις τους; Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 5:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Λοοοολ, ποτα δεν ημουν καλη στην χημεια XDDDD

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 12:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Βασικά όταν διάβαζα το κείμενο το πρώτο που σκέφτηκα ηταν "Τέτοια αόριστη κινδυνολογεία την γράφει ο Kain?" Διαβάζοντας παρακάτω επαληθεύτηκα. Δεν ψήφισα τπτ.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 3:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
GT4md έγραψε:
Βασικά όταν διάβαζα το κείμενο το πρώτο που σκέφτηκα ηταν "Τέτοια αόριστη κινδυνολογεία την γράφει ο Kain?" Διαβάζοντας παρακάτω επαληθεύτηκα. Δεν ψήφισα τπτ.

Χαχαχα! Laughing Κι εγώ που νόμιζα πως θα με πιάνατε στο

Παράθεση:
θα παρακαλούσα όσοι συμμερίζονται αυτή την άποψη να μην σχολιάσουν το θέμα


Πίστευα πως θα είχαν μάθει όλοι μέχρι τώρα πως πιστεύω οτι ο διάλογος και η έκφραση όλων των αντικρουόμενων ή μη απόψεων, καθώς και η ελευθερία του λόγου, είναι η βάση της κριτικής σκέψης την οποία προωθώ και υποστηρίζω. Smile

Παράθεση:
Πολύ καλή η ιδέα του thread αλλά θα 'χε ακόμα πιο πλάκα εαν άνοιγες το ίδιο thread σε forums όπως αυτό της GreenPeace και να μας έδειχνες μετά τ' αποτελέσματα.

Ευτυχώς έχω δει πως οι χρήστες του διαδικτύου πλέον μαθαίνουν να το χρησιμοποιούν ως βάση δεδομένων και εργαλείο ερευνών. Πιστεύω πως σε κάποιο forum της Greenpeace θα με καταλάβαιναν αμέσως, καθώς σίγουρα κάποιος από τους πρώτους που θα έβλεπαν το θέμα θα καθόταν να ψάξει τι είναι το Υδροξυλικό Οξύ και πώς και δεν είχε ακούσει τίποτα για τη βλαβερότητά του ως τώρα.

Έχω κάνει και σε άλλο forum το ίδιο topic, και έχει κολλήσει στις 4 θετικές ψήφους και 1 αρνητική. Αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα, καθώς σημαίνει πως πολλοί αρνούνται να δώσουν την ψήφο τους σχετικά με ένα θέμα που δεν γνωρίζουν. Smile

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 12:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kain έγραψε:
Ευτυχώς έχω δει πως οι χρήστες του διαδικτύου πλέον μαθαίνουν να το χρησιμοποιούν ως βάση δεδομένων και εργαλείο ερευνών.

Για ποιους χρήστες λες; Γι' αυτούς που επειδή βαριούνται να ψάξουν στο Google ανοίγουν threads για ηλίθιες απορίες; Γι' αυτούς που το παίζουν γνώστες επί παντός θέματος και απαντάνε σε οποιοδήποτε thread χωρίς να λένε κάτι ουσιαστικό; Γι' αυτούς που άμα πεις μια άποψη προκλητική για τα δικά τους δεδομένα θα την εκλάβουν ως τελείως εσφαλμένη ενώ στην πραγματικότητα είναι σωστή; Rolling Eyes

Kain έγραψε:
Πιστεύω πως σε κάποιο forum της Greenpeace θα με καταλάβαιναν αμέσως, καθώς σίγουρα κάποιος από τους πρώτους που θα έβλεπαν το θέμα θα καθόταν να ψάξει τι είναι το Υδροξυλικό Οξύ και πώς και δεν είχε ακούσει τίποτα για τη βλαβερότητά του ως τώρα.

Eεεεεμ...μιλάμε για την οργάνωση που κάνει έφοδο σε πλοία σαν τους πειρατές επειδή τολμάνε να μολύνουν την θάλασσα. Από 'κει φαίνεται ότι είναι της άποψης "πρώτα βαράμε, μετά ρωτάμε".

"Stupit hippies!" όπως θα έλεγε κι ο Cartman. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Με βάζεις σε σκέψεις, και μαζί με το γεγονός οτι το Poll ακόμα παίρνει ψήφους με κάνεις να αρχίζω να σκέφτομαι πως ίσως να μην είμαι αρκετά αυστηρός κριτής των χρηστών του διαδικτύου... Με ψήνεις, μάλλον θα το δοκιμάσω τελικά... Cool

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 3:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης